Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Flux Tt30


67 odpowiedzi w tym temacie

#21 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 May 2012 - 06:51

zdecydowanie idź!
no board no fun!

#22 mateo

mateo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 September 2012 - 16:07

Zapomniałem napisać że zgodnie z waszą radą zgłosiłem się bezpośrednio do Morgana i faktycznie obiecał mi wymianę pasków jakoś na początku sezonu jak im do sklepu przyjdą :) Także ostatecznie mam nadzieję na pozytywne wyjaśnienie ;) Dam znać jak się ostatecznie rozwiąże sytuacja :)

#23 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2014 - 11:17

Witam,
temat odgrzebie bo wiazania kupione i troche pojeżdżone.
To moje pierwsze fluxy, zachęcony opiniami nie tylko z tego forum ( raczej mocno zakolorowanego nt tej firmy :P ) zakupiłem TT30 z 2012/2013. Wiązania porównuje do podstawowych draków HD jakie mialem kilka zesonów temu i do niszowych Westige na jakich jeździłem dotychczas. Na pierwszy rzut oka wyglądają na pewno bardzo porządnie i wykonanie jest profesjonalne. Jeżeli chodzi o parametry jazdy to kolosalnej różnicy pomiędzy TT30 a Westige nie czułem. Trzymanie pewne i bez ucisku. Pompki pracują poprawnie paski wytrzymałe choć jeden ząbek się "stępił" ale to raczej z mojej winy. Problem zaczął się raczej na dużym mrozie na lodowcu. Wiązania jeżeli można się tak wrazić cechują się dużym współczynnikiem rozciągliwości cieplnej. Na zwykłym mrozie spokojnie można było chwycić pasek pompką i dociągnąć strapy. Przy -15 stopniach było to praktycznie nie możliwe, dopiero po kilku zjazdach można było się bez gimnastyki pozapinać. Największą "usterką" jaka się przydarzyła jest złamana osłona paska na dolnym strapie - dokładnie to plastikowej wstawki osłaniającej czub buta ( zaważone u kolegi z identycznymi wiązaniami, ale usterka raczej z przyczyny przejechanych kilometrów na freeride).

Wiązania sprawdziły się na trasie, poza nią i w parku są dosyć uniwersalnym rozwiązaniem. Nic przez cały wyjazd nie trzeba było dociągać poprawiać itp.

#24 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2014 - 17:17

Jeżeli chodzi o parametry jazdy to kolosalnej różnicy pomiędzy TT30 a Westige nie czułem

Toż to bluźnierstwo :P
ja jeżdżąc w F2 najwyższym modelu po przesiadce na Super Titany wtedy ( TT30 ) byłem zachwycony, sztywnością, czasem reakcji, działaniem pompek no i największa zaletą że absolutnie nic nie cisnęło! Potem miałem Burki C60 i sztywnością nie wiele wiązań może im dorównać ale nie mogę się doczekać zapięcia w nowe SF45 :D

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#25 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2014 - 19:39

SF... Super Titany były poprzednikami SF. Przed TT30 były Titany.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#26 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2014 - 23:22

Mi tam tt-ki odpowiadaja pod kazdym wzgledem :) moze jedynie bym kolor zmienil hehe :P

#27 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2014 - 21:43

Panowie, a powiedzcie mi czy te TT`ki z twardością 7 będą bardziej przeszkadzały jeżeli chodzi o buttery, czy inne flat tricki, czy pomagały, bądź ani to ani to z racji swojej uniwersalności ?
No i jeżeli chodzi o rozmiar buta 42cm-43cm to polecacie rozmiar M czy L ?

Pozdrawiam :)

#28 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2014 - 22:10

Co do rozmiaru 43cm, to się nie wypowiem, bo chyba się z yetim na stopy zamieniłeś ;-)
Co do twardości wiązań - kiedyś myślałem, że miękkie wiązki będą ułatwiały flattricki, teraz myślę sobie, że nie do końca. Właściwie to mam dość sztywne buty i wiązania (cartel i ds30) i wydaje mi się, że więcej ułatwia konkretna deska, a najwięcej - ilość pracy włożona w ćwiczenie danego tricku, niż wiązania. Są tez goście, którym wychodzi wszystko na wszystkim, ale ja mam akurat pod górkę i muszę dużo pracować :)
Fajnie, jak dają jakąś swobodę ruchu nogi w bok, ale niefajnie, jeśli ciężko jest docisnąć krawędź w trudnych warunkach, dlatego myślę, że lepiej mieć wiązania dość responsywne.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#29 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2014 - 22:19

Jeśli masz na myśli rozmiar 42-43 to raczej M ale w tym wypadku dobrze przymierzyć z butem jak leży w podstawie bo ten rozmiar to właśnie granica pomiędzy M a L.

#30 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2014 - 23:10

Co do rozmiaru 43cm, to się nie wypowiem, bo chyba się z yetim na stopy zamieniłeś ;-)
Co do twardości wiązań - kiedyś myślałem, że miękkie wiązki będą ułatwiały flattricki, teraz myślę sobie, że nie do końca. Właściwie to mam dość sztywne buty i wiązania (cartel i ds30) i wydaje mi się, że więcej ułatwia konkretna deska, a najwięcej - ilość pracy włożona w ćwiczenie danego tricku, niż wiązania. Są tez goście, którym wychodzi wszystko na wszystkim, ale ja mam akurat pod górkę i muszę dużo pracować :)
Fajnie, jak dają jakąś swobodę ruchu nogi w bok, ale niefajnie, jeśli ciężko jest docisnąć krawędź w trudnych warunkach, dlatego myślę, że lepiej mieć wiązania dość responsywne.


Co ma but do stopy ?
Czy uważasz, że TT`tki są responsywne ?


Trochę się boję, że L`ki będą dla mojego SC Simone Chamberline 152cm trochę za duże, tylko nie wiem czy czy moje obawy są bezpodstawne.
Pozdrawiam :)

#31 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2014 - 23:27

Moje Evo ma 2 mm więcej w talii i L-ki wchodzą bez problemów.

#32 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2014 - 15:58

@klima
niewinnie zażartowałem, bo napisałeś 42-43cm, a takiej stopy to chyba nikt nie ma. Miałeś na myśli rozmiar 42-43, czyli pewnie ze 26cm.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#33 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2014 - 19:30

Chyba Ci słowo "... buta ..." z mojego postu wycieli :)

Pozdrawiam :)

#34 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2014 - 21:13

Chcesz powiedzieć, że but masz długości 43cm??
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#35 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2014 - 22:42

Sorka, jestem debilem większym niż myślalem :)
Koniec offtopa :)

Pozdrawiam :)

#36 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2014 - 23:16

Aż tak rozbudowanej samokrytyki nikt nie oczekiwał ;-)
Luz, każdemu się zdarza babola strzelić.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#37 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2014 - 13:53

Przy rozmiarze buta 43/44 mam TTki rozmiar L. Wkladam do nich Burton Moto wiec but o malej skorupie (tak mi sie wydaje :) ) i jest wszystko dobrze podobierane :)
Co do triczkow. Tak jak ktos wczesniej wspomnial wiecej do rzeczy ma deska niz wiazania. TTki sa "po srodku" jezeli chodzi o twardosc wiec mozna powiedziec ze sa uniwersalne. Ja tam mistrzem butterow nie jestem ale wedlug mnie sprawuja sie niezle w tej dziedzinie jazdy na desce :) Przynajmniej ja nie narzekam.
Your choice :)

Użytkownik Snp edytował ten post 22 January 2014 - 13:54


#38 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2014 - 01:06

Panowie chciałem byście powiedzieli własne opinie co do ustawienia buta i wiązań na desce, czy wysunąć pedały gazu ? czy pochylić łyżkę ? czy przestawić w tył lub w przód wiązania na insertach ? itp.

Pozdrawiam :)

Załączone pliki



#39 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2014 - 01:16

But nie powinien tak wisieć, więc pedał powinien pójść do przodu. Nie widzę do końca czy highback przywiera na całej długości do buta, bo ze zdjęć wygląda, że może nie przywierać, a powinien. Jak ustawisz pedał gazu to ustawienie na desce z automatu będzie do lekkiej korekty. A poza tym Morgan zrobił dobrą robotę w tym temacie. Masz na forum, poszukaj.

#40 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2014 - 06:32

No tak, tylko ja wysunę pedał gazu, to pewnie powstanie szpara między pedałem gazu a butem, co raczej jest nie wskazane.

Pozdrawiam :)