Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Flux Tt30


67 odpowiedzi w tym temacie

#1 olala

olala

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 November 2011 - 21:03

Hej ho ;)
Jest ktoś kto jeździł z tymi wiązaniami? Zastanawiam się nad kupnem - potrzebuję opinii :D

#2 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 09 November 2011 - 21:27

Posiadam zeszłoroczny model. Wiązki jak dla mnie bajka. Nie za twarde nie za miękkie, typowe AM. No i ta wygoda fluxa, wogole nie czuc ze sie ma je na nogach. Jedyny minus dla mnie to zbyt krótkie dolne paski, czasami muszę się trochę nagimnastykować żeby je zapiąć, ale to szczegół. Tegoroczny model chyba ma dłuższe. Serwis też ok. Na stoku zgubiłem klapkę zakrywającą śrubki, napisałem do dystrybutora i przełali mi wymienną.

#3 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 November 2011 - 21:43

Ja też mam zeszłoroczny model i jestem w pełni zadowolony. Dobrze trzymają, super wygodne. Mają wszystko czego trzeba dobrym wiązaniom. No, może poza kryciem końcówek pasków capstrapa. Ale w tegorocznym modelu już to poprawili :) Paski rzeczywiście mogly by być o kila ząbków dłuższe ale to jest szczegół który zupełnie nie wpływa na wrażenia z jazdy a dla komfortu użytkowania ma znaczenie niewielkie. Nie wiem jak mają tegoroczne modele.

Użytkownik retro edytował ten post 09 November 2011 - 21:45


#4 Boł

Boł

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 November 2011 - 22:33

to ja przy okazji zapytam się, jak się jeździ w takich wiązaniach, które zapina się na czubku buta?? czy jest to wygodne?? czy nie przychacza nic? Pytam bo do tej pory jeździłam w starych, konwencjonalnych wiązaniach a sama przymierzam się do zakupu Titanów albo Rome Madison, które też mają opcję takiego zapięcia.
z góry dzięki za pomoc :)

#5 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 November 2011 - 22:47

Boł masz dwa tematy o super titanach i titanach, znajdziesz kam kilka słów o capstrapach. Ja mogę pwiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.

Pzdr
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#6 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 November 2011 - 22:55

Panowie od krótkich pasków ;) Sprawdźcie czy macie paski na przedniej czy tylnej pozycji, prawdopodobnie są na tylnej. Trzeba odkręcić wiązanie i zerknąć od dołu :) Dajcie znać jak jest.

#7 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 November 2011 - 23:13

@Boł jeździłem w burkach z capstrapem i teraz w TT30 też z capstrapem, Wczesniej mialem Burki CFX z "normalnym" dolnym paskiem. Wg. mnie capstrap jest wygodniejszy i lepiej trzyma. Nic nie haczy i nie przeszkadza.
@mrgn ja mam na tylnej. I jak dla mnie ten pasek w porównaniu z Burkami Custom, które miałem wcześniej mogł by być o te kila ząbków dłuższy. Mam rozmiar L do butów burka 43. Jak mówiłem, to w niczym nie przeszkadza ale łatwiej trafić paskiem do pompki kiedy jest o te 2 cm dłuższy.

Użytkownik retro edytował ten post 09 November 2011 - 23:19


#8 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 November 2011 - 23:39

@Boł jeździłem w burkach z capstrapem i teraz w TT30 też z capstrapem, Wczesniej mialem Burki CFX z "normalnym" dolnym paskiem. Wg. mnie capstrap jest wygodniejszy i lepiej trzyma. Nic nie haczy i nie przeszkadza.
@mrgn ja mam na tylnej. I jak dla mnie ten pasek w porównaniu z Burkami Custom, które miałem wcześniej mogł by być o te kila ząbków dłuższy. Mam rozmiar L do butów burka 43. Jak mówiłem, to w niczym nie przeszkadza ale łatwiej trafić paskiem do pompki kiedy jest o te 2 cm dłuższy.


Ale po to jest przednia pozycja, możesz też ułożyć te paski asymetrycznie, czyli jeden np. zębaty na tylej, a ten z pompką na przedniej. Jeśli to ustawisz w ten sposób, proporcjonalnie do swoich kątów, będzie jeszcze lepiej Ci jeździć a i pasek będzie dłuższy... polecam takie eksperymenty w ustawieniach.

#9 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 November 2011 - 17:59

mrgn u mnie na chwilę obecną nic nie zdziałasz, mam wielgachne northwave :) choć już tylko kilka chwil, a pozatym sam mi ustawiałeś wiązania do butów :terefere:
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#10 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 November 2011 - 18:16

Mi też :)

#11 moadip

moadip

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 04 January 2012 - 23:43

witam. jako że posiadam fluxy tt30 model tegoroczny mogę śmiało je polecić, po dlugim namyślę,przeszukiwaniu forum i po rozmowie z morganem zdecydowałem się właśnie na fluxy. dla mnie wiązania idealne, nie dość że są mega wygodne - w porównaniu do starych volkla pro force ktorę też były ok, super trzymają, nie są za miękkie ani też za twarde, trzymają bardzo dobrze i wkońcu czuję pełny fun z jazdy - ale na to złożyła się jeszcze nowa decha Arbor Westmark '12 która wręcz jest idealna.

pzdr

#12 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2012 - 22:57

witam. jako że posiadam fluxy tt30 model tegoroczny mogę śmiało je polecić, po dlugim namyślę,przeszukiwaniu forum i po rozmowie z morganem zdecydowałem się właśnie na fluxy. dla mnie wiązania idealne, nie dość że są mega wygodne - w porównaniu do starych volkla pro force ktorę też były ok, super trzymają, nie są za miękkie ani też za twarde, trzymają bardzo dobrze i wkońcu czuję pełny fun z jazdy - ale na to złożyła się jeszcze nowa decha Arbor Westmark '12 która wręcz jest idealna.

pzdr


Jeśli byłeś dzisiaj w krynicy, to pewnie widziałem tego seta :)
Samplowe titany '13 - które były dostępne na testach, zamontowane właśnie w westmarku '12 - to zupełnie inna konstrukcja.
Wagowo z pewnością nieco lżejsza od dotychczasowych TT30, natomiast baseplate zbliżony do DS30 (krążki są przykryte), inna konstrukcja highbacka (m.in. regulacja wyłącznie śrubami w piętce).
Konstrukcyjnie bardzo przypominają DS30-tki, a trzymają bucika elegancko.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#13 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 22 January 2012 - 22:01

Panowie od krótkich pasków ;) Sprawdźcie czy macie paski na przedniej czy tylnej pozycji, prawdopodobnie są na tylnej. Trzeba odkręcić wiązanie i zerknąć od dołu :) Dajcie znać jak jest.


Dzięki Morgan. Miałem na drugiej pozycji i rzeczywiście jak się ustawi na pierwszą to paski są dłuższe, chociaż w mojej opinii i tak mogłyby być dłuższe;). Znalazłem też drugi minus - wiązania trochę farbują i pofarbowały mi nowe żółte Vany Aury na czarno:((( Chyba już nie do usunięcia:( Co nie zmienia faktu, że dla mnie te wiązki są za***iste i wiem, że następne też na pewno będą Fluxy :DD

#14 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2012 - 15:58

Kiedy ostatnio porównywałem wiązki Burka i Fluxa doszedłem do wniosku, że tu jednak chyba nie chodzi o długość pasków ( przynajmniej w moim przypadku- pisałem zresztą już kiedyś o tym problemie myśląc że to właśnie za krótkie paski) tylko o sztywność strapów. Te u Fluxa są trochę sztywniejsze i inaczej ukształtowane dlatego trudniej trafić paskiem w pompkę. U Burka strapy są jakby bardziej miękkie i lepiej się nimi manewruje. Powoduje to różnicę pół sekundy w szybkości zapięcia wiązań :terefere:

Użytkownik retro edytował ten post 28 January 2012 - 15:59


#15 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2012 - 16:06

Z trafianiem nie było problemu :). Często miałem tak, że pasek już miałem w pompce capstrapa, ale miałem problem zaciągnąć, żeby zaskoczył choć na pierwszy ząbek, bo później to już szło :) Najzwyczajniej na świecie mógłby być dłuższy choć o 1 cm.

Pzdr.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#16 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2012 - 16:21

Z trafianiem nie było problemu :). Często miałem tak, że pasek już miałem w pompce capstrapa, ale miałem problem zaciągnąć, żeby zaskoczył choć na pierwszy ząbek, bo później to już szło :) Najzwyczajniej na świecie mógłby być dłuższy choć o 1 cm.

Pzdr.

Racja, z tym jest czasem problem. Ale na TD miałam okazję pośmigać właśnie we fluxach i w burkach. Jesli chodzi o komfort "wpinania" to fluxy jak dla mnie biją burki na glowę.
A fluxy TT30 w ogóle wbiły mnie w stok. jak dla mnie są wypasem. numer jeden na liście zakupów.

Na przypale albo wcale:D


#17 mateo

mateo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 07 May 2012 - 09:55

A ja jestem chyba jednym niewielu niezadowolonych użytkowników tych wiązań. Kupiłem je w grudniu/styczniu tego roku, model 2012, oryginalne w 3style w krk. Co do wrażeń z jazdy to faktycznie nie można mieć zastrzeżeń- super reakcja, całkiem niezłe tłumienie i przede wszystkim mega wygoda. Natomiast co do jakości wykonania to wg mnie tragedia. Po niecałym sezonie wyglądają gorzej niż moje stare Drake po 5 latach śmigania (najbardziej podstawowy model GT). Sezon nie być jakiś mega intensywny- około 20 dni na stoku. Generalnie już po pierwszym tygodniowym wyjeździe zaczął się przecierać materiał paska górnego, po kilku następnych krótszych wyjazdach zrobiła się regularna dziura, zaczął się też przecierać ten materiał od wewnątrz paska, który powinien być chyba dużo trwalszy, To samo zaczyna się dziać już na 'przednim' wiązaniu, które jest dużo mniej narażone ze względu na rzadsze odpinanie/zapinanie. Generalnie obawiam się, że po przyszłym sezonie wiązania, a przynajmniej paski będą do wymiany (koszt koło 250zł...). Wszystkie uszkodzenia nie są kwestią buta (Burton Ruler) ani złego dopasowania, bo wiązania przy kupnie były regulowane do nich i nawet sam sprzedawca stwierdził, że wszystko leży idealnie i nie ma co obcierać tego paska (w źle dobranych butach zdarza sie że np haczyki od sznurówek przecieraja paski). Co do reszty wiązania to jest w miarę ok, plastiki w niektórych miejscach troche się zaczynają przycierać od siebie nawzajem (połączenie łyżka-płyta) ale tu już się nie czepiam- nie wymagam zeby były po sezonie jak nowe.
Dodam, ze próbowałem je zareklamować we 3style ale niestety otrzymałem odpowiedź że nie ma możliwości żeby nawet spróbować je wysłać bo to ewidentne uszkodzenia mechaniczne. Rozumiem że mechaniczne ale powstałe przy zwykłym użytkowaniu i obciążeniach podczas normalnej jazdy, a nie po ryciu nimi po kamieniach. Jednym słowem spodziewałem się trochę więcej po wiązaniach za 900zł.

Dorzucam fotki bo wiem że z racji małej liczby postów moja wypowiedź może być odebrana jako np. dystrybutora konkurencyjnej firmy ;)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik mateo edytował ten post 07 May 2012 - 10:13


#18 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 May 2012 - 12:10

no jest kicha ewidentnie... ale wydaje mi się, że będziesz jednak odosobniony w temacie... odniosę się do siebie bo mam akurat aż 5 par fluxów w rodzinie; otóż wszystkie mają "przebieg" conajmniej 30 dni na stoku i na żadnych nie stwierdzam aż takich uszkodzeń... owszem są obcierki i starty lakier, szczególnie z podstawy i high-backów, ale żadnych dziur... powiem więcej, moje RK30 mają już ponad 80 dni na stoku i paski są jak nowe

nie wiem co może być przyczyną twojego przypadku....
no board no fun!

#19 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 May 2012 - 19:45

Lekko dziwi mnie postawa dystrybutora - Morgana, bo myślę, że dla niego wymiana pasków to rzecz marginalna finansowo, za to z punktu widzenia PR... no cóż - ja bym wymienił.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#20 mateo

mateo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 May 2012 - 20:01

Jak byłem z wiązaniami to akurat Morgana nie było, rozmawiałem z jednym z 'tamtejszych' chłopaków. Moze jeszcze spróbuje raz kiedyś podejść ale nie wiem czy to ma jakiś sens...

Użytkownik mateo edytował ten post 10 May 2012 - 20:01