Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Flux Tt30


67 odpowiedzi w tym temacie

#41 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2014 - 09:48

Spróbuj, ale jest duża szansa, że się tak stanie. Po wysunięciu but może do niego nie dolegać z racji tego, że przodu but bardziej wywija się do góry. Pedał musiałby robić się zatem coraz grubszy ( kurde jak to brzmi... )

Chciałem zdać przy okazji pytanko:

Miał ktoś porównanie TT30 z Cartelami bądź Malavitami, bo się zastanawiam nad zmianą na wiązania Burtona ( z kilku powodów )?

Doszedł ktoś do podobnych wniosków, że TT nie mają sztywności 8/10 lub w tym roku 7/10 ?
Przy pierwszym kontakcie z nimi pomyślałem, że to błąd w specyfikacji. Później podobną opinię zobaczyłem na thegoodride oraz evo

Użytkownik macpas edytował ten post 25 January 2014 - 09:51


#42 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2014 - 19:15

Dzisiaj przetestowałem wiązania, i rozmiar M okazał się za mały dla moich Northwave Three 43, chodzi o to, że przedniego kapstrapa mam na maxa wyciągniętego i ledwo zapinam na pierwszy, drugi ząbek, a do tego po rozpięciu wiązań, nie ma opcji swobodnego wyciągnięcia buta z wiązania, adekwatnie przy wkładaniu buta do wiązania, ja go nie wkładam tylko wciskam, chodzi tylko i wyłącznie o piętę. W ogóle jak tak patrzą na moje wcześniejsze wiązania które miałem Option Team także M`ki, to we Fluxach TT szerokość tyłu wiązań jest bardzo wąska.
Więc zostaje mi albo sprzedać po jakiejś okazyjnej cenie moje M`ki i kupić L`ki, chyba że są jakieś dobre buty z wąską piętą, tak bym mógł normalnie wyciągnąć buta po rozpięciu.

Co do sztywności, to osobiście bym dał im tak z 6/10, ale możliwe że się nie znam :)

Pozdrawiam :)

#43 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 27 January 2014 - 02:26

@Klima - wymienimy je na L, skontaktuj się ze mną na priv. Ten Northwave to nie jest współczesny but, to jest taki lekki kajaczek :) Jakiś tegoroczny model NW, możliwe że jest krótszy nawet o 3 cm w tym samym rozmiarze... na zdjęciach jest dramat, dobrze że TT wysoko "liftuje" te buty, bo przy tak kanciastej pięcie i tym rozmiarze buta, przy niższym wiązaniu, mógłbyś zahaczać palcami o stok. Ta deska jest za wąska trochę na te buty.

Odnośnie skali sztywności. Jak wszędzie, Flux ma swoją wewnętrzną skalę sztywności, ustalaną relatywnie do swoich modeli. Najtwardszy jest DM najmiększe GU. To są punkty odniesienia. Podobnie jak w każdej innej firmie, jeśli dotyczy to wiązań, butów czy desek. Każdy ma swoją skalę i tyle.

Oczywistym jest że można zrobić stalowe wiązanie kompletnie nie pracujące. Tyle że takie wiązania już były, nie cieszyły się popularnością z wielu względów ;)
A tak swoją drogą, to tacy bdb jeżdżący riderzy jeździli ostatnio Volkl Coal XT z Flux TT. Żaden z nich nawet nie zająknął się że TT jest za miękka do ostrzejszej jazdy, także coś tu panowie nie halo. TT jest dość twardym wiązaniem, ta skala sztywności jest zgodna w miarę zgodna z rzeczywistością, ogarniesz w tych wiązaniach każdą deskę...

@macpas - spróbuj SF, DM skoro brakuje Ci sztywności... Cartele i Malavity może przetestować na Oscypie.

Załączone pliki



#44 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2014 - 20:04

Panowie ale te 7 czy 8/10 dla TTkow (akurat mam z tamtego roku) to dla mnie odpowiednia skala;p Dla deski o flexie 6 i butow o flexie 7 sa dla mnie delikatnie za twarde np;p

icon_users.png


#45 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2014 - 21:16

Odnośnie flexa to bym z tą twardością nie przesadzał. Całość konstrukcji wiązania daje dobry efekt odnośnie podatności na wyginanie.

#46 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2014 - 23:43

@Klima - wymienimy je na L, skontaktuj się ze mną na priv. Ten Northwave to nie jest współczesny but, to jest taki lekki kajaczek :) Jakiś tegoroczny model NW, możliwe że jest krótszy nawet o 3 cm w tym samym rozmiarze... na zdjęciach jest dramat, dobrze że TT wysoko "liftuje" te buty, bo przy tak kanciastej pięcie i tym rozmiarze buta, przy niższym wiązaniu, mógłbyś zahaczać palcami o stok. Ta deska jest za wąska trochę na te buty.

Odnośnie skali sztywności. Jak wszędzie, Flux ma swoją wewnętrzną skalę sztywności, ustalaną relatywnie do swoich modeli. Najtwardszy jest DM najmiększe GU. To są punkty odniesienia. Podobnie jak w każdej innej firmie, jeśli dotyczy to wiązań, butów czy desek. Każdy ma swoją skalę i tyle.

Oczywistym jest że można zrobić stalowe wiązanie kompletnie nie pracujące. Tyle że takie wiązania już były, nie cieszyły się popularnością z wielu względów ;)
A tak swoją drogą, to tacy bdb jeżdżący riderzy jeździli ostatnio Volkl Coal XT z Flux TT. Żaden z nich nawet nie zająknął się że TT jest za miękka do ostrzejszej jazdy, także coś tu panowie nie halo. TT jest dość twardym wiązaniem, ta skala sztywności jest zgodna w miarę zgodna z rzeczywistością, ogarniesz w tych wiązaniach każdą deskę...

@macpas - spróbuj SF, DM skoro brakuje Ci sztywności... Cartele i Malavity może przetestować na Oscypie.

Morgi na focie to nowy coal? ;D

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#47 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 January 2014 - 00:27

Tak Shrek, nówka sztuka już śmigana ;)

Sztywność wiązań to jest sprawa względna, wewnętrzna każdej firmy. Nikt nie wspomina o elastyczności paska, jego szerokości, a to jest podstawa skrętu i kontroli krawędzi na frontside. Kluczowa sprawa, oczywiście sztywność płyty podstawy także ma znaczenie na frontside. Na Backsie pracuje najmocniej łyżka ("zbędna", praktycznie nie mająca wpływu na frontside) no i płyta podstawy. Dolne strapy działają na obu krawędziach, ale tam nie ma dużych sił. Kształt łyżki, kształt płyty, szerokość pasków, ich budowa mają spory wpływa na to jak siły przenoszone są na deskę. Czyli jak nam deska jeździ. Także to jest ciężka sprawa określić czy zunifikować flex wiązań. Trzeba brać pod uwagę płytę, łyżkę, strapy. Kształt płyty to inny temat...

Cartele sztywnościowo zawsze były podobne do TT lub czymś pomiędzy SF.

#48 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2014 - 13:29

Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy we wszystkich TTkach są tak sztywne paski, czy tylko mój egzemplarz tak ma?
Nie powiem żeby to był jakiś znaczący problem, ale jest trochę zachodu przy zapinaniu.
Być może tak powinno być, bo z kolei zapinanie zbyt miękkich pasków, które wyginają się na wszystkie strony, pewnie też nie byłoby zbyt komfortowe.
No ale jak to mówią, jak się nie ma do czego przyczepić, to.... :jump:

#49 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2014 - 18:18

Jak mialem funkel nowki to tez tak mialem ale kwestia czasu/uzywania i teraz jest OK :)

#50 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 January 2014 - 21:11

Koniefka - tak, te paski mają swój kształt, tam jest fura plastiku w środku, także wiele się to nie zmieni ;)
Przyzwyczaisz się. Możesz sobie odrobinę mocniej wydłużyć paski, gdy się w nie "wjeździsz", nauczysz intuicyjnego trafiania w dziurę, wrócisz do centralnego ustawienia.

Nie wiem jakie miałeś wcześniej wiązania, więc nie znam punktów odniesienia. Czujesz różnice w kontroli deski na frontside? W dociśnięciu krawędzi?

#51 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2014 - 14:12

Koniefka - tak, te paski mają swój kształt, tam jest fura plastiku w środku, także wiele się to nie zmieni ;)

Tak też myślałem. Generalnie mi to nie przeszkadza. Zapytałem, bo widziałem że paski u gości na stoku wiginają się we wszystkie strony jak z gumy.

Przyzwyczaisz się. Możesz sobie odrobinę mocniej wydłużyć paski, gdy się w nie "wjeździsz", nauczysz intuicyjnego trafiania w dziurę, wrócisz do centralnego ustawienia.

Już się przyzwyczaiłem. No i jestem w takim wieku, że w dziurę trafiam już intuicyjnie :hahaha:

Nie wiem jakie miałeś wcześniej wiązania, więc nie znam punktów odniesienia. Czujesz różnice w kontroli deski na frontside? W dociśnięciu krawędzi?

To są moje pierwsze własne wiązania więc punkt odniesienia mam wyłącznie do rentalowych. Wielkiego doświadczenia nie mam, ale rzeczywiście muszę przyznać bez bicia, że wiązania są po prostu świetne. Połączenie mojej sporej wagi ze sztywnością tych wiązań gwarantuje super kontrolę nad deską zwłaszcza na frontside.

#52 Giggy

Giggy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 02 February 2014 - 23:27

TT-ki są idealną proporcją jakości do komfortu, niestety cena ... no ale coś za coś ;) ja już jeżdżę 2 gi sezon i rewelka, mały minus to brak regulacji pochylenia highback-u :(

#53 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2014 - 09:43

Cena - sprawa względna. Trudno o alternatywę za podobne pieniądze. To co TT oferuje za obecną cenę to bardzo dużo i trudno o alternatywę

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#54 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 February 2014 - 10:19

Giggy - zerknij do instrukcji, do poradnika jak ustawia się kąt pochylenia łyżki w TT.
Luzujesz UU fity i przesuwasz łyżkę do tyłu a kąt będzie ostrzejszy :)

Giggy - zerknij do instrukcji, do poradnika jak ustawia się kąt pochylenia łyżki w TT.
Luzujesz UU fity i przesuwasz łyżkę do tyłu a kąt będzie ostrzejszy :)

1.00 filmu:


#55 Giggy

Giggy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 03 February 2014 - 16:15

Giggy - zerknij do instrukcji, do poradnika jak ustawia się kąt pochylenia łyżki w TT.
Luzujesz UU fity i przesuwasz łyżkę do tyłu a kąt będzie ostrzejszy :)


1.00 filmu:
http://youtu.be/Ipydksel3_c



tak, tak wiem już, napisałem post nim zerknąłem ;) jaki to jest zakres procentowy pochylenia ? bo generalnie rozumiem, że są tylko 3 pozycje pochylenia, no ale i te powinny wystarczyć ;)

#56 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 February 2014 - 19:07

Można ostrzej pochylić niż ta 3 pozycja, jest na to miejsce na zębatce ale nie jest to zalecane... dla butów ;) Jeśli zbyt mocno pochylisz łyżki to też nie dobrze, szczególnie przy twardszych butach. Musisz wtedy złamać takiego buta górnym paskiem ewentualnie jeździć z wrzynającą się łyżką w łydkę. Pochylanie łyżek trzeba robić tak z wyczuciem, tak by nie niszczyć butów bo po sezonie będą do wymiany...

#57 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2014 - 14:43

Tak jak było w poradniku, najlepiej wpiąć zdjętego buta i wyregulować nachylenie łyżki dokładnie do naszego buta. W moich twardych bucikach wyszło idealnie. Jeszcze raz serdeczne dzięki dla Morgana. Zakup TTetek był super trafiony.

#58 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2014 - 21:17

Giggy - zerknij do instrukcji, do poradnika jak ustawia się kąt pochylenia łyżki w TT.
Luzujesz UU fity i przesuwasz łyżkę do tyłu a kąt będzie ostrzejszy :)


1.00 filmu:
http://youtu.be/Ipydksel3_c


Morgan, co w tych wiązaniach robią śróbki na krzyżaka?! zapomnieli jaki mają fajny patent na to?!

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#59 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 February 2014 - 22:36

W DL i DM nie ma zacisków UU fit tylko lżejsze tytanowe śrubska, nic nie ważące ale wyglądające skromnie ;) Zasady działania takie same, tulejka UU fit ale bez możliwości ręcznej regulacji bez śrubokręta...

#60 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 06 February 2014 - 23:28

Morgan, mógłbyś napisać do jakiej jazdy te DL się najlepiej nadają i jak się one mają w porównaniu to TT? Chodzi mi o sztywność, przeznaczenie itp. Rzeczywiście są takie lekkie jak chwali producent?