Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Skręt kompensacyjny


105 odpowiedzi w tym temacie

#101 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2014 - 02:04

w niektórych wykonaniach kompensa i śmig wyglądał tak samo a różnił sie tylko promieniem skretu

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#102 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 February 2014 - 12:39

hej

zmęczyłem... trwało to trochę...

mam bardzo dużo uwag i pytań, ale znając życie zostaną odebrane jako atak...

zadam więc tylko jedno, 44:36 czy to nie jest klasyczny podręcznikowy scyzor? prtscr w załączniku.

pozdr

Załączone pliki

  • Załączony plik  scyzor.jpg   42.49 KB   112 Ilość pobrań


#103 saintadamus

saintadamus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2014 - 00:39

żaden ze mnie ekspert ale wydaje mi się że nawet zawodnika pucharu świata czy w nartach czy w snb jak złapiesz w trakcie przechodzenia ze skrętu w skręt to wygląda dość komicznie :) i wydaje mi się że może tak być w tym przypadku :P

Użytkownik saintadamus edytował ten post 12 February 2014 - 00:39

  • Pedro_SIGNX lubi to

#104 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2014 - 16:01

hej

ale to nie jest puchar świata... to jest inny świat :)

pierwszy z brzegu film, na miękkich blatach. Jest różnica? porób stopklatki między skrętami i weź pod uwagę że to nie jest film szkoleniowy tylko zabawa...



albo szkoleniowy



pozdr

#105 saintadamus

saintadamus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2014 - 11:48

Jak już pisałem nie uważam się za eksperta i zdziwiłem się na początku obu filmów że można porównywać skręt krótki ze skrętem długim jeśli chodzi o przekrawędziowanie :)

Potem jednak zdecydowałem się oglądać dalej i okazało się że są krótkie skręty i w sumie nie wiem czemu bo to dość absurdalne ale faktycznie porobiłem stop klatki (sam nie wiem czemu dałem się podpuścić hehe) i znalazłem tzw "scyzoryki" prawie przy każdym przejściu z back na front :P
niestety już nie starczyło mi energii na skriny hehe

Co nie zmienia faktu że bardzo podziwiam dużą pasję i energie w podnoszeniu tego tematu :)

#106 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2014 - 22:34

Czy "kompensacyjny" to nie jest to co amerykanie nazywają po prostu "cross-under"
I gdy ja próbuję tym jeździć to bardziej mi się przydaje w takich sytuacjach, o których mówi gościu tutaj
Czyli gdy potrzebuję zrobić nagłe szybkie skręty (bo jest ciasno, bo jest jakiś ludź, drzewo) i z przenoszeniem całego ciała nad deską bym nie zdążył, a tutaj ciało jest nieruchome i tylko szybko i lekko poruszają się nogi ?

A nie, że jest to technika stricte do jeżdżenia po muldach :roll:

I dla równowagi skręt "odwrotny" czyli nie gdy ciało jest nieruchome, a nogi poruszają się pod ciałem - tylko całe ciało przechyla się i przemieszcza 'razem' z deską - nazywa się po "ichniemu", analogicznie "cross-over"

Czy ten cross-under pokazuje i ostatecznie wyjaśnia na czym polega "kompensacyjny" ?