Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Reklamacja Burton


61 odpowiedzi w tym temacie

#21 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2011 - 21:37

A swoją drogą do kogo zgłasza się taką reklamację ? Wysyłam do sklepu w którym kupiłem, bezpośrednio do dystrybutora czy mogę to załatwić w najbliższym sklepie który prowadzi Burtona ?
Sorry, że post pod postem ale mi się przypomniało za późno i nie mogłem już dodać.

Do sklepu, w którym kupiłeś. Foty uszkodzeń masz - przyda się, gdyby były jakieś przepychanki.

#22 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2011 - 21:41

A swoją drogą do kogo zgłasza się taką reklamację ? Wysyłam do sklepu w którym kupiłem, bezpośrednio do dystrybutora czy mogę to załatwić w najbliższym sklepie który prowadzi Burtona ?
Sorry, że post pod postem ale mi się przypomniało za późno i nie mogłem już dodać.


Idź z wiązkami do sklepu gdzie kupiłeś - oni to wysyłają do Insbrucka.
Zawsze możesz iść do innego sklepu ale wtedy musisz mieć na 100% paragon lub inny dowód zakupu
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#23 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 February 2011 - 21:49

Paragon po remoncie mieszkania prawdopodobnie zaginął :wallie: ale szukam w pocie czoła. Iść do sklepu nie mogę bo kupowałem w snowboard-online.pl :) A bez paragonu da się to gdzieś wysłać ? Np. do Innsbrucka bezpośrednio ?

Użytkownik retro edytował ten post 14 February 2011 - 21:58


#24 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 February 2011 - 22:15

Paragon po remoncie mieszkania prawdopodobnie zaginął :wallie: ale szukam w pocie czoła. Iść do sklepu nie mogę bo kupowałem w snowboard-online.pl :) A bez paragonu da się to gdzieś wysłać ? Np. do Innsbrucka bezpośrednio ?


spokojnie.
Jak kupowałeś w internetowym to mają twoje dane. Twoim dowodem zakupu mogą być maile. Dane z logowania etc. Zrób zrzuty ekranów z logowania.
Jak są rozsądni powinni to uznać jako dowód zakupu.
Zadzwoń do nich i napisz. Powinni pomóc.

Jak oleją to wtedy napisz do Burka co masz robić - myślę że im zrzuty z logowania będą OK
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#25 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 March 2011 - 17:26

Zebrałem się wreszcie i wysłałem wiązki do sklepu w którym kupiłem. Przypomniałem sobie że to było blackcomb-shop.pl. Ale oni są chyba inną filią snowboard-online.pl :) . Paragonu nie znalazłem. Udało mi się dotrzeć tylko do oryginalnego pudełka :) Wiązania wysłałem na ich skrytkę pocztową 4 marca. 8 marca dostałem na maila zawiadomienie że otrzymali towar, nadali sprawie numerek i że teraz trzeba czekać na rozpatrzenie reklamacji na co mają miesiąc. 24 marca dostałem telefon że reklamacja została uznana i że towar naprawiono (pani z którą rozmawiałem była pewnie Czeszką bo mówiła wprawdzie po polsku ale z niejakimi oporami :D ) . Dostałem także maila o podobnej treści. Dziś dostałem wiązania do domu. Ogólnie jestem zadowolony zarówno ze sklepu jak i ze sposobu załatwiania reklamacji przez burka. Wszystko w miarę szybko jak na nasze warunki i bez problemów.

#26 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 March 2011 - 18:10

Zebrałem się wreszcie i wysłałem wiązki do sklepu w którym kupiłem. Przypomniałem sobie że to było blackcomb-shop.pl. Ale oni są chyba inną filią snowboard-online.pl :) . Paragonu nie znalazłem. Udało mi się dotrzeć tylko do oryginalnego pudełka :) Wiązania wysłałem na ich skrytkę pocztową 4 marca. 8 marca dostałem na maila zawiadomienie że otrzymali towar, nadali sprawie numerek i że teraz trzeba czekać na rozpatrzenie reklamacji na co mają miesiąc. 24 marca dostałem telefon że reklamacja została uznana i że towar naprawiono (pani z którą rozmawiałem była pewnie Czeszką bo mówiła wprawdzie po polsku ale z niejakimi oporami :D ) . Dostałem także maila o podobnej treści. Dziś dostałem wiązania do domu. Ogólnie jestem zadowolony zarówno ze sklepu jak i ze sposobu załatwiania reklamacji przez burka. Wszystko w miarę szybko jak na nasze warunki i bez problemów.


naprawili ale ..... jak, skleili ? wymienili podstawę wiązań ?

Użytkownik ProDish edytował ten post 30 March 2011 - 18:11

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#27 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 March 2011 - 20:47

naprawili ale ..... jak, skleili ? wymienili podstawę wiązań ?

Wymienili podstawy na nowe.

#28 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 May 2011 - 20:51

Trochę po fakcie, ale dopisuję się, że moja reklamacja kurtki została rozpatrzona pozytywnie.
Odebrałem kasę, bo nie było już identycznej. Chwilowo wyleczyłem się z kurtek Burtona - spodnie są ok, 3 sezon i zero zużycia.

#29 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 May 2011 - 17:37

Trochę po fakcie, ale dopisuję się, że moja reklamacja kurtki została rozpatrzona pozytywnie.
Odebrałem kasę, bo nie było już identycznej. Chwilowo wyleczyłem się z kurtek Burtona - spodnie są ok, 3 sezon i zero zużycia.



jaką miałeś kurtałe? ja mam z seri AK i mija 3 sezon, wiele przeżyła i zużycia również zero

#30 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 May 2011 - 18:39

Blood a w czym prałeś bo tez mam z AK i zamierzam wyprać :)

#31 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 May 2011 - 06:09

AK to Goretex.
Ja tam moje AK prałem w takim środkiem

http://www.tirolski....sh - 300ml.html

pierze się 2 sztuki odzieży na raz

ale ostatnio testowałem TOKO bo Nikwaxa nigdzie nie mogłem dostać (nawet na allegro nie było)

http://www.tirolski....sh - 250ml.html

mniej śmierdzi i też bardzo dobry
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#32 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 May 2011 - 06:53

no i gites to sobie wypiorę :) a to jeszcze Prodisz trzeba potem czymś impregnować czy to już wszystko ?

#33 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 May 2011 - 09:38

no i gites to sobie wypiorę :) a to jeszcze Prodisz trzeba potem czymś impregnować czy to już wszystko ?


Jak Goretex nowy to nie ma co go impregnować.
Jak sam podaje producent po 3-4 praniu można zaimpregnować te miejsce w których bardziej namaka.
moje doświadczenie pokazuje ze pierwsze miejsca do impregnacji to końcówki rękawów (tam przy rzepach)
w sumie to kurtkę prałem już 3 razy, spodnie 2 razy i jak na razie nie widzę problemów - cały czas nie przemaka.

to impregnacji punktowej polecam

http://www.toko.info...1&productId=106

co by nie było Shrek znalazł ten ten specyfik i pierwszy wypróbował. Piwko mu się należy :drunk:
Ja testowałem to do rękawic ( do elementów materiałowych) i jest za***iście
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#34 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 May 2011 - 14:06

No to big thx :) niebawem pranko , kurtałe bede 1 raz prał także nie bede w takim razie impregnował :)

#35 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 May 2011 - 15:08

jaką miałeś kurtałe? ja mam z seri AK i mija 3 sezon, wiele przeżyła i zużycia również zero

Esquire 09/10 http://www.planet-sp...2010_sherpa.jpg
Kupiona w sezonie 10/11. Ma takie delikatne przeszycia pionowe (tekstura materiału) - na tych przeszyciach się pomechaciła.
Ale głównym powodem reklamacji było wysnucie zamka w kieszeni pod klapą. Wyglądało na to, że sam zamek był źle wykończony.

Tak więc wyleczyłem się z kurtek Burtona, na przyszły sezon mam i tak upatrzonego DC. Zobaczymy :)

#36 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 May 2011 - 17:19

Ja do prania wszelkiej odzieży z membranami i termoaktywnej używam Nikwaxa Tech Wash o którym już wspomniał ProDish. A do impregnacji Nikwax Direct In.
Polecam bo działa naprawde za***iście i zawsze i wcale tak nie śmierdzi :terefere:
A toko nie testowałem ale pewnie też jest dobry.
Nikwaxa powinieneś kupić w większości sklepów górskich lub takich podobnych.

#37 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 May 2011 - 17:46

Ja do prania wszelkiej odzieży z membranami i termoaktywnej używam Nikwaxa Tech Wash o którym już wspomniał ProDish. A do impregnacji Nikwax Direct In.
Polecam bo działa naprawde za***iście i zawsze i wcale tak nie śmierdzi :terefere:
A toko nie testowałem ale pewnie też jest dobry.
Nikwaxa powinieneś kupić w większości sklepów górskich lub takich podobnych.


Przed używanie TOKO też prałem w Nikwaxie (Tech Wash) i jest super. Potwierdzam.
Problem w tym roku był bo w połowie sezonu nigdzie tego nie można było kupić. Ani w sklepach stacjonarnych ani na Allegro. Kicha.
Dlatego wypróbowałem TOKO i jest SPOKO

Co to Impregnatu.
Testowałem Nikwaxa w postaci środka do pralki i natryskowego i ...... TOKO lepszy.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#38 Luki

Luki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 December 2011 - 09:28

Wracając do reklamacji w Burtonie to ja nie-miałem problemów, mojej dziewczynie urwała pękła pompka w wiązaniu, odniosłem do sklepu w Rzeszowie i po tygodniu miałem nową z Austrii.

#39 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 December 2011 - 20:32

Hmmm, ja tak nie do końca znam się nad hiper-piper-kosmo technology w ciuchach, jednakże to co zapamiętałem ze szkoleń Burtona, to fakt iż oni nie zalecają używania impregnatów do ciuchów z Gore-tex. Zapycha to membranę i powodować słabsze oddawanie wilgoci na zewnątrz. Choć z drugiej strony firmy takie jak Toko dziadostwa nie robią, jeśli są preparaty do Gore-texu... Także taki czeski film, ja bym jednak ostrożnie postępował z praniem i nic nie kombinował. Ja wrzucam na pralki każde Gore, piorę na 30 stopni w płynie Persil kolor i nigdy mi nic nie przemokło w żadnym Gore-tex'ie... Miałem spodnie które prałem z 15 razy i były nadal OK.

#40 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 December 2011 - 22:16

Hmmm, ja tak nie do końca znam się nad hiper-piper-kosmo technology w ciuchach, jednakże to co zapamiętałem ze szkoleń Burtona, to fakt iż oni nie zalecają używania impregnatów do ciuchów z Gore-tex. Zapycha to membranę i powodować słabsze oddawanie wilgoci na zewnątrz. Choć z drugiej strony firmy takie jak Toko dziadostwa nie robią, jeśli są preparaty do Gore-texu... Także taki czeski film, ja bym jednak ostrożnie postępował z praniem i nic nie kombinował. Ja wrzucam na pralki każde Gore, piorę na 30 stopni w płynie Persil kolor i nigdy mi nic nie przemokło w żadnym Gore-tex'ie... Miałem spodnie które prałem z 15 razy i były nadal OK.


Impregnacja jest po to by odnowić powierzchnię DWR

tu jest link producenta GORE
http://www.gore-tex....=SessionWrapper
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama