Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jakie ochraniacze na tylek??


195 odpowiedzi w tym temacie

#81 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 October 2011 - 13:11

co do leżenia, redy są tak skrojone że aż sie zdziwiłam, leżą idealnie,nie obcierają nie przesuwają się nie cisną

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#82 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 October 2011 - 13:42

co do leżenia, redy są tak skrojone że aż sie zdziwiłam, leżą idealnie,nie obcierają nie przesuwają się nie cisną

z d3o?
no board no fun!

#83 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 October 2011 - 18:06

tak tak impacty i działa nawet jak w to uderzasz ;)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#84 Juicy360

Juicy360

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 05 November 2011 - 15:27

jakie spodenki byście polecili zarówno na snowboard jaki i do downhillu(rower) ?? myślałem o czymś takim Link bo mają ochronę jajek(bardzo przydatne na rower), ale cena i firma wskazują, że to nie będzie dobry wybór..

#85 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2011 - 20:49

jakie spodenki byście polecili zarówno na snowboard jaki i do downhillu(rower) ?? myślałem o czymś takim Link bo mają ochronę jajek(bardzo przydatne na rower), ale cena i firma wskazują, że to nie będzie dobry wybór..

Prosiłbym i info osoby które mają hillbylly ile mają w pasie i jaki rozmiar mają oracz czy jest ok,

Bo ja mam ok 100 w pasie i 109 w biodrach i się zastanawiam czy L nie kupić.

Użytkownik K-PAX (tomi) edytował ten post 18 November 2011 - 20:49


#86 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2011 - 20:56

Prosiłbym i info osoby które mają hillbylly ile mają w pasie i jaki rozmiar mają oracz czy jest ok,

Bo ja mam ok 100 w pasie i 109 w biodrach i się zastanawiam czy L nie kupić.


moim zdaniem M da radę
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#87 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2011 - 21:08

moim zdaniem M da radę

ok, dzięki za info. "Idę" kupić ;)

#88 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2011 - 21:02

ok, dzięki za info. "Idę" kupić ;)


Edytować się nie dało ...
Mam już gatki w rozmiarze M.
Jak się później okazało to w pasie mam 104 a w pasku 99.
Przymierzyłem nabytek i stwierdzam ze na udach mógłby być odrobinę luźniejsze ale w tym miejscu jest guma i się rozciągną na pewno.
Natomiast w części "siedzącej" są nawet delikatnie luźne ... więc rozmiar L musi być naprawdę duży ....
Reasumując pasują idealnie można by powiedzieć.

#89 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2011 - 23:10

założyłem temat 03 styczenia 2010 a ochraniacze kupiłem w zeszłym tygodniu w Snow4Life .... troche mi zajeło zdecydowanie sie na zakup , a ostatecznym zwycięzcą zostały spodenki Demona - model DS1600 Flex Force Pro ... i po pierwszych crash testach wypadły extra, zaskoczyło mnie to ze tak szybko się do nich przyzwyczailem, wogole nie krepowały moich ruchów, a troszkę sie gimnastykowałem na boxie w Zabrzu :) Wiec jak narazie gorąco polecam i mam nadzieje ze zdania nie bede musiał zmieniać

peace out

#90 gieroll

gieroll

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 December 2011 - 17:02

Witajcie, prześledziłem temat o ochraniaczach , przymierzam się do zakupu ochraniacza demona - Demon Flex Force X D3O, będę robił zakupy online, stad mam pytanie co do rozmiaru, bo wystąpiła u mnie pewna niepewność ;)

Uchodzę za osobę raczej szczupłą, w pasie mam 94 cm, wg tabeli demona powinienem wybrać rozmiar XL, co jest raczej zastanawiające, bo wybieram praktycznie największy rozmiar, a najgrubszy nie jestem. ...w przypadku innych firm użytkownicy mający w pasie 100 cm wybierają rozmiary M, to byłoby bardziej logiczne ;)
Czy jest ktoś , kto mógłby zmierzyć swój pas i porównać z rozmiarem ochraniaczy Demona? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

#91 DISKORDIA

DISKORDIA

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2011 - 19:30

[quote name= ...w przypadku innych firm użytkownicy mający w pasie 100 cm wybierają rozmiary M, to byłoby bardziej logiczne ;) [/quote]

dziwne masz zdanie na temat rozmiaru - chcesz powiedziec,ze 100 w pasie to medium?? w jakiej skali?
mysle że dla kazdego europejczyka to xl.

#92 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2011 - 20:41

Witajcie, prześledziłem temat o ochraniaczach , przymierzam się do zakupu ochraniacza demona - Demon Flex Force X D3O, będę robił zakupy online, stad mam pytanie co do rozmiaru, bo wystąpiła u mnie pewna niepewność ;)

Uchodzę za osobę raczej szczupłą, w pasie mam 94 cm, wg tabeli demona powinienem wybrać rozmiar XL, co jest raczej zastanawiające, bo wybieram praktycznie największy rozmiar, a najgrubszy nie jestem. ...w przypadku innych firm użytkownicy mający w pasie 100 cm wybierają rozmiary M, to byłoby bardziej logiczne ;)
Czy jest ktoś , kto mógłby zmierzyć swój pas i porównać z rozmiarem ochraniaczy Demona? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)


Demona DS1600 Flex Force Pro rozmiar M - 68cm bez rozciagania a ja mam w pasie ok. 80 cm i spodenki delikadnie naciągnięte IDEALNIE sie dopasują do ciała
  • gieroll lubi to

#93 gieroll

gieroll

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 December 2011 - 10:16

dzięki Knapi, daje mi to już jakieś pojęcie :)

DISKORDIA nie wiem w jakiej skali, poczytaj temat kilka ,postów wyżej to będziesz wiedział o czym mówię.

Użytkownik gieroll edytował ten post 17 December 2011 - 10:18


#94 Iron

Iron

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2012 - 21:23

Czy ktoś z użytkowników mógłby doradzić rozmiar spodenek HillBilly ? mam ok 94-95 w pasie, 180 cm , z 85 kg i jak zwykle jestem na pograniczu :-/

I jeszcze bardzo ważne pytanie , jak szerokie trzeba mieć spodnie , o ile cm poszerzają te spodenki ? np w biodrach , to jest 5 cm , czy raczej 10-15 cm
Rozmiar Obwód pasa XS 55cm-79cm S 80cm-95cm M 96cm-110cm L 111cm +

#95 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 27 December 2012 - 21:41

Dołączam się do pytania, na pas 87 cm - rozmiar S z hillbilly będzie ok?

#96 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2012 - 21:52

Czy ktoś z użytkowników mógłby doradzić rozmiar spodenek HillBilly ? mam ok 94-95 w pasie, 180 cm , z 85 kg i jak zwykle jestem na pograniczu :-/

I jeszcze bardzo ważne pytanie , jak szerokie trzeba mieć spodnie , o ile cm poszerzają te spodenki ? np w biodrach , to jest 5 cm , czy raczej 10-15 cm
Rozmiar Obwód pasa XS 55cm-79cm S 80cm-95cm M 96cm-110cm L 111cm +


te spodenki trzeba mierzyć bo niestety rozmiarówka dziwna
zamów S, przymierz w domu i zobaczysz czy S czy M
przy okazji zobaczysz czy spodnie na nie nałożysz :) trudno powiedzieć czy zmieścisz się w posiadane spodnie bo zależy to od tego jak wielkie masz spodnie i jaki mają krój

poza tym ocenisz czy chcesz takie extremalne spodenki ochronne.
dla mnie okazały się za extremalne

jak kupisz w sieci masz 10 dni na zwrot i to jest fajne

Użytkownik ProDish edytował ten post 27 December 2012 - 21:54

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#97 Iron

Iron

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2012 - 22:02

Nie no jasna sprawa , zwroty mam opanowane , ale zawsze człowiek chce zaoszczędzić te 15 zł za wysyłkę i zamrożoną kasę za zwracany towar przez tydzień ..może kto ma S i wymiary podobne , te 95 max w S to już totalne rozciągnięcie czy jeszcze da radę kilka cm ? , bo z reguły spotkałem się z regułą, że są zaniżane takie wymiary gdzie występują materiały mocno rozciągliwe, typu np bielizna termo

#98 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2012 - 22:18

Nie no jasna sprawa , zwroty mam opanowane , ale zawsze człowiek chce zaoszczędzić te 15 zł za wysyłkę i zamrożoną kasę za zwracany towar przez tydzień ..może kto ma S i wymiary podobne , te 95 max w S to już totalne rozciągnięcie czy jeszcze da radę kilka cm ? , bo z reguły spotkałem się z regułą, że są zaniżane takie wymiary gdzie występują materiały mocno rozciągliwe, typu np bielizna termo


spodenki są średnio rozciągliwe w porównaniu do innych.
w pasie mają sznurek do związywania a nie gumę.
mierzenie ma tu duże znaczenie bo panele ochronne muszę się układać przy obniżeniu pozycji.

ja miałem to szczęście że mierzyłem u dystrybutora w siedzibie tj, u niego w domu jak rozkręcał biznes :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#99 Iron

Iron

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2012 - 22:30

spodenki są średnio rozciągliwe w porównaniu do innych.
w pasie mają sznurek do związywania a nie gumę.
mierzenie ma tu duże znaczenie bo panele ochronne muszę się układać przy obniżeniu pozycji.

ja miałem to szczęście że mierzyłem u dystrybutora w siedzibie tj, u niego w domu jak rozkręcał biznes :)


oka , niektórzy to mają z górki :) , co do "masywności tych spodenek" to istnieją też opcje takie jak

http://allegro.pl/sp...2861381294.html lub
http://allegro.pl/sp...2862605705.html

zamierzam się wybrać w Alpy i jak z jazdą daje radę to być może wykonam drugi skok w mojej karierze hehe, i ten pierwszy choć to było z 5 lat temu długo pamiętałem , więc wolę nie wybierać półśrodków

ale fakt faktem podobny problem miałem przy rowerowych gaciach , skończyło się , że zamówiłem dwa rozmiary i wybrałem te lepiej dopasowane

#100 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2012 - 22:30

Reguła jest taka żeby mierzyć do dolnej granicy, nie do górnej.
Pas spodenek jest ogumowany i gra to z grubym sznurem bardzo dobrze.

l3wy: bierz S-kę
Chyba że masz dupalona jak J-lo, to M-ka musowo ;)
There's a natural mystic blowing through the air ...