Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jakie ochraniacze na tylek??


195 odpowiedzi w tym temacie

#101 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 27 December 2012 - 22:38

Dzięki joszu, dupsko mam raczej nie za duże. Za to spodnie mam na mocnym rapie, wiec myśle, że da rade. Co do wątku, o ochronę to jestem zdania jak kupować gacie to jak najbardziej spełniające swoją rolę, jeśli hillbilly dobrze chronią, sprawdzone i podobno specjalnie nie krępują ruchów to jestem za.

#102 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2012 - 22:50

Co do wątku, o ochronę to jestem zdania jak kupować gacie to jak najbardziej spełniające swoją rolę, jeśli hillbilly dobrze chronią, sprawdzone i podobno specjalnie nie krępują ruchów to jestem za.


potwierdzam że nie widziałem bardziej hardocowych gaci ochronnych.
Kość ogonowa - bezpieczna
Miednica - jak najbardziej
kość udowa - również

upadki w tych gaciach bolą naprawdę mniej

mają tylko jedną wadę. Nie wszystkie spodnie wejdą, szczególnie jak ma się dopasowane.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#103 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2012 - 22:55

Spodenki snow pod HB to musowo rozmiar wyżej.
Baty mają solidne gąbki szerokie na ~2cm i mi pod ustawowe M-ki nawet i weszło.
Tylko przy pierwszym przysiadzie pojawiłby się w snowgaciach spory wywietrznik z tyłu.

Nie każdemu będzie pasowała tak duża absorpcja uderzenia, bo nie każdy fruwa 8m nad chodnikiem, albo zamiast jeździć na desiwie śmiga d*pą po lodzie. Ochraniacz na kość ogonową jest pokryty plastikiem i jest bardzo sztywny. Spodziewałem się dużo większego komfortu podczas siedzenia na ubitym śniegu, czego niestety nie dostałem w pakiecie zakupowym. Tak, że trzeba jeździć a nie byczyć się na śniegu w rzymskim stylu.

ps. pozbywam się M-ek sporo taniej, więc jak się komu tyłek obija - a ma co obijać - to szansa kupić taniej.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#104 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 28 December 2012 - 00:02

Jeżdżę od dwóch lat w Demonach model Demon DSS1300 Flex Force Low. Od tego czasu zero bólu w okolicy tyłka czy bioder. Super przylegają, są lekkie i nic nie krepują ruchów. W 100% polecam. Siwy z tego co kojarzę ma ten sam model od kilku lat i też nie narzeka.

Użytkownik rentgen edytował ten post 28 December 2012 - 00:02


#105 Iron

Iron

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2012 - 20:46

Jeżdżę od dwóch lat w Demonach model Demon DSS1300 Flex Force Low. Od tego czasu zero bólu w okolicy tyłka czy bioder. Super przylegają, są lekkie i nic nie krepują ruchów. W 100% polecam. Siwy z tego co kojarzę ma ten sam model od kilku lat i też nie narzeka.


Rentgen , jaki masz rozmiar tych Demonów i ile masz w pasie , co byś doradził na 94cm/180/85kg ?

#106 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 29 December 2012 - 00:41

Jestem troche niższy i wagowo koło 80 kg, pas pewnie z 90. Z tego co kojarzę mam rozmiar L. Jutro zerknę dla pewności.

#107 Iron

Iron

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2012 - 07:39

Jestem troche niższy i wagowo koło 80 kg, pas pewnie z 90. Z tego co kojarzę mam rozmiar L. Jutro zerknę dla pewności.


Ok , to czekam na info i daj znać czy zaryzykowałbyś dla ciut większego chłopa L ( dodam jeszcze , że mam w udzie 58 cm)

#108 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 20 January 2013 - 12:14

No i stało się.... dwa dni temu jebnąłem z hopki na kość ogonową tak że śpię tylko na boku a dupsko boli jak cholera. Miałem na tyłku ochraniacz ale niewiele pomógł. Także przy hopach nie ma zmiłuj się ....
W sumie niepotrzebnie skakałem na betonie i są tego skutki ale nauczka będzie na przyszlość :wallie:

#109 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2013 - 12:18

No nie ma bata ma hopy i beton
Co by było jak byś tych gaci nie miał
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#110 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2013 - 12:21

No i stało się.... dwa dni temu jebnąłem z hopki na kość ogonową tak że śpię tylko na boku a dupsko boli jak cholera.

Poka Ren co za demony miałeś na d*pie.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#111 krzepnik1

krzepnik1

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 69 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2013 - 19:57

ja tez zdecydowanie polecam hillbilly :) naprawde czuc roznice w glebach, oczywiscie na plus, majac duze spodnie wogole nie czuc ich na sobie :) super sprawa :D

#112 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 January 2013 - 21:50

Demon DSS1300 Flex Force Low

Zastanawiam się czy nie walnąłem sobie kości ogonowej, krwiaka z siniakiem mam na 6-7 cm i dookoła oczywiście...kurcze

#113 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2013 - 22:09

Demon DSS1300 Flex Force Low

Zastanawiam się czy nie walnąłem sobie kości ogonowej, krwiaka z siniakiem mam na 6-7 cm i dookoła oczywiście...kurcze


jak te spodenki chronią kość ogonową ? pianka ? plastik ?
w hilly billy jest duży trókąt który rozprasza energię. Ja mam w Bliss'ie D30 który ma niby absorbowaćuderzenie

no to parę tygodni będzie bolało niestety
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#114 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 January 2013 - 22:12

Nie strasz mnie, ja góra za dwa dni chcę się rozliczyć z tą hopą :D tam jest gąbka ale widać że przy upadku z większej wysokości nie do końca zabezpiecza...

#115 lucyfer86

lucyfer86

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2013 - 13:48

Rentgen więc przy obwodzie pasa 90 masz rozmiar L tych demonów ? bo właśnie różne firmy mają różne rozmiary przez co ciężko wybrać przez neta :huh2: Życzę powrotu do zdrowia i udanych lotów :jump:

#116 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2013 - 14:06

No Ren, jak z takim materacem na rowku skończyłeś - miejmy nadzieję - tylko na sporym otłuczeniu, to bez tych tych gaci słabo bym Cię widział atakującego cokolwiek jeszcze w tym sezonie.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#117 Popeye

Popeye

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2013 - 14:25

HB i nie ma co się zastanawiać :)

#118 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 22 October 2013 - 19:21

Miałem wcześniej gacie ochronnie nie pamiętam jakiej firmy ale na gabkach wszędzie były plastiki i po kilku upadkach na dupsko na boxie robi się dziura w spodniach. W kwietniu tak wyk....em, że z plastiku zrobiła się miazga i trzeba wymienić na coś nowego.
Moze ktoś podrzucić czy ten 3kąt na kość ogonową w tych HB jest tak plastikowy? - bo szczerze nie chcę powtarzac błędu i lepiej wg mnie kupić galoty z grubszą gombką niż plastik.
Jesli chodzi o plastikowe ochraniacze to wg mnie przy siedzieniu na wyciągu czy stoku to robi się średnio komfortowo i choć chronią gość przed czymś groźniejszym niż siniak to przy normalnych upadkach na stoku imo boli bardziej niż bez ochraniaczy - moze dlatego, że mam chuda d*pę albo miałem kiepski ochraniacz. ;)
Znalazłem dość tanie i dobrze wygląda ta pianka na d*pę http://deskomania.pl...-snowboard.html

Użytkownik Molek edytował ten post 22 October 2013 - 20:07


#119 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 October 2013 - 19:55

w HB na tyłku jest plastik
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#120 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 October 2013 - 20:01

Molek kup coś na d3o i powiedz czy działa.

Bądź naszym testerem :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...