Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jakie ochraniacze na tylek??


195 odpowiedzi w tym temacie

#1 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 17:52

Mam pytanko jak wyzej, powstal obszerny dzial o ochraniaczach na kolana ale najpierw chcialbym zaczac od ochronienia tylka i prosze o jakies rady co do doboru ochraniaczy

#2 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2010 - 18:07

Ochraniacze na tylek, produkuje Red, Demon i jeszcze troszke jest tego.

Ja nie stosuje, ale kupilem swojej dziewczynie takowy i mowi ze troche daje ale szalu nie ma. Posiada spodenki damskie firmy Demon.
desing fajny, gabki do wyjecia w razie prania. Ogolnie fajny i troszke pomaga.

#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 19:17

no to ja polecę ochraniacze które broniły mój zadek przed upadkami w zeszłym roku
Kupiłem po zaliczeniu w Krynicy ostrego upadku ze zbiciem ostrym miednicy. Przy okazji gogle połamałem (ale to inna historia)
po wielu przymiarkach kupiłem
http://www.allegro.p...rszawa_hit.html

upadki w czymś takim na pupę, kość ogonową, bok nie są problemem a i na śniegu można posiedzieć przy ostrym minusie.

warte swojej ceny
nie polecam RED'a czy to we wersji ostrej lub light'owej - sorry ale ochraniacze od nich to pomyłka.
no może poza kaskami i żółwiem (może być)

#4 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 21:58

Warto kupować zabierając do sklepu spodnie snb. Ja kupiłem fajny ochraniach ale po założeniu spodni okazało się, że zbytnio krępuje ruchy... ;)-

#5 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 January 2010 - 10:36

mooim zdaniem najlepsze ochraniacze to demony,stosunek ceny do jakosci wypada znakomicie,sam jezdze w demonach od ok 5 lat i ciagle w tych samych:)???

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 10:20

@Siwy mógłbyś zaproponować jakiś konkretny model takich spodenek  deamona bo będę chciał mocniej trochę poświrować a po ostatnich takich szaleństwach w livigno przez 3 dni na d*pie nie mogłem siedziećhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/smile.gif

#7 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 10:38

http://www.snowboard...ufacturers_id=3
http://www.grillazz....acze_demon.html
http://www.sklep.supair.pl/index.php?q[m]=towary&t=2822

Kajoja ma ten model Women's Flex Force Pro Low i twierdzi ze tylek i tak boli;p jest ok, lecz nie do konca sie sprawdza.

#8 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 16:28

Tak ogladam i czytam co piszecie i zaczynam sie zastanawiac czy jest sens kupowac wogole te spodenki ..... poczatki snowboardu mam juz dawno za soba a na duzej hopie jak mnie wywali to one chyba duzo nie pomoga :)/

#9 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2010 - 19:32

Tak ogladam i czytam co piszecie i zaczynam sie zastanawiac czy jest sens kupowac wogole te spodenki ..... poczatki snowboardu mam juz dawno za soba a na duzej hopie jak mnie wywali to one chyba duzo nie pomoga http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/


na pewno nie ochronia, wyrzucone pieniadze!!

#10 dario

dario

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 00:21


Tak ogladam i czytam co piszecie i zaczynam sie zastanawiac czy jest sens kupowac wogole te spodenki ..... poczatki snowboardu mam juz dawno za soba a na duzej hopie jak mnie wywali to one chyba duzo nie pomoga :D/


na pewno nie ochronia, wyrzucone pieniadze!!


czyli co te szorty nic nie daja ?twoim zadaniem

#11 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 12:05

Prawda z ochraniaczami jest taka, że od głupoty nie ochroni nawet zbroja płytowa i hełm z przyłbicą.
Na każdym kroku widać, jak ludzie błędnie sobie wyobrażają, że ochraniacze dają magiczną barierę niezniszczalności.

W innym temacie o kaskach padł pewien argument przeciwko nim.
Pomimo że zgadzam się z tym, że każdy ochraniacz osłabia ocenę własnych możliwości i umiejętności, wpływając przy tym na podejmowanie karkołomnych prób, mnie kask chroni nie tylko podczas upadku.

#12 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 11 March 2010 - 20:23

Tak ogladam i czytam co piszecie i zaczynam sie zastanawiac czy jest sens kupowac wogole te spodenki ..... poczatki snowboardu mam juz dawno za soba a na duzej hopie jak mnie wywali to one chyba duzo nie pomoga ;)/



Akurat w moim przypadku to czym wiecej jeżdżę to zaczynam wiecej świrować a to kończy się często bolesnymi upadkami. Więcej zbiłem tyłek w ostatnim miesiacu niż przez poprzednie dwa lata. Wiadomo przed upadkiem z dużej hopy to nic nie ochroni ale zabawa w parku lub butering też niesie za sobą porządne obijanko.

#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2010 - 23:14

Akurat w moim przypadku to czym wiecej jeżdżę to zaczynam wiecej świrować a to kończy się często bolesnymi upadkami. Więcej zbiłem tyłek w ostatnim miesiacu niż przez poprzednie dwa lata. Wiadomo przed upadkiem z dużej hopy to nic nie ochroni ale zabawa w parku lub butering też niesie za sobą porządne obijanko.


mam to samo.
rok temu nieźle przywaliłem miednicą tak że 3 tygodnie kulałem - i po co mi ten ból jak można nosić ochraniacze. O kasku nie wspomne.
myślę nad tym by śmigać w zbroi motocyklowej.
coraz więcej ludków w alpach śmigających ostro na twardych deskach jak i w snowparkach smiga w takich zbrojach od Dainese
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 12 March 2010 - 17:28

A jak tam krępuja ruchy: gacie i żółwik?

#15 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 12 March 2010 - 17:42

mam to samo.
rok temu nieźle przywaliłem miednicą tak że 3 tygodnie kulałem - i po co mi ten ból jak można nosić ochraniacze. O kasku nie wspomne.
myślę nad tym by śmigać w zbroi motocyklowej.
coraz więcej ludków w alpach śmigających ostro na twardych deskach jak i w snowparkach smiga w takich zbrojach od Dainese


@ ProDish - przez pewien czas jeździłem w pełnej zbroi motocyklowej. nie jest zbyt wygodna, poza tym krępuje jednak ruchy. no i wymusza lekkie zgarbienie, co na snowboardzie nie wygląda ładnie. jeżeli myślisz nad zakupem to najpierw przymierz, najlepiej od razu z ciuchami w których jeździsz. bo inaczej może się okazać, że będzie to niezbyt udany zakup. no chyba, że i tak śmigasz na crossie. :P

#16 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2010 - 19:39

@ ProDish - przez pewien czas jeździłem w pełnej zbroi motocyklowej. nie jest zbyt wygodna, poza tym krępuje jednak ruchy. no i wymusza lekkie zgarbienie, co na snowboardzie nie wygląda ładnie. jeżeli myślisz nad zakupem to najpierw przymierz, najlepiej od razu z ciuchami w których jeździsz. bo inaczej może się okazać, że będzie to niezbyt udany zakup. no chyba, że i tak śmigasz na crossie. :P


no wiem ze będzie niewygodnie
ale kupiłem już Dainese głownie pod motor ,latembde w bluzie smigal

wziąłem w Alpy ale jakos nie mogłem się przełamać by wziąć bo jakoś 180 zaczęły wychodzić bez bolacych upadkow

ale na większe skocznię to raczej bym zakładał

ale i tak to na 100% nie zabezpieczy

Widziałem na własne oczy 2 wypadki w Livigno na stoku
1. Gosc skoczyl na dużej skoczni i niefotunnie spadł ma tyłek
niestety musieli go zwieść ale się ruszal
na 100% musiał mieć spotenki bo bez nich to by nie wstal

2 drugi gość na małej skoczni padł na plecy
nie wiem jak to zrobił
niestety zwiezli go - żółwia na 100% niemial

reasumujac nie znasz dnia ani godziny

ale najwiecej upadkow to i tak na d*pę jest wiec spodenki są wg. obowiązkowe
a wszczegolnosci dla riderow powyżej 30 lat ( powoli starość dopada)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#17 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 March 2010 - 21:42

Ostatnio po nie udanym podejsciu do podwojnie lamanego raila spadajac z niego niefotrunnie zahaczylem o koncowke rury (tak z boku) biodrem ..... i nie tylko ze zabolalo ale dostalem taki zastrzyk adrenaliny lub miala miejsce inna reakcja chemiczno-biologiczno-fizyczna ale wstrzymalo mi oddech lekko zamroczylo i caly zaczalem sie pocic a booool kolosalny .... godzinke dochodzilem do siebie ..............spodenki pewnie by nie uchronily ale zapewne mocno zamortyzowaly uderzenie wiec kurcze musze je w koncu kupic zanim sie calkiem polamie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/

#18 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 March 2010 - 06:56

Ostatnio po nie udanym podejsciu do podwojnie lamanego raila spadajac z niego niefotrunnie zahaczylem o koncowke rury (tak z boku) biodrem ..... i nie tylko ze zabolalo ale dostalem taki zastrzyk adrenaliny lub miala miejsce inna reakcja chemiczno-biologiczno-fizyczna ale wstrzymalo mi oddech lekko zamroczylo i caly zaczalem sie pocic a booool kolosalny .... godzinke dochodzilem do siebie ..............spodenki pewnie by nie uchronily ale zapewne mocno zamortyzowaly uderzenie wiec kurcze musze je w koncu kupic zanim sie calkiem polamie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/


ja wyznaję taką zasadę.
"Ile zapłacisz za to by mniej bolało ? lub nie bolało wcale"

Ja przebolałem te 270 PLN na spodenki i jestem mega zadowolony.
Częściej mnie chronią niż kask
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#19 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 16 March 2010 - 22:22

Siwex i ProDish jakie galoty macie? MOzecie zapodać linka. Ostatnio spadłem z boxa (kilku swiadków jest na tym forum;)) a póxniej kilka razy upadłem tyłkiem na lód przy szybkich bączkach i stwierdziłem, że przed naszym wyjazdem muszę jakieś ochraniacze kupić a zacznę od spodenek.

#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 March 2010 - 06:44

Siwex i ProDish jakie galoty macie? MOzecie zapodać linka. Ostatnio spadłem z boxa (kilku swiadków jest na tym forum;)) a póxniej kilka razy upadłem tyłkiem na lód przy szybkich bączkach i stwierdziłem, że przed naszym wyjazdem muszę jakieś ochraniacze kupić a zacznę od spodenek.


no ja mam takie
http://www.hillbilly...ucts.php?pId=17

chłopaki od mountainboardu pylą je na allegro i na sklepach internetowych
przede wszystkim nie przeszkadzają w trzymaniu pozycji podstawowej jak i obniżonej.
np. REDa mi przszkadzały
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama