Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Jak Dobra─ç Rozmiar Buta?

46 odpowiedzi w tym temacie

#1 wysman

wysman

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 227 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 27 wrzesień 2010 - 16:45

siewka
takiego tematu chyba jeszcze nie ma a przydałby się, najlepiej podklejony w tym temacie ;]

wi─Öc jak mamy dobra─ç rozmiar buta?
ja robi─Ö tak: stawiam stop─Ö pi─Öt─ů do ┼Ťciany na kartce i zaznaczam koniec palc├│w, potem mierzonko i wychodzi jaka┼Ť liczba, w moim przypadku 275mm i teraz czy mam odj─ů─ç od tego jeszcze z p├│┼é cm czy co?
fachowych porad poprosz─Ö ;]
jechałem szybko, iż lubię za***rdalać

#2 Iwo

Iwo

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 192 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu

Napisano 27 wrzesień 2010 - 16:57

Najlepiej to dobrac but w sklepie, bo nie chodzi tylko o dlugosc ale tez szerokosc, wysokosc podbicia itp. Co do wielko┼Ťci to podobno but musi troch─Ö "pogry┼║─ç" ┼╝eby by─ç idealnym :)
Stomp that trick, or die tryin'

#3 Konrad

Konrad

Starszy snołborder

• Snowboard Summit Squad
  • 595 post├│w

Napisano 27 wrzesień 2010 - 18:52

Mnie uczono tak: zak┼é─ůdasz buta i sznurujesz. Stajesz prosto i but ma dobrze przylega─ç do stopy i musisz czu─ç palcami ze dotykasz przodu buta. Potem uginasz nogi jak do jazdy i but ma dalej by─ç obcis┼éy, ale palce powinny ju┼╝ nie naciska─ç na prz├│d buta... Trzeba te┼╝ pami─Öta─ç ┼╝e buty si─Ö "rozchodz─ů", kszta┼étuj─ů itp wi─Öc lepiej wzi─ů─ç buta za ciasnego, bo taki rozejdzie si─Ö po kilku dniach ni┼╝ je┼║dzi─ç jak w kaloszach.... but "na styk" w dniu zakupu to but za du┼╝y po 2-3 dniach na stoku...
9 na 10 wyapdk├│w zdarza si─Ö w domu... Lion radzi nie sied┼║ w domu

#4 wysman

wysman

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 227 post├│w

Napisano 27 wrzesień 2010 - 22:19

no dobra a co w przypadku zakup├│w przez neta?

#5 Arec

Arec

;)

• Snowboard Summit Squad
  • 3195 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 wrzesień 2010 - 22:25

no dobra a co w przypadku zakup├│w przez neta?

je┼Ťli chodzi o zakup przez neta to tak naprawd─Ö kupujesz na w┼éasne ryzyko i z lekka w ciemno, co prawda w dzisiejszych czasach w wi─Ökszych sklepach internetowych mo┼╝na bez problemu odes┼éa─ç takie buty ale w tedy dochodz─ů dodatkowe koszta takie jak wysy┼éka i du┼╝a strata czasu.

Je┼╝eli chodzi o mnie to moje buty, kt├│re mam to kupowa┼éem przez neta no i mi si─Ö uda┼éo, ┼Ťmigam ju┼╝ w nich 3 sezony:)

pzdr...

#6 xaxa

xaxa

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 post├│w

Napisano 27 wrzesień 2010 - 23:11

http://adechade.com/...k-wygrzac-buty/ buty za małe mhm...

Ja zmierzy┼éem rozmiar nogi kupi┼éem buty przez neta wed┼éug d┼éugo┼Ťci wk┼éadki w cm pasowa┼éy idealnie noga mi w nich nie lata itd. Mo┼╝liwe, ┼╝e jestem przypadkiem 1/1000.
Do┼é─ůczona grafika

#7 Pitek

Pitek

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 46 post├│w
  • Poziom zaawansowania:mam II klas─Ö SITS PZS

Napisano 13 grudzień 2010 - 14:26

My┼Ťl─Ö, ┼╝e to mog┼éo by─ç wyj─ůtkowe szcz─Ö┼Ťcie. Chocia┼╝by dlatego, ┼╝e ka┼╝dy but jest troch─Ö inaczej wyprofilowany. I wed┼éug moich obserwacji na przyk┼éad The Booter Forum'a cieszy si─Ö popularno┼Ťci─ů w┼Ťr├│d ludzi, kt├│rzy z regu┼éy narzekali na za du┼╝y luz w pi─Öcie i uciskanie w palcach w przypadku innych but├│w. Jak dla mnie w takich butach trzeba najpierw 20 minut pochodzi─ç i zastanowi─ç si─Ö czy z nog─ů wszystko okay. Czy nigdzie nie uciska - bo jest du┼╝a r├│┼╝nica mi─Ödzy "przyleganiem" a "uciskaniem" a mam wra┼╝enie, ┼╝e niekt├│rzy ignoruj─ů t─Ö r├│┼╝nic─Ö boj─ůc si─Ö, ┼╝e inaczej nie docisn─ů dechy jak trzeba ;) Koniec ko┼äc├│w - z autopsji- ostatnie buty, kt├│re ┼║le dobra┼éem, spowodowa┼éy, ┼╝e je┼║dzi┼éo si─Ö bardzo nieprzyjemnie bo po paru godzinach b├│l by┼é przykry. A przecie┼╝ chodzi o fun ;)

#8 blumenmehl

blumenmehl

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 post├│w

Napisano 13 grudzień 2010 - 14:42

ja kupowalam buty przez neta akurat idealnie mi sie trafilo bo sa genialne, ale ogolnie najlepiej wczesniej isc przymierzyc gdzies taki model jak chcesz kupic i zobaczyc, generalnie jak nalozysz i zawiazesz buta, zrob krok do przodu ugnij kolano pochyl sie nad nim, jesli pieta zostala w tym samym miejscu zanczy ze but jest dobry ;))

#9 Blade

Blade

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 144 post├│w

Napisano 13 grudzień 2010 - 19:20

┬áJa r├│wnie┼╝ kupi┼éem buta bez mierzenia,but na styk nawet lekko uciska┼é palec,z ka┼╝dym dniem jest coraz wygodniej,but dopasowuje si─Ö do stopy i co akurat najwa┼╝niejsze ┼Ťwietnie trzyma pi─Öte,czego akurat w northvawe nie mog┼éem powiedzie─ç.Wi─Öc chyba tez jestem tym szcz─Ö┼Ťliwcem kt├│remu si─Ö uda┼éo bez odsy┼éki,z reszta jaki problem odes┼éa─ç but i wymieni─ç.To ju┼╝ moja 3 para kupiona przez neta bez mierzenia :) ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á

Użytkownik Blade edytował ten post 13 grudzień 2010 - 19:21

#10 bumblebee

bumblebee

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 30 post├│w

Napisano 13 grudzień 2010 - 19:52

A ja mam troszk─Ö inn─ů spraw─Ö: Kupi┼éem Burtony Invader.... rozmiar 42, d┼éugo┼Ť─ç wk┼éadki 27 cm.... moja noga w skarpetce ma te┼╝ 27 cm. Bucik w sumie le┼╝y dobrze, palce tak jak by na styk dotyka┼éy przodu wi─Öc tak jak by─ç powinno... tylko jest jeden problem: pochodz─Ö 10-15 min w nich i mam zdr─Ötwia┼ée palce u st├│p :/ I teraz pytanie czy i┼Ť─ç po 0,5 cm wi─Öksze czy przetrzyma─ç pierwsze wyjazdy i powinno p├│┼║niej by─ç ju┼╝ dobrze?

#11 wysman

wysman

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 227 post├│w

Napisano 13 grudzień 2010 - 20:22

a mo┼╝e za mocno je wi─ů┼╝esz?

#12 blumenmehl

blumenmehl

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 post├│w

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:02

zgadzam sie z wysmanem czasami jak zamocno zawiaze buta tez mi dretwieja palce :D

#13 bumblebee

bumblebee

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 30 post├│w

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:14

haha chyba macie racj─Ö :P zawi─ůza┼éem l┼╝ej i jest lepiej ;) a ju┼╝ z 10 min mam je na nogach ;P
....tak to jest jak si─Ö 4 lata nie my┼Ťla┼éo o je┼╝d┼╝eniu na desce :P teraz wychodz─ů braki :P Dzi─Öki... i oby mi zaraz palce nie zdr─Ötwia┼éy :P

dodano 21.43: ...jednak troch─Ö dr─Ötwiej─ů... ale tylko u prawej nogi ;P lewa super ;) mo┼╝e to wynika─ç z tego, ┼╝e mia┼éem nie dawno z┼éamany palec u prawej nogi :(

Użytkownik bumblebee edytował ten post 13 grudzień 2010 - 21:44

#14 Włodar

Włodar

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 7 post├│w

Napisano 05 luty 2011 - 11:52

Ja na przyk┼éad zam├│wi┼éem buty Ride full rozmiar wk┼éadki zgadzal z d┼éugo┼Ťci mojej stopy ale but nie le┼╝a┼é na nodze tak jakbym chcia┼é wi─Öc postanowi┼éem je oddac, z racji tego ┼╝e potrzebowa┼éem szybko inne pojecha┼éem osobiscie do sklepu zeby je odda─ç i tam przymierzy┼éem w sumie 3 r├│┼╝ne modele ride'a i pomimo tego ┼╝e ka┼╝dy mia┼é ten sam rozmiar inaczej le┼╝a┼é na nodze, jeden lepiej trzyma┼é piete inny znowu by┼é bardziej lu┼╝ny wkoncu kupi┼éem Deuce kt├│re jak ubra┼éem na noge to nie chcia┼éem ich juz zdj─ů─ç bo wkoncu znalaz┼éem buty kt├│re nie denerwuja mnie niczym po za┼éo┼╝eniu wi─Öc je┼╝eli chcesz kupic nowe buty i chcesz ┼╝eby dobrze le┼╝a┼éy to najlepszym rozwi─ůzaniem jest wybranie sie do sklepu i przymierzenie ich osobi┼Ťcie.
"Wi─Öc ─çwicz , czym by to nie by┼éo, tylko wk┼éadaj w to mi┼éo┼Ťc a b─Ödzie tw─ů si┼é─ů"

#15 Troj

Troj

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 post├│w

Napisano 25 luty 2011 - 17:59

Wi─Öc w tym temacie, to my┼Ťl─Ö ┼╝e lepiej jest kupi─ç troch─Ö mniejsze kamaszki ni┼╝ takie "na styk". Jak nadmienili moi przedm├│wcy ^_^ buty po jakim┼Ť czasie si─Ö ROZBIJ─ä i zrobi si─Ö zbyt du┼╝y rozmiar.

Tak samo dziej─Ö si─Ö z flexem. Po 1 sezonie do┼Ť─ç intensywnego u┼╝ytkowania but traci z 1 stopie┼ä twardo┼Ťci pocz─ůtkowej.

Niech mnie kto┼Ť poprawi je┼Ťli si─Ö myl─Ö :unsure:

#16 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2646 post├│w

Napisano 25 luty 2011 - 18:41

Wi─Öc w tym temacie, to my┼Ťl─Ö ┼╝e lepiej jest kupi─ç troch─Ö mniejsze kamaszki ni┼╝ takie "na styk". Jak nadmienili moi przedm├│wcy ^_^ buty po jakim┼Ť czasie si─Ö ROZBIJ─ä i zrobi si─Ö zbyt du┼╝y rozmiar.

Tak samo dziej─Ö si─Ö z flexem. Po 1 sezonie do┼Ť─ç intensywnego u┼╝ytkowania but traci z 1 stopie┼ä twardo┼Ťci pocz─ůtkowej.

Niech mnie kto┼Ť poprawi je┼Ťli si─Ö myl─Ö :unsure:

nowe wk┼éadki w dobrych butach nie rozbijaj─ů si─Ö tak ┼éatwo. Mam ION'y z 2006 roku i nadal wk┼éadka trzyma rozmiar tj. Przy ugi─Ötych nogach palec dotyka lekko do czuba buta.
Po 1 sezonie - zale┼╝y kto ile ┼Ťmigam. Kilku producent├│w gwarantuje sztywno┼Ť─ç buta na 100 dni na stoku. A 100 dni to sporo.
Ja tyle nie robi─Ö a szkoda
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#17 Troj

Troj

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 post├│w

Napisano 25 luty 2011 - 22:40

nowe wk┼éadki w dobrych butach nie rozbijaj─ů si─Ö tak ┼éatwo. Mam ION'y z 2006 roku i nadal wk┼éadka trzyma rozmiar tj. Przy ugi─Ötych nogach palec dotyka lekko do czuba buta.
Po 1 sezonie - zale┼╝y kto ile ┼Ťmigam. Kilku producent├│w gwarantuje sztywno┼Ť─ç buta na 100 dni na stoku. A 100 dni to sporo.
Ja tyle nie robi─Ö a szkoda

Chyba niewielu mo┼╝e pochwali─ç si─Ö ┼╝e robi 100 dni na stoku ;] Ja mam Northwave'y i zobaczymy ile jest warta ta firma.

A ile robisz dni na stoku skoro masz ju┼╝ 6 sezon├│w kapcie i jeszcze s─ů dobre ?? o_O

#18 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2646 post├│w

Napisano 26 luty 2011 - 07:29

Chyba niewielu mo┼╝e pochwali─ç si─Ö ┼╝e robi 100 dni na stoku ;] Ja mam Northwave'y i zobaczymy ile jest warta ta firma.

A ile robisz dni na stoku skoro masz ju┼╝ 6 sezon├│w kapcie i jeszcze s─ů dobre ?? o_O

buty mam z 2006 ale kupione w 2007 (przeceny :mrgreen: )
no zrobiłem w nich około 70 dni. Mało bo mam jeszcze inne buty
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#19 shuen

shuen

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 10 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 07 pa┼║dziernik 2011 - 22:44

Buta nale┼╝y dobra─ç pod siebie pod k─ůtem sztywno┼Ť─ç/trzymanie/rozmiar/wygoda/wielko┼Ť─ç skorupy (wg mnie w tej kolejno┼Ťci).

Najwazniejsze - trafi─ç do dobrego sklepu z du┼╝ym wyborem but├│w i mie─ç odpowiedni bud┼╝et. UWAGA WG MNIE BUTY NAJLEPIEJ MIERZY─ć, WYBIERA─ć W CIENKICH SKARPETKACH!!!

I zaczynamy dobiera─ç:

Najpierw musisz wiedzieć do czego ci będzie potrzebny dany bucik - ja np. szukałem ostatnio mega twardych butów do szybkiej jazdy i wiedziałem że interesuje mnie tylko flex 10 na 10.

Sprzedawca poda┼é mi kilka par mega twardych but├│w r├│┼╝nych firm - zak┼éada┼éem but w cienkiej skarpetce i sprawdza┼éem kt├│ry mi najlepiej trzyma stop─Ö, nawet gdy nie jest na maxa ┼Ťci┼Ťni─Öty. Stara┼éem sie sprawdza─ç jak najmniejszy rozmiar czyli np jak 44 bylo ok - to dawaj 43. Jak 43 nie chcia┼é wej┼Ť─ç to 43,5. Oczywi┼Ťcie rozmiar nale┼╝y sprawdza─ç na ugi─Ötych nogach, tak jakby si─Ö chcia┼éo nacisn─ů─ç piszczelami na jezyk - w tej pozycji powinno sie delikatnie czu─ç palcami prz├│d buta - ma byc na styk - po wyprostowaniu n├│g powinno by─ç wyra┼║nie czu─ç palcami prz├│d buta.

Tym sposobem wybra┼éem trzy pary b├│t├│w, ktore idealnie trzyma┼éy mi stop─Ö w cienkiej skarpetce w najmniejszym mozliwym rozmiarze. Teraz chodzi┼éem sobie po sklepie w jednym na jednej, drugim na drugiej stopie. Eliminowa┼éem te, kt├│re zbytnio uwiera┼éy, by┼éy zbyt niewygodne. Wiadomo buty z flexem 10/10 to nie sanda┼éy i mega wygody nie b─Ödzie - nie powinny jednak nigdzie punktowo uciska─ç, ani za mocno uwiera─ç. To co w sklepie jest m─Öcz─ůce na stoku b─Ödzie nie do zniesienia...

Po tym etapie zosta┼éy burton driver x i najtwardsze Flowy. Burtony mia┼éy mniejsz─ů skorup─Ö i wyb├│r pad┼é na nie.

Dogadałem, się w sklepie, że w razie czego jutro wymienie na inne, zapłaciłem i poszedlem do domu. W domu założyłem grube skarpetki narciarskie, buty i chodziłem z godzinę. Buty okazały sie ok i tak już zostało.

Jestem zadowolony z wybodu, chocia┼╝ czasem si─Ö zastanawiam, czy nie wcisn─ů┼ébym o 0,5 rozmiaru mniejszych...

Pzdr i powodzenia w byborze

#20 michallo3

michallo3

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 14 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 11 grudzień 2011 - 19:07

Mam na oku Nortwhave Freedom SL 10/11, d┼éugo┼Ť─ç mojej stopy to 27 cm. Reasumuj─ůc, powinienem bra─ç wk┼éadk─Ö r├│wn─ů d┼éugo┼Ťci mojej stopy (czyli w moim przypadku te 27 cm)? Czyli but dobrze dobrany rozmiarem to taki, kt├│ry ma d┼éugo┼Ť─ç wk┼éadki = d┼éugo┼Ťci stopy i nigdzie nie uwiera ?
Niestety jestem zmuszony kupi─ç przez neta bo nigdzie nie mog─Ö znale┼║─ç tych but├│w by przymierzy─ç... ;/