Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jak wygrzać buty??


67 odpowiedzi w tym temacie

#1 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2010 - 08:50

bije sie z myslami, brakuje im 5 mm, moze sie poddadza tyle:P?
Jak wygrzać buty??

Użytkownik simonTorun edytował ten post 18 September 2010 - 07:58
Edycja na potrzeby stworzenia odpowiedniego tematu.


#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2010 - 16:19

bije sie z myslami, brakuje im 5 mm, moze sie poddadza tyle:P?
Jak wygrzać buty??


a jezdziles w nich? miales wkladke wygrzewana? nie dało rady?

Użytkownik simonTorun edytował ten post 18 September 2010 - 07:59
zeby miało sens :)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#3 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2010 - 16:42

a jezdziles w nich? miales wkladke wygrzewana? nie dało rady?



nie jezdzilem i nie wygrzewalem. myslisz ze sie podda? przy okazji, kto wie jak ogarnac temat wygrzewania imprint 4 w wawie?

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2010 - 16:52

ile bys chciał? szkoda ze nie 10 :(


Shrek a co ty miękniesz w butach ?

nie jezdzilem i nie wygrzewalem. myslisz ze sie podda? przy okazji, kto wie jak ogarnac temat wygrzewania imprint 4 w wawie?


a jak buta mierzysz ?

zawsze buta mierzy się na ugiętych kolanach (bo buty też są delikatnie ugięte) i mogą delikatnie uciskać - rozejdą się.
warto jest też wyjąć wkładkę buta (tylko stopę) nałożyć skarpetkę i zobaczyć czy noga mieści się w obrysie wkładki - jeśli nie to na 100% za małe.
Jeśli się mieści to patrz początek posta
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2010 - 16:56

Shrek a co ty miękniesz w butach ?



a jak buta mierzysz  ?

zawsze buta mierzy się na ugiętych kolanach (bo buty też są delikatnie ugięte) i mogą delikatnie uciskać - rozejdą się.
warto jest też wyjąć wkładkę buta (tylko stopę) nałożyć skarpetkę i zobaczyć czy noga mieści się w obrysie wkładki - jeśli nie to na 100% za małe.
Jeśli się mieści to patrz początek posta


Prodish dobrze gada ;)


@prodish no tak sie ku IONom sklaniam tymbardziej ze moje drivery sa na gwarancji i czekam na rozpatrzenie. Jak bedzie wymiana to chcialbym iony za doplata. A miekkne w butach bo miekkne w sprzecie. Jakos rockerek sie szykuje takze bedzie dobrze ;)


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#6 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2010 - 17:00

[

a jak buta mierzysz ?

zawsze buta mierzy się na ugiętych kolanach (bo buty też są delikatnie ugięte) i mogą delikatnie uciskać - rozejdą się.
warto jest też wyjąć wkładkę buta (tylko stopę) nałożyć skarpetkę i zobaczyć czy noga mieści się w obrysie wkładki - jeśli nie to na 100% za małe.
Jeśli się mieści to patrz początek posta
[/quote]

no tak mierze. problem w tym, ze mialem burki 41.5, rozbily sie po 2 sezonach tak, ze noga plywa na dlugosc. wzialem 41, ale jest straszna d*pa. jezdze w b cienkich skarpetach, wiec to nie to. wkladke wyciagalem, i dalej slabo. brakuje jak nic 5 mm. teraz pytanko, moze sie podda po wygrzaniu te 5 mm? sam wklad buta w ionach jest dosc dziwny, na gorze palcow wklad jest krotszy niz na dole. tak jakby czolo szlo pod skosem do gory. no i gdymy mi tutaj te 5 mm poszlo, to...obetne paznokcie i przezyje:P.

mam jeszcze jeden pomysl, odleje sobie noge gipsowa i bede wkladal na noc, ale to jesli bede naprawde zdesperowany:)

#7 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2010 - 17:05

Powiem ci ze ja tak kupiłem buty (bo chciałem dopasowane). No i pierwszy dzień na stoku to było zagryzanie zębów. Potem butki się rozeszły i majonez, idealnie trzymają. Ja mam DC, model wypuszczony na ameryke z zeszłego sezonu. Ion też powinny się rozciągnąć. Możesz pomęczyć się w nich w domu (u mnie to pomogolo) :)
Stomp that trick, or die tryin'

#8 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2010 - 17:18

Prodish dobrze gada ;)


@prodish no tak sie ku IONom sklaniam tymbardziej ze moje drivery sa na gwarancji i czekam na rozpatrzenie. Jak bedzie wymiana to chcialbym iony za doplata. A miekkne w butach bo miekkne w sprzecie. Jakos rockerek sie szykuje takze bedzie dobrze ;)



dobra, panowie, wy mi powiedzcie czy sie poddadze te marne 5 mm. 5 mm to mi brakuje juz na ugietych nogach, wcisnietych w tyl na max. podda sie , czy nie? wygrzewal ktos? chyba temat do przeniesienia;)

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2010 - 18:16

dobra, panowie, wy mi powiedzcie czy sie poddadze te marne 5 mm. 5 mm to mi brakuje juz na ugietych nogach, wcisnietych w tyl na max. podda sie , czy nie? wygrzewal ktos? chyba temat do przeniesienia;)


zaloz i posiedz i pochodz kilka godzin, np niedziela w ION'ach. Potym ocenisz. 5mm to 1 rozmiar, jednak jak but sie zagdzeje i wklad zacznie formowac to zacznie sie ukladac. Najpierw zaloz sam but wew. potem wloz do zew. Ja tak miałem ze mi sie szew w driverach zle układał a myslalem ze cos mnie cisnie.  Jak pomierzyłem sam zew to sie okazało ok, znalazłem szew i jakos go ugniotłem. 

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#10 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2010 - 18:37

zaloz i posiedz i pochodz kilka godzin, np niedziela w ION'ach. Potym ocenisz. 5mm to 1 rozmiar, jednak jak but sie zagdzeje i wklad zacznie formowac to zacznie sie ukladac. Najpierw zaloz sam but wew. potem wloz do zew. Ja tak miałem ze mi sie szew w driverach zle układał a myslalem ze cos mnie cisnie.  Jak pomierzyłem sam zew to sie okazało ok, znalazłem szew i jakos go ugniotłem. 


dokladnie tak postepuje, dodatkowo podgrzewam suszarka z zewnatrz, zobaczymy. albo spieprze, albo bede mega zadowolony. za bardzo mi sie podoba ich jakosc zeby sie poddac bez walki:)

#11 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 06:17

@prodish no tak sie ku IONom sklaniam tymbardziej ze moje drivery sa na gwarancji i czekam na rozpatrzenie. Jak bedzie wymiana to chcialbym iony za doplata. A miekkne w butach bo miekkne w sprzecie. Jakos rockerek sie szykuje takze bedzie dobrze ;)


na gwarancji oddałeś ? Linki reklamujesz czy coś innego padło ?
kurde z tymi butami to też trzeba mieć szczęście

No szacun z mięknięciem. Ja też od zeszłego zmiękłem i na razie mi z tym okie

dokladnie tak postepuje, dodatkowo podgrzewam suszarka z zewnatrz, zobaczymy. albo spieprze, albo bede mega zadowolony. za bardzo mi sie podoba ich jakosc zeby sie poddac bez walki:)


nie chcę krakać ale jak samą wkładeczkę wyciągasz i stawiasz na nią stopę w skarpecie i widać ci że brakuje 5 mm to raczej d*pa blada.
no ale może być różnie - zależy od wkładki wew.

Załączone grafiki

  • DSC002799.jpg

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#12 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 07:25

nie chcę krakać ale jak samą wkładeczkę wyciągasz i stawiasz na nią stopę w skarpecie i widać ci że brakuje 5 mm to raczej d*pa blada.
no ale może być różnie - zależy od wkładki wew.


na samej wkladce jakies 3 mm. wczoraj duzo chodzilem, z 5 godzin. poddaly sie troche;) palce jakos strasznie nie bola rano, wiec mysle ze skoro wytrzymalem 5 g chodzenia na prostych nogach, to wytrzymam tyle spokojnie na ugietych:).

dobra, juz wiadomo, ze iony sa w stanie sie poddac 3 mm, zobaczymy co dalej...mysle nad kostrukcja prawidel ze srubami do podkrecania:P

#13 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 September 2010 - 08:10

na samej wkladce jakies 3 mm. wczoraj duzo chodzilem, z 5 godzin. poddaly sie troche;)  palce jakos strasznie nie bola rano, wiec mysle ze skoro wytrzymalem 5 g chodzenia na prostych nogach, to wytrzymam tyle spokojnie na ugietych:).

dobra, juz wiadomo, ze iony sa w stanie sie poddac 3 mm, zobaczymy co dalej...mysle nad kostrukcja prawidel ze srubami do podkrecania:P

prawidła do butów regulowane?



Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#14 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 09:06

prawidła do butów regulowane?


tak, tylko kombinuje inaczej. chce odlac swoja stope, nastepnie przeciac odlew wyrzucajac srodek i zrobic po srodku rozporke ze srub. i podkrecac tak po 0.5 mm codziennie, i codziennie chodzic, chodzic wieczorem, zeby ciepelko stop sprawialo tez prace. obstawiam ze sie uda. jak sie nie uda, bede mial nowe doswiadczenie:P

#15 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 10:34

na samej wkladce jakies 3 mm. wczoraj duzo chodzilem, z 5 godzin. poddaly sie troche;) palce jakos strasznie nie bola rano, wiec mysle ze skoro wytrzymalem 5 g chodzenia na prostych nogach, to wytrzymam tyle spokojnie na ugietych:).

dobra, juz wiadomo, ze iony sa w stanie sie poddac 3 mm, zobaczymy co dalej...mysle nad kostrukcja prawidel ze srubami do podkrecania:P


szacun ! 5 godz. w butach w domu = whoa !

poświęcenie na maksa - może ci się uda
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#16 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 21:43

dobra panowie. 2 dni, 100% sukces. nawet odlew nie byl potrzebny. opisuje efekt walki dla kolejnych myslacych ze kupili za male buty:
moja stopa: 26.7 cm druga 26.2 (nie smiac sie, to nie jest zabawne). buty 26 cm burton ION. rozbily sie tak, ze leza jakby na mnie byly robione.
czas pottrzebny: ok 10 godz.
sposob: poczatkowo same wkladki na nogach, przez jakies 2 godziny, pozniej jednego dnia z butami w calosci 3 godzini. drugiego ok 5 godzin. lacznie 10 godz chodzenia po domu i leza ladnie (a nie powinny:P...).

dzieki panowie, gdybyscie nie pociagneli tematu, to pewnie bym sprzedal, a tak mam idealne buciki za niska cene:)

pozdr

#17 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 September 2010 - 22:39

Ja ze swoimi zrobilem tak samo, ciekawe czy w tym sezonie nadal beda pasowac (stopa nadal rosnie) :D
Stomp that trick, or die tryin'

#18 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2010 - 18:15

A nie prościej do szewca i skorzystać z usługi rozciągania butów? :)
Sam but (skorupa) raczej nie powinien reagować na ciepło - wkładki (czyli but wewnętrzny) są czasem termoformowalne niby.

A tak wygląda taka maszyneria:
http://www.google.pl...garka do obuwia

#19 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2010 - 19:22

A nie prościej do szewca i skorzystać z usługi rozciągania butów? :)
Sam but (skorupa) raczej nie powinien reagować na ciepło - wkładki (czyli but wewnętrzny) są czasem termoformowalne niby.

A tak wygląda taka maszyneria:
http://www.google.pl...garka do obuwia



jeden problem. szewc nie bierze odpowiedzialnosci za efekt i ew. uszkodzenia:0 zreszta, rozciagajac na nodze dopasowuje sie lepiej:P

#20 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 September 2010 - 07:47

A nie prościej do szewca i skorzystać z usługi rozciągania butów? :)
Sam but (skorupa) raczej nie powinien reagować na ciepło - wkładki (czyli but wewnętrzny) są czasem termoformowalne niby.

A tak wygląda taka maszyneria:
http://www.google.pl...a%20do%20obuwia


teraz to juz 95% butów ma wkładki termoformowalne i nie jest to pic na wode ale szczera prawda...dlatego miedzy innymi nie poleca się kupowania butów używanych właśnie ze względów na to ze but się ułożył pod czyjąś nogę.....aspekt higieniczny to oczywiście inna historia.

W prawdziwych sklepach snowboardowych buty można wygrzać za free podczas kupna.....trwa to około 30 min.

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"




Dodaj odpowiedź