Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jak wygrzać buty??


67 odpowiedzi w tym temacie

#21 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 September 2010 - 11:23

jeden problem. szewc nie bierze odpowiedzialnosci za efekt i ew. uszkodzenia:0 zreszta, rozciagajac na nodze dopasowuje sie lepiej:P

Tyle, że u szewca nie bolą Cię nogi :D
Stomp that trick, or die tryin'

#22 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2010 - 16:12

Tyle, że u szewca nie bolą Cię nogi :D


to za malo zeby zniwelowac ryzyko:D

#23 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 September 2010 - 16:26

Zgadzam sie, swoich tez do szewca nie oddałem, ale jednak rozciaganie ich nie bylo przyjemne
Stomp that trick, or die tryin'

#24 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 September 2010 - 08:46

update, buty po 2 dniach sie zeszly spowrotem:) mam dosc. wniosek: nie da sie rozbic IONow wiecej niz 3-5 mm.

na szczescie zostaly w rodzinie:)

#25 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 September 2010 - 15:13

update, buty po 2 dniach sie zeszly spowrotem:) mam dosc. wniosek: nie da sie rozbic IONow wiecej niz 3-5 mm.

na szczescie zostaly w rodzinie:)

uuu... to ja chyba sprawdze swoje... chociaz nie powinny sie zejsc jak je 2 tyg na stoku rozciagalem
Stomp that trick, or die tryin'

#26 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 September 2010 - 19:04

update, buty po 2 dniach sie zeszly spowrotem:) mam dosc. wniosek: nie da sie rozbic IONow wiecej niz 3-5 mm.

na szczescie zostaly w rodzinie:)


no jak widać dobra wkładka robi swoje.
nie bez jaj burek pisze ze buty jego produkcji dadzą rade 150 dni na stoku bez pogorszenia właściwości
a ION to bucik w górnej póły
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#27 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 September 2010 - 14:28

Swego czasu wklady w Burkach potrafily sie sporo rozbic
Jesli kupujecie buty CELSIUS to uwazajcie na dopasowanie. wklady ROWNIEZ sie nie rozbijaja.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#28 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 29 September 2010 - 16:10

Swego czasu wklady w Burkach potrafily sie sporo rozbic
Jesli kupujecie buty CELSIUS to uwazajcie na dopasowanie. wklady ROWNIEZ sie nie rozbijaja.

Celsius w moim przypadku delikatnie rozbił się w pięcie ale na długość nic, więc coś w tym jest.

#29 Ewa

Ewa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2010 - 21:05

Kupiłam Nitro Slant Wmn. Są to jedne z nielicznych butów, które pasują mi do wiązań i deski. Poprzednie buty za ciasno siedziały w wiązaniach. Niestety okazało się, że trochę mnie duszą. Mają mięciutki i gruby but wewnętrzny w pięcie kostkach i łydce... i to właśnie w tych miejscach uwierają mnie najbardziej. Na długość są na styk. Myślicie, że się rozejdą? :huh2:

#30 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2010 - 21:17

Kupiłam Nitro Slant Wmn. Są to jedne z nielicznych butów, które pasują mi do wiązań i deski. Poprzednie buty za ciasno siedziały w wiązaniach. Niestety okazało się, że trochę mnie duszą. Mają mięciutki i gruby but wewnętrzny w pięcie kostkach i łydce... i to właśnie w tych miejscach uwierają mnie najbardziej. Na długość są na styk. Myślicie, że się rozejdą? :huh2:


ale buty nie maja Ci pasować do deski, czy wiązań tylko do nogi ;) a śmigałaś już w tych butach ?




#31 Ewa

Ewa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2010 - 15:41

ale buty nie maja Ci pasować do deski, czy wiązań tylko do nogi ;) a śmigałaś już w tych butach ?


Yhh.. jeszcze nie, bo niedawno je kupiłam, ale jak wezmę większe 5 mm, to będą mi za duże ;/

#32 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2010 - 15:48

Ewo jak rozumiem buta kupiłaś bez przymiarki pewnie z neta , a to troszkę tak jak całowanie lwa w d*pę ... przyjemność żadna , a ryzyko duże .
Buta trzeba przymierzyć , ma być dopasowany do nogi trzymać stopę i kostkę , nie ma być za mały ani za duży ma być po prostu idealny !!!
Jak w sklepie okazuje się że są za drogie wtedy szukasz takich samych na necie i masz pewność że będą ok.

#33 Ewa

Ewa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2010 - 16:16

Ewo jak rozumiem buta kupiłaś bez przymiarki pewnie z neta , a to troszkę tak jak całowanie lwa w d*pę ... przyjemność żadna , a ryzyko duże .
Buta trzeba przymierzyć , ma być dopasowany do nogi trzymać stopę i kostkę , nie ma być za mały ani za duży ma być po prostu idealny !!!
Jak w sklepie okazuje się że są za drogie wtedy szukasz takich samych na necie i masz pewność że będą ok.


U mnie kiepsko ze sklepami snb. Chodziłam po sklepach sportowych, był tylko jeden ze sprzętem snb, w którym nie było kompletnie nic :/ ... i jak to zwykle robię, zamówiłam na snowsporcie. Generalnie one na długość są mi idealne, trzymają piętę, ale aż za bardzo... But wewnętrzny jest gruby od pięty w górę i w tych miejscach mnie dusi po bokach... Nie chciałabym ich oddawać, bo czasami inne mogą okazać się gorsze... Myślicie, że po paru dniach się troszkę poddadzą?

#34 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 November 2010 - 19:41

U mnie kiepsko ze sklepami snb. Chodziłam po sklepach sportowych, był tylko jeden ze sprzętem snb, w którym nie było kompletnie nic :/ ... i jak to zwykle robię, zamówiłam na snowsporcie. Generalnie one na długość są mi idealne, trzymają piętę, ale aż za bardzo... But wewnętrzny jest gruby od pięty w górę i w tych miejscach mnie dusi po bokach... Nie chciałabym ich oddawać, bo czasami inne mogą okazać się gorsze... Myślicie, że po paru dniach się troszkę poddadzą?


Jeżeli but Ci nie leży na nodze w warunkach domowych/sklepowych to się ich nie kupuje bądź oddaje. Szkoda spieprzonych dni na stoku, szkoda Twoich nerwów i bólu. Jak coś Cię gniecie - but ten nie jest dla Ciebie. Z butami Nitro tak czasami bywa, po prostu trzeba je mierzyć przed zakupem.

#35 NitroSnowboards

NitroSnowboards

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 December 2010 - 15:37

Jeżeli but Ci nie leży na nodze w warunkach domowych/sklepowych to się ich nie kupuje bądź oddaje. Szkoda spieprzonych dni na stoku, szkoda Twoich nerwów i bólu. Jak coś Cię gniecie - but ten nie jest dla Ciebie. Z butami Nitro tak czasami bywa, po prostu trzeba je mierzyć przed zakupem.


A jak to z nimi bywa? :) innych nie trzeba przymierzać, bo każdy ma idealnie dopasowaną stopę do wszystkich innych marek ? :D

Buty Nitro mają specjalnie wyprofilowane latexowe wkładki po bokach które nie ulegają deformacji a dopasowują się do kształtu nogi, nie mniej jednak tak jak wspomniano wyżej - należy przymierzyć buta, pochodzić i sprawdzić czy akurat konkretny model dobrze leży :)

pozdro
doggy

#36 kowal

kowal

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 October 2016 - 11:36

Siema koledzy.
W tamtym roku zakupiłem Burton Ruler, zrobiłem w nich ponad 300 km. W tym roku do mnie dotarło, że posiadają one wkładkę termo, która powinna być wygrzana. Powiedzcie mi czy ma to sens wygrzewać buty w tym roku, czy już za późno?

#37 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 October 2016 - 11:46

Nie jest za późno, ale po tylu godzinach w nich, rewolucyjnej różnicy się nie spodziewaj ;)

Wkładki termo intuition można 30 razy wygrzewac zanim pianka zacznie zmieniać właściwosci...czyli 30 różnych nóg będzie szczęśliwych

#38 kowal

kowal

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 October 2016 - 12:11

Nie jest za późno, ale po tylu godzinach w nich, rewolucyjnej różnicy się nie spodziewaj ;)
Wkładki termo intuition można 30 razy wygrzewac zanim pianka zacznie zmieniać właściwosci...czyli 30 różnych nóg będzie szczęśliwych

Ok, dzięki za info, a jakieś sprawdzone domowe sposoby czy lepiej się w to nie bawić?

#39 goliat79

goliat79

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 147 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 October 2016 - 19:31

Dobrze ze przeczytalem posta o wygrzewaniu butów tez mam nowe IONy i bym pojechal bez wygrzania troche bym sie na cierpiał



#40 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 October 2016 - 19:38

to koniecznie wygrzej... będziesz cierpiał w wygrzanych...  :hahaha2:


  • ProDish lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...



Dodaj odpowiedź