Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Twarde Wiązania Do Libtech T.rice C2Btx + Burton Ion


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 miatrwa

miatrwa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 12 February 2015 - 11:16

Siema, to mój pierwszy post, więc wypada się przywitać :)

 

Szukam twardych wiązań do zestawu z tytułu wątku. Jeżdżę głównie po stoku, raczej szybciej niż wolniej. Parki, tricki mnie nie jarają, ma być szybko i pewnie. Ostatnio spróbowałem trochę freeride'u i jest spoko, będę chciał robić tego więcej, ale prędkość i kontrola na stoku, to to co się głównie dla mnie liczy. 

 

Wstępnie wybrałem kilka wiązań: Burton Diode albo Flux SF, ale nie wiem czy nie za twarde. Do tej pory jeździłem w starych Drake'ach Supersportach, które zdecydowanie nie pasują do mojego stylu jazdy. 

 

Trochę mniej twarde to Union Charger (albo T.Rice), Rome Katana albo Burton Cartel (Cartel LTD chyba nie do dostania w Polsce, ale może się mylę, bo nie potrafię znaleźć). Na żadnych nie jeździłem, a mieszkając w Warszawie trochę trudno cokolwiek przetestować. Możeci mi trochę pomóc w wyborze albo chociaż zawęzić opcje, jeżeli coś ewidentnie się nie nadaje? A może polecacie coś jeszcze, czego nie brałem pod uwagę? 

 

Dzieki



#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 11:56

Burton Cartel - dadzą radę i cenowo cię nie zabiją tym bardziej że zaczęły się przeceny.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 12 February 2015 - 12:10

Zerknij sobie jeszcze na Union Factory też powinny się nadać a są za połowę ceny Travisów. Travisy to fajne wiązki i tez powinny się nadać (więcej Tu). Chargery chyba dla mnie trochę za twarde...

 

Jeździłem też we Fluxach SF i mi nie przypadły do gustu, miałem wrażenie, że mam zabetonowane nogi a wolę trochę luźniejsze czucie. Do "stricte" napinki wraz z Coalem tak, ale do normalnej jazdy już nie.



#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 13:58

nie wiem czy jest sens pójścia w tak sztywne wiązania jak Diode lub SF. Tu spokojnie wystarczy Flux DL, Burton Cartel lub Malavita.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2015 - 14:14

nie wiem czy jest sens pujścia w tak sztywne wiązania jak Diode lub SF. Tu spokojnie wystarczy Flux DL, Burton Cartel lub Malavita.

 

Malavita mogą być jednak lekko za miękkie do napinki..... ja bym szedł w Cartele


  • ProDish lubi to
no board no fun!

#6 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 16:20

Cartele mam z Travisem 161.5 i jest optymalnie.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#7 StylowaZima

StylowaZima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 20:34

Do takiego setu idealnie siedziały by tegoroczne Rome Targa. Do mocnej napinki po stoku nadadzą się doskonale, a nie są tak betonowe jak np diode. Katana - ciut za miękka baza. Jakby co daj znać na priv to mogę zrobić dobry price!

 

http://stylowazima.c...rome-targa.htmloba kolory dostępne


Użytkownik StylowaZima edytował ten post 12 February 2015 - 20:36

www.StylowaZima.com.pl - Sklep, Serwis, Wypożyczalnia - Poznań

#8 miatrwa

miatrwa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 12 February 2015 - 22:54

Ostatecznie zawęziłem wybór do Carteli i Unionów T.Rice. Recenzja T.Rice'ów jest spoko, dzięki. Możecie coś więcej powiedzieć na temat Carteli? Ktoś jeździł na obu i ma porównanie?



#9 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 February 2015 - 00:33

Cartele na pewno Cie nie zawiodą, latałem z takim zestawem 3 sezony i było elegancko, jak dla mnie jeśli więcej fs bedzie w twojej jeździe to zastanowił bym się nad np Missionami, mają miekszy highback. będą przyjemniejsze jeśli bedziesz chciał poskakać. Przez kilka dni latałem też w Unionach Force do tego blatu i jezeli chodzi o twardość były bardzo ok.

 

Cartele to porządne wiązki, od wykonania po responsywność itd, nie ma co opowiadać, sprawdzone na dużych szybkościach ;D miałem je też w takich deskach jak Black Deatch Capity czy Custom X i dla siebie nie wybrał bym twardszych. Jak ma być konkretna napinka na Travisie będą odpowiednie

 

Porównania do Union T.Rice nie mam, chciałbym mieć :)  sam Travis latał w Cartelach więc pewnie musza być podobne  


JOIN The Ride

#10 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 February 2015 - 06:52

Ja  mam wrażenie, że Malavita jest twardsza niż Cartel. Szczególnie hiback



#11 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 08:54

Też mam wrażenie że malavity twardsze chociaż nie miałem okazji jeździć.

Cartele do T.Ricea z Ion - super zestaw - taki miałem.

Jeżeli chodzi o Uniony to miałem tylko w łapach ale wydają się dużo twardzsze niż Cartele.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#12 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 09:42

Z fluxów przyszedł mi do głowy jeszcze model DS - trochę znośniejsza cena i bardzo dobra sztywność/responsywność wiązania.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 09:52

Też mam wrażenie że malavity twardsze chociaż nie miałem okazji jeździć.

Jeżeli chodzi o Uniony to miałem tylko w łapach ale wydają się dużo twardzsze niż Cartele.

 

W łapakach i wrażenie samego macania się nie liczy. Trzeba się śmignąć niestety. w moim odczuciu Cartele o Malavbity są bardzo podobne. Tak samo tyczy się Genesis.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 18:32

DS30 mam w Skate Bananie i próbowałem z Travisem. Lubię je bardzo, ale są po prostu niewystarczające. Nie potrafię wystarczająco docisnąć przy trudnych warunkach i dużej prędkości. Szybkość reakcji też taka nieco rozmydlona. Wylazło to dopiero przy Travisie. W bardziej zabawowych deskach nie czułem zbytniej różnicy. Travis lubi szybko i pozwala na to, więc mimowolnie jeżdżę szybciej.
  • slv lubi to
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#15 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 22:06

Mowię o obecnych DS z innym highbackiem niż DS 30 - ten jest twardszy i lepiej przenoszący


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#16 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 22:38

Te co mam już też nie mają tego pierwszego - miękkiego. W każdym razie nie ryzykowałbym paręset zł.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 23:17

to masz na myśli?

http://www.rhythmsno...pearl-black.jpg


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 February 2015 - 00:30

Chyba tak, musiałbym spojrzeć do quivera w aucie.

EDIT. Zrobiłem fotkę, takie:

74f6ca72a1cf59ddmed.jpg


Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 14 February 2015 - 17:27

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 February 2015 - 14:45

No to kompletnie inne wiązania pokazujesz.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 February 2015 - 21:11

Zgadza się, tylko co z tego wynika? Moim zdaniem fluxy są trochę za słabe do Travisa. Nie sądzę, by się zasadniczo zmieniły w stronę większej/szybszej reakcji. To nadal wiązki do butterów.


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany