Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Twarde Wiązania Do Libtech T.rice C2Btx + Burton Ion


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 February 2015 - 22:28

no nie... zmienily się znacznie. inna płyta inny highback większa responsywność (w stosunku do tych które znasz). Mam wrażenie że po prostu negujesz dla zasady. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#22 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 10:32

Mam wrażenie, że próbujesz na siłę wyrobić sobie opinię "rzetelnego doradcy" i doradzać nie tylko "swoje" marki tak, jakby wszyscy mieli dostać nagle amnezji. Mam też wrażenie graniczące z pewnością, ze nie jeździłeś na tej desce, więc trudno Ci ocenić, jak ona reaguje. Chętnie wezmę te nowe Ds do testów - lecimy do Gruzji w niedzielę - po powrocie się wypowiem, czy rzeczywiście dają sobie radę z dość wymagającym, bo szybkim blatem.


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#23 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 11:38

Weź u źródla - ja już nie mam.

Co do "rzetelności" czy ja kiedykolwiek poleciłem coś co było źle dobrane - oczywiste jest że doradzam rzetelnie to co znam


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#24 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 13:06

Właśnie niekoniecznie. Przykład powyżej. Kolega szuka wiązań do szybkiej jazdy po stoku i może freeride'u, a Ty proponujesz wiązania do freestyle. Rozumiem TT, może DL, choć ich nie miałem, więc nie mam pewności, ale DS?
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#25 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 13:18

Właśnie niekoniecznie. Przykład powyżej. Kolega szuka wiązań do szybkiej jazdy po stoku i może freeride'u, a Ty proponujesz wiązania do freestyle. Rozumiem TT, może DL, choć ich nie miałem, więc nie mam pewności, ale DS?

Marcin..... Misiek ma rację..... miałem te nowe DS przez moment, nawet dokładnie te same, które podlinkowałeś wyżej i również uważam że są to świetne wiązki, ale nie do napinki..... nawet przypięte do mojego protasa nie dawały mi takiej pewności i wsparcia jak Cartele, które są o wiele bardziej responsywne....

 

 

Nie ma co czarować.... DS są wiązaniami do luźniejszej jazdy i smarowania..... do tego zostały stworzone i czuja się świetnie w tym temacie :)

 

edit..... oczywiście, żeby nie było nieporozumień, można na nich swobodnie jeździć, dają wsparcie itd., ale kolega szuka wiązań do napinki, a drewno i obuw do napinki już posiada....


Użytkownik mike edytował ten post 17 February 2015 - 13:23

no board no fun!

#26 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 13:40

Właśnie niekoniecznie. Przykład powyżej. Kolega szuka wiązań do szybkiej jazdy po stoku i może freeride'u, a Ty proponujesz wiązania do freestyle. Rozumiem TT, może DL, choć ich nie miałem, więc nie mam pewności, ale DS?

Między DS a DL róznica akurat tkwi w szczegółach - w odchudzeniu wagi płyty. Padło porównanie do Carteli, ale obecne Cartele są na tym samym poziomie sztywności co DSy. Kiedyś były sztywniejsze. 

Zatem wracając do tematu to może Union Charger lub Fluxy SF choć ja dalej twierdze że DSy są na tym samym poziomie sztywności i supportu co Cartele proponowane i zrobiłyby robotę 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#27 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 13:46

Kuwa Marcin 😏
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#28 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 14:07

jeździleś na tegorocznych cartelach? Ja tak, i nie czulem żadnego benefitu VS flux. Poczulem natomiast nadmiar amortyzacji którą pakuje burton w każde wiązanie tworząc swoisty system - buty z minimalną amortyzacją/wiązanie z jej nadmiarem/plus deska. Wiązanie ma sens z butami Burtona. Inaczej masz amortyzację x2 i gorsze czucie deski, a to chyba ważne dla gości tnących z góry do dołu.

Zatem odwracając kota ogonem jeśli polecacie tak mocno Cartele jako wiązania do napinki proponuje sprawdzic tegoroczne - trochę może Wam sie zmienic punkt widzenia

W burku jak ma być sztywno to sorry - zostaly Diody, których highback zmiękł w stosunku do zeszłorocznego i są przez to trwalsze i mniej ekstremalne.

 

Zatem jak chcecie superstywno to:

 

SF, Diode, Chargery, Targi, Podium

 

 

Ale czy ma to jakiś sens?


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#29 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 17:31

2 słowa o wiązaniach Burtona. Mogą sie wydawać miekksze niż innych firm ze względu na Re:Flex czyli elastyczna podstawę wiązania. Widać to szczególnie jak ktoś porównuje stare Cartele bez Re:flex i z Re:Flex. Ewidentne wydaje sie jakby bardziej miękko. Jest to wrażenie spowodowane tym ze deska pod wiązaniem się gnie.
Odczucia w śmiganiu na Reflexach są po prostu inne.
W moim odczuciu Cartele są wystarczająco responsywne ale odczucie jazdy w nich może zdawać sie ze są miękkie

Co do butów.
Są buty Burtona z cienka podeszwą gdzie głownie chodzi o to by bardziej czuć deskę np. ION
Ale są też buty gdzie podeszwa jest gruba jak cholera gdzie deskę czuć trudniej np. SLX.
Każdy wybiera sobie to co mu pasuje.

Fakt faktem ze Burton obecnie idzie w komfortową jazdę. Skupiają sie mocno na tym by deska się wszędzie wyginała a wiązania były mocno wytłumione na podeszwie.
Ale nie można tego mylić z tym że tracą na twardości.

Trzeba to po prostu sprawdzić.

Na TD Burton dawał do testów wiązki. Można bylo sprawdzić jak działa Re:flex
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#30 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 22:16

Nie jeździłem w tegorocznych, mam zeszłoroczne x2.

Są bardzo komfortowe, bardzo wytłumione, da się w nich pressić i wyginać deskę bez problemu, ale da się też dobrze docisnąć deskę i reagują bardzo szybko.

Nie wnikam aż tak w różnice konstrukcyjne, raczej skupiam się na tym co czuję i czego potrzebuję/oczekuję od setu. Żaden też ze mnie mistrz, ale lubię pocisnąć troszkę szybciej ciętym i nie lubię, jak mi deska robi swoje, odjeżdża, reaguje później, niżbym chciał. Takie miałem odczucia z jazdy w DS30 w zestawie z tą deską.

Z Cartelami 2013/14 jest, jak już pisałem - optymalnie. Mimo, że buty to nie burek, tylko Deeluxe ID.


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#31 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 22:51

Nie jeździłem w tegorocznych, mam zeszłoroczne x2.

Są bardzo komfortowe, bardzo wytłumione, da się w nich pressić i wyginać deskę bez problemu, ale da się też dobrze docisnąć deskę i reagują bardzo szybko.

Nie wnikam aż tak w różnice konstrukcyjne, raczej skupiam się na tym co czuję i czego potrzebuję/oczekuję od setu. Żaden też ze mnie mistrz, ale lubię pocisnąć troszkę szybciej ciętym i nie lubię, jak mi deska robi swoje, odjeżdża, reaguje później, niżbym chciał. Takie miałem odczucia z jazdy w DS30 w zestawie z tą deską.

Z Cartelami 2013/14 jest, jak już pisałem - optymalnie. Mimo, że buty to nie burek, tylko Deeluxe ID.

Jak będzie okazja to dam Ci pojeździć w moich wiązaniach - jesteś wjeżdzony w deskę więc poczujesz ewentualną różnicę


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)