Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Union T.rice


57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2015 - 09:27

Pojeździłem chwilę na Union T.Rice i pierwsze wrażenia bardzo dobre. Reakcja wiązania na polecenia bardzo dobra, dawno czegoś takiego nie miałem pod nogami. Górny strap w moim stylu, czyli cienki by staw skokowy miał duży zakres pracy. Same paski jeśli chodzi o zapinanie działały całkowicie bezproblemowo.

Tutaj wogóle się nie czepiam. High back twardy i już w seryjnym ustawieniu daje wrażenie lekkiego forward leanu, co dla mnie jest zaletą. Przy pochyleniu o jeden stopień biorąc pod uwagę twardość highbacku robi się troche zbyt responsywnie jeśli chodzi wejście na backside,ale to już mój problem,że szukam ideału w tej sprawie. Muszę spróbować coś ciut miekszego,albo zostać z highbackiem w podstawowym ustawieniu.

 

Generalnie pierwsze wrażenie bardzo dobre., Jak pojeżdżę trochę to skrobnę ewentualnie co i jak.

 

PS. Cap strap też działa bezproblemowo.


Użytkownik Marek S. edytował ten post 13 January 2015 - 09:31


#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 10:10

Mam do testów jeszcze Uniony, pro model Danny Kassa, który bazuje na Forcie,tylko z tego co wiem ma inne paski. Zobaczymy...



#3 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 11:32

Czesc

 

jak wypadaja wiazania w porownaniu do Missionow, Carteli ??? (Burtona)



#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 12:20

Na Cartelach ostatnio jeździłem w poprzednim sezonie przez 2 dni,więc mocno subiektywnie oceniam.

Na razie T.Rice mnie zaskoczyły wygodą zapinanania i tym,że przy dużej responsywności są bardzo przyjemne jeśli high back zostaje w pozycji 0.

Dla mnie bardziej responsywne niż Cartele,a przy tym przyjemniejsze. Tak jak mówie to subiektywna ocena. Na pewno jestem zaskoczony Unionem i jak więcej pojeżdżę to dam info.

Wiązania sobie kupiłem,więc jestem tu obiektywny,


Użytkownik Marek S. edytował ten post 18 January 2015 - 12:22


#5 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 January 2015 - 12:27

"Wiązania sobie kupiłem,więc jestem tu obiektywny"

Heh,
Rozumiem, ze w kwestii libtecha i gnu nie można na to liczyć , bo takie zastrzeżenie sie nie pojawia ;)?

#6 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 12:45

Jakbym napisał,że w kwestii Lib i Gnu jestem obiektywny to i tak tego nikt nie kupi, bo jestem za te firmy w PL odpowiedzialny.  Ale, tak jestem obiektywny również tutaj. Wystarczy spojrzeć czy kiedykolwiek polecałem(jako alternatywę dla klasycznych wiązek) np wiązania Gnu, które są w systemie Fastec. Ten system to dla mnie dramat, jak każdy inny Flow,itd i nigdy bym w tym nie chciał jeździć.

 

Poza tym nie jestem na tym forum żeby wciskać ludziom sprzęt, wystarczy spojrzeć jak często wypowiadam się w dziale "co kupić"



#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2015 - 15:48

Ja mialem w tych wiązaniach okazję jeździć raz z Capitą SpringBreak 166. Sztywne, responsywne wiązania. Pompki lepsze niż w starszych modelach, ale do komfortu pracy Fluxa im jeszcze daleko. Fajny capstrap przypomina mi Rome Targa sprzed kilku lat - ale dobry to byl patetnt gdy capstrap naciąga się na czybek buta - zrobiony z tworzywa. Przyzwoity komfort jazdy. Jeśli używać skali szkolnej to byłoby to 4+ podczas gdy moje (również kupione Flux DMCC light to 6-


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 16:06

Jako wymagający rider z dość dużym zawansowaniem  daję im 5+, tak wynika z pierwszych obserwacji. Na pewno to nie jest wiązanie dla początkujacego czy nie zbyt wprawionego ridera...wtedy rzeczywiście może nie do końca przypaść do gustu.



#9 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 January 2015 - 17:37

Heh, z takimi umiejętnościami złośliwego, acz dyskretnego kopania się po kostkach, zrobiliscie karierę we włoskiej lidze pilkarskiej...;)

#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 17:53

Żadnych złośliwości, po prostu mi te wiązanie bardzo podeszło.



#11 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2015 - 19:14

te wszystkie wojenki doprowadziły już to forum już do takiego stopnia paranoii, że każdy teraz wszedzie doszukuje się złośliwości, spisków, hejtingu itd. rzeźniamasakra;)

 

p.s. tak naprawdę w dużej mierze but decyduje też, czy wiązki siądą, czy też nie.

 

pozdro i sorka za off;)


Użytkownik Arec edytował ten post 18 January 2015 - 19:14


#12 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 January 2015 - 19:55

te wszystkie wojenki doprowadziły już to forum już do takiego stopnia paranoii, że każdy teraz wszedzie doszukuje się złośliwości, spisków, hejtingu itd. rzeźniamasakra;)

 

p.s. tak naprawdę w dużej mierze but decyduje też, czy wiązki siądą, czy też nie.

 

pozdro i sorka za off;)

 

Zgadzam się w 100% z tą paranoją, i teoriami spisowymi - chyba sam jestem ofiarą jednej :)



#13 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 20:23

Nie ma co spiskować. Temat dotyczny Unionów T-Riceów. Trochę w tym pojeżdżę to będę wiedział więcej. Do Burka raczej nie wracam choć uważam,że robią świetne wiązania.



#14 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 20:32

Marek moze kiedys jeszcze wrócisz ;)



#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 20:36

Chyba nie, biorąc pod uwagę jakość Uniona i co wogóle się bedzie działo na rynku wiązań w przyszłości.



#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2015 - 19:12

Dziś caly dzień w parku na Gubałówce i zakochałem sie w tych wiązaniach. Mega responsywnosc a przy tym wygoda przy ładowaniu trików. Pompki i paski działają perfekcyjnie.

#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2015 - 22:50

Jemu podeszły mi też ale bez euforii... jeździłem w lepszych. Wszystko zależy od skali porównawczej. Jeśli nie miało się nigdy Fluxów czy współczesnych burków pod nogami z analogicznej półki cenowej to ma się ograniczone pole odniesienia. Co nie zmienia faktu że są to bardzo dobre wiązania


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 00:36

Na minus w prównaniu z Fluxem i Burkiem - mniejsza kontrola i komfort na frontside


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#19 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 08:20

Marcin, akurat jeździłem na zeszłorocznych Cartelach i Missionach które są świetnymi wiązaniami. Ale te Uniony są po prostu kosmiczne pod każdym względem.  Pompki w Union T.Rice i Force 2015 działąją całkowicie bez zarzutu. Nawet nie myślę o tym na stoku.

Poza tym jak możesz stwierdzić czy jest lepsza/gorsza kontrola na frontsidzie skoro to absolutnie nie są wiązania dla Ciebie jeśli chodzi o poziom zaawansowania?

 

Zrobiłem na tych wiązkach 3 dni, 2 stok jazda średnia i szybka plus wygłupy poza trasą, wczoraj park na bardzo trudnej,ale średnio-małej skoczni. Kontrola jest przednia w każdych warunkach na obu krawędziach. A highback po przyzwyczajeniu za***isty.

 

Podobną opinię o tych wiązaniach mają moi 2 koledzy, których określiłbym jako zaawansowanych.



#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 09:10

Highback jest super - to fakt ale to nie sztuka zrobić sztywny highback. Pompki porawili i działają, gożej z głównym strapem - tu polecam przetestowanie sztywniejszych - coś w stylu SF - Fluxów. Abstrachując od animozji - pod tym względem Flux bije na leb Uniona. A pamiętać nalęży że jako wiązanie katalogowo za 1299 zł można od nich wymagać wiele więcej


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)