Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kupujcie Teraz Bo Za Rok Nie Będzie Tak Tanio :)


91 odpowiedzi w tym temacie

#61 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 February 2015 - 23:31

eee tam, panowie, czepiliscie sie tego Marcina, a IMO co do zasady ma rację.

dobrze to podsumował Prodish...

Jak zbieracie katalog snowboardowy MDS to ewidentnie widać że ceny katalogowe desek, butów, wiązań etc. zmieniają się od kursu USD.

Pamietacie 2008 jak było tanio kiedy dolar był słaby - idealnie wtedy się kupowało. Najlepiej sobie wziąć 1 model buta, wiązań i zobaczyć jak się kształtuje cena.

 

Niestety Marcin ma rację. Dolar idzie w górę więc nie będzie tanio. Gospodarka USA się rozkręca więc na obniżki nie ma co liczyć.

Zima jest słaba więc już zaczęły się wyprzedaże.

 

Jak ktoś szuka okazji to na pewno warto się rozglądać. W zależności od siły naywczej naszego klienta pewne rozmiary mogę zostać i można coś ustrzelić ale .... może być całkiem inaczej.

 

jeśli dana firma przy wzroscie kursu waluty w której sie rozlicza o 20 % twierdzi,ze nic sie nie zmieni w cenach ( "weźmie to na siebie") to albo ściemnia ( i bedzie jak napisał Jańcio - sprzeda się to samo w innym malowaniu jako drozszy produkt z wyzszej pólki), albo oznacza,ze do tej pory miała sumaryczne marże tak wysokie, że moze sobie na to rzeczywiscie pozwolic ( i dla końcowego klienta nie ma wiekszego znaczenia, jak to sie podzieli miedzy producenta/dystrybutora/sklepikarza).

tym bardziej, jak twierdzi, ze mimo wzrostu kursu, ceny spadną... ja tam nie wiem czy to taka dobra informacja dla nabywców - dowiedzieć sie jak byli goleni do tej pory... i czy to tak super swiadczy o danym brandzie.

cudów oraz darmowych lunchy nie ma.


Użytkownik md.sign edytował ten post 02 February 2015 - 23:34

  • Marcin07 i ProDish lubią to

#62 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 02:09

Ha! sam pamiętam jak drivery x'y kupowałem i kosztowały chyba 1249zł albo 1199 ( to że kupiłem w lipcu i dałem 700 to inna sprawa :jump: ) a teraz? 1429zł i niby mamy kryzys, niski popyt i ceny powinny zjeżdżać w dół, tjaaa :) Inflacja? troche dużo...W końcu rośnie minimalna krajowa i średnia krajowa, zus też rośnie bo sie bogacimy k**wa. ( sory musiałem ). 

 

Mam wrażenie że kryzys odbił się na ilości towaru na rynku a nie na cenach. Mniejsze kontraktacje? ( tego nie wiem ) Problemy w fabryce Voelkl/K2, zamkniecie Elana ( nowa fabryka też ksoztuje :) )

 

W najgorszym razie nie zmieni się cena tylko waluta. Tylko nie wiadomo czy na €, $ czy ruble.Chociaż rubel teraz w takiej cenie to może jakieś hurtowe zakupy w rosji zrobimy?

 

apropo marketingu to zarąbistym przykładem jest redbull. Mała puszka 275ml w produkcji kosztuje jakieś 40-60 groszy (!!!!!!!) I w cale końcowy sprzedawca na niej nie zarabia specjalnie. Ale za to możemy podziwiac prywatny halfpipe White'a czy jak to jest przy monsterze Kena Blocka.


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#63 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 09:35

Teraz jest bardzo dobry moment na zakupy i jest dużo mojego przecenionego sprzetu na rynku,wiec broń boże żebym kogoś od zakupów odciągał.. Tylko straszenie,że będzie drożej w kontekście konkurencyjnych firm(gdzie nie ma się o tym pojęcia) tak jak to robi Marcin Szpiglewski zalatuje mi socjotechniką.

 

Poza tym ja nie jestem dystrybutorem, nie mam magazynu, nie sprzedaję desek ludziom na forum, poza paroma używkami.

 

Ale skoro o tym mówimy. Być może Mervin będzie ciut tańszy, będzie to małą różnica,ale jednak. Z tym,że deski tegoroczne są również świetne,więc po rabacie na pewno się opłaca.

Tak jak z deskami innych firm.

 

a to super :)

raczej powiniśmy założyć wątek ..... "znlezione fajne desiwo w dobrej cenie - OKAZJA" 


Ha! sam pamiętam jak drivery x'y kupowałem i kosztowały chyba 1249zł albo 1199 ( to że kupiłem w lipcu i dałem 700 to inna sprawa :jump: ) a teraz? 1429zł i niby mamy kryzys, niski popyt i ceny powinny zjeżdżać w dół, tjaaa :) Inflacja? troche dużo...

 

Jak pamietam wtedy nasza waluta była mocna - było to jakoś 2008/2009. Sam kupiłem IONy za około 700 PLN.

Duże firmy ustalają ceny katalogowe na EU w EUR. U nas wypadkowa jest po przeliczeniu z EUR więc nikt pod uwage nie bieże popytu i podaży dla naszego kraju. Nie w tej branży.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#64 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 10:19

Dears. Mam wrażenie że cokolwiek Wam napiszę jest z natury negowane. Wszędzie widzicie spisek. Ręce opadają. Zbiorowe zaprzeczanie rzeczywistości. Zupełnie jakby Kaczyński przeniósł się do internetu. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#65 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 10:34

Marcin napisaleś... 

 

"Za rok dzięki wzrostowi cen walut (USD o 20%) nalęży spodziewać się wzrostu cen sprzętu snowboardowego o koło 20%." 

 

a dla mnie jest to po prostu nie prawda, to Ty teraz widzisz jakiś spisek wobec Ciebie...wyluzuj! jak byś napisał to same zdanie bez podawania procentów to nawet pewnie przyznałbym Ci rację ;) Jak by rynek działał na zasadzie,  waluta wzrasta o 20% to produkty wzrastają automatycznie o te 20% to mielibyśmy wielki chaos w imporcie/eksporcie;)

 

pozdro i chill...


Użytkownik Arec edytował ten post 03 February 2015 - 10:36


#66 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 13:05

Właśnie natrafiłem na ten w sumie bardzo ciekawy wątek. Czuję się trochę wywołany do tablicy, bo przewija się nazwa NS'a, więc spieszę z wyjaśnieniami.

U nas sprawa wygląda następująco. Jeżeli utrzyma się dzisiejszy kurs USD, to ceny sprzętu NS w Polsce wzrosną na 100%. Jaki będzie wzrost? Wszystko będzie uzależnione od ceny USD w połowie roku. W czarnym scenariuszu, może to być nawet 20% na desce.

Nasz biznes polega na kupowaniu sprzętu bezpośrednio z fabryki w USA więc jesteśmy uzależnieni od kursu USD.

Dla przykładu, jeżeli kupowaliśmy w zeszłym roku $ po ok. 3,05-3,10pln a dzisiejsza cena to 3,70pln, to chyba można sobie łatwo policzyć ile więcej PLN należy zapłacić za tą samą partię towaru.

Czytałem też po drodze teorie o spadku cen materiałów kupowanych poza USA, które mają mieć wpływ na obniżkę cen towarów sprowadzanych z USA. Niestety, ceny desek NS dla dystrybutorów nie spadły, a wręcz wzrosły (jak co roku z resztą).

Biorąc pod uwagę, że dostosowaliśmy (kosztem naszej marży) ceny NS do polskich kieszeni, to niestety nie możemy sobie pozwolić na branie 20% wzrostu kursu $ na klatę, ponieważ musielibyśmy zacząć dopłacać do interesu.

Tak to wygląda z naszej strony.


Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#67 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 February 2015 - 14:51

jamer - krótko, uczciwie  i na temat...

dokładnie o tym pisałem, choć zdaje sobie sprawę ,że nieco inaczej może to wyglądać w przypadku bardziej rozbudowanej/skomplikowanej sieci dystrybucji.



#68 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 15:38

Jamer - dokładnie jak napisał md.sign. Rzeczowo i uczciwie.


  • Arec lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#69 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 16:42

Nawiązując do oburzenia na marże... Chyba każdy z nas sobie zdaje sprawę ile kosztuje wyprodukowanie deski? To jest najmniejszy koszt, największy - opakowanie, marketing. To robi np. przywołany Redbull. By było jasne, Redbull nie jest firmą produkującą napój, produkcję owego zleca i nie ma z nią nic wspólnego. To czysto marketingowa firma z niemcowni lub Austrii? Już nie pamiętam, uncle google podpowie dociekliwym :) kreują produkt i dlatego on kosztuje 4,99zł, a inne o tym samym składzie 1,19zł (a i tutaj marża jest sroga). Producenci snowboardów również działają na podobnych zasadach rynku. Produkują i kreują produkt w zależności od pozycji na rynku. A ile on jest wart? Tyle ile klient zgodzi się za niego zapłacić na podstawie targetowania rynku. Jeżdzę na deskach jednej z droższych o ile nie najdroższych na rynku marek. Wiem ile kosztuje produkcja deski, wiem ile świadomie za nią płacę u Jacha, na końcu łańcuszka. Ale to ja decyduję o tym co kupuję i za ile, nie producent. Jak jest dla mnie za drogo, nie kupuję. To rynek odbiorców końcowo weryfikuje cenę, nie producent. Wiadomo, temat bardzo złożony, ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie sądzi, że kupi kiedykolwiek deskę w cenie produkcyjnej w sklepie? :-) to nie jest działalność charytatywna.
Inna inszość, że za to co robi Jamer na naszym rodzimym rynku dystrybucyjnym snb - pełen szacun i h5.
  • slv lubi to

#70 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 17:30

Właśnie natrafiłem na ten w sumie bardzo ciekawy wątek. Czuję się trochę wywołany do tablicy, bo przewija się nazwa NS'a, więc spieszę z wyjaśnieniami.

U nas sprawa wygląda następująco. Jeżeli utrzyma się dzisiejszy kurs USD, to ceny sprzętu NS w Polsce wzrosną na 100%. Jaki będzie wzrost? Wszystko będzie uzależnione od ceny USD w połowie roku. W czarnym scenariuszu, może to być nawet 20% na desce.

Nasz biznes polega na kupowaniu sprzętu bezpośrednio z fabryki w USA więc jesteśmy uzależnieni od kursu USD.

Dla przykładu, jeżeli kupowaliśmy w zeszłym roku $ po ok. 3,05-3,10pln a dzisiejsza cena to 3,70pln, to chyba można sobie łatwo policzyć ile więcej PLN należy zapłacić za tą samą partię towaru.

Czytałem też po drodze teorie o spadku cen materiałów kupowanych poza USA, które mają mieć wpływ na obniżkę cen towarów sprowadzanych z USA. Niestety, ceny desek NS dla dystrybutorów nie spadły, a wręcz wzrosły (jak co roku z resztą).

Biorąc pod uwagę, że dostosowaliśmy (kosztem naszej marży) ceny NS do polskich kieszeni, to niestety nie możemy sobie pozwolić na branie 20% wzrostu kursu $ na klatę, ponieważ musielibyśmy zacząć dopłacać do interesu.

Tak to wygląda z naszej strony.

no i można prosto i logicznie i bez cienia wątpliwości…brawo



#71 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2015 - 16:29

Dla tych co nie zauważyli że dolar się umocnił i ceny na produkty lidzone $ rosną to przypadek w wczoraj.

Apple podniósł cena na telefony wczoraj w ich sklepie dla Polski

 

http://imagazine.pl/...e-online-store/

 

niestety to samo stanie się dla wszytkich produktów z USA (liczonych w USA)


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#72 Doman

Doman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 March 2015 - 18:05

Dla tych co nie zauważyli że dolar się umocnił i ceny na produkty lidzone $ rosną to przypadek w wczoraj.

Apple podniósł cena na telefony wczoraj w ich sklepie dla Polski

 

http://imagazine.pl/...e-online-store/

 

niestety to samo stanie się dla wszytkich produktów z USA (liczonych w USA)

 

to jakaś ściema, żeby napędzić klientów ;)



#73 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2015 - 18:11

to jakaś ściema, żeby napędzić klientów ;)

 

kurde dolar pikuje w cholere

 

TaUqmh.jpg


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#74 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2015 - 18:25

ProDish, jakby pikował to byłbym szczęśliwy... :( Raczej pruje na maksa do góry. Dzisiaj pokusiłem się o poczytanie prognoz tworzonych przez mądre głowy, w oparciu o wiele czynników takich jak sytuacja gospodarcza USA, spadające u jankesów bezrobocie, ogólne bardzo dobre prognozy dla USA, skup obligacji, sytuację w UE, Ukrainę, ropę etc. i większości wychodzi, że kurs USD w perspektywie roku może przeskoczyć kurs EUR. Dla polskich eksporterów do USA super wieści, tylko ilu my mamy eksporterów do USA... Ropa, rozliczenia z Chińczykami, bardzo dużo importu, wszystko rozlicza się w $. W dłuższej perspektywie tak mocny dolar da się nam wszystkim we znaki.


Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#75 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2015 - 20:22

Może wypowiem się ja, który zna reakcję Chińczyków na obecną sytuację. Z pierwszej ręki, z fabryk, a nie od właścicieli marek, którzy często koloryzują mam info ile mniej zamawiają duże marki desek, wiązań i butów. Spadek jest mocno odczuwalny dla fabryk po słabej zimie w Europie.
Chińczyk/Tajwańczyk nie odpuści i fabryki schodzą po słabej zimie i szalejącym USD z marż. Druga sprawa, to w przypadku np. desek sporo fabryk w Chinach/Tajwanie kupuje podzespoły w Europie (ślizgi, sidewalle, topsheety, czyli najdroższe elementy), a ponieważ w przypadku Chin koszt materiału to 75-80% ceny deski (a jedynie 20-25% to robocizna), to ceny w USD powinno zaoferować niższe. Podkreślam powinni, bo niestety każda fabryka ma zawsze masę materiałów kupionych wcześniej, gdy EUR było więcej warte.
Generalnie, Chiny straciły strasznie na zmianie kursu, produkcja w wielu branżach staje się tam nieopłacalna. Sytuacja wielu fabryk z innych branż (np. odzież) jest tragiczna, bo kraje ze wschodniej Europa zrobiły się realną konkurencją.
Ja zakładam, że stosunek dolar wzrośnie dalej i poleci z obecnych 1,1 w kierunku 0,95 i kontraktowałem już dosyć dawno temu wszystko w EUR zamiast USD, ale u mnie to motywowane było tym, że eksport do krajów EU to ponad 80% i wolałem mieć pewną cenę w EUR, niż ewentualny zarobek przy spadku USD.

Użytkownik marpyc edytował ten post 10 March 2015 - 20:24

Marcin

#76 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2015 - 21:14

Mam wrażenie że jak nie teraz to ruszy next season. Z innej beczki właśnie Apple podniósł ceny... Bo dolar w górę, bo Euro w dół.

 

PS Nie zauważylem że Prodish wlaśnie to wrzucił.

PPS Wielu dystrybutorów ratując ceny, obcieło sklepom... więc z kolei może nie być dobrych wyprzedaży. Żeby nie było sam też kupuję :) i nie podoba mi się to


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#77 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2015 - 21:33

Wydaje mi się, że aktualna zwyżka dolara od poniedziałku ma trochę związek z końcem chińskiego nowego roku. Od poniedziałku wszystkie kontenerowce były zapakowane na maksa (ostatnie 2 tyg. nie wypłynął żaden statek, bo Chińczycy świętowali), wszyscy czekali na pierwsze wolne miejsce na statkach.
Teraz przychodzi czas kupowania waluty i płacenia za towar, który jest, albo lada chwila będzie dostarczany do portu.
Marcin

#78 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2015 - 21:39

będzie korekta "na bank" ale cudów nie będzie . USD idzie do EU na 1:1 Co przy tempie rozwoju Eurolandu wydaje mi się bardzo niestety realne


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#79 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 March 2015 - 21:48

Cale szczęście że jesteśmy zieloną wyspą i że tankuje za 50zł :)


  • Marcin07 lubi to

#80 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2015 - 22:07

Cale szczęście że jesteśmy zieloną wyspą i że tankuje za 50zł :)

zabierz mnie tam :)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)