Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowy Zestaw Do Snowcross


42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 14:40

czemu uważasz że musi mieć wiązki burka do tego? przecież może kupić jakie tylko chce... 





wiazania EST robi chyba tylko burek nie? :hahaha2:


pozatym dostac przejsciowke  z EST na NIE EST do innego producenta to juz nie jest takie sobie łatwe...

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#22 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 15:08

wiazania EST robi chyba tylko burek nie? :hahaha2:


pozatym dostac przejsciowke  z EST na NIE EST do innego producenta to juz nie jest takie sobie łatwe...


do EST mozesz zamontwać każde wiązania nie tylko te z EST
a co do przejściówki to to po pierwsze dostajesz ją z każdą deską burtona z szynami więc nie rozumiem po co jej szukać, a po drugie co roku jest dostępna za ok 60zł na allegro dla tych co "zgubili"
jak kupi customx'a to dostanie przejściówkę i może montować co chce...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#23 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 15:31

do EST mozesz zamontwać każde wiązania nie tylko te z EST
a co do przejściówki to to po pierwsze dostajesz ją z każdą deską burtona z szynami więc nie rozumiem po co jej szukać, a po drugie co roku jest dostępna za ok 60zł na allegro dla tych co "zgubili"
jak kupi customx'a to dostanie przejściówkę i może montować co chce...


ale ta przejsciowka jest do wiazan burtona na 3d. Nie wiem czy miales fluxa w reku przykładowo, ale maja taki profil zabkow na dyskach ze nie da rady na jakichs uniwersalnych dyskach ich zamontowac, pozatym rozne wiazania maja rozne srednice dyskow, profile, skok , szerokosc, wysokosc  zabkow. To nie jest zunifikowane.





Jesli chodzi o fluxa to maja tak robione zabki ze nie da rady obrocic wiazania bez całkowitego odkrecenia go od deski. Na "szarpniecie" go nie obrocisz

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#24 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 15:41

ale ta przejsciowka jest do wiazan burtona na 3d. Nie wiem czy miales fluxa w reku przykładowo, ale maja taki profil zabkow na dyskach ze nie da rady na jakichs uniwersalnych dyskach ich zamontowac, pozatym rozne wiazania maja rozne srednice dyskow, profile, skok , szerokosc, wysokosc  zabkow. To nie jest zunifikowane.


Jesli chodzi o fluxa to maja tak robione zabki ze nie da rady obrocic wiazania bez całkowitego odkrecenia go od deski. Na "szarpniecie" go nie obrocisz


jak może być przejściówka na 3d? przecież przejściówką nie zmieniamy insertów na desce tylko mocujemy krążek... jedyne co może być niekompatybilne to średnica dysku, i kształt ząbków, ale...

... co prawda z Fluxem nie miałem styczności, ale mocowałem przejściówkami wiązania sapienta, k2,technine, a nawet Kurtza (supermarketówki) i krążek zawsze pasował więc myślałem że to rozmair uniwersalny jest... i wydaje mi się że to raczej pojedyncze przypadki niekompatybilności a nie ogólny problem...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#25 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 16:03

jak może być przejściówka na 3d? przecież przejściówką nie zmieniamy insertów na desce tylko mocujemy krążek... jedyne co może być niekompatybilne to średnica dysku, i kształt ząbków, ale...

... co prawda z Fluxem nie miałem styczności, ale  mocowałem przejściówkami wiązania sapienta, k2,technine, a nawet Kurtza (supermarketówki) i krążek zawsze pasował więc myślałem że to rozmair uniwersalny jest... i wydaje mi się że to raczej pojedyncze przypadki niekompatybilności a nie ogólny problem...


z tym 3d chodziło mi o fakt tego ze to jest przejsciowka z szyny dla est do wiazan ktore pierwotnie mialy dzialac na 3d czyli mocowane sa przez dysk na srodku a nie przez sroby na zewnatrz wiazania. Czyli to poprostu dysk ktory w "klasycznych " wiazaniach burlka wkladasz do srodka i przykrecasz na 2 sroby a nie na 3

no ale mniejsza o wiekszosc nie o to chodzi w tym temacie.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#26 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 11 September 2010 - 19:34

"stosunek jakość-zwiększenia własności jezdnych/cena przy takich zastosowaniach... "

otoz to :-)

ok wracajac do tematu, rozumiem ze cola bedzie dobrym wyborem i nie zmusi mnie do zejscia ze stoku po 2-3godzinach? oraz czy moj but sie na niej zmiesci? jesli da mi zyc to biore ja i zamykam kwestie desek

wiazania - j/w mam na nich wytrzymac 10godzina na stoku z przerwami na zarcie i dymka :> no i but ma sie zmiescic, slyszalem duzo dobrych opinii o Ride RX, czy to dobry wybor, szczerze mowiac jak znalazloby sie cos nieco tanszego to nie plakalbym ;-)

oraz jak z butami?

#27 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 20:12

"stosunek jakość-zwiększenia własności jezdnych/cena przy takich zastosowaniach... "

otoz to :-)

ok wracajac do tematu, rozumiem ze cola bedzie dobrym wyborem i nie zmusi mnie do zejscia ze stoku po 2-3godzinach? oraz czy moj but sie na niej zmiesci? jesli da mi zyc to biore ja i zamykam kwestie desek

wiazania - j/w mam na nich wytrzymac 10godzina na stoku z przerwami na zarcie i dymka :>  no i but ma sie zmiescic, slyszalem duzo dobrych opinii o  Ride RX, czy to dobry wybor, szczerze mowiac jak znalazloby sie cos nieco tanszego to nie plakalbym ;-)

oraz jak z butami?




jakto jak z butami. Idziesz do sklepu i mowisz dzoendobry szukam buta do crossu ;) jesli daja ci uta ktory ma cene przed przecena ponizej 1000zł to to nie bedzie napewno taki but jakiego szukasz.

burton driverx, salomon malamute, byly jeszcze chyba 32  vader, forecast,  moze cos z deeluxe'a , northwave domain, northwave t-track

Co do Ridea RX to podobno mniej przybajerzony SPI albo CAD nie pamietem, natomiast przy takim  sprzecie wygodne wiazania to podstawa. Czy zmusi czy nie zmusi to zalezy od ciebie, tego jak bardzo bset da ci po d*pie, jak bardzo stok da ci po d*pie, i czy dobrze dobierzesz buty i wiazania. Bo jesli to sie nie zgra to kaplica przy tak sztywnym sprzecie.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#28 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 11 September 2010 - 21:11

czyli te RX daja rade? mozesz podrzucic jakies adresy sklepow w wawie/radomiu/olsztynie/bialymstoku w ktorych znajde odpowiedni but(bez gadki typu "paaanie ten model w tym rozmiarze to trzeba miesiac czekac...") i kompetentnego sprzedawce?

#29 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 21:24

paaanie, nie mam fioletewogo pojecia o innych sklepach niz w warszawie. Burtona znajdziesz w snow&surf, funwind, adrenalina, i masie innych sklepow. 
deeluxy bywały w skiteamie i bosporcie chyba
northwave w bosporcie i snow&surf


salomon snow&surf

i tu sie konczy moja znajomosc. Google twoim przyjacielem. Nikt nie zna stanow magazynowych polowy sklepow w polsce, zatem Google + telefon i dzwonisz. Innej opcji nie masz.

Za miesiac bedzie juz nowa kolekcja na polkach i twoj limit 3200zł zrobi sie wlasnie o jakies 1000-1500zł za mały

czego oczekujesz od kompetentego sprzedawcy? kazdy ci sprzeda to co ma w sklepie i szukac sprzedawcy ktory cie wysle do konkurencji bo dla CIEBIE bedize to lepsze ze swieczka szukac. 
buty chyba wiesz jak mierzyc? to czego jeszcze czekasz poza tym zeby ci przyniesli karton z butami?

ja rxow bym nie kupował i juz - wiem ze beda cisnac - jazda przez tydzien we fluxach swoje dała.

Co do mieszczenia sie buta na desce zalezy na jakich katach i stance jezdzisz. Szukajac do tego buta musisz szukac butow z mala skorupa zewnetrzna. Np nowe burki to maja gdzie but 46 ma skorpute jak poprzedniej generacji 45. 


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#30 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 11 September 2010 - 21:41

but jaknajbardzej wiem jak mierzyc, problem pojawi sie jesli zadzwonie do sklepu z google i odbierze gosc ktory znalazl sie tam prosto z zatrudniaka, ktory na kazde moje pytane bedzie odpowiadal "tak", po czym bujne sie do wawy i strace dzien czasu + troche paliwka :)

skorzystam z tych sklepow ktore podales, dziex :)

#31 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 23:10

Każdy ma inną stopę, ale mam znajomego który jeździ na Coal'u (nie pamiętam jakie wiązania) w butach burton driverx i mówi, że innych butów już sobie nie wyobraża
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#32 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 15 September 2010 - 15:40

wlasnie zamowilem coala 167 i wiazania peak, podobno dadza rade, jak nie to sprzedam i kupie lepsze, dzieki za rady, jak deska okaze sie betonową wyrwinogą to bede wiedzial kogo scigac ;-)

#33 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 September 2010 - 15:45

sam taka chciales piszac ze szukasz zestawu do snowcrossu ;) Mateusz Ligicki na tym jezdzi cross

Pozatym mowie, jest bardziej friendly od eliminatora




a peaki to starawe wiazanka, 3 letnie?


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#34 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 15 September 2010 - 19:25

jep 3 latka, w ciekawej cenie byly i ponac sa twarde, zabardzo info na ich temat nie moglem znalezdz, pewnie ze wzgledu na wiek...

#35 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 20 September 2010 - 01:46

allo

mozeciepodpowiedziec cos na temat smarowania tej deski? standardowe smary toko?

macie moze nfo na temat katow krawedzi? i na jakie najlepej by bylo ustawc do tej deski?

jak polecacie ustawic wiazania na desce(chodzi o wybor insertow) zeby wmiare latwo sie z nai oswoic?

ogolnie deska ugina sie podobne do mojej starej (naciskajac slizg na srodek, jednoczesne przytrzymujac koncowki) i zastawawiam sie jaki to ma wplyw na twardosc w trakcie jazdy...

#36 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 September 2010 - 06:33

Slizg grafitowy, więc i smar raczej grafitowy będzie najlepszy. Kąty krawędzi to 89 stopni boczna krawędź.
Co do insertów to do wzrostu ustaw, a czy bliżej środka czy tyłu dechy to każdemu może się co innego podobać.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#37 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 20 September 2010 - 09:51

ok a gdzie toto kupic? bo jak wpisalem na G takie haslo to zostalem poczestowany smarem do lancuchow itp

czy jak pociagne zwyklym smarem to bedzie zle? chodzi mi oto ze w serwisie przy stoku raczej nie ma co liczyc na to ze beda mieli smary grafitowe

cyklinowanie itp takie same jak przy zwyklych slizgach?

gdzies doczytalem ze dolna krawedz jest na 0 - o ile to prawda to nie lepiej zebym odrazu zjechal ja na 0,5?

"Co do insertów to do wzrostu ustaw" czyli jesli jestem wysoki to szerzej?

no i jak z tym wycentrowaniem? na poczatku sezonu raczej nie bede mial mzliwosci(kiepskie stoki w okolicy) obiektywnie ocenic ktore ustawienie jest lepsze, wiec wolalbym chociaz teoretycznie dopasowac te ustawienie, zeby sie nie meczyc...

#38 dawca_nerek

dawca_nerek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 21 September 2010 - 11:14

Mozliwe ze bede miał eliminatora 168w do sprzedania. Jezdzony 3 lata a moze 4? jakos tak. Jezdzony rok mniej niz ma bo w ostatnim sezonie jezdziłem na coalu i jakichs FS'ach

co do wiazan to flux superfeedback
a butow troche jest twardych driverx najpopulaniejsze chyba

Jak będziesz chciał sprzedać to daj znać :)

#39 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 September 2010 - 07:06

allo

mozeciepodpowiedziec cos na temat smarowania tej deski? standardowe smary toko?

macie moze nfo na temat katow krawedzi? i na jakie najlepej by bylo ustawc do tej deski?

jak polecacie ustawic wiazania na desce(chodzi o wybor insertow) zeby wmiare latwo sie z nai oswoic?

ogolnie deska ugina sie podobne do mojej starej (naciskajac slizg na srodek, jednoczesne przytrzymujac koncowki) i zastawawiam sie jaki to ma wplyw na twardosc w trakcie jazdy...

styknie ci zwykly toko chyba ze lubisz i masz hajs do wydania na grafit.


katy, jakie lubisz, inserty, no sorry ale to bardzo indywidualna sprawa

zobaczysz w trakcie jazdy;p


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#40 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 06 December 2010 - 18:20

pytanie odnosnie smarowania

czy ta deska jest fabrycznie nasmarowana czyms? przeciagajac paznokciem nic nie schodzilo i i dalem wosk bezposrednio na slizg
po 3godzinach na stoku wosk sie zluszczyl - szczegolnie przy krawedziach i po czesci ubytki pokrywaja sie z ta boczna strefa slizgu, ktora jest "inna"

drugie moje pytanie to jakie roznice w jezdzie sa pomiedzy slizgami tloczonymi, spiekanymi i carbonowymi? chodzi mi oto ze jesli deska jest nasmarowana to i tak ze sniegiem styka sie wosk a nie slizg...