Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowy Zestaw Do Snowcross


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 21 March 2010 - 20:27

Siema, wkoncu napisze cos dluzszego niz jedno zdanie, mam nadzieje ze bedziecie miec chwilke na pomoc :)
korzystajac z tego ze jeszcze nie uciekliscie na grille i plaze zapytam o deske, bo w przyszlym sezonie moge nie zdazyc wszystkiego ogarnac

troche o mnie

190cm
100kg
bardzo mocne nogi
5-6lat doswiadczenia
na stoku glownie zjezdzam+skacze na muldach i wszystkim innym co znajde i nadaje sie do jak najdalszego skoku, z tym ze bez zadnych obrotow grabow i innych pier**l, stad wydaje mi sie ze potrzebuje deski takiej jak uzywa sie w snowcrossie
jak tylko mam mozliwosc(poki co2-3razy na sezon, ale bede sie staral czescej) to wbijam w puch takze dobrze jakby sie w nim nie zapadala :)

daska ma sie jezdzic przyjemnie, tak zebym nie musial z nia walczyc, waga mnie nie interesuje

nie ma dla mnie znaczenia takze grafika, ani to ze deska jest najnowszym modelem na 2015rok zrobionym z dwupierdzianu plutonu, ktory specjalisci z NASA uzywaja do dezynfekowania skarpetek w przestrzeni kosmicznej

nie czuje sie ograniczony cenowo, aczkolwiek j/w jesli mam dolozyc 100% wiecej do deski tylko dlatego ze ma 7warstw kewlaru zamiast 6 to daruje sobie
wiazania j/w ma to byc dobra sprawdzona konstrukcja, a to czy zapinanie/odpinanie trwa 5 czy 6 sekund malo mnie interere;)

no i buciki - tu bedzie najwiekszy problem bo trzeba przymierzyc, prosze jednak o nakierowanie w buty jednoczesnie cieple, wygodne i z mala skorupa, poniewaz noge mam w rozmiarze 46/47 i zbyt duza skorupa moze znaczaco wplynac na czestotliwosc wyglebiania

Pozdrawiam

#2 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2010 - 21:30

Ja mam na sprzedaż mało używanego Sims'a z wiązaniami Drake mentor z 2008 roku. Deska all mountain, dość sztywna, 171 cm wide. Najwyższy model z kolekcji sims'a, podobnie wiązania. Cena zestawu 3500 zł, moja cena 1000 zł

jak bedziesz miał pytania kontakt przez gg 9509321

Załączone pliki



#3 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 23 March 2010 - 20:24

raczej nowke bede bral ;-)

#4 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 04 April 2010 - 11:07

up

#5 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 31 August 2010 - 22:49

up

#6 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 August 2010 - 22:59

Mozliwe ze bede miał eliminatora 168w do sprzedania. Jezdzony 3 lata a moze 4? jakos tak. Jezdzony rok mniej niz ma bo w ostatnim sezonie jezdziłem na coalu i jakichs FS'ach

co do wiazan to flux superfeedback
a butow troche jest twardych driverx najpopulaniejsze chyba

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#7 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 01 September 2010 - 21:00

uzywana deska raczej nie bede zainteresowany

pytanie odnosnie twardych butow - czy nie wygonia mnie one ze stoku po 2-3godzinach jazdy? da sie w nich wogole funkcjonowac bez deski, czy bede sie poruszal jak niepelnosprawni narciarze?

#8 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 September 2010 - 21:55

uzywana deska raczej nie bede zainteresowany

pytanie odnosnie twardych butow - czy nie wygonia mnie one ze stoku po 2-3godzinach jazdy? da sie w nich wogole funkcjonowac bez deski, czy bede sie poruszal jak niepelnosprawni narciarze?


spox

buty nie-pozatym jest taka rzecz ze kazde twarde buty dadza ci w kosc ale nie licz ze zawiazane np. drivery beda ci sie specjalneie uginac podczas chodzenia. Natomiast deska da ci w kosc no chyba ze coala kupisz a nie eliminatora w sumie poza nimi na rynku sa moze jeszcze 2 wzglednie warte uwagi ( palmer u hammer chyba ). Ale na eli polskie stoki sie nie nadaja to ci z gory powiem jazda do 12 max 13 od otwarcia i na tym koniec frajdy ktora sie konczy po 2h jazdy. Coal lepiej tłumi wszystko niz eli a le nie jest tak sztywny i nie jest takim przecinakiem. Pytanie co wolisz. Eli ma dluzszy promien skretu a coal jest zwrotniejszy. li przejezdza przez mulde coal przejezza/tlumi .... ja eli bede zmianiał na coala bo przyjazniejszy ;D

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#9 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 05 September 2010 - 21:00

spox

buty nie-pozatym jest taka rzecz ze kazde twarde buty dadza ci w kosc ale nie licz ze zawiazane np. drivery beda ci sie specjalneie uginac podczas chodzenia. Natomiast deska da ci w kosc no chyba ze coala kupisz a nie eliminatora w sumie poza nimi na rynku sa moze jeszcze 2 wzglednie warte uwagi ( palmer u hammer chyba ). Ale na eli polskie stoki sie nie nadaja to ci z gory powiem jazda do 12 max 13 od otwarcia i na tym koniec frajdy ktora sie konczy po 2h jazdy. Coal lepiej tłumi wszystko niz eli a le nie jest tak sztywny i nie jest takim przecinakiem. Pytanie co wolisz. Eli ma dluzszy promien skretu a coal jest zwrotniejszy. li przejezdza przez mulde coal przejezza/tlumi .... ja eli bede zmianiał na coala bo przyjazniejszy :jupi2:



ok to podrzuc jeszcze jaka firma robi ta deske coal, oraz jak mozesz to pare podobnych propozycji, gdyz takiej wlasnei deski potrzebuje

szatan na 2-3godziny zabawy mnie nie interesuje, nie jestem alkoholikiem i jednak ciezko byloby mi zagospodarowac reszte dnia ;))

#10 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 September 2010 - 21:04

ok to podrzuc jeszcze jaka firma robi ta deske coal, oraz jak mozesz to pare podobnych propozycji, gdyz takiej wlasnei deski potrzebuje

szatan na 2-3godziny zabawy mnie nie interesuje, nie jestem alkoholikiem i jednak ciezko byloby mi zagospodarowac reszte dnia :jupi2:)


Coala robi Voelkl http://www.sklepsnow...l-Coal-XT--2010

#11 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 September 2010 - 21:13

Coala robi Voelkl http://www.sklepsnow...l-Coal-XT--2010


przykładowo jesli chcesz morderczy zestaw to jest voelkl coal + flux superfeedback lub dmcc + burton driverx == 5000zł :jupi2:
lub miekkie wiązania Cateka... http://www.catek.com...oft-binding.htm to wtedy robi sie z 5500zł;) no chyba ze chcesz crossowke robiona na zamowienie bo takie tez mozna;]

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#12 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 September 2010 - 19:18

60thplace wydaje mi się, że o deskach Voelkla i wiązaniach Fluxa, najwięcej dowiesz się na tym forum od Morgana. W końcu tym handluje :hahaha2:.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#13 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 06 September 2010 - 22:28

60thplace wydaje mi się, że o deskach Voelkla i wiązaniach Fluxa, najwięcej dowiesz się na tym forum od Morgana. W końcu tym handluje :-X.



ypsi - mozesz rozwinac swoja mysl? bo cos czuje ze znowu bede sie przebijal przez stosy tekstow typu "kup to bo ja na tym zarabiam"

i czy wogole jest jeszcze jakies forum dzialajace na zasadach na ktorych dzialaly fora jakies 7-8lat temu? wtedy dostawalo sie porady zgodne z wiedza odpowiadajacego, a nie z jego interesem...

wogole ksywki typy Morgan gdzie takiego goscia nie widze w tym poscie zalatuja smierdzaca komercha

wiec moze jednak normalnie bez podtekstow?

troche mi sie plany pozmienialy i budzet ograniczylem do ok 2500pln

cowiec jesli ta http://www.sklepsnow...l-Coal-XT--2010 deska to rzeczywiscie dobry wybor to chyba przy niej zostane

o ile zmiesci sie na niej moj but (46-7)?

zostaje mi 800 wydac to bardziej na buty czy wiazania? czy tez to i to?:>

no i jaka dlugosc deski wybrac? ewentualnie przy innych modelach w jaka dlugosc celowac?

#14 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 September 2010 - 17:22

ypsi - mozesz rozwinac swoja mysl? bo cos czuje ze znowu bede sie przebijal przez stosy tekstow typu "kup to bo ja na tym zarabiam"

i czy wogole jest jeszcze jakies forum dzialajace na zasadach na ktorych dzialaly fora jakies 7-8lat temu? wtedy dostawalo sie porady zgodne z wiedza odpowiadajacego, a nie z jego interesem...

wogole ksywki typy Morgan gdzie takiego goscia nie widze w tym poscie zalatuja smierdzaca komercha

wiec moze jednak normalnie bez podtekstow?

troche mi sie plany pozmienialy i budzet ograniczylem do ok 2500pln

cowiec jesli ta http://www.sklepsnow...l-Coal-XT--2010 deska to rzeczywiscie dobry wybor to chyba przy niej zostane

o ile zmiesci sie na niej moj but (46-7)?

zostaje mi 800 wydac to bardziej na buty czy wiazania? czy tez to i to?:>

no i jaka dlugosc deski wybrac? ewentualnie przy innych modelach w jaka dlugosc celowac?



Dział opinie o deskach - jest moja opinia coala xt 2010

jest tak ale w sezonie zimowycm, wtedy ludzie nie sprzedawali sprzeciwa po necie i nie nagabywali tak na zakup u nich. Teraz sprzedawcow jest troche ale nie jest zle. Niekttorzy mniej inni bardziej namawiaja na swoje a inni wiedza ze marka obroni sie sama.

Morgan -> sprzedawca?wlasciciel? w sumie sam nie wiem -> sklepsnowboardowy.pl jak widzisz sam do niego trafiłes...

Ze sie wiecej nie dowiesz to poprostu dlatego ze on na tym jezdzi i tym handluje i wie co nie co o tym takze z podtekstami czy bez morgan swoje czasem wie :-X

no to z budzetem za 2500 to nie poszalejesz.

zmiescic sie zmiesci, zalezy jak popiescisz, na jakich katach jezdzisz itp.

800zł....
Jak za 800zł kupisz i buty i wiaazania to tej deski nie masz co kupowac.
Jak kupisz tylko buty to w gownianych wiazaniach bedzie ci sie gownianie jezdzic
jak kupisz wiazania to fajnie fajnie ale w japonkach jezdzic nie bedziesz a zestaw jest taki ze jesli nie masz zadnego elementu i chcesz wszystko nowe to musisz swoje wydac w tym przypadku przy aktualnych kosztach to z 800za buty i 800 za wiazania.

Wiec albo wygenerujesz hajs na komplet, albo napiszesz czym aktualnie dysponujesz, albo kupisz sprzet i bedzie ladnie sie prezentował do zakupu brakujacego elementu na polce czy pod łóżkiem

no chyba ze masz takie kontakty ze za 800zł kupisz i buy i wiazania konkretne...

w całych tych zakupach najwazniejszy jest BUT nie deska.

Dział opinie o deskach - jest moja opinia coala xt 2010

jest tak ale w sezonie zimowycm, wtedy ludzie nie sprzedawali sprzeciwa po necie i nie nagabywali tak na zakup u nich. Teraz sprzedawcow jest troche ale nie jest zle. Niekttorzy mniej inni bardziej namawiaja na swoje a inni wiedza ze marka obroni sie sama.

Morgan -> sprzedawca?wlasciciel? w sumie sam nie wiem -> sklepsnowboardowy.pl jak widzisz sam do niego trafiłes...

Ze sie wiecej nie dowiesz to poprostu dlatego ze on na tym jezdzi i tym handluje i wie co nie co o tym takze z podtekstami czy bez morgan swoje czasem wie :-*

no to z budzetem za 2500 to nie poszalejesz.

zmiescic sie zmiesci, zalezy jak popiescisz, na jakich katach jezdzisz itp.

800zł....
Jak za 800zł kupisz i buty i wiaazania to tej deski nie masz co kupowac.
Jak kupisz tylko buty to w gownianych wiazaniach bedzie ci sie gownianie jezdzic
jak kupisz wiazania to fajnie fajnie ale w japonkach jezdzic nie bedziesz a zestaw jest taki ze jesli nie masz zadnego elementu i chcesz wszystko nowe to musisz swoje wydac w tym przypadku przy aktualnych kosztach to z 800za buty i 800 za wiazania.

Wiec albo wygenerujesz hajs na komplet, albo napiszesz czym aktualnie dysponujesz, albo kupisz sprzet i bedzie ladnie sie prezentował do zakupu brakujacego elementu na polce czy pod łóżkiem

no chyba ze masz takie kontakty ze za 800zł kupisz i buy i wiazania konkretne...

w całych tych zakupach najwazniejszy jest BUT nie deska.



co do rozmiaru coala to 62 albo 67. Chyba ze wide'a ale nie wiem czy jeszcze ma ( WOGÓLE ) jakieś coale.


i dlaczegos sie uparł na nowa deske to nie wiem :D i powiem spiesz sie bo za 3 tygodnie wchodza ceny zimowe na polki a i wybor bedzie mniejszy jak teraz

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#15 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 September 2010 - 19:23

hmm chociaż każdy chwali swoje to nie wydaje mi się, aby Morgan podchodził do sprawy jak to napisałeś "kup to bo ja na tym zarabiam", może Ci doradzi, a może odradzi
Kupowałem wiązania to nie było gadki typu, "kup moje, napewno będą dobre" tylko, "przyjedź z butem snb jak masz możliwość to coś dopasujemy i wogóle sprawdzimy czy będą dobre" ... do deski w sumie również buty przykładaliśmy.

Tutaj sorki moja wina, Morgan to forumowy mrgn , ale podtekstami nikt tu nie rzuca.

Z takim budżetem to faktycznie jedynie w zeszłoroczne modele celuj, lub używki, a już powoli wchodzą sprzęty na ten sezon, więc następne obniżki gdzieś w styczniu.
Ja miałem względnie dobre i sztywne buty, więc kupiłem deske i wiązania.

Pozdrawiam :D
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#16 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 10 September 2010 - 14:40

ok zalozmy ze byloby 3200 czyli na deche buty i wazania, bo kasa jest tylko chodzi o odopowiednie dysponowanie nia:)

jak t rozwiazac w takiej sytuacji?

i jednoznacznie - ta deska coal to dobry wybor czy szukac w innych firmach?

np kumpel namawia mnie na ten sprzecior http://allegro.pl/20...1219804352.html
tyle ze tu mam np watpliwosci co do tego czy ta deska pasuje do moich preferencji

a deski uzywanej nie chce bo wiem jak jezdza ludzie majacy duzo kasy - czyli tacy, ktorych stac na dobra deske, slowem jest to katowanie po gruzie i kamieniach, a ja deski reinkarnowanej p-texam itp nie chce poprostu


no i rozmiar, bo "62 albo 67" to jest jednak spora rozbieznosc i chodzi m oto na ktorej desce bedzie sie lepiej jezdzic, wiem ze dluga oznacza stabilnosc a krotsza zwrotnosc, ale czy przy 5cm roznica jest bardzo zauwazalna?


a moze macie jakies info o osobie ktora ma deskie 4/5 letnie ? bo jak mowilem o ile deska jest nie uzywana to dla mnie lotto ile ma lat, dwupierdzian plutonu urzyty do konstrukcji najnowszych desek zupelnie mnie nie przekonuje ;))

#17 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 08:49

Poszło na PW
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#18 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 11:18

no i rozmiar, bo "62 albo 67" to jest jednak spora rozbieznosc i chodzi m oto na ktorej desce bedzie sie lepiej jezdzic, wiem ze dluga oznacza stabilnosc a krotsza zwrotnosc, ale czy przy 5cm roznica jest bardzo zauwazalna?


5 cm to spora różnica, odczuwalna.
Stomp that trick, or die tryin'

#19 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 13:39

Na rynku miekkich desek o przeznaczeniu snowcross ( BX ) jest tyle ze na jednej rece mozna je przeliczyc. Voelkl Coal, F2 Eliminator LTD, Hammer private bodajze, kessler ? Hot'a juz nie ma, burek nie ma nic takiego, Chyba ze cos z niszowych firm cos robi a ja o tym nie wiem.

Z innych desek takich fest twardych tez troche jest Ride cos ma, Unity Dominion, Endevor BOD. Ale to nie sa deski BX.

Coal fajna deska bardzo ffajnie mi sie jezdziło, ja bez wachania brałbym 67
CustomX to AM/FR z tego co kojarze , pozatym pchajac sie w customx to pchasz sie w wiazania burtona a co2 czy c60 swoje kosztuja.
uzywanej nie chcesz bo wychodzisz z zalozenia ze tylko kasiasci ludzie kupuja taki sprzet. Ja na swoja eli z polroku zbierałem, dostałem mały rabacik. Deska jest 4 (06/2007) letnia jezdzona 3 lacznie z 30dni na sniegu. Na maszynie leżała RAZ przed sezonem 09/10. W celu splanowania slizgu. Ostrzona recznie bevel 1* bok 89* , smarowana recznie smarami toko srednio co 2 dni jazdy, zawsze konserwowana na lato.
Jedyne co to ma pekniety laminat na dziobie ale to nie zmieniło wlasciwosci sprzetu Jezdziłem tak cały sezon i nic sie nie stało ;P chodzilo mi o uswiadomienie ci ze sa ludzie ktorzy dbaja o sprzet...
Kupisz nowa deske i w pierwszym zjezdzie mozesz wjechac na kamien i zedrzec slizg do rdzenia - nietrafisz za tym nigdy. 


Co do desek 4/5 letnich to ja bym nie bral lezaka magazynowego. Mogl juz dawno sie slizg wysuszyc jesli byl nie wlasciwie zakonserwowany czy cos

co do technilogii w deskach to chyba nie wiesz co mowisz. Roznica jest kolosalna chociazby w tłumieniu desek, prowadzeniu na krawedzi czy w ślizgach. Na jednej desi przejedziesz stok plynnie a jadac na drugiej pokruszysz koronki zebow jak bedzie ci szczeka o szczeke waliła :hahaha2:
Coal to fajny wybor :hahaha:

5 centusi to psoro jednak przy wzroscie i wadze kolegi to tylko 67 wg mnie.,

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#20 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 September 2010 - 13:52

CustomX to AM/FR z tego co kojarze , pozatym pchajac sie w customx to pchasz sie w wiazania burtona a co2 czy c60 swoje kosztuja.


czemu uważasz że musi mieć wiązki burka do tego? przecież może kupić jakie tylko chce...
no ale swoją drogą customowiX daleko do desek BX, nawet najtwardszemu T7 też...

co do technilogii w deskach to chyba nie wiesz co mowisz. Roznica jest kolosalna chociazby w tłumieniu desek, prowadzeniu na krawedzi czy w ślizgach. Na jednej desi przejedziesz stok plynnie a jadac na drugiej pokruszysz koronki zebow jak bedzie ci szczeka o szczeke waliła :hahaha2:


bardzo dobrze to wytłumaczyłeś "dwupierdzian tytanu" i inne takie "cuda" jak to piszesz 60thplace to nie tylko wymysły żeby wyciągnąć od ludzi kasę, ale patenty które pomagają i ułatwiają jazdę... jedyne o czym można dyskutować to stosunek jakość-zwiększenia własności jezdnych/cena przy takich zastosowaniach...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu