Skocz do zawartości




Zdjęcie

Asymetria - czyli pokaż kotku co masz w środku


70 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 20:56

no to krok dalej przeciągnij ostrze to połowy jego długości i spróbuj nim ruszyć, które mocniej się "wgryzło" i zarazem lepiej trzyma?

wbiłeś się głębiej ale przyhamowałeś - masz większe tarcie
  • Abrax lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#22 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 20:58

Edge hold jako termin narciarski - trzymanie na krawędzi - w domyśle na krawędzi w skręcie ciętym. W nartach nie ma skrętów ślizgowych.


A tu z kursu na inst. narciarstwa:
Technika i metodyka elementów stopnia podstawowego (tzw. I stopień):oswojenie się ze sprzętem i środowiskiem : zakładanie sprzętu, podnoszenie się, upadanie, pozycja podstawowa, poruszanie się na płaskim terenie, podejścia, zwroty; ewolucje podstawowe : ześlizgi, jazda w linii spadku stoku, jazda w skos stoku, jazda wyciągiem, skręt ślizgowy rotacyjny, skręt ślizgowy NW, przejazd łatwych form terenowych;

Wracając do tematu, jadąc po lodzie oczywiste jest, że lepiej będzie trzymać krawędź z MT. Rozpatrując idealnie równą powierzchnię lepiej mieć 5/7 punktów podparcia niż 2

Użytkownik sedzia edytował ten post 24 November 2014 - 21:05


#23 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 24 November 2014 - 21:16

kortek to chyba powinno byc o trzymaniu krawedzi wiec doswiadczenie powinno byc takie:

Zwykly noż ustaw pod katem 30 stopni na lodzie (czy tam kostce) i spróbuj nie przeciagnac a zjechac nim pod włos - prawdopodobnie objedzie jesli dokladnie nie dostosujesz siły nacisku. Teraz to samo z nozem z zabkami. I co łatwiej sie zawrebia w lód? przypomina mi sie test Benneta i pytanie jak trzymac młotek;/

W kazdym razie w teori powinno grać, a w praktyce jest wiele zmiennych, z tym, że tu kłócicie sie o teorie wiec stad przykład.

icon_users.png


#24 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 24 November 2014 - 21:22

Nihil novi
Może małe zakładziki bukmacherskie:
13/14: Pathron/Raven
14/15: Mervin
15/16: ? ? ?


pamiętam jakiś czas temu fight dwóch Panów M. Sądząc po postach już między nimi peace i lizanie się po f****ch i pakt przeciwko Mervinowi:)

#25 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 21:28

i tu zaczynamy się rozdrabniać pomiędzy wchwbiłeś się głębiej ale przyhamowałeś - masz większe tarcie

Dokładnie tak. To jest to słynne hamowanie MT na krawędzi.

Sędzia - jako forma nauki podstaw czy jako błąd skillu pewnie jakieś ślizganie jest, ale jak zapytasz narciarza czy jeździ "ślizgowo" to poczuje się obrażony ;)

#26 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 21:31

Dziwnym trafem modele Rossignola z MT też jeżdżą dobrze na krawedzi według goodride.. przypadek ?:D

#27 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 21:36

Dziwnym trafem modele Rossignola z MT też jeżdżą dobrze na krawedzi według goodride.. przypadek ? :D

Jest MT, jest jazda:)

#28 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 21:37

Morgan i Marcin, przeklejam post z innego tematu, napisany przez Dekagram Zła:
Dołączona grafikaUżytkownik mrgn dnia 24 listopad 2014 - 15:28 napisał

Skąd się biorą te wszystkie negatywne opinie o trzymaniu w skręcie na The Goodride? Dlaczego żadna deska z MT nie jest chwalona za jazdę w skręcie a wręcz delikatnie wręcz na to narzekają i to krytykują?
http://thegoodride.c...wboard-reviews/ - obejrzyj jakie oceny otrzymują inne deski, nie myl z edge grip który oznacza łatwość ślizgania się

Dekagram Zła:
Ależ to absolutnie nie prawda ! Znam tą stonę na wylot. Przefiltrowałem na tej stronie wszystkie deski, które otrzymały najwyższą notę za carving tj. excellent. Znajdziesz w tej super klasie: GNU Beast, Gnu Billy Goat, Lib Darker Series, Lib Tech Hot Knife, Lib Tech Jamie Lynn, kilka modeli rossignola z MT... Właściwie to według tej strony to połowa najlepszych carverow ma MT, mimo tego, że część z tych desek zdecydowanie nie należy do typowych FR.

Co więcej, jeśli przefiltrujesz stronkę w poszukiwaniu desek które są doskonałe w skręcie ciętym a dodatkowo trzymają krawędź na lodzie to zostaną tylko modele MT.

Czy nie jest tak, że za skręt cięty w dużej mierze odpowiada profil i kształt deski, a MT to tylko coś co może pomóc utrzymać ten skręt również na lodzie ?

EDIT: Sprawdziłęm to 2gi i 3ci raz bo nie mogłęm uwierzyć, że można tak różnie zinterpretować te same fakty ale nie mylę się. Jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś. Np. o Hot Knife napisano... Carving is exceptional for a twin and you can really feel the board spring out of a turn. It takes a little work to get the most out of a carve but it really rewards your effort.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 24 November 2014 - 21:38


#29 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 21:41

Sorry chłopaki, ale mnie to wcale nie rozbawiło, a jestem wesołym gościem. Wprost odwrotnie, zniesmaczyłem się.
Rozumiem, że nastroje są gorące i walczycie prawie na noże, jednak szanujmy się panowanie, nie wszyscy odbiorcy tej krucjaty to podatni nastolatkowie ! Taką manipulację faktami pozostawmy Wladimirowi Wladimirowiczowi i partii.
Mam nadzieję, że Morgan się po prostu pomylił czy też niedoczytał dobrze portalu GoodRide bo trudno mi uwierzyć, że liczył na to że nikt nie zrewiduje tych doniesień?

P.S. Sorry za mój nieskładny styl ale polski to nie jest mój pierwszy ani nawet drugi język.
P.S.2 @Morgan, nie reprezentuję żadnej strony i staram się być obiektywny. Nawet planowałem kupić Coala jako blat do cięcia stoków po to żeby stał w jednym pokrowcu z czymś bardziej zabawowym może od Mervina. Nie wiem jednak czy pozwoliłbyś na taki despekt Twojej stajni ? Bo jak dla mnie to wasze dwa światy mogą się całkiem nieźle uzupełniać.

#30 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:04

Jeszcze trochę Morgan ponagina (żeby nie powiedzieć poprzekręca) parę faktów i dowiemy się, że to snowboardziści przejęli carving od narciarzy :D


No Szymi, żebyś się nie zdziwił :)

Co do jazdy na/po lodzie: problem polega na tym, że lód jest twardszy od najtwardszego śniegu i ma mniejsze tarcie, co powoduje, że deska szybko nabiera prędkości, ale traci też sterowność. Jak dla mnie większe tarcie przy jeździe na MT daje większą kontrolę nad deską. Raczej nikt normalny jadąc po lodzie nie bije rekordów prędkości. Raczej nie...

#31 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:05

Co do The Good Ride, nie robiłbym z tej ekipy jakiejś wyroczni w kwesti snb. Mają wrzuconych bardzo duzo testów desek, niektóre sa wiarygodne, niektóre na kilometr zalatują lipą. W US była spory fight na forach w ich kontekscie, dość mocno udokumentowane zarzuty min ze strony Avrana Le Febra (Angrysnowboarder), że goście biora kasę za linkowanie do sklepów z konkretnymi produktami. Niektóre ich testy są jak dla mnie bardzo wiarygodne np. Rome Agent camber i Pathron Sensei opisali w ten sposób, że nie mam watpliwości, że mieli te deski pod nogami, obserwacje charakterystycznych cech tych desek trafiaja w punkt, ja znam te deski, ale na przykład mam powazne wątpliwości z ich paroma innymi opisami, niektórymi zastanawiająco skrótowymi. Także, gdy piszemy jak działa jakaś technologia przydałaby się szersza próba respondentów niż The Good Ride :)
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#32 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:07

Mam nadzieję, że Morgan się po prostu pomylił czy też niedoczytał dobrze portalu GoodRide bo trudno mi uwierzyć, że liczył na to że nikt nie zrewiduje tych doniesień?


Luz Dekagram, normalna ludzka pomyłka.

#33 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:12

Co do The Good Ride, nie robiłbym z tej ekipy jakiejś wyroczni w kwesti snb. Mają wrzuconych bardzo duzo testów desek, niektóre sa wiarygodne, niektóre na kilometr zalatują lipą. W US była spory fight na forach w ich kontekscie, dość mocno udokumentowane zarzuty min ze strony Avrana Le Febra (Angrysnowboarder), że goście biora kasę za linkowanie do sklepów z konkretnymi produktami. Niektóre ich testy są jak dla mnie bardzo wiarygodne np. Rome Agent camber i Pathron Sensei opisali w ten sposób, że nie mam watpliwości, że mieli te deski pod nogami, obserwacje charakterystycznych cech tych desek trafiaja w punkt, ja znam te deski, ale na przykład mam powazne wątpliwości z ich paroma innymi opisami, niektórymi zastanawiająco skrótowymi. Także, gdy piszemy jak działa jakaś technologia przydałaby się szersza próba respondentów niż The Good Ride :)

Dlatego ja się staram nie posiłkować aż tak bardzo takimi portalami. Portal podał jako przykład Morgan, twierdząc,że na nim deski z MT nie są uważane jako dobre. Jak się okazuje jest dokładnie odwrotnie.

#34 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 22:12

Co do The Good Ride, nie robiłbym z tej ekipy jakiejś wyroczni w kwesti snb. Mają wrzuconych bardzo duzo testów desek, niektóre sa wiarygodne, niektóre na kilometr zalatują lipą. W US była spory fight na forach w ich kontekscie, dość mocno udokumentowane zarzuty min ze strony Avrana Le Febra (Angrysnowboarder), że goście biora kasę za linkowanie do sklepów z konkretnymi produktami. Niektóre ich testy są jak dla mnie bardzo wiarygodne np. Rome Agent camber i Pathron Sensei opisali w ten sposób, że nie mam watpliwości, że mieli te deski pod nogami, obserwacje charakterystycznych cech tych desek trafiaja w punkt, ja znam te deski, ale na przykład mam powazne wątpliwości z ich paroma innymi opisami, niektórymi zastanawiająco skrótowymi. Także, gdy piszemy jak działa jakaś technologia przydałaby się szersza próba respondentów niż The Good Ride :)

Spoko, ale:

Skąd się biorą te wszystkie negatywne opinie o trzymaniu w skręcie na The Goodride? Dlaczego żadna deska z MT nie jest chwalona za jazdę w skręcie a wręcz delikatnie wręcz na to narzekają i to krytykują?

http://thegoodride.c...wboard-reviews/ - obejrzyj jakie oceny otrzymują inne deski, nie myl z edge grip który oznacza łatwość ślizgania się

Przecież to jawna manipulacja i Morgan jeszcze myśli, że nikt tego nie sprawdzi i mu uwierzy w to co napisze

#35 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 22:27

Mareczku... weź ty sie odemnie odpie..ol. Dbaj o siebie, bo jak na razie doigraleś się UOKIK

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#36 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:39

Dołączona grafika
  • Arec i kielon lubią to

#37 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 22:50

jako forma nauki podstaw czy jako błąd skillu pewnie jakieś ślizganie jest, ale jak zapytasz narciarza czy jeździ "ślizgowo" to poczuje się obrażony ;)

A ten śmig to jest jazda na krawędzi :huh: Bo mi się wydaje że jest tam jednak element ześlizgu...
https://www.youtube....h?v=mlbz26hAeWk

Użytkownik retro edytował ten post 24 November 2014 - 22:52


#38 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 22:51

Ja już testowałem, nudy na pudy. Ile można się ślizgać? Godzinę, dwie, cały dzień?

@Krzysiek A - a widzisz, dlatego nie ma Magne-Traction w nartach! Nikt w Rosignollu nie jest głupi, żadnych nart na własne życzenie nie zepsuje ;) Mają trzymać na krawędzi a nie ślizgać się.
To nie jest patent by lepiej jeździć na krawędziach w rozumieniu zwykłych ciętych skrętów - to jest patent by jeździć ślizgając się przyklejonym do stoku, faktycznie coś jak deskorolka.

@Abrax - rozumiem że MT traktujesz jako amerykanizację snowboardu?
Na kaczce da się "normalnie" jeździć na krawędziach :)

Użytkownik mrgn edytował ten post 24 November 2014 - 22:54


#39 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 23:00

Marcinku07... coś tak się oburzył?
Kiedyś z Morganem toczyliście wojny, a odkąd kręcicie biznes z Fluxami, wszystko się zmieniło ... grzecznie przytakujesz i powiedzmy, że "myślisz tak samo" :) więc napisał do Was obu... i w czym problem?
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#40 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 23:13

Marcinku07... coś tak się oburzył?
Kiedyś z Morganem toczyliście wojny, a odkąd kręcicie biznes z Fluxami, wszystko się zmieniło ... grzecznie przytakujesz i powiedzmy, że "myślisz tak samo" :) więc napisał do Was obu... i w czym problem?

Myślisz że można sie sprzedać za kilka par fluxików? Zajżyj do mojego magazynu a będziesz wiedział komu powinieniem bić czołem ;)
Wiesz z czym mam problem? Nie z asymetrią bo to kolejny trend na 5 lat. Z nieuczciwą konkurencją z wieloletnim procederem fałszowania opisów produktów. Ze spiekiem i pełnym rdzeniem
A konflikt z Maćkiem pamiętam i nie zapomnę... wiele sobie wyjaśniliśmy i funkcjonujemy obok.
  • mrgn lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)