Skocz do zawartości




Zdjęcie

Asymetria - czyli pokaż kotku co masz w środku


70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 15:20

No to trochę nie tak wygląda... Firmy robią deski w kilku wyspecjalizowanych fabrykach, te mają swoich dostawców, a fabryki coś takiego jak Know-How. Na tej podstawie można zaprojektować deskę o określonych parametrach, lub po prostu zrealizować przetestowany projekt. Nikt nie tworzy prototypów w Chinach, albo jeśli to jest to rzadkością. Z regóły poważne firmy mają własne maszyny i prasy do tworzenia prototypów by testować pomysły na miejscu.

Mimo wszystko jak masz swoją fabrykę jak też np Never Summer i wszystko dzieje się w jednym miejscu to procesy projektowania, testowania, produkcji, wychwytywania błędów przebiegają dużo lepiej.

Miałem tego nie robić, ale za dużo pojawiło się rzeczy które trzeba prostować na bieżąco, później bym się nie wyrobił, a mit leci w świat.

Ad. 1. Czekamy na zdjęcia i schematy dotyczące asymetryczności ułożenia różnych rodzajów rdzenia, tak by deska mocniej gięła się tylko na backside a przy tym nie traciła popu. Dla mnie fascynująca sprawa, powiem szczerze nie mam pojęcia jak to może być zrobione. Fajny temat.

Tyle że mieszanie rodzajów drewna ma miejsce od kilkudziesięciu lat, nie jest to niczym nowym ani szczególnym. Ot jedno drzewo jest bardziej elastyczne i lżejsze, inne twardsze ale cięższe jeszcze inne lżejsze i sztywne. Od wielu lat miksuje się rodzaje drewna w rdzeniu - i robią to wszystkie firmy.
Tak dokładnie jest,Mervin zajmuje się tym od 30 lat, coż mogę więcej powiedzieć ;)

Ad. 2. mnie uczyli zawsze że kolanami i stawem skokowym amortyzuje się lądowania, muldy i fazy skrętu. Natomiast za tłumienie wibracji odpowiedzialna podczas jazdy jest ścianka sidewall z jej właściwościami, materiały tłumiące między ścianką krawędzią i rdzeniem (np. urethane). Nie wiem więc jak ma się do tego mocniejsze pofalowanie krawędzi, prawdopodobnie tak jak i miękkość wzdłuża rdzenia, czyli ma to na celu osłabienie sił działających na krawędź backside, by ułatwić ślizganie się do butterów czy kręcenie bączków. Na backside dzięki łyżce działają znacznie mocniejsze siły, więc wydaje się to logiczne.
Według mnie precyzyjna jazda na piętach jest trudniejsza, tak jak nawet utrzymywanie równowagi stojąc na palcach vs piętach. Mocniejsza Magna ułatwia jazdę w danej desce, szczególnie gdy dochodzi do jazdy do wszelakiego rodzaju tranzycjacj. Prostym przykładem jest halfpipe gdzie podjechać na palcach do copingu jest dość łatwo nawet amatorowi. Na piętach dla laika jest to kosmos i zajmuje dużo czasu zanim tą krawędź opanujemy.Miękość pozwala desce się bardziej wygiąć, ja czułem dodatkowo większe wybierania nierówności. Siły są większe z powodu łyżki,ale precyzja mniejsza i trudność większa.

Ad. 3. Nie zgadzam się z tym, że jazda na piętach na krawędziach jest trudniejsza, trudniej jest ułożyć ciało w skręcie to wszystko, a łatwiej zblokować przednią nogę biodrem. Jednak siła highbacka sporo ułatwia w miękkim sprzęcie, dlatego zawsze można przyjąć że backside jest mocniej dociążony. Konstrukcja wiązań nam to zapewnia. Każdych.

Magne-traction nie ułatwia jazdy na krawędziach w rozumieniu skrętów ciętych. Myślałem że to zrozumiałeś i więcej nie będziesz już powielał tego mitu. Sam to wymyśliłeś gdyż w takim sensie opisu, nie przeczytasz w żadnym innym języku. Nie ma więc mowy o deklasowaniu/deklasyfikowaniu konkurencji w tym zakresie. Przeczytaj i przetłumacz czy którykolwiek opis Magne traction mówi o prowadzeniu deski na krawędzi w skręcie z ang. skręty cięte - carving:

Strona Lib-techa:
Magne Traction - Seven points of focused edge control. Magne-Traction’s strategic serrations provide unreal edge hold and control in all conditions + papka

Strona GNU:
Serrated edges on your board give great edge hold all over the mountain especially on hard pack and ice!


Strony znanych sklepów, fragmenty ich opisów dot Magne Traction:
The house:
"The addition of Magne-Traction give this deck superior edge hold even on the iciest of slopes."

Dogfunk:
The Skate Banana is built on Lib's BTX rocker profile, which features rocker between the bindings, while the tip and tail have the slightest bit of camber to maintain pop and stability. The result is a loose, catch free ride that gives you enough pressure at the ends to charge hard. It gets better with Magne-Traction edges, which place seven strategic bumps along the edges. The bumps are bigger between the feet, which concentrates most of the grip there for a ride feeling that's more like a skateboard and less like standing on some old timer's skis.

Evo.com:
Magne-Traction - These edges give you better edgehold and make for an easier ride. Serrated edges cut into the snow like a knife giving you more edgehold and control than ever before. Magne-Traction™ features 7 strategically located and sized bumps along each side of your sidecut.

thesnowboardshop.co.uk:
MAGNE-TRACTION: Rides like a skateboard

rei:
Magne-Traction improves edge grip by adding seven contact points along the running length of the board, resulting in amazing control whether riding ice or pow

Dklepy wspominają o płynności ślizgania porównywalnego z deskorolką ale nie o carvingu.

Żaden ze sklepów za granicą nie wprowadza więc klientów Mervina w błąd. Ty to robisz, nie rozumiesz sensu działania Magne-Traction więc piszesz byle co. Jak ci wygodniej.
Zerknij sobie na testy The Goodride - żadna deska z Magne-Traction nie dostała dobrej oceny w rubryczce Carving (skręty cięte). Same oceny przeciętne.

Wymyśliłeś mit który notorycznie powielasz. Skończ z tym proszę bo jesteś jedyny, który wymyśla własne teorie dotyczące Magne-Traction !!! Czy Mervin o tym wie, że zmieniasz znaczenie ich opisów? W oficjalnych opisach swoich desek nadal mijasz się z prawdą, gdyż deski z magne-traction absolutnie nie deklasują w jeździe na krawędziach konkurencji. Proszę więc po raz kolejny o poprawienie opisów.
Tutaj absolutnie się nie zgadzam. Wszędzie jest napisane i w testach też o tym się mówi,że deski świetnie trzymają krawędź. Nie się ślizgają, tylko trzymają. I sam, jak i wielu innych mogę to potwierdzić. W opisie jest napisane,że chodzi jazdę na lodzie i sam napisałeś,że na lodzie deska jedzie świetnie.. I dokładnie tak jest. Jeśli miałeś jednak inne odczucia to już Twój inwidualny przypadek. W opisie jest napisane "deklasują na lodzie". I to jest moja opinia oparta na wielu testach ktore robie, czy też wysylam deski na wyjazdy za granice. W opisie desek nie jest napisane,że deklasuje w carvingu. Jest mowa o lodzie.

Ad. 4. Nie odpowiedziałeś na pytanie, wcześniej pomyliłeś się, gdyż jestem zdania że wycięcie asymetryczne sidecutu nie ma wpływu na szybkość zmiany krawędzi. Nie zmienia się szerokość deski na nose i tail, nie zmienia się wiele responsywność deski.
Dla mnie deska łatwiej inicjuje skręt. Jeśli robi to łatwiej tzn że szybciej mogę go zainicjować. Szybciej inicjuje skręt jeśli tego chcemy przez to,że jest łatwiejszy. Tego stwierdzenia się trzymaj.

Ad. 5. To nie jest zagadka, to jest matematyka, geometria.

Ad. 6. Uwielbiasz wysławiać Mervina, jednakże wielokrotnie robisz to czyniąc krzywdę innym firmom. Stwierdzenie że inne firmy nie umieją robić rdzeni z różnych sztywności i rodzajów drewna, to jest mocne przegięcie, szczególnie że sam piszesz że nie masz w tym temacie pojęcia i dopiero musisz nabyć wiedzę.
Ja nie muszę być ekspertem od produkcji. Byłem w tej Manufakturze 3 razy i ludzie,wiedza jak i to jak się na tym jeździ zrobiły na mnie ogromne wrażenie.Dla mnie ta firma ma niesamowity charakter i jeśli nie podzielasz tego poglądu to nie widzę w tym problemu. Ale nie zakazuj mi uważać Mervina za jedną z najlepszych firm snowboardowych na świecie.

Marek - wielka prośba, nie pisz o rzeczach których nie rozumiesz, na których się nie znasz. Nie możesz traktować nas jak idiotów, co czyniłeś od kilku lat, bo jest dla wszystkich uwłączające. Notorycznie używasz słów, układasz zdania które nie mają sensu, które wprowadzają ludzi w błąd. Jeśli ktoś prosi o wyjaśnienie czegoś, nie udzielasz odpowiedzi albo wypisujesz skomplikowany stek bzdur, zakładając że każdy jest idiotą i tak nic nie zrozumie. Skończ z tym bo nie chce mi się już prostować wszystkiego co piszesz.
Morgan,ale ja uważam dokładnie to samo o Tobie. Proszę moderatora o usuwanie tych części postów Morgana gdzie mnie on w zasadzie obraża Ale nie gniewam się, bo Morgan zawsze wierzył,że jest Jakem Burtonem;)


W sumie nie wiw sumie trudno sie nie zgodzić. jakoś nie czuję by Endeavor np. Live był tu zacytuję "deklasowany/deklasyfikowany" przez analogiczny Gnu na przykład. Mieszanie gatunków w rdzeniu deski to też nie jest jakiś rocket Science. Tu przyklad schematu budowy rdzenia jednej z desek z fabryki GST brąz to różne gatunki drewna (czarny jest karbon)

Marcin, napisałem o deklasacji na lodzie, kiedy jest Magne-Traction. Tak uważam,tak uważają ludzie którzy mają te deski i którzy je testowali. Nie jest napisane,że deklasuje rdzeniem, popem, wyglądem. Nie rozciągaj tego pojęcia, dobrze?

Dyskusja znowu idzie w kierunku Fight Clubu. Piszę moje odczucia, piszę co twierdzi Mervin który trochę dłuzej robie deski niż firmy 2 Panów M. I cały czas jest problem. Twierdzę,że trudniej mi się jeździ na piętach, Morgan twierdzi,że to nie możliwe. I tak w kółko,jałowa dyskusja do potęgi.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 24 November 2014 - 15:30


#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 15:28

Marek co z tobą jest nie tak, jak przetłumaczysz opis że Magne-traction daje uczucie jazdy jak na deskorolce? Jak to się ma do jazdy na krawędziach?

Skąd się biorą te wszystkie negatywne opinie o trzymaniu w skręcie na The Goodride? Dlaczego żadna deska z MT nie jest chwalona za jazdę w skręcie a wręcz delikatnie wręcz na to narzekają i to krytykują?

http://thegoodride.c...wboard-reviews/ - obejrzyj jakie oceny otrzymują inne deski, nie myl z edge grip który oznacza łatwość ślizgania się

Miałeś tydzień by wrzucić jakikolwiek film na którym ktokolwiek wycina skręty na Magne-Traction. Nie pojawiło się nic, no może oprócz kolejnego filmu pokazującego jak pływa na prędkości Magne-traction. Wrzucić?

Użytkownik mrgn edytował ten post 24 November 2014 - 15:33


#3 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 15:40

nie myl z edge grip który oznacza łatwość ślizgania się

angielski polski

A super agile and super resilient slalom ski with greatedge gripfor today’s talent and tomorrow’s
winners.
head.com

Super zwrotne i super wytrzymałe narty slalomowe znakomicie trzymające krawędź. Przeznaczone dla dzisiejszych talentów,
a przyszłych mistrzów.
head.com

For any skier hoping to emulate Daron Rahlves, the Atlas is perfect: this broad BC ski floats effortlessly across powder and still delivers optimumedge gripon hard snow.
atomic.com
[...]
Darona Rahlves'a. Ta szeroka freeride'owa narta bez żadnego problemu unosi się na powierzchni puchu i daje optymalne trzymanie kradzi na twardym śniegu.
atomic.com
More edge on the snow = moreedge grip.
head.com
Więcej krawędzi na śniegu = większe trzymanie krawędzi.
head.com

Unlimited performance, excellent control and superbedge gripfrom the start of each turn right through
to the end.
blizzard-ski.com

Nieograniczone możliwości jazdy, perfekcyjne prowadzenie nart oraz pełna kontrola krawędzi przy każdym skręcie od startu do mety zjazdu.
blizzard-ski.com

#4 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 15:45

Na nartach się nie ślizgasz, rozumowanie jest proste.

Jak się ustosunkujesz do tej deskorolki? Dlaczego inni koledzy tak opisują uczucia jazdy na MT?

#5 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 15:50

Deskorolka też się nie ślizga tylko jedzie jak po szynach. Żeby się śliznąć na deskorolce trzeba naprawdę trochę siły w to włożyć. Jeździłem na deskorolce przez 18 lat, więc wiem co mówię ;)Ale dyskusja o deskorolce z opisu jest ciut śmieszna już.

Skoro według Morgana EDGE GRIP w świecie nart oznacza co innego niż w świecie snowboardu to już naprawdę nie ma co dalej dyskutować.
Może jakiś admin czy coś, naprawdę jest ciężko;)

Użytkownik Marek S. edytował ten post 24 November 2014 - 15:52


#6 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 16:04

Panowie,
ale czy ktoś w ogóle miał wątpliwość odnośnie tego że takie modyfikowane drzewo (klejone) ma lepsze właściwości niż "zwykła deska" ?!
no bez jaj...

fakt, w tym wątku to chyba nie, ale innym "ktoś" pisał o trocinach czy wiórach w deskach Mervina... :twisted: .

#7 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 16:26

Przecież stoi jak wół w cytatach które wrzuciłeś Morgan:


Strona Lib-techa:
bla bla bla...provide unreal edge hold and control in all conditions - Zapewnia niesamowite trzymanie krawędzi i kontrolę w każdych warunkach

Strona GNU:
bla bla bla..give great edge hold all over the mountain especially on hard pack and ice! - daje świetne trzymanie krawędzi w każdym terenie szczególnie na twardym i lodzie !


Strony znanych sklepów, fragmenty ich opisów dot Magne Traction:
The house:
bla bla bla... give this deck superior edge hold even on the iciest of slopes." daje tej desce ponadprzeciętne trzymanie krawędzi nawet na najbardziej oblodzonych stokach



Evo.com:
bla bla bla... giving you more edgehold and control than ever before. dając ci lepsze trzymanie krawędzi i lepszą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej.

rei:
Magne-Traction improves edge grip by adding seven contact points along the running length of the board, resulting in amazing control whether riding ice or pow Magne-Traction poprawia trzymanie krawędzi przez dodanie siedmiu punktów kontaktowych wzdłuż krawędzi efektywnej co skutkuje niesamowitą kontrolą bez względu na to czy jeździsz po lodzie czy puchu.

#8 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 16:36

Ad. 2. mnie uczyli zawsze że kolanami i stawem skokowym amortyzuje się lądowania, muldy i fazy skrętu. Natomiast za tłumienie wibracji odpowiedzialna podczas jazdy jest ścianka sidewall z jej właściwościami, materiały tłumiące między ścianką krawędzią i rdzeniem (np. urethane). Nie wiem więc jak ma się do tego mocniejsze pofalowanie krawędzi, prawdopodobnie tak jak i miękkość wzdłuża rdzenia, czyli ma to na celu osłabienie sił działających na krawędź backside, by ułatwić ślizganie się do butterów czy kręcenie bączków. Na backside dzięki łyżce działają znacznie mocniejsze siły, więc wydaje się to logiczne.

Ad. 3. Nie zgadzam się z tym, że jazda na piętach na krawędziach jest trudniejsza, trudniej jest ułożyć ciało w skręcie to wszystko, a łatwiej zblokować przednią nogę biodrem. Jednak siła highbacka sporo ułatwia w miękkim sprzęcie, dlatego zawsze można przyjąć że backside jest mocniej dociążony. Konstrukcja wiązań nam to zapewnia. Każdych.


Ad.2. SZOK!
Jeżeli to potrafisz, to ... koniecznie idź do ortopedy, mogę w Karakowie kogoś polecić :jump: . Z tymi fazami skrętu? ... zatkało mnie! Staw skokowy praktycznie nie ma zakresu ruchu "w prawo/lewo" w płaszczyźnie poprzecznej a pracuje "góra/dół" w płaszczyźnie strzałkowej (oczywiście poprawne słownictwo to odwodzenie/przywodzenie oraz zginanie/prostowanie).

Napiszę raz jeszcze: anatomiczna budowa stawu skokowego nie pozwala na ruchy, które opisuje Morgan.
I nie ciągnij tego bo młodzież czyta.

Ad. 3.
Mnie nie uczyli, deskarzem samoukiem jestem i nie rozumiem - a bardzo mnie ciekawi - poniższe:
- co to jest siła higbacka i skąd się bierze?
- co w konstrukcji wiązań powoduje, że lepiej dociążamy backside?
- kiedy trudniej jest ułożyć ciało w skręcie: przy przejsciu z FS na BS czy odwrotnie?
- na czym polega łatwość blokowania przedniej nogi biodrem na krawędzi BS?

Użytkownik kielon edytował ten post 24 November 2014 - 16:40


#9 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 16:46

Macie miejsce gdzie sobie możecie pogadać o słuszności tego patentu


Magne-traction nie ułatwia jazdy na krawędziach w rozumieniu skrętów ciętych. Myślałem że to zrozumiałeś i więcej nie będziesz już powielał tego mitu. Sam to wymyśliłeś gdyż w takim sensie opisu, nie przeczytasz w żadnym innym języku. Nie ma więc mowy o deklasowaniu/deklasyfikowaniu konkurencji w tym zakresie. Przeczytaj i przetłumacz czy którykolwiek opis Magne traction mówi o prowadzeniu deski na krawędzi w skręcie z ang. skręty cięte - carving:

Strona Lib-techa:
Magne Traction - Seven points of focused edge control. Magne-Traction’s strategic serrations provide unreal edge hold and control in all conditions + papka

Strona GNU:
Serrated edges on your board give great edge hold all over the mountain especially on hard pack and ice!


Strony znanych sklepów, fragmenty ich opisów dot Magne Traction:
The house:
"The addition of Magne-Traction give this deck superior edge hold even on the iciest of slopes."

Dogfunk:
The Skate Banana is built on Lib's BTX rocker profile, which features rocker between the bindings, while the tip and tail have the slightest bit of camber to maintain pop and stability. The result is a loose, catch free ride that gives you enough pressure at the ends to charge hard. It gets better with Magne-Traction edges, which place seven strategic bumps along the edges. The bumps are bigger between the feet, which concentrates most of the grip there for a ride feeling that's more like a skateboard and less like standing on some old timer's skis.

Evo.com:
Magne-Traction - These edges give you better edgehold and make for an easier ride. Serrated edges cut into the snow like a knife giving you more edgehold and control than ever before. Magne-Traction™ features 7 strategically located and sized bumps along each side of your sidecut.

thesnowboardshop.co.uk:
MAGNE-TRACTION: Rides like a skateboard

rei:
Magne-Traction improves edge grip by adding seven contact points along the running length of the board, resulting in amazing control whether riding ice or pow

Dklepy wspominają o płynności ślizgania porównywalnego z deskorolką ale nie o carvingu.

Żaden ze sklepów za granicą nie wprowadza więc klientów Mervina w błąd. Ty to robisz, nie rozumiesz sensu działania Magne-Traction więc piszesz byle co. Jak ci wygodniej.
Zerknij sobie na testy The Goodride - żadna deska z Magne-Traction nie dostała dobrej oceny w rubryczce Carving (skręty cięte). Same oceny przeciętne.


Użytkownik kortek edytował ten post 24 November 2014 - 18:49

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#10 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 16:47

Jancio,
to przenieś proszę mojego ostatniego posta np do FC, i czekam na odpowiedzi od Morgana w pkt.3.

#11 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 17:49

W sumie nie wiw sumie trudno sie nie zgodzić. jakoś nie czuję by Endeavor np. Live był tu zacytuję "deklasowany/deklasyfikowany" przez analogiczny Gnu na przykład. Mieszanie gatunków w rdzeniu deski to też nie jest jakiś rocket Science. Tu przyklad schematu budowy rdzenia jednej z desek z fabryki GST brąz to różne gatunki drewna (czarny jest karbon)


W której desce jest takie rozłożenie karbonu w Twojej ofercie?

#12 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 17:58

Mój post nie został przeniesiony ani do fight clubu ani nie ma go w temacie głównym ... :bag:
Dobra... znalazłem :)

Użytkownik retro edytował ten post 24 November 2014 - 18:01


#13 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 19:53

Skąd się biorą te wszystkie negatywne opinie o trzymaniu w skręcie na The Goodride? Dlaczego żadna deska z MT nie jest chwalona za jazdę w skręcie a wręcz delikatnie wręcz na to narzekają i to krytykują?
http://thegoodride.c...wboard-reviews/ - obejrzyj jakie oceny otrzymują inne deski, nie myl z edge grip który oznacza łatwość ślizgania się


Ależ to absolutnie nie prawda ! Znam tą stonę na wylot. Przefiltrowałem na tej stronie wszystkie deski, które otrzymały najwyższą notę za carving tj. excellent. Znajdziesz w tej super klasie: GNU Beast, Gnu Billy Goat, Lib Darker Series, Lib Tech Hot Knife, Lib Tech Jamie Lynn, kilka modeli rossignola z MT... Właściwie to według tej strony to połowa najlepszych carverow ma MT, mimo tego, że część z tych desek zdecydowanie nie należy do typowych FR.

Co więcej, jeśli przefiltrujesz stronkę w poszukiwaniu desek które są doskonałe w skręcie ciętym a dodatkowo trzymają krawędź na lodzie to zostaną tylko modele MT.

Czy nie jest tak, że za skręt cięty w dużej mierze odpowiada profil i kształt deski, a MT to tylko coś co może pomóc utrzymać ten skręt również na lodzie ?

EDIT: Sprawdziłęm to 2gi i 3ci raz bo nie mogłęm uwierzyć, że można tak różnie zinterpretować te same fakty ale nie mylę się. Jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś. Np. o Hot Knife napisano... Carving is exceptional for a twin and you can really feel the board spring out of a turn. It takes a little work to get the most out of a carve but it really rewards your effort.

Użytkownik Dekagram Zła edytował ten post 24 November 2014 - 20:07

  • msolczak lubi to

#14 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 20:03

:hahaha2: Gruuubo

#15 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 20:35

Pozwolę sobie tu napisać chociaż post z innego tematu...

Edge hold jako termin narciarski - trzymanie na krawędzi - w domyśle na krawędzi w skręcie ciętym. W nartach nie ma skrętów ślizgowych.


Jeszcze trochę Morgan ponagina (żeby nie powiedzieć poprzekręca) parę faktów i dowiemy się, że to snowboardziści przejęli carving od narciarzy :D
  • Abrax lubi to

#16 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 20:40

Zaraz się okaże, że GoodRide to jednak niewiarygodna strona ;)

Wojna się toczy. Na różnych płaszczyznach. Między słowami nawet. Wojna Bogów.

Wszystko to jednak wielka marketingowa papka. Dla nas - Białych Jeźdźców sytuacja wygląda znacznie prościej. Deska, albo SIADA, albo NIE. Pech mamy jednak taki, że nie każdy ma możliwość przetestowania deski. Nie zawsze jest warun, nie zawsze jest odpowiednia długość, nie zawsze jest czas, aby wybrać się na sławetny TestDrive. Czasem niestety trzeba kupić w ciemno z pełnymi konsekwencjami takiego zakupu. Niestety.

Morgan w nartach są skręty ślizgowe - nie wiem jak w teorii, ale w praktyce na pewno ;) Nie żartuj, że nie widziałeś tego zjawiska na polskich stokach. To jakieś 90 % populacji narciarskiej.

Użytkownik macpas edytował ten post 24 November 2014 - 20:40

  • kortek i gooday lubią to

#17 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 20:43

Edge hold jako termin narciarski - trzymanie na krawędzi - w domyśle na krawędzi w skręcie ciętym. W nartach nie ma skrętów ślizgowych.

Wracając do tematu, z tego co pisze nam Marek wynika że na backside, na piętach deska jest miększa, ma głębszy sidecut i mocniej pofalowaną krawędź Magne-traction.
MT działa w sposób odwrotny, czyli im mocniejsze pofalowanie krawędzi tym mniejszy dociska całej jej długości a większy wysuniętych punktów. Deska drapie stok, trzyma tylko punktowo, a tym samym daje większą swobodę ślizgania się. To by się zgadzało, bo rdzeń ma być miększy na piętach.


Morgi jakim nożem lepiej kroi się chleb? Ostrze z ząbkami czy równe?

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#18 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 20:46

Morgi jakim nożem lepiej kroi się chleb? Ostrze z ząbkami czy równe?

Chleb z ząbkami.
Weź kostkę lodu i przesuń po niej gładki nóż. Potem uczyń to samo nożem z ząbkami. Który z nich może zahamować? Który nóż będzie łatwiej przeciągnąć?

#19 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 20:47

Pozwolę sobie tu napisać chociaż post z innego tematu...



Jeszcze trochę Morgan ponagina (żeby nie powiedzieć poprzekręca) parę faktów i dowiemy się, że to snowboardziści przejęli carving od narciarzy :D

Nihil novi
Może małe zakładziki bukmacherskie:
13/14: Pathron/Raven
14/15: Mervin
15/16: ? ? ?

Użytkownik sedzia edytował ten post 24 November 2014 - 20:48

  • kielon i Krzysiek A lubią to

#20 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 20:51

Chleb z ząbkami.
Weź kostkę lodu i przesuń po niej gładki nóż. Potem uczyń to samo nożem z ząbkami. Który z nich może zahamować? Który nóż będzie łatwiej przeciągnąć?


no to krok dalej przeciągnij ostrze to połowy jego długości i spróbuj nim ruszyć, które mocniej się "wgryzło" i zarazem lepiej trzyma?

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: