Skocz do zawartości




Zdjęcie

Szkolenie 'na Kątach'


160 odpowiedzi w tym temacie

#81 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2014 - 21:15

Liczę że na TD pomimo że na wierchomli gorzej jest o warun na mega carving to może coś się uda ciekawego zdziałać, jak sie uda mi troszkę chociaz formę podbudować to też się zapisuję.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#82 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 12 January 2014 - 21:37

Jeszcze wracając do desek. Testowanie ich w takich warunkach było nie do końca adekwatne ale:

Swoard Dual 163 : mimo że twin to czułem się na nim jak na kierunkowej. Miększy odcinek od przedniej nogi do nosa powodował bardzo łatwą inicjację skrętu. Sztywniejszy, ale i zarazem dający dobrego popa tail deski powodował niezłego banana przy mocniejszym dociśnięciu tyłu deski na wyjściu z zakrętu - deska oddawała i wychodziło się lekkim odbiciem. Raptor takiej cechy nie ma, a jak ma to w niewielkim stopniu.
Poprzeczna sztywność jest bardzo dobra. Deska po wejściu na krawędź szła jak po szynie, zero tendencji do myszkowania. Natomiast przez ten elastyczniejszy nose ma tendencje do klepania nosem przy dużej prędkości na twardym. Bardzo przyjemna w jeździe rekreacyjnej. Jeden z niewielu camberów jakie polubiłem od razu.

Arbor Steepwater 167: kawał solidnej dechy, czysty camber. Kierunkowa. Przez to że miałem do dyspozycji 167 to przy mojej wadze inicjacja skrętu była trochę cięższa. Ale to wynikało z chyba z kiepskich warunków jakie panowały na trasie - natomiast trzymanie krawędzi perfekcyjne, sztywność poprzeczna duża, dobrze wytłumiona, zero klapania długim nosem. Niestety nie mogę więcej nic o niej powiedzieć - za mało jazdy, a ta co była to w kiepskich warunkach - na rzetelną recenzję trzeba poczekać na inne warunki. No i długość 163 musiałbym dorwać.

I teraz jakbym miał wybierać to mając NS Raptora, który prawie jeździ na krawędzi jak Swoard Dual wybrałbym Voelkla Coal XT - mega wytłumienie, fantastyczne trzymanie na krawędzi, dzięki lekkiemu rockerowi z przodu inicjacja skrętu bardzo szybka. Decha idealna dla amatorskiej jazdy "race" na krawędzi. natomiast zmęczy jeśli chcemy pojeździć rekreacyjnie. To przez ten jej mega flex 9.

Nie mając Raptora, a chcąc uniwersalną deskę do jazdy przede wszystkim na krawędzi, ale i do rekreacyjnej jazdy na dużych prędkościach wybrałbym Swoarda.

Natomiast wciąż czekam na prawdziwe testy Arborów i wtedy miałbym większe porównanie bo zakup deski do jazdy kierunkowej nieubłaganie zbliża się wielkimi krokami :P

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#83 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 01:09

...
Natomiast wciąż czekam na prawdziwe testy Arborów i wtedy miałbym większe porównanie bo zakup deski do jazdy kierunkowej nieubłaganie zbliża się wielkimi krokami :P

Nie oszukuj się, skończy się Coalem 163 :P będzie krótsza więc przyjemniejsza do rekreacji a i pocisnie, ja czekam na pomarańczowego Coala ;)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#84 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2014 - 09:35

Liczę że na TD pomimo że na wierchomli gorzej jest o warun na mega carving to może coś się uda ciekawego zdziałać, jak sie uda mi troszkę chociaz formę podbudować to też się zapisuję.


Na Wierchomli warun będzie o niebo lepszy bo to wypada w środku sezonu przecież nawet jeśli ten się mega spóźni. To co było na Kotelnicy to było jakieś zimowe nieporozumienie. Mnie to bardziej przypominało surfing niż snowboarding ale nic to - było dobrze. To nie warun robi dobry dzień!
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#85 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2014 - 09:51

Hej,

No fakt, było trochę miękko, ale nie przeszkadzało nam to w byciu aspołecznym i nudnym.

Kantowaliśmy gdzie tylko się dało:



Pozdrawiam
Bartek

Użytkownik canmanski edytował ten post 13 January 2014 - 09:52


#86 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 January 2014 - 10:13

W przypadku jazdy w cukierniczce, rozważam jednak opcję pieprzenia :)

#87 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2014 - 12:27

W przypadku jazdy w cukierniczce, rozważam jednak opcję pieprzenia :)


:D

Mrgn, Dokładnie.

W sobotę wieczorem, mimo cukierniczki, było genialnie. Na Pasiece narciarze wyślizgali dwie rynny (taki twardy śnieg z lodem), każda ok 6-7m szeroka, oddzielone 2m pasem 'cukru'. Było super - jeden skręt w pierwszej rynnie, pop przez cukier i skręt w drugiej rynnie.

W niedziele rano było całkiem OK, a potem na Pasiece znowu pojawiły się te rynny.

Więc w sumie pojeździliśmy bardzo dużo - i o to chodzi.

Pozdrawiam
Bartek

#88 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2014 - 13:29

Dorzucę jeszcze fotkę kolegi Abrax'a z wieczornej zajawki. Najgorsze były te tłumy na stoku...

Załączony plik  abrax7_dt.jpg   51.45 KB   89 Ilość pobrań

#89 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2014 - 19:51

Wczoraj wieczorem na Pasiece muldy były po szyję :P Ale ludzi rzeczywiście mało.

#90 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2014 - 11:00

Panie i Panowie,

Słabo.

Wszystko wskazuje na to, że termin TD zmienił się na marzec... a niestety marzec mam cały obstawiony. Więc kantowania na TD raczej nie będzie.

Tak się akurat zdarza od 2005 roku, że w pierwszy weekend po feriach (zwykle pierwszy weekend marca) organizuję wyjazd dla znajomych i ich znajomych pod tytyłem "Snowboard Academy". Impreza to zwykle 'przedłuzony weekend' - od czwartku do niedzieli, więc niestety nawet w piątek nie dam rady pojawić się na TD.

Sprawa nie jest zupełnie stracona - być może Abrax będzie mógł się pojawić, choć też miał wziąć udział w Snowboard Academy. Jeżeli coś się zmieni - będziemy informować.

Pracujemy nad tym, żeby podzielić się z Wami kantowaniem na kątach i mamy kilka rzeczy które na pewno sie wydarzą:
- wyjazdy wieczorowe z Krakowa - raz lub 2 razy w tygodniu, jak tylko będzie śnieg
- może jakiś weekend szkoleniowy w lutym (lub 2)
- wyjazd w Alpy (Włochy) - 15-22.3 z intensywnym szkoleniem.

Żeby nie oftopować za dużo w watku o TD, jak będą szczegóły założymy wątki w dziale wyjazdy...

Pozdrawiam
Bartek

#91 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2014 - 11:35

no i sprawa się rypła... :huh2:
nadzieja w abraxie, choć na razie aura wyjątkowo podtrzymuje na duchu i na jego miejscu pazurami bym darł w alpy... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#92 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2014 - 11:56

Praxx,

Widzisz, czasem w życiu tak jest że jak tylko napiszesz ze coś się nie da, to chwile poźniej znajdujesz rozwiazanie...

W sumie moje Snowboard Academy mogłoby mieć miejsce w Wierchomli...nie mam jeszcze żadnych rezerwacji oplaconych...
Ostatnia edycja SA to około 70 osób - zawsze byłoby fajniej.

Pozdrawiam
Bartek



#93 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2014 - 13:40

Heh, zabrzmiało groźnie a już po chwili zapowiada się coraz ciekawiej :-)

Snowboard Academy na Wierchomli -> fajnie :-) Jest tam bardzo fajna noclegownia po drugiej stronie jakieś 800m od wyciągu -> willa Monika czy jakoś tak. Napewno lepsza cenowo od Wierchomli.

#Praax alpy taak ale nie można zapominać o ziomach w Polszy zwłaszcza na takim zacnym zlocie!

Puki co mam w grafiku wstępnie zaplanowane szkolenie na TD na Wierchomli, więc powinno się udać. Ale fakt, planowałem również pojawić się na SA. Może z tym być ciężko bo właśnie mi się pojawiła opcja zmiany pracy a co za tym idzie niewiadomo jak mi się sprawy ewentualnych urlopów rozwiążą...

Najbardziei prawdopodobne jest to, że w piątek będę pracował, a moja obecność będzie sobotnio-niedzielna połączona pewnie z piątkowo wieczornymi zapoznawczymi klimatami na TD.

Będziem w kontakcie.
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#94 blabla

blabla

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2014 - 18:26

podbijam :)
Panowie czy już coś wiadomo ?
właśnie obejrzałam filmik dodany przez Abraxa-a "Extreme Carving with soft boots and soft snowboard"
i mnie zatkało !!!!
od takich ludzi chciałoby się uczyć ....

#95 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 February 2014 - 20:41

No powiem, że jest trudno...
Jeśli nie pojadę na event Swoarda (szanse na wyjazd jakieś 20%) to będę na Wierchomli szerzył uśmiech i dobrą karwingową wiedzę (80%) ale priorytetem puki co jest wyjazd teamowy...

Dokładniej będę informował za jakieś 3 tygodnie.
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#96 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2014 - 22:55

Tak, Panie i Panowie, będę na TD. W sobotę od rana. :-) Będziemy ciąć skręty jak nigdy do tej pory!

Użytkownik Abrax edytował ten post 06 February 2014 - 22:55

zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#97 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 February 2014 - 11:27

Tak mi dzisiaj słońce przygrzało i sobie pomyślałem, że skoro Marzec ma być ciepły... To może się pojawicie we środę którąś?

Dołączona grafika
  • Ines i Wielki lubią to
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#98 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 March 2014 - 11:31

Hej,

Jest taka sytuacja. W terminie, w którym miał odbyć się TD5, ja zwykle organizuje coś co się nazywa Snowboard Academy. W tym roku tez ma miejsce, w Niedzicy, koło Kluszkowców. Impreza pierwszy raz miała miejsce w 2004 roku, więc ma już swoje tradycje. Kiedyś to była zabawa non-stop... ale większość z nas ma już dzieci - więc szaleństwo zaczyna się jak dzieci usną. Jest to (kolejne) przedsięwzięcie non-profit - czyli lekcje są za darmo. Noclegi, karnety itp. oczywiście płatne.

Kilka dzieciaków się pochorowało i mamy kilka miejsc wolnych - jeżeli ktoś chce dołączyć na 1,2 lub 3 dni to zapraszam.

Z ciekawostek:
- dom wczasowy w którym mieszkamy ma kręgielnie - 2 tory - bezpłatnie.
- w piątek ognisko z pieczonym prosiakiem
- może się okazać, że zostaniesz zamieszany w robienie impromptu przedstawienia dla dzieciaków
- oczywiście szkolenia z jazdy na katach i do przodu :)

Orientacyjne ceny:
- nocleg + sniadanie - 70zł
- obiadokolacja - 35zł
- ogniskow w piątek - 45zł
- karnet na cały dzień - 30zł + 10zł kaucja (Polana Sosny nie chodzi, ale w podobnej cenie mamy dostać karnety na Kluszkowce).

Jak coś - na priv, albo tel 604 79 12 41

event na FB: https://www.facebook...03540556338393/

Program imprezy:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Pozdrawiam
Bartek

No i jeszcze jedno:

Dołączona grafika

A dla tych którzy nie dotrą:

Wydrukujcie i pokolorujcie.

:)

Załączony plik  nsa-kolorowanka.jpg   50.02 KB   18 Ilość pobrań

Użytkownik canmanski edytował ten post 05 March 2014 - 11:32


#99 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 December 2014 - 22:02

Hej,

TD5 w najbliższym czasie a ja ciągle pamiętam, że obiecaliśmy małe darmowe szkolenie na kątach podczas zlotu... Niniejszym informuję, że to odbędzie się choć szczegółów jeszcze nie podam :-)

Tak ze 2h z rana na sztruksie :-) Tak, żeby coś przełamać, czegos spróbować i może się czegoś dowiedzieć :-)

Ktoś chętny?

Użytkownik Abrax edytował ten post 14 December 2014 - 22:05

  • praxx i michael lubią to
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#100 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2014 - 22:42

Carving dla "rockerowych kaczorow" tez w planach :) ?