Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pomiar Prędkości Pod Czas Zjazdu Ze Stoku


86 odpowiedzi w tym temacie

#61 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2011 - 16:24

Nawet w takim warunie chyba bym nie dał rady bo przy ponad 80 km/h panowania nad deską było brak :D


zakrótki board pewnie. ajakbys jechał na 175cm to było by inaczej ;) do tego obie nogi +/+

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#62 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 16:33

hehe ale potem Shreku od razu dzwonisz po goprowców i heli :D

#63 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2011 - 16:40

hehe ale potem Shreku od razu dzwonisz po goprowców i heli :D


dzwonie zanim rusze wyciagiem na gore zeby mieli czas na dotarcie i jeszcze poczekaja na mnie ...

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#64 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 16:51

spoko chłopaki przestańcie tutaj fantazjować Dołączona grafika ...zachciało im się qwa odrzutowcami lataćDołączona grafika

#65 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 December 2013 - 22:11

Panowie, zawsze mnie zastanawiaja te cyfry podawane na forach snowboardowych, że "przy 70-80" to spoko, przy 90 troszke zaczyna telepać, ale dopiero pod 100 to cos tam, ale dalej cisnę ...

soryy, ale nie jest to dla mnie zbyt wiarygodne...pod 100 to moze dojść zawodnik na alpejskiej desce w czasie zawodów, 100-120 narciarze-zawodnicy w zjezdzie, ew. superG

nie wiem czym to mierzycie...dojść do 80 jako chwilowy "peak" to jest za***iście szybko, a utrzymać choćby przez 20-30 s - sorry, ale przez amatora na desce- mało prawdopodobne... więc opowiadanie o tym jakie się ma wrazenia z jazdy przy 80 ( szczególnie, gdy wrazenia są pod tytułem "pelen luz i spory zapas") to imo niestety trochę napinka :) .
ale no offence - odszczekam jak, mi ktoś pokaże zapis ze snowtracka z utrzymaną 80 przez kilkaście sekund choćby ( choć generalnie pomiary prędkości za pomocą gpsu w telefonie to wogóle wątpliwej dokladności wynalazek)

#66 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2013 - 22:24

80 miałem mierzone GPSem w telefonie komórkowym kolegi, nie było to kilkanaście sekund, bardziej około 5 bo nie było warunków do kontynuacji. Wolę odpuścić zanim będzie za późno :ok: Co do dokładności pomiaru nie znam się za bardzo na tym. Cyferki nie są ważne, ważne że przy szybkiej jeździe jest stabilnie.

Z ciekawości zmierzę prędkość przy jakiejś okazji ale nie mam pojęcia czym robi się to najdokładniej - bardziej podałem to orientacyjnie z tego co zmierzyłem, nie zależy mi raczej na konkretnych wartościach. Tylko fun :-)

Użytkownik Muniek edytował ten post 18 December 2013 - 22:33


#67 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2013 - 22:52

Też mierzę najczęściej endomondo, chpć raz wziąłem też outdoorowego Garmina. Oczywiście przekłamania są, oczywiście utrzymać taką prędkość więcej, jak kilka sekund najczęściej nie ma gdzie. Bardziej chodzi o sprawdzenie, na ile czuję się pewnie i np. nie boję zmienić krawędzi przy takich speedach. Realnie trudno jest utrzymać podczas normalnej jazdy ciętym 70kmh, ludzie, warunki, brak miejsca, wreszcie brak potrzeby :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#68 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 23:12

Pajak na Gnu Billy Goacie mial teraz w Val Thorens 106 km/h zmierzone radarem. Mysle ze do zrobienia luzno. 100 na wprost czy na duzej przestrzeni to inaczej niz 100 miedxy bramkami w stresie zeby ogarmac linie idealna...

Travis przy wolnym spedzie szalu nie robi,ale pop i duze predkosci rozwalaja wszystko. Na przyszly sezon bedxie fajna grafa,korci mnie by jednak przesiasc sie z TRSa.

#69 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 December 2013 - 23:13

Realnie trudno jest utrzymać podczas normalnej jazdy ciętym 70 kmh


No , to już bliżej...powiedziałbym nawet, ze realnie to podczas normalnej jazdy trudno jest utrzymać 60 kmh...ale może ja jakiś wolny jestem ( choć oczywiście wydaje mi się, że nie :) )

Ale przy okazji pomiarów - popatrzcie sobie czasem na calodzienny zapis ile w tym bylo czystej jazdy w dół... ( szczególnie, jak sie właśnie jeździ w miarę szybko, a nie zwiedza stoki) to się dopiero można załamać ... Jedzie sie za gruby hajs w Alpy na tydzien, a tu się raptem kilkanaście godzin zjeżdaznia uzbiera :)...jak nie ma kolejek.

#70 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2013 - 23:15

Siwy z Fabianem ponad 100 km/h latali w L2A .

@md Ostatnio oglądałem właśnie SG panów na nartach i w pomiarach czasu najgorszy wynik to 148 km/h był :) także te 100-120 to chyba kilka lat temu :) teraz to ledwo to jazda można nazwać walka o życie i łapanie krawędzi :)

#71 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2013 - 23:28

z 2 lata temu w L2A z siwym i fabianem sprawdzaliśmy prędkości na signalach, mierzyliśmy prędkość gps mike i moim telefonem + gps pentagram, różnica między fonem a gps mike było około 2-3km/h... o ile dobrze pamiętam to tylko fabian osiągnął 100km/h, siwiy około setki, ja w tedy na light rockerze poszedłem max 86km/h. Wszystkie te próby to była po prostu krecha na jednej z czerwonych tras i raczej nie było mowy o skręcaniu ;)

p.s. jeżeli chodzi o prędkości na stokach...na farum jest specjalny tema założony na ten temat, więc proponuję się tam przenieść aby Miskowi nie zaśmiecać jego recenzji :D

Użytkownik Arec edytował ten post 18 December 2013 - 23:29


#72 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2013 - 23:38

Fabian w pierwszym osiągną 101 a Siwy na następny dzień we mgle poniżej lodowca zrobił 100 bo sam widziałem.

#73 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2013 - 00:16

To Aro przerzuc te posty o odpowiedniego wątku jak mozesz ( nota bene jakoś nie moge go odszukać ),
Bo rzeczywiście sam ten bajzel rozpocząłem, a to wiadomo, samce, rywalizacja, to jeszcze kilka stron offa poleci ;)
Na usprawiedliwienie mam tylko to, ze najpierw napisałem posta o TRPro.

Dzięki aro.
Po lekturze wątku jedno jest pewne, przyrost skilla jest niesamowity na przestrzeni 2 lat .
W 2011 82 km/h to był Max i całkowicie bez kontroli , a teraz przy tej prędkości spokojnie pisze sie recenzje o niuansach zachowania deski w skrecie :)
  • Muniek lubi to

#74 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2013 - 00:22

trzeba pamiętać, że prędkość w skręcie a prędkość na krechę to dwa całkiem różne niuanse ;)

#75 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2013 - 09:12

Nie jestem. jakimś maniakiem prędkości, ale w ciàgu dwóch-trzech lat rzeczywiście zrobiłem pewien postęp w oswajaniu się z nią.
Nie bez znaczenia jest też sprzęt, bo na moim starym naleśniku K2www Rocker od 60 w górę to było już naprawdę niełatwo. Na Travisie teraz naprawdę czuję spory zapas i nogi mi się nie trzęsą.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#76 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2013 - 10:07

Polecam darmową aplikację Endomondo Sports Tracker. Kompatybilny praktycznie z każdym smartfonem. Sprawdzałem jego wiarygodność podawania prędkości z nawigacją Garmin jak i aplikacją Garmin na telefon. Działa jak każdy Sport Tracker ale jest bardzo dobrze rozbudowany, działa na starym Symbianie Nokii (choć na nim jest to wersja lekko okrojona). Można go wykorzystywać na sucho jak i będąc zarejestrowanym, druga opcja jest o wiele lepsza ponieważ po treningu możemy dane uploadować na swoje konto, porównywać je z innymi treningami jak i z treningami naszych znajomych (o ile konto posiadają) itp.

Co na wyświetlaczu (zależnie od softu telefonu):

-Aktualna godzina
-Czas całkowity treningu
-Prędkość
-Mapa (na której zaznacza nam też trasę)
-Spalone kalorie
-Dystans etc.
(jest dużo więcej opcji ale sam posiadam okrojoną wersję na symbiana)

W czasie treningu możemy sprawdzić minimalną, najwyższą jak i średnią prędkość, prędkości każdego jednego przebytego kilometra jak i jego czas, posiada głosowe powiadomienia (który kilometr właśnie przebyliśmy i w jakim czasie). Dużo, dużo więcej świetnych opcji. Jest opcja "pauzy" gdy np. chcemy odpocząć, czas treningu jak i wszystko inne zatrzymuje się. Także polecam go na stok! ;)

Nie jestem powiązany z tą aplikacją, jest to jedynie moja propozycja dla Was, nie jest to także reklama tej aplikacji.

pozdrawiam. ;)

#77 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2013 - 11:53

fajnym programem na IOsa jest Ski Tracks.
Jak na razie najlepiej mi się sprawdza i nie drenuje tak mocno baterii.

producent chwali się, że używa specjalnych algorytmów uwzględniających nie tylko prędkość w poziomie ale i w pionie (pochylenie stoku)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Użytkownik ProDish edytował ten post 19 December 2013 - 11:59

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#78 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2013 - 12:11

Nie jestem. jakimś maniakiem prędkości, ale w ciàgu dwóch-trzech lat rzeczywiście zrobiłem pewien postęp w oswajaniu się z nią.
Nie bez znaczenia jest też sprzęt, bo na moim starym naleśniku K2www Rocker od 60 w górę to było już naprawdę niełatwo. Na Travisie teraz naprawdę czuję spory zapas i nogi mi się nie trzęsą.


Z deskami to tak jak z samochodami, maluszkiem przy setce robi sie już ostro w gacie, a przy merolu przy setce dopiero wciskasz gaz ;)

#79 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2013 - 12:49

producent chwali się, że używa specjalnych algorytmów uwzględniających nie tylko prędkość w poziomie ale i w pionie (pochylenie stoku)

Bo tylko tak można obliczyć prawdziwą prędkość. Normalnie GPS odwzorowuje wszystko na płaszczyźnie. Im większe nachylenie stoku tym większe błędy we wskazaniach powstają.

#80 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2013 - 13:44

pierwsze słyszę? chyba, że masz słaby poziom sygnału/mało satelitów widocznych to wtedy masz dokładność 2d, przy dobrym sygnale jest 3d.