Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pomiar Prędkości Pod Czas Zjazdu Ze Stoku


86 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2010 - 18:06

Witam

Zastanawiam się nad pomiarem prędkości pod czas z zjazdu na desce, posiadam GPS'a Pentagram P3104 bluetooth, dzisiaj w końcu udało mi się znaleźć programik VELOX "miernik" prędkości na telefon, który wykorzystuje GPS w bezpośrednio wbudowanych w telefonach lub po przez podłączenie GPS'a bluetooth.

Jutro idę na stok trochę to przetestować. Nie wiem może znacie jakieś inne programiki na SE, które umożliwiają pomiar prędkości.

#2 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 February 2010 - 19:38

Witam

Zastanawiam się nad pomiarem prędkości pod czas z zjazdu na desce, posiadam GPS'a Pentagram P3104 bluetooth, dzisiaj w końcu udało mi się znaleźć programik VELOX "miernik" prędkości na telefon, który wykorzystuje GPS w bezpośrednio wbudowanych w telefonach lub po przez podłączenie GPS'a bluetooth.

Jutro idę na stok trochę to przetestować. Nie wiem może znacie jakieś inne programiki na SE, które umożliwiają pomiar prędkości.

Ja w C901 mam coś takiego jak Walk Meter, ale to jest chyba skuteczne jedynie przy poruszaniu ręka, lub nogą (czujnik ruchu. Ewentualnie w GPSie jest funkcja pomiaru prędkości, bo zamiast licznika używam w rowerze telefonu brata i działa dużo lepiej (oczywiście bez czujników na kołach)

#3 BartU

BartU

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów

Napisano 20 February 2010 - 20:07

A więc ja tez mam SE , również używam aplikacji Velox , sprawdzałem z licznikiem samochodowym i muszę powiedzieć, że ku mojemu zdziwieniu mierzyło dokładnie.Więc mogę polecić , co do aplikacji Walk Mate jest to krokomierz.

#4 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 February 2010 - 01:07

A więc ja tez mam SE , również używam aplikacji Velox , sprawdzałem z licznikiem samochodowym i muszę powiedzieć, że ku mojemu zdziwieniu mierzyło dokładnie.Więc mogę polecić , co do aplikacji Walk Mate jest to krokomierz.


Pomiar GPS zawsze będzie dokładniejszy niż ten z licznika samochodowego czy każdego innego, bez względu czy to analog czy cyfra więc kierowanie się zbieżnością obydwóch liczników, tymbardziej porównując GPS do samochodu mija się z celem i może wprowadzać w błąd.

#5 BartU

BartU

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów

Napisano 21 February 2010 - 09:25

Pomiar GPS zawsze będzie dokładniejszy niż ten z licznika samochodowego czy każdego innego, bez względu czy to analog czy cyfra więc kierowanie się zbieżnością obydwóch liczników, tymbardziej porównując GPS do samochodu mija się z celem i może wprowadzać w błąd.

No zgadzam się w zupełności , stosując to porównanie sprawdziłem , ze ta aplikacja "nie oszukuje" .

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 February 2010 - 09:40

idę właśnie na Jaworzynę i zobaczymy jak sobie radzi Velox, wieczorem dam znać co i jakDołączona grafika

#7 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 February 2010 - 13:12

Hehe chyba powoli zaczynam wierzyć w telepatyczne zdolności ludzi z adechade, w piątek rozmawialiśmy z Lolką o sprawdzeniu prędkości przy pomocy GPS ;D
De_so zdaj relację bo się zawsze zastanawiałem jakie to mniej więcej prędkości są.

#8 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 February 2010 - 16:38

Mogli by Polsce zrobic choc jedna trase z pomiarem predkosci..... przy dobrych warunkach paczka powinna siasc ;D skoro na nartach robia 94km/h.
Zmiast jakiegos fotoradaru z katowickiej mozna by zamontowac cos np na Julkach...;D
emer

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 February 2010 - 18:14

W Nokia z GPS jest darmowy programik Sport tracker
wlaczasz na cały dzień i wieczorem patrzysz coś wyrabial

no w Krynicy program zarejestrował max 88 km/h

ale jak się napindala tam ostro to jest 75-80 km/ h
szczególnie na Trasie nr 1 na sciance przed stacja gondoli
  • emer lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 February 2010 - 18:24

Thx za podpowiedz ... mam u siebie i bede testowal juz w czwartek...;D
emer

#11 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 February 2010 - 19:08

Latem do jazdy na rowerze, zimą na desce używam tego:
http://www.ciclospor...56#_taboverview

Może nie jest super dokładny bo jego pomiar opiera się na barometrze, ale wystarczająco dobry. Przy konfrontacji z GPSem znajomego wskazania są wolniejsze czyli z opóźnieniem. jednak podsumowanie jest OK. Do tego trasę (konkretnie przekrój stoku) można zrzucić na kompa i śledzić prędkość, nachylenie itp w każdym jej punkcie.

#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 February 2010 - 19:12

No niestety nie osiągnąłem zawrotnych prędkości warunki na to nie pozwoliły, miękko, straszna ilość muld, zryte trasy, pełno ludu,

próbowałem zrobić test na czarnej trasie ale nie dało rady bo zjazd po czarnej trasie przypominała walkę o życie - zryta trasa, muldy i co najgorsze duża ilość brył lodu nie dawałem rady utrzymać krawędzi tak więc zrezygnowałem z czarnej trasy

testy przeprowadziłem na trasie I 2600m i to też mocno ryzykowałem bo musiałem śmigać przy samych dosłownie orczykach (nieźle straszyłem ludzi na orczykachDołączona grafika) bo w tych miejscach jeszcze dawało jakoś radę się rozpędzić, po drugie co się dobrze rozpędziłem musiałem hamować bo za dużo ludu na trasach , w każdym razie poniżej zamieszczam dane z programu VOLEX, śmigałem na desce Rome Solution '09 152 AM - przy mojej wadze 60kg, wzroście 175cm:

1.
Dystans: 2.1km
czas zjazdu: 05:04 minut
max. prędkość;D 44km/h
średnia prędkość;D 25km/h


2.
Dystans: 1.2km
czas zjazdu: 03:05 minut
max. prędkość;D 46km/h
średnia prędkośćhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif 23km/h

dodam że te testy robiłem jadąc tylko śmigiem ciętym, nie robiłem testu jadąc na krechęDołączona grafika


Użyłem GPS Pentagram P3104, który podczas zjazdu używał 8 satelit i myśle żę wyniki są raczej dokładneDołączona grafika

Użytkownik de_so edytował ten post 21 February 2010 - 19:17


#13 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2010 - 09:10

A więc ja tez mam SE , również używam aplikacji Velox , sprawdzałem z licznikiem samochodowym i muszę powiedzieć, że ku mojemu zdziwieniu mierzyło dokładnie.Więc mogę polecić , co do aplikacji Walk Mate jest to krokomierz.


jak można stać się posiadaczem aplikacji VELOX?

rozumiem, że powinna hulać na zwykłym Pocket PC
no board no fun!

#14 dzarek

dzarek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 February 2010 - 10:21

Osobiście używam tego http://sportypal.com/
przykładowy zapis http://sportypal.com...40b23061ba&ms=0
testowałem sporo aplikacji tego typu i ta jest chyba najlepsza, oczywiście dużo zależy od systemu w telefonie, ale na Androida nie ma nic lepszego
Pozdrawiam;
dzarek

#15 czesiocs

czesiocs

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 22 February 2010 - 14:57

A pytanko macie jakaś fajna aplikacje do pomiaru działającą na Windowsie mobile 6.5 do telefonu Samsung omnia??

#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2010 - 18:04

Sprawdź Velox bardzo dużo obsługuję modeli samsunga

Velox download

#17 qmpel

qmpel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2010 - 21:03

a to nie jest tak że sygnał jest podawany tylko na składową "poziomą" waszego ruchu? przecież jak jedziecie z góry to macie ruch poziomy i pionowy... a gsp łapie tylko poziomy? Jeżeli mam racje to tracicie na tym mniej więcej tyle co podzielenie przez cosinus kąta pochylenia stoku xD
no risk - no fun :)

#18 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2010 - 23:02

jeśli o sam GPS chodzi, to nie bardzo. GPS podaje też twoją aktualną wys nad poziomem morza.

#19 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 November 2010 - 23:06

jeśli o sam GPS chodzi, to nie bardzo. GPS podaje też twoją aktualną wys nad poziomem morza.


zgadza się. Program, który używam do pomiaru, czyli Velox, podaje także różnicę poziomu na danym odcinku, który przejechaliśmy.

#20 qmpel

qmpel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2010 - 00:24

Chyba że tak :) byłem gotów bronić swojego zdania jak lew ....
no risk - no fun :)