Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pomiar Prędkości Pod Czas Zjazdu Ze Stoku


86 odpowiedzi w tym temacie

#41 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2010 - 19:07

Dla nokii:
http://www.sports-tracker.com/

Miałem poprzednią wersję, jeszcze robioną przez Nokię, w ramach Nokia Beta Labs. Oprócz tego, że można było wrzucić na swój profil na www, to szło wyciągnąć plik KML i wgrać do Google Earth. I był zjazd włącznie z odwzorowaniem terenu.
Teraz Earth jest normalnie w Mapsach, więc wyjdzie na to samo.

#42 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2010 - 19:17

fajnie Sport Tracker śmiga tylko na NokiachDołączona grafika tak więc program bezużytecznyDołączona grafika


pzdr...

#43 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2010 - 19:19

dzieki za link do sports trackera :)
ja już testowałem w samochodzie programik który polecił Aro na N95 i wyszystko działa idealnie, tak jak to Aro opisywał więc tylko czekać na jakiś otwarty stok :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#44 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 November 2010 - 21:15

Na razie zrobiłem mały teścik sport trackera i wydaje się być całkiem fajny. Prosty, fajne, standardowe opcje, ładna szata graficzna strony i możliwość podłączenia pulsometru.

Bardzo podoba mi się to, że idealnie pokazuje pozycje ( auto mapa nie;/). Widać nawet jak cofałem się żeby wziąć od babci przez okno klucz, bo była zamknięta uliczka :D

Innych programów nie testowałem bo mam zblokowanego symbiana :|

Załączone pliki

  • Załączony plik  ST.jpg   191.59 KB   62 Ilość pobrań


#45 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2010 - 17:36

Na razie zrobiłem mały teścik sport trackera i wydaje się być całkiem fajny. Prosty, fajne, standardowe opcje, ładna szata graficzna strony i możliwość podłączenia pulsometru.

Bardzo podoba mi się to, że idealnie pokazuje pozycje ( auto mapa nie;/). Widać nawet jak cofałem się żeby wziąć od babci przez okno klucz, bo była zamknięta uliczka :D

Innych programów nie testowałem bo mam zblokowanego symbiana :|

maxxer, w jaki sposób ustawiłeś dane do profilu w telefonie, żeby zrobić upload trasy na www?
U mnie w obecnej wersji nie ma takiej opcji nigdzie w ustawieniach :) A w poprzedniej wersji (tej firmowanej przez Nokię) była.

I tak btw jeżdżenia z GPSem w telefonie. Defaultowo one mają ustawione wspomaganie AGPS - czyli telefon wysyła trochę danych do serwera i geolokalizuje się w ten sposób -pomaga to uzyskać fixa GPS w kilka sekund (niewykonalne z samym GPS). Tylko to kosztuje.. np w Czecach 2zł za każde rozpoczęte 50kb ;) W ten sposób, zapomniałem raz wyłączyć wspomaganie AGPS, miałem 30zł w bonusie do rachunku :)


edycja: ok, dane ustawia się dopiero podczas wysyłki. Czyli pytania nie było :)

Użytkownik Aro edytował ten post 27 November 2010 - 17:51


#46 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2010 - 13:34

no musze to obadac tylko jak to na te strone dodawac jak ten koleś ?


z poziomu aplikacji w telefonie po gprsie/ wifi. Mozesz po 5 tygodniach uzywania zapisane trasy wrzucic do sieci.

Także odpalasz appsa wychodzac z hotelu, wyłączasz wchodzac do hotelu i i po wifi wrzucasz do serwisu, potem publikujesz na FB, i dostajesz odrazu 5 komentarzy ze chyba piłes browar pomiedzy 14 a 14.45 bo nie ruszyles sie dalej jak do baru i spowrotem :D


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#47 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2010 - 15:20

no obadam to Shreku jak wróce z Livigno :)

#48 misfit :D

misfit :D

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 78 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2011 - 21:25

co do sports trackera powiem tyle że nie uważam żeby był specjalnie dokładny bo mi wyskoczyło 91km/h a nie wydaje mi się bym dal rade tyle pojechac :P
chociaz to by było fajne :D
Slipek xD

#49 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 March 2011 - 21:35

Ja sprawdzałem z GPSem samochodowym i z licznikiem podczas jazdy i wydaje mi się, że sports tracker jest całkiem dokładny. Robiłem z nim kilka zjazdów i po przeglądnięciu też wydają się dość prawdopodobne. Na Wierchomli zmierzyło mi max 62 km/h.

Użytkownik retro edytował ten post 01 March 2011 - 21:36


#50 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 March 2011 - 07:49

91 km/h to już mega szybko , ale na normalnych smarach i nawet przy dużej wadze chyba się tego nie osiągnie.
Ja w Livigno na Motolino z tej górki pod gondolą miałem max 82 km/h na automapie przynajmniej tak pokazało , ale nie panowałem nad deską w ogóle a furkot w uszach okrutny.
Wątpię żebym pojechał więcej na takich smarach jakich mam i z tymi umiejętnościami :drunk:

#51 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2011 - 08:02

91 km/h to już mega szybko , ale na normalnych smarach i nawet przy dużej wadze chyba się tego nie osiągnie.
Ja w Livigno na Motolino z tej górki pod gondolą miałem max 82 km/h na automapie przynajmniej tak pokazało , ale nie panowałem nad deską w ogóle a furkot w uszach okrutny.
Wątpię żebym pojechał więcej na takich smarach jakich mam i z tymi umiejętnościami :drunk:

ja osiągnąłem dokładnie tyle samo co Jaco, tj. 82 km/h jadąc na kreskę po idealnie płaskiej trasie i powiem tylko tyle, że czułem się jak w Star Trek'u przekraczając warp 1 :hahaha2:

szybkiej to już czyste szaleństwo
no board no fun!

#52 misfit :D

misfit :D

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 78 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2011 - 10:36

ja wtedy jechałem w Brennej i to się starałem jechać nisko nad ziemią ale nie wydaje mi sie to prawdopodobne xD bo moje umiejętności są raczej za małe :P
co prawda to mi w najstromszym miejscu wyskoczyło i cały czas dociskałem ostro krawędź ale to nie możliwe xD
Slipek xD

#53 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 12:04

ja wtedy jechałem w Brennej i to się starałem jechać nisko nad ziemią ale nie wydaje mi sie to prawdopodobne xD bo moje umiejętności są raczej za małe :P
co prawda to mi w najstromszym miejscu wyskoczyło i cały czas dociskałem ostro krawędź ale to nie możliwe xD

Co do dokładności, to programu bym raczej sie za mocno nie czepiał ... bardziej chyba samego GPS.

#54 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 13:23

Jak w kwietniu będzie chwila czasu w L2A to zmierzę Siwemu jak najeżdża na hope i jak będzie na 2600 możliwość to na tych ściankach to zobaczymy bo on szybciej jeździ ode mnie , przynajmniej rozpędza się dużo szybciej , bo po jakimś czasie moja masa zaczyna go powolutku gonić :D

#55 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2011 - 14:37

Jak w kwietniu będzie chwila czasu w L2A to zmierzę Siwemu jak najeżdża na hope i jak będzie na 2600 możliwość to na tych ściankach to zobaczymy bo on szybciej jeździ ode mnie , przynajmniej rozpędza się dużo szybciej , bo po jakimś czasie moja masa zaczyna go powolutku gonić :D


jeśli chodzi o hopki to miałem średnio 60km/h na gapa 12m do lądowania... a na stoku jakoś mi dziwnie szybko wychodziło, mimo że stok fis 40stopni to miałem wyniki trzycyfrowe więc jak czytam Wasze posty to chyba coś sprzęt mnie "dopingował"
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#56 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2011 - 14:48

jeśli chodzi o hopki to miałem średnio 60km/h na gapa 12m do lądowania... a na stoku jakoś mi dziwnie szybko wychodziło, mimo że stok fis 40stopni to miałem wyniki trzycyfrowe więc jak czytam Wasze posty to chyba coś sprzęt mnie "dopingował"





ja mam plan jezdzic z właczonym sportypalem przez springcampa



Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#57 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 15:16

Po ostatnim wypadzie na Babią z s-s-s zauważyłem, że na gps'a żle wpływa ujemna temperatura, po prostu gps za***iście w tedy szaleje.

przykład 1. "ciepły" gps

Przykład 1

Length: 8,6 km
Minimum altitude: 840 m
Maximum altitude: 1220 m
Altitude difference: 114 m

Dołączona grafikaDriving time: 01:01:03
Average: 8,4 km/h
Max. speed: 59,0 km/h

Dołączona grafikaRecorded: 20.02.11 15:35
Uploaded: 21.02.11 19:57
Type: Ski
Author: aro

zapomniałem dodać, że w/w wyniku to jest trasa piesza dopiero poniżej wynik jest ze zjazdu



Przykład 2. gps "zmarznięty"

Przykład 2


Length: 23,2 km
Minimum altitude: 1195 m
Maximum altitude: 1665 m
Altitude difference: 65 m

Dołączona grafikaDriving time: 00:26:17
Average: 53,0 km/h
Max. speed: 59,0 km/h

Dołączona grafikaRecorded: 20.02.11 14:18
Uploaded: 21.02.11 20:02
Type: Ski

Są to dane z programu Velox, oczywiście przy użyciu GPS'a Pentagram przez bluetooth


#58 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 15:32

Bez specjalnego przygotowania deski ( smary , struktura , mydełko ) i z takim umiejętnościami jak nasze to nie dam wiary żeby ktoś ponad 100 km/h poleciał.

#59 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2011 - 16:07

Bez specjalnego przygotowania deski ( smary , struktura , mydełko ) i z takim umiejętnościami jak nasze to nie dam wiary żeby ktoś ponad 100 km/h poleciał.


no chyba ze bys miał gładki jak stoł bez zadnych nierownosci stok, megasztywna deche z dobrym tłumieniem i kilka km trasy prostej bez zakretów o bardzo mało wyobrazni ;D

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#60 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 16:12

no chyba ze bys miał gładki jak stoł bez zadnych nierownosci stok, megasztywna deche z dobrym tłumieniem i kilka km trasy prostej bez zakretów o bardzo mało wyobrazni ;D


Nawet w takim warunie chyba bym nie dał rady bo przy ponad 80 km/h panowania nad deską było brak :D