Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Lib Tech Travis Pro 157 - Teścik


178 odpowiedzi w tym temacie

#61 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 March 2014 - 11:10

Jamer, na luzie;)

#62 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 March 2014 - 11:12

Zawsze i wszędzie ;)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#63 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 March 2014 - 21:18

Rice + Cartel + Deeluxe ID moim zdaniem idealny set, ja tak śmigam 4 sezon, oczywiście nie cały czas bo trzeba ogarniać tez inne deski.

Ja od siebie polecił bym Ricea tym, którzy lubią sobie na luzie pozapierdzielać na max speedach, na krawędzie w każdych warunkach wiadomo i oczywiście do grubego puchu bo tych warunkach wymiata i to jeżeli chodzi o jazde, czyli chyba wszystko co najlepsze ! w sokach to ja tam narazie ogarniam 180/360, wiec wiele powiedzieć o tym nie moge, natomiast wybicia i lądowania siadają konkretnie, jest za***ista na nasze nieogarnięte stoki.


Trzeba sie do niej przekonać i jak sie troche dłużej na niej pojeździ wtedy staje sie ulubioną deską, uzależnia to na pewno ;P

Moim marzeniem wjechać nią na trase BX :bag:
JOIN The Ride

#64 paldam

paldam

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 October 2014 - 16:03

Planuje przesiaść sie z Burka Customa na Travisa Pro Hp 161,5 czy według was but 43 ( Ruler) nie będzie za mały jak na szerokość tali w tej desce (26cm) ? Waga 90kg 187cm wzrostu,

#65 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 October 2014 - 17:23

Bedzie Ok, jeździłem na takim w driverach 43 i było ok . Choć rzeczywiscie jest dość zauważalne szerszy od trpro 157 na którym jeżdżę "
na codzień"

#66 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 October 2014 - 08:41

Przy bucie 43 Travis 161 będzie jeszcze ok. Ja mam 42 i jeźdźę na T. Rice Pro 155, który ma 25,5 cm.

#67 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2016 - 12:19

jestem po 5 dniach jazdy w alpach na tegorocznym travisie pro i potwierdzam swoją wcześniejszą opinię (po 2 dniach na travisie pro z poprzedniego sezonu), że ta deska to bestia do zapierdzielanie na krawędziach bez względu na ukształtowanie terenu.... wygląda przy tym naprawdę kozacko :girlcake:

post-361-0-06129200-1452164472_thumb.jpgpost-361-0-24498700-1452165200_thumb.jpg

 

śmigałem na niej głównie po trasach bo warun w tym sezonie jest jaki jest, ale i tak fun z jazdy jest niesamowity; drewno niewiarygodnie dobrze trzyma w skręcie ciętym i pozwala na osiąganie naprawdę zacnych prędkości bez obawy o niekontrolowane reakcje, jest naprawdę stabilnie co dokładnie odpowiada moim preferencjom.... :rolleyes:

post-361-0-03331500-1452164573_thumb.png

 

ja oceniam to desiwo raczej jako sztywne, można moim zdaniem porównywać je sztywnością do NS Ripsaw.... pomimo sztywności rolle, pressy i inne proste tricki podczas jazdy siadają lekko i przyjemnie.... o ile ta jazda odbywa się na odpowiedniej prędkości, bo ten blacik nie lubi raczej wożenia się; generalnie im wolniej tym gorzej i trudniej.... odczułem, że najbardziej cieszy jazda z prędkościami powyżej 40km/h, kiedy to deska sama wręcz wchodzi na  krawędź, nie puszcza i idzie jak po szynach.... podkręcony skręt cięty w górę stoku sprawia niesamowity fun  B)

 

nie wiem jeszcze jak zachowuje się na hopach w parku, ale na pewno będzie bardzo dobrze.... już samo skakanie po muldach i wyskakiwanie od czasu poza trasę daje wrażenie baaardzo stabilnych lądowań; takiego odczucia nie miałem na żadnej desce na jakiej jeździłem do tej pory

 

z wad, które dostrzegłem, poza faktem, że deska nie lubi wolnej jazdy, odczuwalna jest jej spora waga (zredukowana znacznie w modelu z technologią HP).... odczuwalne jest to jednak głównie podczas noszenia deski i przy wszelkich przejawach zabawy na stoku, co w tym przypadku może akurat być po prostu wynikiem braku skila w tym temacie z mojej strony.... :P

Załączone pliki


no board no fun!

#68 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 January 2016 - 12:40

Mike chociaż raz wrzuć cyferki z dobrą średnią bo przy 20 te 103 wygląda slabiutko;) Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#69 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2016 - 13:08

Mike chociaż raz wrzuć cyferki z dobrą średnią bo przy 20 te 103 wygląda slabiutko;) Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

średnia jest ok.... to 3 przejazdy trasą o długości 1km z dość wolnym orczykiem :)


no board no fun!

#70 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2016 - 23:12

Dokładnie tak jak piszesz. Travis uwielbia duże prędkości, przy małych jest ciut trudniej. Tak samo uważam,że pressy i rolle wchodzą jak złoto. Na hopach jest bardzo stabilnie, ale deska nie lubi nagłych zmian krawędzi przed samym skokiem. Jeśli jednak jesteś na pożądanej krawędzi przed skokiem to samo wybicie jest bardzo stabilne na tej desce i czuć tu przewagę na innymi dechami. Lądowania to samo, chyba najstabilniejszy snowboard na jakim jeździłem. Według mnie jeśli ktoś chce jeździć bardzo szybko, plus jednak dalej mieć świetną deskę do skoków i pressów dla wprawionych to Travis z jego C2 (rocker miedzy, camber poza wiązaniami) jest idealny. Dopiero zwolennicy tylko i wyłącznie super szybkiej jazdy i skręcania mogą popatrzeć na C3.

 

Aczkolwiek taki Rafał Malczewski, olimpijczyk boardercrossu jeździ na Travisie HP i żadnej innej deski nie chce.


Użytkownik Marek S. edytował ten post 07 January 2016 - 23:17


#71 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2016 - 18:39

Mike, bo na wyciągach się wyłącza, lub przynajmniej pauzuje nagrywanie tras :terefere: , wtedy lepsza średnia i realna, przejechana ilość km :)

100 km/h nie miałem jeszcze odwagi jechać, blokuje się przy lekko ponad 60, jesteś kozak/wariat*. Miałeś wiązania kierunkowo, czy kaczka?

Co do cięższego jeżdżenia na małych prędkościach, to muszą być one naprawdę małe, mam takie odczucia.

 

*niepotrzebne skreślić :)


Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#72 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2016 - 18:52

Miałem okazję w piątek pocisnąć na przyszło rocznym t.rise pro Gold bodajże...długość 159.. Bez problemu w skręcie, można pocisnąć na dużych prędkościach (nie robiłem pomiaru), praktycznie bez wysiłku. Po prostu przecinak. Lubię sobie także po spleszyć na deskach, więc nie omieszkałem na niej, także spróbować i tutaj już trzeba włożyć więcej siły, żeby ją "wypchnąć" że skrętu. Jeżeli chodzi o jazdę na wprost-kreche, tutaj już deska na nierównym próbuje żyć własnym torem, więc trzeba ją okiełznać; ) czuć poprostu przy takiej jeździe mocno rockera między wiązaniami. Deska napewno dla zaawansowanych mocno objezdzonych kolesi;). Mi osobiście bardzo spadła :) Warunki do jazdy były super mocno twardo, więc idealne dla takiej dechy. :) Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Arec edytował ten post 10 January 2016 - 18:55


#73 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2016 - 22:40

Arec, Gold Member to kształt XC2. Natomiast klasyczny Travis Rice to C2. W przyszłym roku wszystko przechodzi na Bazalt już w standardzie, gruba zmiana techniczna.


  • Arec lubi to

#74 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2016 - 23:16

XC2 jest sporo większy od C2. Mam Travisa, znajoma Ladies Choice i widać różnicę mocno. Żeby nie było baaaardzo polubiła tą deskę :)


Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#75 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2016 - 10:24

Mike, bo na wyciągach się wyłącza, lub przynajmniej pauzuje nagrywanie tras :terefere: , wtedy lepsza średnia i realna, przejechana ilość km :)

 

nie zgodzę się.... aplikacja, której użyłem jest na tyle inteligentna (w przeciwieństwie do innych typu endo) , że "wie" kiedy jest zjazd, a kiedy wyciąg :ok:


100 km/h nie miałem jeszcze odwagi jechać, blokuje się przy lekko ponad 60, jesteś kozak/wariat*. Miałeś wiązania kierunkowo, czy kaczka?

 

stance 59 przy 15/-15 czyli standard.... skręślaj co chcesz :P


Co do cięższego jeżdżenia na małych prędkościach, to muszą być one naprawdę małe, mam takie odczucia.

 

no takie miałem na myśli.... no i deska nie za bardzo nadaje się do skrętów ślizgowych


jesteś kozak/wariat

 

zdecydowanie nie jeździłeś nigdy z Arem :hahaha2:
 

 


no board no fun!

#76 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2016 - 15:25

Idzie ustawić w aplikacji, od jakiej prędkości ma robić pauze, ale wyciągi też mają różne prędkości, sprawdzałeś czy nie zapisuje Ci wyciągów?. Ja używam Navime i jestem bardzo zadowolony i na deskę i na rower.
 
No ja mam +12/-6, ale czasem mieszam z ustawieniami.
 
A z Arem nie jeździłem, za to trochę na Mosornym pojeździłem z Siwym, Motylem, Sąsiadem i Fabianem. Z nimi było... co ja nie dam rady? :), a zapierdzielali równo. Wtedy częściowo wykorzystałem potencjał Travisa, ale tylko częściowo :) i był naprawdę stabilny przy sporych prędkościach.

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#77 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2016 - 19:42

Podczas tegorocznego td w Wierchomli warun piątek-sobota był mistrz, można było rozwiać dużo wątpliwości :) i cisnąć na pełnym furkocie :D 2dbcc2a39cd9fead5d8bdfe006ed6dbf.jpg
  • slv lubi to

#78 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 January 2016 - 20:39

@Arec - Twoje zdjęcie to kolejny dowód, że deski Mervina nie jeżdżą tylko hamują !   :terefere:

No żesz taki pióropusz poleciał !



#79 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2016 - 20:47

@slv Na tej focie co prawda to nie mervin, ale na Mervinach były równie obfite i syte :) pozdro

Użytkownik Arec edytował ten post 11 January 2016 - 20:48

  • slv lubi to

#80 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2016 - 21:51

Miałem okazję pojeździć na Travisie Pro na TestDrivie i potwierdzam - ta decha jest stworzona do zapierniczania ;) Trzyma krawędź jak głupia i nie chce puścić ;) Reszta już została tutaj powiedziana :)