Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kurs Instruktorski Sits A Inne Szkoły


79 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2013 - 06:34

no minusów to za***iście dużo po stronie "inne szkoły" :hahaha:
nic tylko się zapisywać na tygodniowe szkolenia instruktorskie :terefere:

Użytkownik Bloodwyn edytował ten post 02 December 2013 - 06:37


#22 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 08:57

Blood,
Nie robiłem ani jednego ani drugiego kursu, żadnego nie chwalę ani nie krytykuję.
Konkurencja jest zjawiskiem normalnym, a sprzedający (dana szkoła) musi mieć argumenty, aby przekonać kupującego (potencjalnego kursanta) do wybrania jego produktu (kursu).
Więc, jeśli są/masz konkretne uwagi to je napisz. Jak na razie pojawiły się dwa lakoniczne komentarze, nic nie wnoszące do dyskusji:(

#23 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 02 December 2013 - 09:47

Jancio,
nie pisz tylko, że 70% jest niezgodne. napisz konkretnie co jest nie tak.


Napisalem to przez brak czasu- jak sie ogarne to opisze.... Na czerwono 8)

Pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#24 paulek

paulek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 10:20

wyrecze Jancia :D
Po pierwsze kurs nie jest liczony "1 tydzień" tylko il. godzin przepracowanych na stoku + teoria (dokładnie teraz nie pamiętam), po drugie główną zaletą kursu sits jest długość szkoleń (zaskoczeni ?) = właśnie dzięki tym szkoleniom znacząca większość instruktorów SiTS przewyższa umiejętnościami ogromną większość tych z czerwoną książeczką, jeśli chcesz sobie zrobić uprawnienia tylko po to żeby zarabiać na stoku czerwona książeczka Ci to umożliwi (ale nie zagwarantuje), ale jeśli chcesz się nauczyć poprawnie jeździć a co za tym idzie poprawnie szkolić nie zagwarantuje Ci tego. Dodatkowy koszt w postaci składek daje ubezpieczenie OC niezbędne w pracy instruktora rekreacji w każdej dziedzinie, ukończenie kursu instruktora rekreacji SiTS otwiera drogę do Instruktora Sportu a dalej Trenera, z tego co wiem inaczej trenerem w tym kraju zostać nie można (nie jestem pewny jak chcecie to poszperajcie). jeśli chodzi o odnawianie uprawnień to niestety, ale nie działa to tak jak powinno :(

od razu chcę zaznaczyć iż nie jest to żaden hołd dla związku, ani lincz autora po prostu takie jest moje zdanie i wydaje mi się że wielu z was mnie poprze :D

#25 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 11:31

ale jeśli chcesz się nauczyć poprawnie jeździć a co za tym idzie poprawnie szkolić nie zagwarantuje Ci tego.

tego nie zagwarantuje nic i nikt poza osobą zainteresowaną...

instruktora sportu i trenera też można zrobić poza wszelkimi związkami... raczej...

właśnie dzięki tym szkoleniom znacząca większość instruktorów SiTS przewyższa umiejętnościami ogromną większość tych z czerwoną książeczką,


opierasz się na wiarygodnych statystykach, czy po prostu powielanej opinii..?

ogólnie bardzo będę się starał, żeby to był mój ostatni wpis w takiej tematyce... no chyba, że coś ad vocem...

i przestańcie już z tą czerwoną książeczką... z tego co wiem, ale mogę nie wiedzieć, każdy instruktor posiada takową...

Użytkownik praxx edytował ten post 02 December 2013 - 11:33

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#26 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 11:50

Praxx mnie uprzedził,
ale oczywiście, że nie ma co do umiejętności jazdy żadnego obiektywizmu w tym co piszesz :(,
pamiętaj, że umiejętności jazdy wcale nie są wykładnikiem bycia dobrym nauczycielem.
OC - ok, pracując na własny rachunek wypada mieć OC, ale nie są to duże kwoty (wiem bo sam ubezpieczałem swoją działalność), a nie znam wysokości składek SITS, więc co do kosztów trudno się do tego odnieść/porównać. A szkółki raczej zapewniają ubezpieczenie pracownikom, bo to leży w ich interesie.
o kontynuacji szkoleń jest pozycja w tabeli :)

Napisalem to przez brak czasu- jak sie ogarne to opisze.... Na czerwono B)

Pzdr

JW


a możesz se nawet wyboldować :terefere:
  • Joszu lubi to

#27 RauL

RauL

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 11:51

Dodam w taki razie coś tutaj odnośnie tego tematu. Gdyż trochę czasu temu sam zastanawiałem się nad kierunkiem.


Podczas gdy ktoś zamierza zostać dobrym instruktorem, (a nie instruktorem, na którego patrzą się z niedowierzaniem bardziej doświadczeni koledzy), to mimo dużo większych kosztów i więcej czasu potrzebnego na uzyskanie papierów - warto.

Samo szkolenie już na klasy sprawności uczy Cię techniki (to oczywiste) i metodyki nauczania, bo mimo wszystko, że to Ty jesteś osobą nauczaną, to kolejność wprowadzanych technik, konkretnych ćwiczeń i ich kolejności daje Ci do zrozumienia po co to wszystko.

Kurs trwa mniej więcej w tym wypadku 4 tygodnie (3 x 1 tydzień klasy + kurs instr), to jest bardzo długo dzięki czemu wynosisz bardzo dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Minusy podane w tabelce powinny tam w ogóle być? Składka jest wysoka? 150 zł na trzy lata, tj. 50 zł na rok, czyli godzina/dwie pracy na stoku. Dzięki temu masz ubezpieczenie OC, którego nigdy nie zagwarantują Ci papiery państwowe. Masz pewność, że w przypadku, gdy ktoś na Twojej lekcji mimo wszystko zrobi sobie krzywdę, nie będzie ciągał Cię z tego powodu po sądach. Nie wydaje mi się, że te 50 zł to dużo za taki komfort.

Odnawianie uprawnień, a dokładnie mówiąc unifikacja uprawnień. Może i dla "instruktorów", którzy zapominają co to jest technika jest problemem, ale dzięki temu kadra SITS, potrafi zawsze zademonstrować każdą technikę na dobrym poziomie. Nie chcę w tym miejscu uwłaczać instruktorom państwowym, których znam wielu i bardzo dużo posiada dobrą technikę i wiedzę do nauczania, ale także wielu w swoim życiu spotkałem, którzy o skrętach ciętych wiedzieli tyle co na filmach szkoleniowych. O czymś to świadczy: tygodniowe szkolenie, gdzie jest lub pewnie więcej osób, samemu prowadzącemu nie da możliwości w pełni sprawdzić umiejętności nauczania każdego z uczestników.

Nie wskażę obecnie żadnych plusów, którymi mogą pochwalić się instruktorzy państwowi.


EDIT

@praxx, instruktorzy SITS posiadają legitymację plastikową i certyfikat w formacje A4.

@kielon, szkółki stacjonarne zazwyczaj niestety nie zapewniają ubezpieczenia.

Użytkownik RauL edytował ten post 02 December 2013 - 11:55


#28 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 12:09

Dzięki temu masz ubezpieczenie OC, którego nigdy nie zagwarantują Ci papiery państwowe. Masz pewność, że w przypadku, gdy ktoś na Twojej lekcji mimo wszystko zrobi sobie krzywdę, nie będzie ciągał Cię z tego powodu po sądach. Nie wydaje mi się, że te 50 zł to dużo za taki komfort.


proponuję Ci dokładnie sprawdzić czego dotyczy ubezpieczenie OC! Bo to o czym piszesz to jest raczej NNW :twisted: .

@kielon, szkółki stacjonarne zazwyczaj niestety nie zapewniają ubezpieczenia.

to taka szkoła jest niebezpieczna i dla dziecka i dla instruktora :(

chociaż zdarza mi się używać słów: "zazwyczaj" czy "większość", nie oddają one kompletnie rzeczywistego obrazu sytuacji.
A już: gdy ktoś zamierza zostać dobrym instruktorem? Czyli jakim? kim jest dobry instruktor?
Kilka linijek poniżej piszesz, że znasz wielu instr. z upr. państwowymi którzy dobrze jeżdżą i nauczają. To ilu takich jest: 70%-30% (dobrych-złych) 50-50 a może 30-70?
Takie opinie są praktycznie nie do zweryfikowania.

#29 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 12:23

@praxx, instruktorzy SITS posiadają legitymację plastikową i certyfikat w formacje A4.

może być... napisałem, że nie wiem... kiedyś o ile się orientuję, obowiązywał wzór urzędowy dokumentu potwierdzającego zdobycie kwalifikacji zawodowych... tak jak dyplom różnych uczelni wygląda tak samo (nie identycznie)... być może w związku ze zmianą ustawy i deregulacją zawodów, te tabliczki, legitymacje plastiki i co tam jeszcze, mogą być dowolne...będę miał chwilę kiedyś to poszperam... to było ad vocem...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#30 RauL

RauL

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 12:32

proponuję Ci dokładnie sprawdzić czego dotyczy ubezpieczenie OC! Bo to o czym piszesz to jest raczej NNW :twisted: .

@kielon, szkółki stacjonarne zazwyczaj niestety nie zapewniają ubezpieczenia.

to taka szkoła jest niebezpieczna i dla dziecka i dla instruktora :(

chociaż zdarza mi się używać słów: "zazwyczaj" czy "większość", nie oddają one kompletnie rzeczywistego obrazu sytuacji.
A już: gdy ktoś zamierza zostać dobrym instruktorem? Czyli jakim? kim jest dobry instruktor?
Kilka linijek poniżej piszesz, że znasz wielu instr. z upr. państwowymi którzy dobrze jeżdżą i nauczają. To ilu takich jest: 70%-30% (dobrych-złych) 50-50 a może 30-70?
Takie opinie są praktycznie nie do zweryfikowania.



Nie o to w moim poście chodziło, abyś mnie atakował i moją wiedzę na ten temat. To po pierwsze.

Po drugie w momencie jak piszę, że ubezpieczenie OC oferowane przez SITS zapewnia w przypadku wypadku na Twojej lekcji Tobie ochronę to znaczy tak jest. Wiesz co to jest OWU? Twierdzę, że tak, bo widać, że się znasz na ubezpieczeniach. Idąc dalej myśląc logicznie jakie warunki stara się zapewnić SITS, aby miały one znaczenia dla kadry instruktorskiej? Zostawię Ci to do odpowiedzi. Postaram się załączyć aktualne OWU.

Dobry instruktor jak dla mnie: posiada nienaganną technikę, aby mógł zademonstrować ją kursantowi, wiedzę merytoryczną na temat nauczania, predyspozycję i umiejętności do nauczania (tego żaden kurs nie da).

Ja mówię z własnego doświadczenia. Nie ma statystyk, które to zademonstrują. Dzielę się swoją opinią, aby móc pokazać jak to wygląda i dlaczego jestem instr sits a nie państwowym.

#31 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2013 - 13:13

Czy żeby być instruktorem trzeba posiadać jakieś wykształcenie pedagogiczne (nie zdobyte na tygodniowym kursie ale takie z prawdziwego zdarzenia) czy tylko wiedzieć jak wygląda cięty ?
Akurat poszukuję dobrego instruktora dlatego info w tym wątku jest dla mnie (pośrednio) cenne.

#32 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 02 December 2013 - 13:47

:-) nie ma jak to wiedza, obiektywizm, ...

#33 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 14:13

no i co retro... dowiedziałeś się..? :uczen:

napiszę ci intuicyjnie... nie trzeba... :terefere:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#34 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 14:47

Czy żeby być instruktorem trzeba posiadać jakieś wykształcenie pedagogiczne (nie zdobyte na tygodniowym kursie ale takie z prawdziwego zdarzenia) czy tylko wiedzieć jak wygląda cięty ?
Akurat poszukuję dobrego instruktora dlatego info w tym wątku jest dla mnie (pośrednio) cenne.

na tyle ile wyczytałem z ze stron szkół, to ukończone 18 lat i wykszt. min średnie.

#35 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 02 December 2013 - 15:02

Przed zniesieniem Instruktora Rekreacji (zniesieniem możliwości zdobycia uprawnień, bo stopień(zawód/tytuł) cały czas istnieje) wymogiem na podejście do IR SITS było wykształcenie średnie, teraz aby podchodzić do kursu na Instruktora SITS wystarczy skończone 18lat

#36 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 15:37

@Pedro,
piszesz o dyskusji na argumenty, to ją podejmij. W końcu to także w Twoim interesie ta debata.

@Raul,
nie wiem w jakim towarzystwie SITS ma ubezpieczenie, i czy rzeczywiście jest to OC?

Natomiast, OC firmy (także jednoosobowej), działa podobnie jak OC komunikacyjne (samochodowe) i dotyczy tylko szkód materialnych tzn. pokrywa koszt naprawy auta, które Ty uszkodzisz (innego nie Twojego), czy lampy przydrożnej którą uszkodzisz. OC nie ma nic wspólnego z utratą zdrowia. Do tego musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW (nazwa może być różna). NNW wystepuje np. w pakiecie z AutoCasco.
Analogicznie, ubezpieczenie Twoje OC jako instruktora nart czy deski: nie ma nic wspólnego ze zdrowiem kursanta. Działa ono wtedy, gdy kursant połamie deskę z wypożyczalni, albo sprzęt innej osoby, albo w przerwie kursu pójdzie do WC i oberwie umywalkę...
Zdrowie chronią polisy do tego dedykowane czyli NNW (w różnych konfiguracjach i nazwach).

Przed zniesieniem Instruktora Rekreacji (zniesieniem możliwości zdobycia uprawnień, bo stopień(zawód/tytuł) cały czas istnieje) wymogiem na podejście do IR SITS było wykształcenie średnie, teraz aby podchodzić do kursu na Instruktora SITS wystarczy skończone 18lat


rzeczywiście, zawyżyłem wymagania: matura niepotrzebna.

Nie o to w moim poście chodziło, abyś mnie atakował i moją wiedzę na ten temat. To po pierwsze.

@Raul,
nikogo nie mam zamiaru atakować, normalna dyskusja.
Jedynie dzielę się swoją wiedzą, a na uwagi i krytykę innych jestem otwarty :excited:

#37 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2013 - 15:49

proste pytanie... który ze studentów będzie lepiej wyuczony? ten który ukończy studia dzienne, czy ten który ukończy studia zaoczne? w obu przypadkach otrzymują takie samo wykształcenie tylko różnymi drogami. Tutaj jest podobnie, zawsze znajdą się zwolennicy którzy lubią chodzić na skróty i znajdą się tacy, którzy wolą poświęcić więcej czasu i pieniędzy aby się lepiej wyuczyć.

#38 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2013 - 16:52

ps. chociaż było kielon przeczytać informator za nim cokolwiek pisałeś ;) informator rozwieję tutaj troszkę nie jasności, ubezpieczenia itp.

http://issuu.com/woj...2594559/5670780

Użytkownik Arec edytował ten post 02 December 2013 - 16:53


#39 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2013 - 17:25

Aro,
nie ja poruszyłem temat ubezpieczenia OC,
natomiast w informatorze w przypadku OC jest dokładnie tak, jak napisałem: strona 13. Przedmiot i zakres ochrony.
Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego wobec osób trzecich za szkody będące następstwem czynu niedozwolonego....... . Polisa OC nie zabezpiecza kursanta od strony zdrowotnej.

co do reszty, nie, nie czytałem informatora, ale wieczorkiem zajrzę do niego, może coś więcej się dowiem.

ps
właśnie sobie uświadomiłem, że - teoretycznie - można trafić na stoku na instruktora tylko po szkole podstawowej...

#40 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2013 - 17:32

z tym średnim wykształceniem w SITS... o ile dobrze pamiętam dopiero w ostatnim sezonie lub 2 lata temu znieśli wymóg "średniego wykształcenia" na instruktora SITS, nie wiem jak było w przypadku dawnego IR i nie wiem jak aktualnie jest w szkołach, które działają z ramienia Awf.