Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie Wiązań Na Desce - Wysuwanie Pedałów Gazu


76 odpowiedzi w tym temacie

#21 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 November 2013 - 22:00

@EriksonE - odp na Twoje pytanie, tak, masz rację. Producent zakłada, że wiązania będą ustawione symetrycznie w osi deski, w pozycji ze schowanymi pedałami gazu, talerzyk centralnie. Zmieniają się siły, gdy zaczynasz kombinować z pedałami (jak to brzmi hehe) czy przesunięciem na talerzyku. Centrowanie wiązania na talerzyku, gdy wysuniesz (bo musisz) przedni pedał gazu, oczywiście może być wskazane.

#22 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2013 - 22:27

To ja też mam zagwozdkę

Nieregulowany heelcup, wkrecam wiązanie na dysku symetrycznie wzledem frontside i backside to moj but bardziej wystaje na back niż na front ( przód buta wywinięty do góry, pięta prosta - predzej spotka się ze sniegiem ) czyli co robimy ? przesuwam na dyskach o oczko w kierunku frontside i wtedy mam buta niby centalnie na desce, ale wiązanie już przecież centalnie nie jest i siły już nie działają tak jak powinny. Regulować to idzie wtedy pedałami czy jest na to inna sztuczka techniczka ?

#23 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 November 2013 - 22:46

Wysuwasz wtedy tylny pedał gazu, przedni na max schowany i przesuwasz wiązanie na talerzyku, jedno oczko pewnie wystarczy. Pamiętaj o tym że highback działa jak dźwignia, przez niego na backside idzie więcej siły na deskę niż na frontside. Więc w tym konkretnym przypadku przesuwając wiązania poprawiasz frontside, o backside się nie martw.

#24 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 November 2013 - 07:48

pokombinuje w takim razie i podeśle fotke.
Dzięki za pomoc.

#25 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2013 - 20:46

Producent zakłada, że wiązania będą ustawione symetrycznie w osi deski, w pozycji ze schowanymi pedałami gazu, talerzyk centralnie.


Czy przy takich ustawieniach może zdarzyć się, że odległość tylnego pedału gazu od bs jest większa niż odległość przedniego od fs? Właśnie zamontowałam sobie moje nowe RL (btw. piękne są :D) - przedni pedał dochodzi do krawędzi, tylnemu do krawędzi brakuje ok. 1cm.
don't follow me - you won't make it...

#26 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2013 - 20:50

myślę, że jeżeli wiązanie z butem jest wycentrowane na desce, a pedały są wyraźnie w różnej odległości od krawędzi, to należałoby je przesunąć, oczywiście pod warunkiem, że but będzie nadal stał na padach a nie wisiał nad nimi... mam nadzieję, że to zrozumiałe w miarę jest... :ashamed:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#27 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2013 - 21:17

No nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe... Bo jeżeli faktycznie producent zakłada, że wiązania będą ustawione centralnie i przy schowanych pedałach gazu, to można pokusić się o stwierdzenie, że różnica w odległości jest zamierzona... Tylko po co? A może nie jest zamierzona, a wynika np. z konstrukcji wiązań... albo z czegoś innego... Nie wiem... Tak tylko pytam... :ashamed:
don't follow me - you won't make it...

#28 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2013 - 21:20

gdyby producent zakładał idealne sytuacje, to wysuwane pedały gazy do dziś nie zostały wymyślone... jest wiele czynników, dla których należy skorzystać z możliwości regulacji elementów wiązania... a może wrzuć fotkę i będzie widniej...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#29 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2013 - 13:56

@snowmoni - tak to jest zamierzone, dobrze kombinujesz :) Wiązania działają jak dźwignia L. Ta asymetria płyty jest zamierzona, heelcup jest tylko z jednej strony, a to jest element, który przenosi siłę z łyżki na płytę. Jak spojrzysz od góry na deskę, to zobaczysz że ta piętka wystaje (zawsze) poza obrys deski. I tak ma być. Symetria powinna być zachowana nie na samej płycie, ale właśnie na heelcupie i przodzie buta. Idealnie ustawione wiązania, dają stabilną jazdę na krechę, bez obciążania żadnej z krawędzi. Mamy wtedy też płynność skrętu, zarówno na backside jak i na frontside, dociśnięcie krawędzi jest optymalne a jazda symetryczna. Jeśli przekombinujemy, wiązania zostaną znacznie przesunięte do którejś z krawędzi, powstanie wtedy asymetria. Czyli jedna krawędź będzie mocniej dociążana, a druga mniej. Efekty mogą być różne, szarpanie deski, zrywanie przyczepności, asymetria skręcania przy skrętach ślizgowym, czyli w jedną stronę mocniej dohamowujemy a w drugą słabiej itp.
Wrzuć fotki zrobione z góry pod kątem 45 stopni.

#30 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 17:51

Wrzucam foty. Mam nadzieję, że są ok. A jak nie, to przepraszam i obiecuję poprawę ... :ashamed:

https://plus.google....852527240698625
don't follow me - you won't make it...

#31 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 18:00

po pierwsze zajefajna deska... :ok: po drugie wygląda jak dla mnie całkiem ok... :ok: po trzecie zajefajne wiązania... :ok: supersecik...

Użytkownik praxx edytował ten post 24 November 2013 - 18:02

  • snowmoni lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#32 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 21:10

:ok: :ok: :ok:
no board no fun!

#33 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2013 - 22:00

Wrzucam foty. Mam nadzieję, że są ok. A jak nie, to przepraszam i obiecuję poprawę ... :ashamed:

https://plus.google....852527240698625

Tak jak mówi praxx, zgadzam się wygląda to całkiem dobrze. Nie do końca widzę czy tam przedni pedał gazu nie jest wysunięty, sprawdź proszę to i schowaj go w razie czego całkowicie.
To że z jednej strony jest trochę więcej miejsca niż z drugiej nie ma znaczenia, jeśli but ładnie leży a wiązania są w osi. Ważne jest że to miejsce tu jest. Jeden punkt do perfekcji do przodu.

#34 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2013 - 22:14

:ok: :ok: :ok:


:ok: :ok: :ok:

Użytkownik retro edytował ten post 24 November 2013 - 22:14


#35 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 22:31

mrgn, tak, przedni pedał jest schowany całkowicie i przy takim ustaweiniu jego górna część sięga równo do krawędzi deski.
wielkie dzięki za cenne uwagi :)

praxx, mike, retro - wiem... :yahoo: dzięki!

teraz niech tylko sypnie...
don't follow me - you won't make it...

#36 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2013 - 22:43

Powiem szczerze że nie widzę by gdzieś ten pedał wystawał. To jest ok, paski dla wygody możesz sobie jeszcze ustawić, ale to już najlepiej na stoku i tyle.

Fluxy, podobnie jak inne wiązania, są przemyślanymi konstrukcjami, temat ten producentom jest doskonale znany. Dlatego tam jest gładka, owalna powierzchnia, nic nie sterczy, nie odstaje, a sam pedał z boku, wyprofilowany jest pod kątem. Gdy jest miękko lub gdy deska mocniej wcina się w śnieg, ten pedał jeździ po stoku :) Na sztruksie to czuć mocno.

#37 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 23:08

Bo nie wystaje :) Tak jak pisałam, jego górna część jest na równi z krawędzią, ale dzięki podcięciom, o którym piszesz jego dolna część znajduje się w odległości ok. 1cm od krawędzi. Wszystko jasne :)
  • mrgn lubi to
don't follow me - you won't make it...

#38 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2013 - 23:26

@snowmoni ja bym spróbował chyba cofnąć odrobinkę do tyłu wiązania, wydaje mi się, że masz tam troszkę miejsca, nie wiem czy fluxy na to pozwolą.

https://plus.google....658527610318684

Użytkownik Arec edytował ten post 24 November 2013 - 23:28


#39 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2013 - 23:32

@snowmoni ja bym spróbował chyba cofnąć odrobinkę do tyłu wiązania, wydaje mi się, że masz tam troszkę miejsca, nie wiem czy fluxy na to pozwolą.

https://plus.google....658527610318684

Na talerzyku przesuniesz każde wiązania :)
Arec, ale zobacz na inne zdjęcia, szczególnie to pokazujące buty w wiązaniu. Raczej je olałeś :)
Jak cofnie się wiązania to czubek buta nie będzie już w ogóle wystawał poza obrys deski. Będą problemy z równowagą na frontside...
A w tej chwili on wystaje wręcz wzorcowo...

#40 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2013 - 23:46

Arec, ale zobacz na inne zdjęcia, szczególnie to pokazujące buty w wiązaniu. Raczej je olałeś :)
Jak cofnie się wiązania to czubek buta nie będzie już w ogóle wystawał poza obrys deski. Będą problemy z równowagą na frontside...
A w tej chwili on wystaje wręcz wzorcowo...


problem z butem może rozwiązać wysuwając heelcupa jedno oczko do przodu w tedy bucik wróci na swoje miejsce ;)

https://plus.google....658527610318684

Użytkownik Arec edytował ten post 24 November 2013 - 23:48




Dodaj odpowiedź