Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[gogle] Electric EG2


86 odpowiedzi w tym temacie

#1 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2010 - 20:58

Kto kolwiek, widział ktokolwiek wie
Jesli macie jakies info na temat tych gogli  to chetnie poczytam bo powaznie zastanawiem sie nad kupnem tych gogli

#2 Faraaa

Faraaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2010 - 22:07

Miejsce pobytu widze że masz Gliwice. Pojedź do Profi Style mają tam ostatni model EG2 bardzo miła obsługa zapytasz się to ci wszystko powiedzą. Jeszcze teraz masz tam -20% ::) Jutro jadę tam to zobaczę czy są jeszcze te EG2 :(

#3 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2010 - 03:16

wlasnie sie tam wybieram jutro moze sie spotkamy:) juz obczailem wczesniej ta miejscowke  :D ale dzieki

#4 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 10 December 2010 - 14:38

Właśnie przyszły do mnie EG2 z tego sezonu, dokładnie model corpo camo-bronze/gold chrome! I są to chyba największe gogle na rynku!!! Mega duża lustrzana, wyglądają naprawdę sodziarsko :D Według załączonej informacji na temat szkła idealnie nadaje się na słoneczne i lekko pochmurne dni, ale dają rade także gdy zachmurzenie jest docyć mocne.
Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami

#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2010 - 15:35

Właśnie przyszły do mnie EG2 z tego sezonu, dokładnie model corpo camo-bronze/gold chrome! I są to chyba największe gogle na rynku!!! Mega duża lustrzana, wyglądają naprawdę sodziarsko :D Według załączonej informacji na temat szkła idealnie nadaje się na słoneczne i lekko pochmurne dni, ale dają rade także gdy zachmurzenie jest docyć mocne.


Nie ma co marzyć. Na duże zachmurzenie nie dadzą rady - testowałem
Dlatego kupiłem Blue Chrome i jest bardzo dobrze. A tak to wygląda.

Testowane w zeszły weekend na Wierchomli i Białce - a słoneczko było zacne :excited:

Dołączona grafika

Użytkownik ProDish edytował ten post 10 December 2010 - 15:36

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2010 - 15:59

Prodish byłeś w piątek na starcie sezonu w białce czy weekend ?

Ja myślę do swoich eg2.5 dokupić szkiełka "yellow" lub "clear" na typowo polskie warunki... Albo zainwestować w drugą jakąś parę z takim szkiełkami.
Standardowe BRONZE/GOLD CHROME LENS dają z deczka po d*pie jak jest mocne zachmurzenie + opady gęstego śniegu.
Po prostu przy sporych prędkościach nie bardzo widać po czym się jedzie, podłoże się zlewa i można nie przyuważyć że wjeżdża się na małą muldę..
Myślę że najlepsze były by czyste szkiełka, ew. yellow.

#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2010 - 16:30

Prodish byłeś w piątek na starcie sezonu w białce czy weekend ?

Ja myślę do swoich eg2.5 dokupić szkiełka "yellow" lub "clear" na typowo polskie warunki... Albo zainwestować w drugą jakąś parę z takim szkiełkami.
Standardowe BRONZE/GOLD CHROME LENS dają z deczka po d*pie jak jest mocne zachmurzenie + opady gęstego śniegu.
Po prostu przy sporych prędkościach nie bardzo widać po czym się jedzie, podłoże się zlewa i można nie przyuważyć że wjeżdża się na małą muldę..
Myślę że najlepsze były by czyste szkiełka, ew. yellow.


Byłem w Piątek
w Sobotę byłem na Wierchomli na rozpoczęcie WSW Team (patrz inny wątek)
w Niedzielę i Poniedziałek byłem w Białce

Szyba Yellow się przydaje. Szczególnie w mglistą pogodę i na wieczór. Ja mam akurat inne gogle z Clear (mam je zawsze w plecaku jak jestem w Alpach i z reguły służą mi do końcowego zjazdu z góry jak jest ciemno lub są słabe warunki)
ale obecnie EG2 i Blue Chrome to moja podstawowa szybka.Uniwersalna. Przepuszczalność jest większa niż Amberków.
Wadą tej szyby jest że na słońce w Alpach trochę za mało ale na nasze waruny w PL - najlepsza
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 10 December 2010 - 17:04

Nie ma co marzyć. Na duże zachmurzenie nie dadzą rady - testowałem
Dlatego kupiłem Blue Chrome i jest bardzo dobrze. A tak to wygląda.

Testowane w zeszły weekend na Wierchomli i Białce - a słoneczko było zacne :excited:

Dołączona grafika



Domyślam się... Dlatego mam też IS z szybą rozjaśniającą na ta gorszą pogodę :D
Ale EG2 kozak dlatego zaczynam się zastanawiać nad dodatkowa szybą do nich... Piszesz że blue daje rade?!
Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2010 - 17:12

Domyślam się... Dlatego mam też IS z szybą rozjaśniającą na ta gorszą pogodę :D
Ale EG2 kozak dlatego zaczynam się zastanawiać nad dodatkowa szybą do nich... Piszesz że blue daje rade?!


daje daje - w cieniu oczy widać :excited: tzn. jest duża przepuszczalność światła.
podobną szybkę ma Dragon Blue ION.

naprawdę super szyby, lekko lustrzane z dużą przepuszczalnością światła. Moim zdaniem najlepsze szyby na nasze warunki. Najbardziej uniwersalna szyba.

Yellow (ewentualnie clear) i Mega Lustra (np. Fire Iridium) to szyby extremalne. Jedne na zero światła a te drugie na "lampę w Alpach"
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 bumblebee

bumblebee

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2010 - 11:26

Macie sklep który polecacie do kupna tych EG2 Blue? Gdzie można nabyć po fajnej cenie ?

Użytkownik bumblebee edytował ten post 11 December 2010 - 11:31


#11 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 11 December 2010 - 12:15

Macie sklep który polecacie do kupna tych EG2 Blue? Gdzie można nabyć po fajnej cenie ?

EG2

EG2

Ciężko dostać te gogle z tą szybą!!! Ceny dalekie od fajnych... :P
Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami

#12 bumblebee

bumblebee

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2010 - 12:22

O cholera ... "dalekie" to mało powiedziane :P A te Dragony są tańsze?

#13 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 11 December 2010 - 12:44

O cholera ... "dalekie" to mało powiedziane :P A te Dragony są tańsze?

Dragon

Dragon

Dragon

Dragon

No trochę tańsze... :P
Visca el Barca "W porównaniu z tym, jak się umiera, to, jak się żyje, nie jest zbyt ważne. A jednak o tym, jak się umiera, decyduje to, jak się żyje." Haruki Murakami

#14 bumblebee

bumblebee

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2010 - 12:55

Najbardziej mi się podobają te cholernie drogie EG2 Process i w sumie nie wiele tańsze Gogle Dragon Wi 11 Mace :P Szkoda, że nie ma gdzieś promocji na takie cacka :P Musiał bym jechać na ratach pewnie kupując je :P

#15 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2010 - 13:48

Najbardziej mi się podobają te cholernie drogie EG2 Process i w sumie nie wiele tańsze Gogle Dragon Wi 11 Mace :P Szkoda, że nie ma gdzieś promocji na takie cacka :P Musiał bym jechać na ratach pewnie kupując je :P


Teraz promocji nie uświadczysz.
Może na początek ferii ale max 10-15%

tanio to można kupować w kwietniu aż do września
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#16 bumblebee

bumblebee

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2010 - 13:53

tanio czyli za ile ? :P może warto wytrzymać bez gogli zime i kupić wówczas. Tym bardziej, że nie będę jeździł jakoś super dużo za pewne. Trochę śniegu w oczach nikomu nie zaszkodziło :P hehe

#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2010 - 13:55

tanio czyli za ile ? :P może warto wytrzymać bez gogli zime i kupić wówczas. Tym bardziej, że nie będę jeździł jakoś super dużo za pewne. Trochę śniegu w oczach nikomu nie zaszkodziło :P hehe


350 PLN, najtaniej co widziałem
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 bumblebee

bumblebee

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2010 - 13:59

no to całkiem całkiem ...550 a 350 to całkiem przyjemna różnica. dzięki za info.

#19 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2010 - 20:30

Byłem w Piątek
w Sobotę byłem na Wierchomli na rozpoczęcie WSW Team (patrz inny wątek)
w Niedzielę i Poniedziałek byłem w Białce

Szyba Yellow się przydaje. Szczególnie w mglistą pogodę i na wieczór. Ja mam akurat inne gogle z Clear (mam je zawsze w plecaku jak jestem w Alpach i z reguły służą mi do końcowego zjazdu z góry jak jest ciemno lub są słabe warunki)
ale obecnie EG2 i Blue Chrome to moja podstawowa szybka.Uniwersalna. Przepuszczalność jest większa niż Amberków.
Wadą tej szyby jest że na słońce w Alpach trochę za mało ale na nasze waruny w PL - najlepsza


w takim razie kojarzę pomarańczowego snowboardera w eg2. Trudno Cię nie zauważyć w tym wdzianku ;)

Widzę że jesteś oblatany w tych szybach więc zapytam jaką byś polecił jaką drugą do electriców na nasze warunki ? Yellow, clear czy tą blue chrome, czy może samą blue ?

#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2010 - 22:40

w takim razie kojarzę pomarańczowego snowboardera w eg2. Trudno Cię nie zauważyć w tym wdzianku ;)

Widzę że jesteś oblatany w tych szybach więc zapytam jaką byś polecił jaką drugą do electriców na nasze warunki ? Yellow, clear czy tą blue chrome, czy może samą blue ?


Extremum to Lustro - na maga słońce i nasze słońce
jak zajdzie lekko słoneczko już jest słabo
ale nie dla Blue Chrome

na padanie śniegu lub noc żółte lub clear (bardziej na noc)

ja na alpy / słońce mam lustro
na warun PL uniwersalne Blue Chrome
a na koniec dnia lub noc mam żółte (akurat mam ramkę Anona)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama