Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Techniki Carving A Metodyka Sits

281 odpowiedzi w tym temacie

#21 wuesel

wuesel

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 40 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 13 marzec 2013 - 23:27

L3wy- nie nie :) zle mnie zrozumiales. Chlopaki owszem jezdza sportowo czy extremecarving, ale ja jezdze kaczke i to chocby z powodu zamilowania do fs. O ile wiem to juz niebaem nie trzeba bedzie miec instruktora zeby uczyc (uwolnienie zawodow). Inna sprawa ze jestem po prostu typem ktory jak sie za cos zabiera to lubi to robic tip top stad moje dociekania apropos scyzoryka. Nie mam na tyle zapalu by walczyc z sitsem ale to tez pewnie przez to ze nie zalazl mi za skore i nie mam w tym interesu. Boli jednak kiedy tak jak mowisz nie ma materialow szkoleniowych itp. Jasne najlatwiej isc na szkolenie ktore nie nalezy do najtanszych i moze sie okazac ze nie nauczy Cie czystej techniki bo instruktor dokonal blednej analizy tych rozbieznosci wspominanych wczesniej. Ciesze sie jednak ze ktos przyznaje ze znana nam wszystkim ksiazka nie powinna byc traktowana jak. Biblia. Ta druga ma mnie baboli i jednak nieco bardziej trzyma sie kupy :) tak czy inaczej dosc walenia w klawiature czy telefon... lepiej te sily stracic na stoku ;)
Pzdr

Wysy┼éane z mojego GT-I9300 za pomoc─ů Tapatalk 2

#22 l3wy

l3wy

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 283 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 13 marzec 2013 - 23:28

Ale ch┼éopaki czy snowboard to tylko kraw─Öd┼║? Ja osobi┼Ťcie zrezygnowa┼éem z nart bo sama kraw─Ödz mnie znudzi┼éa. Wy jeste┼Ťcie za opcj─ů kraw─Ödzi ale po┼Ťr├│d og├│┼é snowboardzist├│w jeste┼Ťcie w zdecydowanej mniejszo┼Ťci.

Marek, przyjdzie do Ciebie ch┼éopak, kt├│remu ustawisz plusowe k─ůty nauczysz go swojej techniki ci─Ötego a po jakim┼Ť czasie m┼éody zachce poskaka─ç w snowparku? B─Ödzie mia┼é przejebane. Co by nie m├│wi─ç o programie sitsu z┼éego, to wg mnie uczy stania na desce, skr─Öt├│w ci─Ötych, ┼Ťlizgowych, rotacyjnych - co potem przydaj─Ö si─Ö w butterach, skokach z rotacjami) etc. Jest baz─ů dzi─Öki kt├│rej ka┼╝dy moze wszystkiego pr├│bowa─ç i zadecydowa─ç w kt├│r─ů stron─Ö i┼Ť─ç.

Twoje nauki skazuj─ů go wy┼é─ůcznie na dynamiczn─ů jazd─Ö.

Kwestia koszt├│w kurs├│w i egzamin├│w sits to ju┼╝ inna bajka, za pieni─ůdze kt├│re trzeba wpakowa─ç aby sta─ç si─Ö pe┼énoprawnym instruktorem to ju┼╝ chyba mo┼╝na sobie licencje pilota ma┼éej awionetki wyrobic. Pazerno┼Ť─ç tego zwi─ůzku jest do┼Ť─ç spora niestety

#23 Mareksbx

Mareksbx

Młody snołborder

• Team9
  • 67 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 marzec 2013 - 23:29

@morrdor CIIII pr├│buje co┼Ť zrozumie─ç :) i nie chodzi o fakt wyci─ůgania siana ...tylko o technik─Ö nie wiem czy wiesz ale Marta jest po kursach sits i czasami jak do mnie m├│wi to m├│j ma┼éy m├│zg wtedy " fryyyy ? co ? ona do mnie m├│wi;/!? " bo to jest ca┼ékiem fajna sprawa oni maj─ů ustalon─ů metodyk─Ö uczenia ┼╝e na 1 klas─Ö mamy to na 2 klas─Ö mamy to na 3 klas─Ö mamy to a u nas jest Cel do kt├│rego trzeba d─ů┼╝y─ç czyli wyniki. I mo┼╝liwe ┼╝e co┼Ť troch─Ö prawdy w tym jest co tutaj ch┼éopaki wypisuj─ů.

#24 mordorr

mordorr

Nowy na forum

• Team9
  • 27 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:30

nie no - bez przesady ....

popatrzcie na skutecznosc nauki jazdy na snowboardzie i na nartach!

na oko - moje chłopskie proste oko:
5% snowboardzist├│w je┼╝dzi fajnie (w wi─Ökszo┼Ťci to instruktorzy) - reszta szura, zamiata i siedzi na srodku stoku.
10% narciarzy jezdzi za***iscie. dodatkowo z 30% jezdzi fajnie - przyjemnie dla oka.

porazka snowboardu na calej linii.. wstyd na wyciagu siedziec z narciarzami i swiecic oczami, za to co si─Ö dziej─Ö w snowboardowym wydaniu ponizej - na stoku.... WSTYD

#25 Arec

Arec

;)

• Snowboard Summit Squad
  • 3195 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:31

@Mareksbx

ale nie ma takiego programu nauczania aby takich instruktor├│w "uniwersalnych" wychowa─ç, oczywi┼Ťcie taki system by┼éby najlepszy, ale p├│ki co takowego nie ma :P

#26 Mareksbx

Mareksbx

Młody snołborder

• Team9
  • 67 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:36

Ale ch┼éopaki czy snowboard to tylko kraw─Öd┼║? Ja osobi┼Ťcie zrezygnowa┼éem z nart bo sama kraw─Ödz mnie znudzi┼éa. Wy jeste┼Ťcie za opcj─ů kraw─Ödzi ale po┼Ťr├│d og├│┼é snowboardzist├│w jeste┼Ťcie w zdecydowanej mniejszo┼Ťci.

Marek, przyjdzie do Ciebie ch┼éopak, kt├│remu ustawisz plusowe k─ůty nauczysz go swojej techniki ci─Ötego a po jakim┼Ť czasie m┼éody zachce poskaka─ç w snowparku? B─Ödzie mia┼é przejebane. Co by nie m├│wi─ç o programie sitsu z┼éego, to wg mnie uczy stania na desce, skr─Öt├│w ci─Ötych, ┼Ťlizgowych, rotacyjnych - co potem przydaj─Ö si─Ö w butterach, skokach z rotacjami) etc. Jest baz─ů dzi─Öki kt├│rej ka┼╝dy moze wszystkiego pr├│bowa─ç i zadecydowa─ç w kt├│r─ů stron─Ö i┼Ť─ç.

Twoje nauki skazuj─ů go wy┼é─ůcznie na dynamiczn─ů jazd─Ö.

Kwestia koszt├│w kurs├│w i egzamin├│w sits to ju┼╝ inna bajka, za pieni─ůdze kt├│re trzeba wpakowa─ç aby sta─ç si─Ö pe┼énoprawnym instruktorem to ju┼╝ chyba mo┼╝na sobie licencje pilota ma┼éej awionetki wyrobic. Pazerno┼Ť─ç tego zwi─ůzku jest do┼Ť─ç spora niestety

jeszcze nigdy ale to nigdy nie ustawi┼éem + k─ůt├│w pocz─ůtkuj─ůcemu to skaza┼éo by go na bardzo du┼╝y b├│l kolan + niewygodn─ů pozycj─Ö + nara┼╝am go na wi─Ökszy uraz.

Ustawienie dla pocz─ůtkuj─ůcego prz├│d 15 a ty┼é 0. Dlaczego tak ? Sukces dla osoby pocz─ůtkuj─ůcej jest wykona─ç skr─Öt na nog─Ö lepsz─ů i chyba zgodzisz si─Ö z tym?
Tak samo jest z ustawieniem na kaczk─Ö cz┼éowiek upada na wewn─Ötrzn─ů stron─Ö kolan nast─Öpuj─ů liczne napi─Öcia i mikro urazy. Sam dla siebie spr├│buj si─ů┼Ť─ç na ┼Ťniegu na kontach kt├│re poda┼éem a kontach na kaczk─Ö (chodzi oczywi┼Ťcie o kolana).

Co o tym my┼Ťlisz? troch─Ö zboczyli┼Ťmy z tematu ale ja si─Ö czego┼Ť dowiedzia┼éem :)!

ahh i jeszcze m├│wimy o osobach pocz─ůtkuj─ůcych a ty mi tu z rotacjami wyskakujesz:D albo pocz─ůtkuj─ůcy albo ju┼╝ ogarnia temat.

Użytkownik Mareksbx edytował ten post 13 marzec 2013 - 23:39

#27 mordorr

mordorr

Nowy na forum

• Team9
  • 27 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:37

Ale ch┼éopaki czy snowboard to tylko kraw─Öd┼║? Ja osobi┼Ťcie zrezygnowa┼éem z nart bo sama kraw─Ödz mnie znudzi┼éa.

Za kr├│tko ┼╝yjesz.... ja na deske wsiad┼éem w┼éasnie dlatego, ┼╝e narty owszem mia┼éy kraw─Öd┼║, ale jazdy z tego nie by┼éo.... kolanko pod kolanko. a deska to skr─Öt ci─Öty. narty "ukrad┼éy" t─ů technologi─Ö i w sumie w tej chwili niewiele r├│┼╝ni─ů sie od deski.
zapytajmy shamana - ma w końcu tego instruktora rekreacji narciarstwa: narty = 2 x snowboard - skręt backside. brak FS. racja?

jest w tej chwili PGS na nartach ? JEST.
jest Narty BoarderCross ? JEST
  • Mareksbx lubi to

#28 l3wy

l3wy

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 283 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:49

Nie raz s┼éysza┼éem, o tym by pocz─ůtkuj─ůcym ustawia─ç w tylnej nodze zerowy k─ůt. Niemniej chyba cz─Ö┼Ťciej aby da─ç lekki minus, kt├│ry to w┼éa┼Ťnie oszcz─Ödza kolano - zatem mamy tu sprzeczne teorie. Nie jestem ortoped─ů aby si─Ö o to spiera─ç, po sobie wiem ┼╝e mi k─ůt 0 z ty┼éu nie s┼éu┼╝y┼é i bola┼éo mnie kolano. Ch─Ötnie poczyta┼ébym troch─Ö o tym. Po 2 lekka kaczka powoduje ┼╝e ┼éatwiej zachowa─ç linie bark├│w r├│wnolegle z desk─ů. O ┼éatwiejszej je┼║dzie na switch nie ma nawet co pisa─ç ale jak jeste┼Ťmy przy pocz─ůtkuj─ůcych to nie jest potrzebna.

Kaczka jest te┼╝ niezb─Ödna przy skokach, gdzie kolana powinny i┼Ť─ç na zewn─ůtrz, k─ůt zerowy te┼╝ do tego nie b─Ödzie najlepszy.

Osobi┼Ťcie jezdze na +18 i -15. Kolana mam ca┼ée a takie ustawienie jest dla mnie najbardziej komfortowe. Przy innych pojawia┼éy si─Ö b├│le kolan etc.

#29 kielon

kielon

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:49

@Mareksbx

we┼║ pod uwag─Ö, ┼╝e SITS to jazda rekreacyjna i nie polega na zasuwaniu 80km/h po stokach, jazda sportowa przygotowuj─Ö Ci─Ö do jazdy szybkiej i na czas.

Widz─Ö zaczynaj─ů przechwa┼éki wychodzi─ç. Co innego jest jak ja┼Ť uczy si─Ö w AWF Katowice specjalno┼Ť─ç snowboard a co innego jest jak ch┼éopak w Twoim wieku dopiero zaczyna ze snowboardem, Wi─Öc swoje osi─ůgni─Öcia "mistrzu' trzyma┼é bym na wodzy...z reszt─ů ju┼╝ chyba @kielon Ci to raz wypomnia┼é ;)

Nie por├│wnujcie jazdy mi─Ödzy tyczkami a jazd─ů SITS

Aro, nie mieszaj mnie pls do Waszej dyskusji - ju┼╝ dzi┼Ť mi si─Ö dosta┼éo na forum :jump:

#30 Arec

Arec

;)

• Snowboard Summit Squad
  • 3195 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:54

zapominacie jeszcze o jednym du┼╝ym fakcie...zawa┼╝cie jakie d┼éugo┼Ťci desek u┼╝ywacie do ┼Ťmigania i jakie rodzaje u┼╝ywaj─ů desek wi─Ökszo┼Ťci os├│b na stokach, r├│┼╝nica w deskach jest ogromna, co ma wp┼éyw na wszystko ko┼äcz─ůc na je┼╝dzie na czystej kraw─Ödzi....nie da si─Ö tego wszystkiego wrzuci─ç do jednego worka tak jak wy tego oczekujecie.

Za┼é├│┼╝cie stowarzyszenie, nazwijcie je jako┼Ť i problem rozwi─ůzany, napiszcie program nauczania instruktor├│w tak aby Ci instruktorzy mogli uczy─ç "po waszemu" itd.. bo tak naprawd─Ö wszyscy p├│ki co tylko szczekaj─ů co jest z┼ée itp, Kunysz kiedy┼Ť tak zrobi┼é i mamy SITS, teraz wasza kolej - m┼éodzie┼╝y aby si─Ö wykaza┼éa

Aro, nie mieszaj mnie pls do Waszej dyskusji - ju┼╝ dzi┼Ť mi si─Ö dosta┼éo na forum :jump:

to si─Ö ju┼╝ wi─Öcej nie powt├│rzy ;) :P

pozdro

#31 l3wy

l3wy

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 283 post├│w

Napisano 13 marzec 2013 - 23:56

To taka polska przypad┼éo┼Ť─ç - narzekanie i krytyka przy braku jakiegokolwiek dzia┼éania. Trzymam kciuki za kogo┼Ť kto stworzy co┼Ť lepszego.

#32 kielon

kielon

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 post├│w

Napisano 14 marzec 2013 - 00:02

zapominacie jeszcze o jednym du┼╝ym fakcie...zawa┼╝cie jakie d┼éugo┼Ťci desek u┼╝ywacie do ┼Ťmigania i jakie rodzaje u┼╝ywaj─ů desek wi─Ökszo┼Ťci os├│b na stokach, r├│┼╝nica w deskach jest ogromna, co ma wp┼éyw na wszystko ko┼äcz─ůc na je┼╝dzie na czystej kraw─Ödzi....nie da si─Ö tego wszystkiego wrzuci─ç do jednego worka tak jak wy tego oczekujecie.

Za┼é├│┼╝cie stowarzyszenie, nazwijcie je jako┼Ť i problem rozwi─ůzany, napiszcie program nauczania instruktor├│w tak aby Ci instruktorzy mogli uczy─ç "po waszemu" itd.. bo tak naprawd─Ö wszyscy p├│ki co tylko szczekaj─ů co jest z┼ée itp, Kunysz kiedy┼Ť tak zrobi┼é i mamy SITS, teraz wasza kolej - m┼éodzie┼╝y aby si─Ö wykaza┼éa

pozdro

dzi─Öki :jupi2: :jupi2: :jupi2:

#33 mordorr

mordorr

Nowy na forum

• Team9
  • 27 post├│w

Napisano 14 marzec 2013 - 00:05

pozdro

mnie zawsze uczyli, ┼╝eby najpierw s┼éucha─ç. wi─Öc s┼éucham i obserwuj─Ö. uwierzcie mi, ze moim najwi─Ökszym snowboardowym marzeniem jest to, ┼╝eby┼Ťmy je┼╝dzli (my jako spo┼éeczno┼Ť─ç) przynajmniej tak dobrze, jak robi─ů to narciarze. ale widz─Ö, ┼╝e nic, a nic nie idzie to w kierunku "ku lepszemu"

najmniejszy problem to snowboardzisci siedz─ůcy wsz─Ödzie gdzie si─Ö da i szuraj─ůcy wszystko co si─Ö da. pytanie, na kt├│re musimy sobie odpowiedzie─ç to - DLACZEGO ?

#34 Mareksbx

Mareksbx

Młody snołborder

• Team9
  • 67 post├│w

Napisano 14 marzec 2013 - 00:06

Nie raz s┼éysza┼éem, o tym by pocz─ůtkuj─ůcym ustawia─ç w tylnej nodze zerowy k─ůt. Niemniej chyba cz─Ö┼Ťciej aby da─ç lekki minus, kt├│ry to w┼éa┼Ťnie oszcz─Ödza kolano - zatem mamy tu sprzeczne teorie. Nie jestem ortoped─ů aby si─Ö o to spiera─ç, po sobie wiem ┼╝e mi k─ůt 0 z ty┼éu nie s┼éu┼╝y┼é i bola┼éo mnie kolano. Ch─Ötnie poczyta┼ébym troch─Ö o tym. Po 2 lekka kaczka powoduje ┼╝e ┼éatwiej zachowa─ç linie bark├│w r├│wnolegle z desk─ů. O ┼éatwiejszej je┼║dzie na switch nie ma nawet co pisa─ç ale jak jeste┼Ťmy przy pocz─ůtkuj─ůcych to nie jest potrzebna.

Kaczka jest te┼╝ niezb─Ödna przy skokach, gdzie kolana powinny i┼Ť─ç na zewn─ůtrz, k─ůt zerowy te┼╝ do tego nie b─Ödzie najlepszy.

Osobi┼Ťcie jezdze na +18 i -15. Kolana mam ca┼ée a takie ustawienie jest dla mnie najbardziej komfortowe. Przy innych pojawia┼éy si─Ö b├│le kolan etc.

tak masz troch─Ö racji poniewa┼╝ ju┼╝ pewnie nawet jak chodzisz to stopy ustawiasz na zewn─ůtrz. Jest to zwi─ůzane z tym ┼╝e podczas pewnego etapu rozwoju nikt (gdy uros┼éy stopy) nie m├│wi┼é Ci ┼╝eby stopy stawia─ç prosto z s─ů to tak zwane zwyrodnienia ewolucyjne ? czy co┼Ť w ten dese┼ä.

Id─ůc tym tropem podczas robienia przysiadu ty przysiad z automatu wykonujesz z kolanami na zewn─ůtrz. A prawid┼éowy przysiad jest wykonywany w nast─Öpuj─ůcy spos├│b: Kolano nie wyprzedza stopy i rzepka znajduje si─Ö nad drugim palcem u stopy. Wiedza jest w ka┼╝dej ksi─ů┼╝ce do fizjoterapii itp
http://www.youtube.com/watch?v=HBF5IX1wVTI tak do 2,30 mo┼╝na jej wys┼éucha─ç bo m─ůdrze m├│wi, i teraz idziemy dalej tym tropem i dochodzimy do mojego ustawienia o kt├│rym pisa┼éem. :) nie trzeba czyta─ç wystarczy ogl─ůda─ç. Przy okazji na naszej stronie www.team9.pl znajduje si─Ö kontakt do fizjoterapeuty kt├│ry sk┼éada nasz team snowboardowy i jiu-jitsu. Dlatego posiadam tak─ů wiedz─Ö je┼Ťli chodzi o ustawienie. I od kiedy korzystamy z jego us┼éug znacznie polepszaj─ů si─Ö wyniki u naszych zawodnik├│w.

co do tworzenia mam ju┼╝ kilka prac przygotowanych oddanych do dzia┼éu metodyki wf nawet dobrze zaopiniowanych ale tak jak m├│wi─Ö technika idzie do przodu, co sezon musieli by┼Ťmy wydawa─ç now─ů ksi─ů┼╝k─Ö ;) obecnie pracujemy nad stworzeniem z┼éotego p├│┼é ┼Ťrodka kt├│ry nie b─Ödzie dyskryminowa┼é ani kaczki ani 0/28 ani 55/60. Jest to ci─Ö┼╝kie je┼Ťli chodzi o kaczk─Ö dlatego pr├│buj─Ö si─Ö czego┼Ť dowiedzie─ç i jestem bardzo wdzi─Öczny za ka┼╝d─ů wypowied┼║ kt├│ra piszecie poniewa┼╝ sk┼éania mnie to do refleksji i daje do my┼Ťlenia:)!

Użytkownik Mareksbx edytował ten post 14 marzec 2013 - 00:10

#35 Arec

Arec

;)

• Snowboard Summit Squad
  • 3195 post├│w

Napisano 14 marzec 2013 - 00:12

mnie zawsze uczyli, ┼╝eby najpierw s┼éucha─ç. wi─Öc s┼éucham i obserwuj─Ö. uwierzcie mi, ze moim najwi─Ökszym snowboardowym marzeniem jest to, ┼╝eby┼Ťmy je┼╝dzli (my jako spo┼éeczno┼Ť─ç) przynajmniej tak dobrze, jak robi─ů to narciarze. ale widz─Ö, ┼╝e nic, a nic nie idzie to w kierunku "ku lepszemu"

najmniejszy problem to snowboardzisci siedz─ůcy wsz─Ödzie gdzie si─Ö da i szuraj─ůcy wszystko co si─Ö da. pytanie, na kt├│re musimy sobie odpowiedzie─ç to - DLACZEGO ?

na pewno nie dlatego, ┼╝e SITS istnieje :) nie por├│wnywa┼ébym te┼╝ do narciarzy z faktu, ┼╝e statystyki pod wzgl─Ödem r├│┼╝nicy w ilo┼Ťci narciarzy przypadaj─ůcych na snowboardzist├│w jest ogromna.

#36 Finlarod

Finlarod

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 141 post├│w
  • Poziom zaawansowania:mam II klas─Ö SITS PZS

Napisano 14 marzec 2013 - 00:15

@ Marek - nie znam si─Ö na zasadach biomechaniki itp. ale zastanawia mnie taka rzecz - przypuszczam, ┼╝e ka┼╝dy mo┼╝e by─ç zbudowany troch─Ö inaczej, wsiadaj─ůc na desk─Ö mie─ç ju┼╝ jakie┼Ť "uwarunkowania" je┼Ťli chodzi o kolana - sorry za taki opis, ale mam nadziej─Ö, ┼╝e wiadomo, o co mi chodzi ;)

I teraz - czy jest opcja, ┼╝eby taki fizjoterapeuta nas zbada┼é i podpowiedzia┼é, jaki k─ůt by┼éby dla nas na desce najlepszy? Tak, coby za wczasu zatroszczy─ç si─Ö o nasze kolana. Bo teraz to mo┼╝e nie taki problem (dla zawodnik├│w co innego, bo je┼╝d┼╝─ů bardziej intensywnie), ale jak si─Ö spojrzy na starszych wiekiem amator├│w sport├│w zimowych to bardzo wielu z nich w pewnym momencie ma problemy z kolanami.

Pozdrawiam!

aa i jeszcze taki mały edit:
Mordorr napisał: "mnie zawsze uczyli, żeby najpierw słuchać. więc słucham i obserwuję."

Pyta┼ée┼Ť Arec, czemu mam zaznaczon─ů drug─ů klas─Ö ;) W┼éa┼Ťnie dlatego. Bo jak napisz─Ö, ┼╝e przygl─ůdam si─Ö alternatywnym metodom, to trudno mi zarzuci─ç, ┼╝e nic nie wiem, nawet nie spr├│bowa┼éam, nie da┼éam sobie powiedzie─ç itp. A na II klas─Ö ci─Öte by┼éy - dla mnie si─Ö nie sprawdzi┼éy, chocia┼╝ znaczek dosta┼éam, to wcale nie poczu┼éam si─Ö na stoku jak "┼Ťredniozaawansowany" rider. No i ci─ůg┼éa frustracja - czemu na nartach uda┼éo si─Ö osi─ůgn─ů─ç tyle w jeden sezon, a desce od tylu sezon├│w nie wychodzi? Switch za to zacz─ů┼é wychodzi─ç bez skutk├│w ubocznych w postaci gipsu i to by┼éo bardzo fajne. Ale kraw─Ödzi p├│ki co szukam dalej ;]

Użytkownik Finlarod edytował ten post 14 marzec 2013 - 00:29

#37 Mareksbx

Mareksbx

Młody snołborder

• Team9
  • 67 post├│w

Napisano 14 marzec 2013 - 00:24

Je┼Ťli chodzi o budow─Ö ka┼╝da jest taka sama z czasem nabywamy zwyrodnie┼ä uwarunkowanych trybem ┼╝ycia uprawianym sportem naj┼éatwiejszy przyk┼éad to uszy grappler├│w maja dupne kalafiory jest to zwyrodnieni i gdyby temu zapobiegali tzn kramy odpowiedni masa┼╝ po treningu ich uszy by wygl─ůda┼éy normalnie. Identycznie jest ze snowboardem. W Fizjo wyst─Öpuje regu┼éa o kt├│rej wspomnia┼éem jak pisa┼éem o przysiadach wynika to z biomechaniki cz┼éowieka jest to ruch prostu przez co nie wp┼éywa negatywnie na staw idealnie wywa┼╝ony ┼Ťrodek ci─Ö┼╝ko┼Ťci i wio ;) tak samo jest z desk─ů ustawienie pot─Ö┼╝nie zmienia ustawienie ┼Ťrodka ci─Ö┼╝ko┼Ťci i mo┼╝liwo┼Ťci docisku kraw─Ödzi. Przy ustawieniu jak ma l3wy te┼╝ si─Ö da ale opr├│cz ruchu w jednej p┼éaszczy┼║nie dochodzi ruch w drugiej p┼éaszczy┼║nie no i w tym momencie obci─ů┼╝enie staw├│w zwi─Öksza si─Ö no i wiesz jak jest :P

#38 mordorr

mordorr

Nowy na forum

• Team9
  • 27 post├│w

Napisano 14 marzec 2013 - 00:25

na pewno nie dlatego, ┼╝e SITS istnieje :) nie por├│wnywa┼ébym te┼╝ do narciarzy z faktu, ┼╝e statystyki pod wzgl─Ödem r├│┼╝nicy w ilo┼Ťci narciarzy przypadaj─ůcych na snowboardzist├│w jest ogromna.

por├│wnuj─ůc obj─Öto┼Ťciowo - w dalszym ci─ůgu je┼║dzimy gorzej. na 10 narciarzy 2 si─Ö uczy, 5 szura, a pozosta┼éa 3ka zapier...ala a┼╝ mi┼éo
na 10ciu snowboardzist├│w 2 uczy si─Ö mniej ni┼╝ rok, 5ciu uczy sie 6 lat i ci─ůgle szura, 1-2 uczy si─Ö 6 lat i w miar─Ö ogarnia, a 0-1 ┼Ťmiga, a┼╝ mi┼éo popatrze─ç. taka smutna statystyka, kt├│ra zbudowa┼éem w oparciu o moje obserwacje.

ale jak si─Ö spojrzy na starszych wiekiem amator├│w sport├│w zimowych to bardzo wielu z nich w pewnym momencie ma problemy z kolanami.

Pozdrawiam!

niestety - każdy sport prowadzi do kalectwa. będziemy za to płacić na emeryturze. taka cena, za przerost komory sercowej :)

#39 Finlarod

Finlarod

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 141 post├│w
  • Poziom zaawansowania:mam II klas─Ö SITS PZS

Napisano 14 marzec 2013 - 00:27

No tak, ale je┼Ťli nabywamy zwyrodnie┼ä, to mo┼╝emy ju┼╝ z nimi wsiada─ç na dech─Ö i wtedy nasze kolanka odstaj─ů chyba nieco od og├│┼éu i czy nie nale┼╝a┼éoby tego uwzgl─Ödni─ç przy ustawieniu?
Pytam teoretycznie ;)

#40 l3wy

l3wy

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 283 post├│w

Napisano 14 marzec 2013 - 00:30

Marek to co pokazuje ta dziewczyna nie do ko┼äca wg mnie pokrywa si─Ö z tematem naszej rozmowy. Ci─Ö┼╝ar cia┼éa na pi─Ötach kolana nie wyprzedzaj─ů palcy, wszystko jak najbardziej rozumiem, by─ç mo┼╝e w dynamicznym skr─Öcie beck jest to poprawne i idealne. Niemniej Ty ci─ůgle trzymasz si─Ö waszej dynamicznej jazdy. Ja z kolei staram si─Ö obj─ů─ç temat szerzej. Pierwsz─ů podstawow─ů zasad─ů we FS jest aby kolana sz┼éy na zewn─ůtrz. Podczas nietrafionego l─ůdowania np na tylni─ů nog─Ö gdy kolano b─Ödziemy mieli tak jak pokazuje ta pani b─ůdz co gorsze kolano schodz─ůce do wewn─ůtrz - nasze wi─ůzad┼éa mo┼╝e trafi─ç szlak. Tak samo ci─Ö┼╝ar cia┼éa na pi─Ötach te┼╝ nie by┼éby po┼╝─ůdany przy l─ůdowaniu:)

Ci─ůgle troche si─Ö mijamy, je┼Ťli pracujecie nad waszym stylem jazdy, s─ů tego post─Öpy gratuluje, dobra robota. Natomiast nie mierz wszystkiego swoj─ů miar─ů bo techniki kt├│re sprawdzaj─ů si─Ö w jednym nie koniecznie b─Öd─ů dobre w drugim. St─ůd pomimo mojej niech─Öci do SITS my┼Ťl─Ö, ┼╝e p├│ki co nikt nic lepszego i bardziej uniwersalnego jeszcze u nas w polszy nie wymy┼Ťli┼é i pewnie przez d┼éugi czas nie wymy┼Ťli.

Co do poziomu na stokach to fakt nie jest r├│┼╝owo, ale s─ůdze ┼╝e po pierwsze primo na nartach pozycja jest bardziej naturalna i ┼éatwiej jest samemu si─Ö tego nauczy─ç. Jak wiadomo polak krezusem nie jest wi─Öc lekcji bra─ç nie lubi, a jak nie wezmie to si─Ö nie nauczy. Drug─ů spraw─ů jest sprzet z wypozyczalni, kt├│ry rzadko nadaje si─Ö do jazdy.