Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wiązania


70 odpowiedzi w tym temacie

#41 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2012 - 18:22

no nie wiem, ja nie będę się uczyła jeździć na stoku - czemu, bo wstyd (stara baba, a glebę za glebą będzie zaliczać), będę się uczyła na takim ok 300m zjeździe w lesie, więc jak pojadę nie w tą stronę co trzeba (wpadnę np w jakieś krzaki, tudzież sosnę :hahaha2: ), to może się chyba i deska zniszczyć - nie wiem nie sprawdzałam tego jeszcze

#42 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2012 - 18:35

Zeszłej wiosny widziałem jak mój sąsiad, lat 80 parę uczył się jeździć na rolkach (niewiele wcześniej objechał samotnie rowerem Europę), na stoku śmiga na prostych długich nartach w kombinezonie z lat 30-tych chyba :) Śmiga tak że nie mogę go dogonić. Jak tylko spadnie śnieg robi pierwsze linie na biegówkach w lesie.
Wiek nie jest ważny, chociaż jestem 100% pewien że nie masz 80 lat :hahaha2:. Jeśli tylko chcesz się uczyć czegoś nowego to szacun a nie wstyd.

Użytkownik retro edytował ten post 05 March 2012 - 18:38


#43 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 March 2012 - 18:35

no nie wiem, ja nie będę się uczyła jeździć na stoku - czemu, bo wstyd (stara baba, a glebę za glebą będzie zaliczać), będę się uczyła na takim ok 300m zjeździe w lesie, więc jak pojadę nie w tą stronę co trzeba (wpadnę np w jakieś krzaki, tudzież sosnę :hahaha2: ), to może się chyba i deska zniszczyć - nie wiem nie sprawdzałam tego jeszcze


Aha, czyli będziesz się uczyła albo w puchu leżącym na gołej trawie czy innym kartoflisku, albo na zamarzniętej gąbce po roztopach. Czuje, że jesteś niereformowalnym przypadkiem i żadna gadka tutaj nie ma większego sensu.

#44 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 March 2012 - 18:41

Aha, czyli będziesz się uczyła albo w puchu leżącym na gołej trawie czy innym kartoflisku, albo na zamarzniętej gąbce po roztopach.

Na zjazdówce, czy też slalomówce?
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#45 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2012 - 20:07

Wiek nie jest ważny, chociaż jestem 100% pewien że nie masz 80 lat


do 80 jeszcze faktycznie nie dobijam :hahaha2:, a tak w ogóle to szacunek za odwagę dla tego Pana, no i za zdrowie, które mu pozwala na takie wyczyny

Jeśli tylko chcesz się uczyć czegoś nowego to szacun a nie wstyd

Dla Ciebie szacun, ale dla większości nastolatków powód do drwin i kpin.....



Aha, czyli będziesz się uczyła albo w puchu leżącym na gołej trawie czy innym kartoflisku, albo na zamarzniętej gąbce po roztopach

Raczej na bardzo szerokiej ścieżce leśnej, mam jedną taką upatrzoną nachylenie nie jest duże, więc powinno być bezpiecznie. Sam puch chyba powinien mnie w jakiś sposób wyhamowywać - więc to chyba dodatkowy atut, że nie rozwinę przypadkowo dużej prędkości. Sama nie wiem jak to się będzie zachowywać - liczę na to, że na początkowych śniegach da się śmigać, później jak już co 3cm nie będę zaliczać upadku, to pomyślę o stoku.


Na zjazdówce, czy też slalomówce?

Jeśli to pytanie do mnie to nie ukrywam, że do teraz nie wiem co dokładnie mam - raz piszecie, że to twarda zjazdówka, raz, że slalomówka, a w ogóle to była kupowana jako deska all mountain - także nie wiem.

#46 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 March 2012 - 20:44

Wtrącę się do dyskusji, bo w sumie trochę mnie niepokoi Twoje podejście do sprawy. Pomińmy już ten fakt, że masz nieodpowiednią deskę do nauki, co oczywiśćie będzie miało negatywny wpływ na tempo nauki.

Odradzam Ci samodzielną naukę jazdy na jakiejś tam ścieżce w lesie. Idź na stok dla początkujących i weź sobie instruktora tak na 2-3h.
Sama to się nauczysz, ale złej techniki. Wyrobisz sobie nieprawidłową postawę, nawyki i tylko będziesz miała pod górkę. Owszem, z czasem sama pewnie do czegoś tam dojdziesz, ale zamiast mieć FUN będzie niepotrzebny pot, ból, łzy i frustracja, że "nastolatki śmigają i się ze mnie śmieją, a ja stara baba nic nie potrafię".

Sam mam młodszych kumpli, sprawniejszych fizycznie, ale też głupio upartych, że oni sami się wszystkiego nauczą... No i co mają z tego? Jeżdżą już 3-4 sezon i postępy owszem są, ale sami mi przyznają, że ja od nich śmigam lepiej już po 2 seonach. A jest to głównie zasługą tego, że schowałem dumę do kieszeni, siedziałem cały ubiegły rok na oślej łączce i szlifowałem podstawy, mając 3 razy do instruktora na 1-2h. I na prawdę, nie kosztowało mnie to fortuny.

Sama ucząc się, będziesz czuła że coś robisz nieprawidłowo, ale nie będziesz wiedziała co. Instruktor jest w stanie szybko Ci wskazać błędy jakie popełniasz i powiedzieć co i jak należy poprawić/zrobić żeby było ok.

Oczywiście decyzję podejmiesz sama, ale jeśli na wstępie zdecydowałaś się uczyć na desce która nie będzie łatwa do opanowania, to nie utrudniaj jeszcze sobie zadania. No chyba że lubisz mieć zawsze pod górę...

#47 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2012 - 21:34

Ze wszystkiem się zgodze z tym co Ple mówi prócz

Sama ucząc się, będziesz czuła że coś robisz nieprawidłowo, ale nie będziesz wiedziała co.


Jeżdżąc 3sezony bez instruktora byłem przekonany że świetnie jeżdżę i pięknie wchodze na krawędź. Rzeczywistość niestety była inna.
W taki sposób właśnie możesz być przekonana o swoich umiejętnościach których tak naprawde może nei mieć.

Tak jak chłopaki radzą, zamiast sie męczyć gdzieś w lesie idź po instruktora i na oślą łączkę

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#48 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 March 2012 - 21:49

chcesz powiedzieć, że drugie wiązania które kupiłam też są twarde :blink: (SP RX720) normalny miękki but do nich wchodzi - już się przymierzałam na sucho.

Oba które pojawiają się w temacie czyli na zdjęciach (niebieskie i czerwone). RX720 to oczywiście miękkie wiązania, ale o nich nie było mowy poza tym, że kupiłaś miękkie.

Ludzie dobrze Ci podpowiadają, ale nie bardzo chcesz ich słuchać. Szkoda chyba ich czasu.

Pytasz czy Twoja deska to zjazdówka czy slalomka.
Deski zjazdowe to generalnie deski do szybszej jazdy. W ich skład można wliczyć deski slalomowe (krótkie o małym promieniu) i gigantki (długie o dużym promieniu).
Twoja deska może być jednocześnie określana zarówno jako zjazdówka jak i slalomka. Są to deski do jazdy na krawędziach. Deska ta nie jest deską uniwersalną czyli AM. Ogólnie deska raczej dla zaawansowanych i słabo wybaczająca błędy.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#49 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2012 - 22:34

ple ile za takiego instruktora płaciłeś za godzinę? Nie wyrzuci mnie jak zobaczy taką deskę :? :lolbounce:

Użytkownik izaw edytował ten post 05 March 2012 - 22:36


#50 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 March 2012 - 22:45

ple ile za takiego instruktora płaciłeś za godzinę? Nie wyrzuci mnie jak zobaczy taką deskę :? :lolbounce:


50-100 w zależności od miejsca i tego czy była to nauka indywidualna czy w małej grupie

#51 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2012 - 23:00

Ok, dziękuję w takim razie wszystkim za odpowiedzi, wydaję się, że nie pozostało mi nic innego jak podjąć naukę - ale to zapewne dopiero za rok, bo w tym coś się już nie zapowiada na śniegi :)

#52 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2012 - 00:08

I tym się właśnie różnią ośle łączki przy stokach od jakiejś drogi w lesie, że na nich w połowie marca ciągle śniegu jest w cholerę.

#53 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2012 - 10:10

że na nich w połowie marca ciągle śniegu jest w cholerę

a u mnie nie ma, tzn jakieś resztki pozostały ale raczej do jazdy w stylu snowtrawaboard :hahaha2: ..... co mnie w sumie smuci, bo aktualnie mam więcej wolnego czasu, co na drugi rok będzie już nierealne, żeby w tygodniu wyjść i z niektórymi weekendami może być również problem :(

Użytkownik izaw edytował ten post 06 March 2012 - 10:12


#54 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2012 - 10:12

Może nam zdradzisz gdzie mieszkasz?

#55 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2012 - 10:19

Może nam zdradzisz gdzie mieszkasz?

dokładnie... może zdradzisz chociaż region, bo czytając ten wątek mam nieodparte wrażenie, że potrzebujesz pomocy doraźnej w kwestii jazdy na snb i to szybko... a twoja lokalizacja mogła by pomóc w zorganizowaniu spotkania z naszym przedstawicielem na ubitym stoku, a niekoniecznie na dzikiej polanie z kępkami trawy :rolleyes:

no chyba że ten cały temat jest jednak prowokacją... bo naprawdę nie chcę mi się wierzyć, że z premedytacją brniesz w snowboarding z użyciem sprzętu ciężkiego
no board no fun!

#56 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2012 - 10:33

region tu zapewne nic nie pomoże ale mogę napisać - kujawsko-pomorskie - tak mamy tam też stok nawet 2 :terefere: jeden większy, drugi mniejszy (różnych miejscach) - do nauki myślę, że starczą




no chyba że ten cały temat jest jednak prowokacją... bo naprawdę nie chcę mi się wierzyć, że z premedytacją brniesz w snowboarding z użyciem sprzętu ciężkiego


nie mam pojęcia, czemu Wy tak uważacie. Wiązania kupiłam już miękkie, deska na razie zostanie, bo nie mam na wydawanie na kolejną. <_< ta jest za śmieszne pieniądze (gdybym wiedziała, że będę na tym jeździć kupiłabym pewnie coś innego - ale nie mam pojęcia, czy to nie są na razie jakieś babskie widzi misie), wiązania są już kupione z myślą o ich przekręceniu na ewentualny nowy nabytek w przyszłości :mrgreen:

Użytkownik izaw edytował ten post 06 March 2012 - 10:34


#57 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2012 - 10:46

dlaczego tak uważamy... moim zdaniem na tym NIE DA SIĘ nauczyć jeździć od zera... i to niw tylko na leśnej polance, ale nawet na idealnie przygotowanym szruksie i zabieranie się za w ten sposób jest zdecydowanie złym pomysłem i nie ma zbyt wiele wspólnego z zajawką... :bag:


Użytkownik mike edytował ten post 06 March 2012 - 10:48

no board no fun!

#58 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2012 - 10:53

to co lepiej nie zabierać się wcale? Z tego co się orientuję (mogę być w błędzie) to w wypożyczalni u mnie nie ma nawet desek do wypożyczenia, są same narty, więc co wskoczyć na narty i za snowboard wcale się nie zabierać hmmm narty mnie jakoś nigdy w życiu nie kręciły :(

Użytkownik izaw edytował ten post 06 March 2012 - 10:54


#59 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2012 - 10:57

sprzedaj ten sprzęt najszybciej jak się da i pomożemy ci znaleźć ODPOWIEDNIĄ deskę na początek w podanym przez ciebie budżecie... zabieranie się na snowboard od twardziela... do tego na nieprzygotowanym stoku mija się moim zdaniem z jakimkolwiek celem... takie moje zdanie :twisted:
no board no fun!

#60 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2012 - 11:10

a pomożecie mi znaleźć deskę za 60zł z przesyłką :?: jeśli tak mogę ją sprzedać ale coś mi się wydaję, że jest to równie niemożliwe jak nauka na tej :-[



Dodaj odpowiedź