Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wiązania


70 odpowiedzi w tym temacie

#1 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2012 - 23:04

Witam

Wiem, wiem pytanie jest głupie ale dla mnie ważne. Będę miała na razie takie wiązania przy desce (nie dokładnie takie, ale taka ich budowa)

Dołączona grafika

Teraz pytanie do jakich to butów się wpina (zwykłe, czy snowboardowe) no i jak się w to wpiąć <_< :mrgreen:


Na razie i tak muszę je jakoś rozgryźć ale czy one są w ogóle nadające się do użytkowania ^-^ czy na dzień dzisiejszy to totalne dno :?:

Użytkownik izaw edytował ten post 17 February 2012 - 23:05


#2 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2012 - 23:36

Witaj

Jakie buty dla Ciebie są zwykłymi, a jakie snowboardowymi? Zwykłe to takie do chodzenia na co dzień?

O tego typu wiązaniach chyba Shaman powie Ci najwięcej. One są do zjazdówek i tego typu butów (link).
Jeżeli masz na myśli "miękkie" (tradycyjne) buty snowboardowe i deske, to te wiązania się nie nadadzą niestety.

Pzdr.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#3 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2012 - 23:54

tak mam na myśli, współgranie z tradycyjnymi miękkimi butami snowboardowymi. Nic się da z tym zrobić żeby zadziałało, może się sznurkiem przywiązać, żeby stopa się nie ruszała :-/


czy takie wiązania, można wymienić na miękkie, które będą współgrały z miękkimi butami :?: Czy może przy próbie wymiany mogę napotkać jakieś ograniczenia ze strony deski :?:

Użytkownik izaw edytował ten post 17 February 2012 - 23:55


#4 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2012 - 08:27

Nic się nie da zrobić żadnymi sznurkami.Co to w ogóle za pomysł.Do tych wiązań tylko twarde buty takie jak pokazał czynasty,dla początkującego nie polecam,stracisz czas a za wiele się na tym nie nauczysz.Kup sobie przykładowo takie wiązania i takie buty.Wtedy owszem to ma jakiś sens,a tamte wiązania zostaw sobie na pamiątkę,a nóż kiedyś przerzucisz się na twardy sprzęt

Użytkownik Blade edytował ten post 18 February 2012 - 08:28


#5 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2012 - 09:50

Nic się nie da zrobić żadnymi sznurkami.Co to w ogóle za pomysł.Do tych wiązań tylko twarde buty takie jak pokazał czynasty,dla początkującego nie polecam,stracisz czas a za wiele się na tym nie nauczysz.Kup sobie przykładowo takie wiązania i takie buty.Wtedy owszem to ma jakiś sens,a tamte wiązania zostaw sobie na pamiątkę,a nóż kiedyś przerzucisz się na twardy sprzęt


podejrzewam że gdyby dziewczyna miała do wydanie 1000zł to nie pytała by się czy może sznurkami przywiązać buta...

musisz poszukać jakiś wiązań potaniości bo w tych to daleko nie zajedziesz :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#6 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2012 - 11:22

Ok, tylko powiedzcie mi jeszcze, czy ja takie miękkie wiązania tam bez problemu przykręcę, czy może wystąpić jakiś konflikt przy zakładaniu, między deską, a wiązaniami?

#7 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2012 - 16:39

Ok, tylko powiedzcie mi jeszcze, czy ja takie miękkie wiązania tam bez problemu przykręcę, czy może wystąpić jakiś konflikt przy zakładaniu, między deską, a wiązaniami?


najlepiej by było jakbyś wrzuciła zdjęcia deski :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#8 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2012 - 16:45

Na razie nie jestem w jej władaniu :rolleyes: przyjedzie do mnie dopiero :ashamed:

Jak już będzie to mam wrzucać fotę z wiązaniami, czy z odkręconymi wiązaniami samych tych dziurek w które się wkręca wiązania :?:

Użytkownik izaw edytował ten post 18 February 2012 - 16:46


#9 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2012 - 17:15

Ciekawe czy w ogóle ta deska będzie dla niej odpowiednia... Bo jeśli decha jest z takimi wiązaniami to pewnie jest to jakiś twardy przecinak i do nauki raczej nie jest odpowiedni. No ale z braku laku...

#10 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2012 - 19:01

Koleżanko nie masz deski w posiadaniu, ale chociaż podaj firmę, model.
A jeśli chcesz wiedzieć czy będzie do Ciebie pasowała, to jeszcze wymiary deski i Twoje of kors. No i co chcesz jeździć. Mamy tu na forum kilku expertów :)

Pzdr.

PS.
A tak swoją drogą zadałaś sobie chociaż minimum trudu, żeby dowiedzieć się jakichś podstaw o sprzęcie snowboardowym? hę? :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#11 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2012 - 20:53

Koleżanko nie masz deski w posiadaniu, ale chociaż podaj firmę, model.
A jeśli chcesz wiedzieć czy będzie do Ciebie pasowała, to jeszcze wymiary deski i Twoje of kors. No i co chcesz jeździć. Mamy tu na forum kilku expertów :)

Pzdr.

PS.
A tak swoją drogą zadałaś sobie chociaż minimum trudu, żeby dowiedzieć się jakichś podstaw o sprzęcie snowboardowym? hę? :)



Deska nidecker tyle co o niej wiem to jest do all mountain i to wszystko nie znam modelu :rolleyes:, decha ma 140cm ja 157 - więc długość według wszelkich tabelek ok. Ta deska jest kupiona na chwilę, na razie do nauki i na wyniszczenie z tym związane później kupi się coś konkretnego, jak już złapię zajawkę ;) (chyba, że ta mi się spodoba to zostanie)


edit :lol:
a jeszcze coś wiem, jest niebieska, a pod spodem biała z niebieskim napisem :hahaha2: w sumie ładnie wygląda :mrgreen:



edit2:

Właśnie się dowiedziałam, że decha, ma niesymetryczne taliowanie (prawdopodobnie 260 - 200 - 250 mm ale za to głowy nie daje) - czyli chyba jednak jest do fr :mrgreen: do takiej można zamontować miękkie wiązania :?:

Użytkownik izaw edytował ten post 18 February 2012 - 21:35


#12 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2012 - 04:21

Deska nidecker tyle co o niej wiem to jest do all mountain i to wszystko nie znam modelu :rolleyes:, decha ma 140cm ja 157 - więc długość według wszelkich tabelek ok. Ta deska jest kupiona na chwilę, na razie do nauki i na wyniszczenie z tym związane później kupi się coś konkretnego, jak już złapię zajawkę ;) (chyba, że ta mi się spodoba to zostanie)


edit :lol:
a jeszcze coś wiem, jest niebieska, a pod spodem biała z niebieskim napisem :hahaha2: w sumie ładnie wygląda :mrgreen:



edit2:

Właśnie się dowiedziałam, że decha, ma niesymetryczne taliowanie (prawdopodobnie 260 - 200 - 250 mm ale za to głowy nie daje) - czyli chyba jednak jest do fr :mrgreen: do takiej można zamontować miękkie wiązania :?:



Jeśli to nie jest zjazdówka powinno sie udać :) Problem tkwi w tym że chcesz deske na chwile która pomoże ci złapać zajawkę... jeśli dorwiesz paździerza którego nei będziesz w stanie ogarnać możesz się bardzo zniechęcić do snb

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#13 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2012 - 11:31

Po czym ja rozpoznam, że to zjazdówka :?: :rolleyes:

Jak już ją będę miała ją w domku i zrobię fotki tych wiązań przy desce to będziecie mi w stanie powiedzieć, czy da się to wymienić na coś miękkiego :?: Nie chcę kupić czegoś co może nie będzie można tam przykręcić :-| :-[

#14 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2012 - 11:59

takie wiązania są zazwyczaj przy zjazdówkach, rozpoznasz ją po tym że jedna strona deski jest ścięta

jak wrzucisz zdjęcia pewno coś podpowiemy :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#15 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2012 - 19:10

I jak po tych zdjęciach jesteście w stanie coś powiedzieć ? Da się w to przykręcić "standardowe" wiązania

Decha jest szersza z przodu i tyłu, po środku jest ciut węższa, czyli tak jak mówiłam ma jednak to niesymetryczne taliowanie.

Załączone miniatury

  • P1010442.JPG
  • P1010443.JPG

Użytkownik izaw edytował ten post 23 February 2012 - 19:10


#16 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2012 - 19:12

Wrzuć zdjęcia całej deski a nie tylko wiązań.

#17 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2012 - 19:45

o to cała deska to jak :?:

Załączone miniatury

  • P1010444.JPG


#18 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2012 - 19:54

Odeślij to to i kup sobie jakiegoś Ravena, choćby używkę.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#19 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2012 - 19:57

Odeślij to to i kup sobie jakiegoś Ravena, choćby używkę.


co jest z tym nie tak <_<


zamontuje do tego zwyczajne wiązania :?:

#20 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2012 - 20:01

Zwykłe wiązania zmontujesz, ale po co? To nie deska do nauki...

Użytkownik ple edytował ten post 23 February 2012 - 20:01




Dodaj odpowiedź