Skocz do zawartości




Zdjęcie

Wybieramy Miejsce Na Testdrive Vol.4


59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 23:27

Może weekend majowy :hahaha2:

... kolejek to tam chyba tylko w tygodniu nie ma :) albo w pierwszych 2-3 tygodniach otwarcia Białki

Pzdr

Użytkownik czynasty edytował ten post 14 January 2012 - 23:31

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#22 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 23:31

Jak nie Zieleniec to może Czarn Góra? Maja 4 jak nie wiecej trasy FISowskie, jak spadnie wiecej śniegu to w lasach pomiędzy Stokami jest mega freeride. Do tego wszystkiego jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to na przyszły sezon postawią nowa kanapę 6 osobowa z drugiej strony góry i chyba kilka nowych orczykow :)
Z noclegami nie powinno być problemu jak nie w siennej to w stroniu.

#23 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 23:48

Widzisz Joszq...... musimy wybrac... klimatycznie - to wiekszosc importerow.... nam podziekuje..... klimatyczne mamy zloty.

Zloty mamy takie, że jest 30 osób i wsio.
Nie o tym jednak temat, bo o springu jeszcze dużo popiszemy.
A podpowiem, że już jestem pewny co do 2 dystrybutorów którzy przyjadą ze stuffem ;-)
O ile termin dopisze oszwiśie.

Promocyjno - komercyjnie ( komercyjnie mam na mysli pod importerow i szersza publike) - daje nam promocje naszego forum i dostep do wiekszych mozliwosci :)

Ja sobie z tego zdaję doskonale sprawę.
I tu kolejna propozycja: poza naszymi propozycjami - uczestników TD i użytkowników forum, puść zapytanie do samych dystrybutorów póki sprawa jest gorąca.
Gdzie i kiedy chcieliby udostępnić sprzęty do testów, biorąc pod uwagę większość wytycznych, które podałeś na wstępie.
Nie czarujmy się. Patrząc jak wykończeni byli dystrybutorzy (pod wieczór palcami mogli zgniatać pięciozłotówki), przy 4x większym obłożeniu musieliby zjechać większą ekipą.
Nie każdy z nich to zrobi, a jak przyjedzie, to domniemywam, że może się to odbić na ilości sprzętu.
Wezmą tyle samo co dotychczas, bo przy większej ilości wszyscy stracą głowę co jest gdzie.


dlatego chce to zrobic tak zeby wilk byl syty i winchester :D

I owieczka :-)
Żeby imprę miło wspominali uczestnicy, dystrybutorzy, organizatorzy i ekipa stoku, to by trzeba czarnoksiężnika zatrudnić.
Ale magów tu kilku mamy ;-)

w Białce masz 8 różnych tras nie licząc jakiś dziwnych małych orczyków + snowpark burtona + największa w PL poducha cały sezon :P
a jak bardzo Ci sie to znudzi to wsiadasz w auto i korzystasz z TatraSki i masz kilka fajnych wyciągów w promieniu 20km. Nie mówiąc już o tym że tatry pod nosem i można zrobić tripa freeridowego z testówkami jak przekonasz wystawce hahahaha :P

Hola hola, przystopuj trochę Blat.
Dystrybutorzy chcieliby aby każdy mógł wypróbować dany sprzęt.
Sam będąc takowym nie dałbym deski na cały dzień osobie, której na oczy nie widziałem.
Tak samo owa mnogość tras, przy której znikasz na cały dzionek.
Przy niewielkim stoku jakim są słotwiny, gdzie wszyscy widzimy siebie nawzajem i wiemy gdzie szukać, wystarczy przekazać przez siebie że czas wymienić sprzęt na inny.

I tu propozycja: dodać na karnetach pole na numer telefonu, aby móc zadzwonić do delikwenta który przeciąga strunę.
Za pomysł dziękówa dla Kasi_DSC że mnie nie zmiażdżyła wzrokiem :P

I wcześniejszy koncept: wycinane kupony do zakupu karnetu (wraz z dowodem) od razu w kasie.
Zalety już wymieniono.



Edit: padają propozycje miejscówek.
Proponuję tym, którzy bywają w owych miejscach o zamienienie słówka z szefem stoku i przedłożeniu sprawy organizacji takiej imprezy.
Warto zapytać zawczasu i wiedzieć od razu czy propozycja nie rozbije się o płot - by inni wiedzieli z góry że dana miejscówka odpada i z jakich przyczyn.

JW: dopisz do listy czy będzie możwe oddzielenie kawałka trasy/stoku, lub zaanektowanie na czas testów jednego z małych wyciągów.
Chociażby pod konkursy, wspólną zabawę lub inne eventy ;-)

Użytkownik Joszu edytował ten post 14 January 2012 - 23:52

There's a natural mystic blowing through the air ...

#24 >>KaroL<<

>>KaroL<<

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 January 2012 - 00:03

A co np z Zieleńcem?

Jak nie Zieleniec to może Czarn Góra? Maja 4 jak nie wiecej trasy FISowskie, jak spadnie wiecej śniegu to w lasach pomiędzy Stokami jest mega freeride. Do tego wszystkiego jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to na przyszły sezon postawią nowa kanapę 6 osobowa z drugiej strony góry i chyba kilka nowych orczykow :)
Z noclegami nie powinno być problemu jak nie w siennej to w stroniu.


no i za***isty snow park :)

#25 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 January 2012 - 00:14

Ja bym proponował wybrać 2-3 miejscówki i później zorientowanie się co właściciel może zaoferować.

Mi propozycje Czarnej Góry i Zieleńca się podobają. Na pewno uciszyła by taka wiadomość ludzi z Wrocławia, Poznania i Szczecina, a pozostała cześć Polski mocno nie ucierpi. Sensowne są też okolice Bielsko-Białej i Zakopanego.
Ja mogę napisać kilka słów na temat Czarnej Góry i Zieleńca (zresztą Janciu zna obie miejscówki).

Czarna Góra:
+ duża ilość tras
+ możliwa dobra negocjacja cen (ewentualnie karnety kupione online wcześniej)
+ dobra lokalizacja (podobna odległość z większości miast

- Mało noclegów pod stokiem
- Mało miejsc dobrych do postawienia biura
- Nie kojarzę dyskoteki/klubu w okolicy

Zieleniec
+ Dobra przepustowość wyciągów (rzadko kolejki)
+ miejscowość bardzo zbita
+ dobra lokalizacja (podobna odległość z większości miast

- Słaba baza noclegowa
- Krótkie trasu (podobne do Słotwin)

Linka pokazujący odległości z poszczególnych miast do tych 2 miejscowości)
http://czarnagora.pl/dojazd/

Generalnie dla mnie każda miejscówka przebija Krynicę.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#26 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2012 - 01:46

Co do Zieleńca i Czarnej Góry:

Zieleniec:
- zawsze zabity ludźmi
- płaskie stoki
- dobrze rozwinięta baza noclegowa

Czarna Góra:
- zdecydowanie trudniejsze stoki niż w Zieleńcu
- mniej ludzi niż w/w/m
- lepszy snowpark niż w/Z
- dużo miejsca koło snowparku/karczmy na rozstawienie całego parku pod TD

Jeżeli już coś wybierać z kotliny kłodzkiej to Zieleniec nie ma podjazdu pod Czarną Górę.
Dołączona grafika

#27 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 January 2012 - 09:06

Wiem ze bialka by wszystkim pasowala (mnie tez bo blisko) ale... wzieliscie pod uwage sprawe kosztow?? Wiadomo o czym mowie....
No chyba ze tak jak mowil Jancio znajdziemy wielkiego sponsora ktory wszystko zagwarantuje.... i wtedy chill, bialka wygrywa.

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#28 Vanessa

Vanessa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 January 2012 - 09:19

Blood skonczysz wywody !! ??? <3<3<3XDXDXD każdy wie że do białki masz 15km i chcesz mieć blisko do domku .
Pacze i pacze.. I czas najwyzszy zrobic kolejna dziare

#29 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2012 - 09:42

W Beskidach najbardziej oblegana przez ludków jest Wisła .

#30 utan77

utan77

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2012 - 10:58

Przeglądałam troche w necie i tak :

- najlepiej ze wszystkiego (nie)stety - jak kto woli ;) - wypada BT : wszystko w kupie , nawet knajpki więc nie trzeba daleko dreptać . Trasy różne , snowpark i znajdzie się cos na FR

- Zieleniec jest OK , ale ma krotkie trasy ( najdłuższa 900m , przeważaja takie o dł. 300- 500 m ) i z tego co pamiętam to tam tak raczej słabo z knajpkami

- dobrze prezentuje się Czarna Góra : podobnie jak w BT dłuższe trasy ( najdłuższa 1367 m ) noclegi blisko stoku , knajpki i serwis : CZARNA GÓRA

- Beskid jest OK ale raczej na 1-dniowe wypady : noclegi , knajpki porozrzucane , wszystko daleko podobnie jak w Krynicy , Szczyrku . To są miejscowości na długość usytuowane ( podobnie jest w Karpaczu ) Poza tym na każdym stoku osobny karnet trzeba kupować .

Najdłuższa trasa i najbardziej urozmaicona to Skrzyczne , ale jeden powazny minus : nie dośnieżaja , więc jak nie napada , nikt nie pojeździ ... a i zapomniałam o karnetach : drogie , wjazd na góre 11 zł o ile nie podrożeli ( nie ma karnetów dobowych , są tylko na ilość wjazdów )

Żar - trasa nawet fajna , ale z resztą marnie ( odpada na przedbiegach )

Soszów - można ewentualnie brac pod uwagę , bo trasy urozmaicone ale krótkie ( ok. 600 - 800 m )

Ciekawe byłoby Pilsko bo trasowo ful-wypas ( sa nawet karnetami w miare połązone z tego co pamiętam ) , noclegi i serwis na miejscu by się znalazły , ale do knajpek , sklepów już jak w Krynicy


- Małe Ciche , teoretycznie podobne do BT , ale z tego co słyszałam bardziej płaski stok

- Mosorny Groń : fajny , ale trzebaby cały ten przybytek zaraz przy stoku rezerwować + okoliczne domki , serwis jest , knajpka i sklepik też na miejscu ( imprezke możnaby zrobić na stołówce ) ... inne knajpki i sklepiki hen hen daleko w Zawoji ( trzeba podjechac autem ) ... ale nie ma snowparku



Co najważniejsze , dobrze byłoby jak najszybiej ogarnac rezerwacje noclegów , chociażby jakiś 1-2 większe domy na wyłącznośc

Użytkownik utan77 edytował ten post 15 January 2012 - 11:05

SOS HUSKY

.

MAŁA i ZŁOŚLIWA :P


#31 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2012 - 11:43

To teraz coś ode mnie:
Zieleniec czy Czarna Góra to wcale niegłupi pomysł.
Pod względem odległości śląsk czy warszawa ma podobnie jak do Krynicy, wiadomo - odwracają się proporcje opole/dolny śląsk/małopolska.
Ale czy cały czas impreza w imprezę musimy jeździć do małopolski (krynica/wierchomla/czy sugerowana białka) ???
Jakaś odmiana dobrze by zrobiła i rozreklamowała forum w innych rejonach zimowej polski.

Natomiast co do Beskidu - kto mnie troszke lepiej zna ten wie, że kocham Wisłę :)
Lokalizacyjnie/komunikacynie imo położenie bije wszystko na głowę. Świetny dojazd - położenie rzut beretem od krajowej jedynki/S1 na cieszyn, bezproblemowy dojazd pociągami, ogrom miejsc noclegowych/sklepów/lokali...
Od tego roku jest Wiślański Skipass obejmujący Nową Osadę, Stożek, Cieńków, Rowienki i cośtam jeszcze mniej istotnego.
Gorzej może być ze snowparkiem - Nowa Osada mimo fajnej lokalizacji i stoku pod tym względem odpada, nie wiem jak ze snowparkiem na Stożku, ale za to na Cieńkowie coś ponoć Parkowa Dolina ma robić chyba więc mogło by być nieźle - w kalendarzu parkowej doliny są dwie imprezy na Cieńkowie w tym roku 05.02.2012 - DC Jam Session i 18.02.2012 - DC Snowboard Day.
Na trasach jak sypnie śniegiem to było by pewnie urozmaicenie, co do noclegu - jakby dogadać się z Ogrodziskiem to jesteśmy pod stokiem.
W razie czego rzut beretem na NO czy do Szczyrku...
Minus to niestety dostępność śniegu (przynajmniej w tym roku) - ale pogody się nie przewidzi.

Użytkownik JaMMiQ edytował ten post 15 January 2012 - 11:48


#32 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2012 - 12:11

Minus to niestety dostępność śniegu (przynajmniej w tym roku) - ale pogody się nie przewidzi.


Dlatego Tatry mają przewagę, nawet jeśli troche licho z opadami to przynajmniej mróz jest, a jeśli niżej zacznie padać to w Tatrach jest już dużo lepiej. I bierzcie pod uwagę, żeby było miejsce na namioty i resztę tego wszystkiego.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#33 Kajak46

Kajak46

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 January 2012 - 21:38

hmm to może ja jako mało udzielający się użytkownik za to dzielny obserwator :) polecę miejscówkę, którą odwiedziłem dwa sezony temu przejazdem.
Czortyn Ski Kluszkowce
http://www.czorsztyn...ARCIARSKIE.html-
dlaczego:
-w tym sezonie otworzono tam 4osobe krzesło
-różne trasy
-w pobliżu spora ilość pensjonatów, domków itp
-brak białczańskiego tłoku.

oprócz tego poleciłbym Czyrną w Szczyrku trasy, snowpark, ale w weekendy tłok, tragiczne wyciągi i przygotowanie tras, ale miejscówka super:D

#34 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2012 - 22:23

http://narty.onet.pl...66,artykul.html

#35 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2012 - 22:30

WIEM!!!!!


KAUNERTAL :D

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#36 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2012 - 22:31

WIEM!!!!!


KAUNERTAL :D


jestem na tak... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#37 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2012 - 22:37

Ja od czasu do czasu bywam w Czarnej Górze i w Zieleńcu.
W zieleńcu nie ma za wiele długich tras, ale ich zróżnicowanie i ilość powoduje że mimo wszystko nie ma mega tłoku i każdy znajdzie coś pod swoje umiejętności. Niestety, dla bardziej wymagających osób, to Zieleniec wypada nieco licho. Co do noclegów, to tutaj nie ma na co narzekać. Standard jest całkiem przyzwoity, miejsc sporo, ale rezerwacje trzeba robić z wyprzedzeniem. Nie ma się co czarować, że się coś łatwo znajdzie z dnia na dzień.
Plusem jest to, że w tym roku otwarto nowy hotel i kilka pensjonatów, kilka też się rozbudowało, więc baza noclegowa cały czas się powiększa.
Co do imprezowni, to mi ciężko powiedzieć, bo raczej się po wsi nie rozbijałem, ale może coś by się znalazło.

Czarna Góra o ile trasy ma w miarę fajne dla nieco bardziej wymagających, to dla początkujących jest już nieco gorzej. Natomiast największym problemem Czarnej jest bardzo przeciętna baza noclegowa, dlatego ta miejscówka aktualnie nie cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. Pod tym względem przegrywa z Zieleńcem.

Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości w BT, ale z tego co widziałem na necie i z Waszych opisów, to chyba będzie to najlepsza miejscówka pod TD.

#38 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 15 January 2012 - 22:38

Jezeli chodzi o dojazd a tym bardziej powrót to okolice Zakopanego to mega klapa. Z Krynicy już nie jest wesoło a z BT to na koniec wekendu będzie lipa, podobnie jak ze Szczyrku czy Wisły. Na tym tle lepiej wygląda Zieleniec czy Czarna Góra no i rentgen ma tamn z 300 km mniej niż do Krynicy :terefere:

#39 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 15 January 2012 - 22:39

WIEM!!!!!


KAUNERTAL :D


...Ty to umiesz namawiac :D

postanowione :D



pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#40 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2012 - 01:11

...Ty to umiesz namawiac :D

postanowione :D



pzdr

JW

Spełnia kazdy z wymienionych punktów :D pozaym i tak i ja i Ty najczesciej tam siedzimy

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)