Skocz do zawartości




Zdjęcie

Wybieramy Miejsce Na Testdrive Vol.4


59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 January 2012 - 21:18

Tak jak obiecalem otwieram dyskusje, ktora juz sie zaczela toczyc w innym watku nt. miejsca na TD vol.4

WYTYCZNE:

miejsce z dobra infrastruktura narciarsko-snowboardowa
duza baza noclegowa
- parkingi w bezposrednim sasiedztwie stoku
mozliwosc rozbicia namiotow na stoku - przy parkingach w bezposrednim sasiedztwie bramek
miejsce na FLYBAGA
bezposrednie sasiedztwo snowparku
mozliwosc podlaczenia pradu
gastronomia
ogarnietywlasciciel/zarzadca z ktorym mozna porozmawiac :)

czekam na wasze propozycje nalepiej z uzasadnieniem :D



pzdr


JW



Co na temat zieleńca to nasi przyjaciele z sign-x ?
Poza tym że chętnie wesprą szkoleniami ? :excited: :mrgreen:


Trzeba by ich zapytac :)

ale ja osobiscie jestem zadowolony z poziomu jaki zaprezentowali w ub roku KSS + Niebud
a tym EH school + Camel :)

w koncu spod jednej lapy wyszlismy :D

ale zieleniec to w sumie miejscowka TYLKO wroclawska a nie o to chodzi :)


pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#2 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 21:34

Od siebie proponuje od siebie najbardziej komercyjną miejscówke w PL :)

Białka Tatrzańska

Plusy:
infrastruktura wyciągowa, gastronomiczna i noclegowa bije większość na plery. Ogrom tras, nowa nowoczesna kolejka, bramki skidata, duże parkingi, kwatery z wysokim standardem, bardzo dobre połączenie z krakowem komunikacją publiczną, jest dużo miejsca na namioty, władze wyciągowe lubią jak się u nich coś ciekawego dzieje i na 101% przyjmą ta impreze z otwatrymi rękoma, na TD oprócz forumowiczów będzie 2x więcej innych ludzi a przecież o to głównie chodzi, nie żeby na imprezie zawsze byli Ci sami...

Minusy:
kolejki i tłok na stokach,ale to jest do przezycia. Ważne zeby impreza byla jak najwieksza!

#3 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 January 2012 - 21:46

Od siebie proponuje od siebie najbardziej komercyjną miejscówke w PL :)

Białka Tatrzańska

Plusy:
infrastruktura wyciągowa, gastronomiczna i noclegowa bije większość na plery. Ogrom tras, nowa nowoczesna kolejka, bramki skidata, duże parkingi, kwatery z wysokim standardem, bardzo dobre połączenie z krakowem komunikacją publiczną, jest dużo miejsca na namioty, władze wyciągowe lubią jak się u nich coś ciekawego dzieje i na 101% przyjmą ta impreze z otwatrymi rękoma, na TD oprócz forumowiczów będzie 2x więcej innych ludzi a przecież o to głównie chodzi, nie żeby na imprezie zawsze byli Ci sami...

Minusy:
kolejki i tłok na stokach,ale to jest do przezycia. Ważne zeby impreza byla jak najwieksza!


moow dalej....... :)

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#4 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 21:50

dal mnie to jedyna słuszna miejscówa żeby TD co roku rosło i żeby każdy wystawca miał cały dzień mnóstwo klientów. Jeżeli ktoś z forumowiczów wymieni mi bardziej popularną miejscówke w PL to słucham :P

Dla mnie jak na taką impreze Białka jest jedyną słuszną miejscówką :)

#5 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 21:51

fakt.. w białce bylo by pięknie, dodatkowo duże zainteroswanie bo stok jest wręcz oblegany

tylko..... przynajmniej ja nie lubie białki z niewyjaśnionych przyczyn :wallie: :ashamed: :ashamed:

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#6 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 21:57

mam to samo co ty andżeju :P jednakże BT jest NIEUNIKNIONA i wiem to od jakiegoś czasu... tylko termin trzeba wybrać jakiś...

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#7 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 21:59

fakt.. w białce bylo by pięknie, dodatkowo duże zainteroswanie bo stok jest wręcz oblegany

tylko..... przynajmniej ja nie lubie białki z niewyjaśnionych przyczyn :wallie: :ashamed: :ashamed:


Jeśli TD w białce odbywałoby się podczas ferii dla województw: mazowieckiego, małopolskiego i śląskiego to ja z góry mówię że odpadam.
Chciałbym pojeździć i potestować sprzęt, a nie stać w kolejce, zabijać się przy wysiadaniu na górnej stacji i zamiast skupić się na jeździe, to baczyć na to bym w nikogo nie wjechał. A co gorsza nikt we mnie.

Stety niestety, ale miejscówka tzw. komercyjna i testdrajw to para toksyczna.
Bo albo testy desek z zajawkowym zacięciem, albo "darmowa" wypożyczalnia sprzętu.

ps. chciałem dopisać o tym, aby w przypadku takiej miejscówki próbować załatwić karnety vipowskie (wjazd przez ekspresowe bramki) dla uczestników adechade. Ale miałoby to więcej wad niż zalet.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#8 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:11

Jeśli TD w białce odbywałoby się podczas ferii dla województw: mazowieckiego, małopolskiego i śląskiego to ja z góry mówię że odpadam.
Chciałbym pojeździć i potestować sprzęt, a nie stać w kolejce, zabijać się przy wysiadaniu na górnej stacji i zamiast skupić się na jeździe, to baczyć na to bym w nikogo nie wjechał. A co gorsza nikt we mnie.

Stety niestety, ale miejscówka tzw. komercyjna i testdrajw to para toksyczna.
Bo albo testy desek z zajawkowym zacięciem, albo "darmowa" wypożyczalnia sprzętu.

ps. chciałem dopisać o tym, aby w przypadku takiej miejscówki próbować załatwić karnety vipowskie (wjazd przez ekspresowe bramki) dla uczestników adechade. Ale miałoby to więcej wad niż zalet.


fakt że w czasie ferii tych województw będzie przekichane kulturalnie mówiąc...

co do

Stety niestety, ale miejscówka tzw. komercyjna i testdrajw to para toksyczna.
Bo albo testy desek z zajawkowym zacięciem, albo "darmowa" wypożyczalnia sprzętu.


z jednej strony tak... z drugiej nie, tak duża miejscówka przyciąga odrazu wiele innych firm bo zainteresowanie TD będzie dużo większe niż na słotwinach.. nie oszukujmy się.
wystawcom zależy na tym żeby pokazać się jak największej rzeszy ludzi, nam forumowiczom chodzi o możliwość przetestowania sprzętu w jak najlepszych warunkach... o ile warunki pogodowe w białce są ok to ilość ludzi jest przerażająca. Ale który z wystawców będzie wolał postawić namiot i dać deski dla ~200osób? w białce ilość może być kilka razy większa.
Niestety taka impreza jak TD musi być robiona w popularniejszych miejscach co zauważyli już chyba wszyscy..

Użytkownik kortas edytował ten post 14 January 2012 - 22:12

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#9 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 January 2012 - 22:12

no cooz.. przyznam sie ze tez BT bralem powaznie pod uwage......
wejscia szbka bramka - wcale nie jest zlym pomyslem- sam o tym mysle.....


Widzisz Joszq...... musimy wybrac... klimatycznie - to wiekszosc importerow.... nam podziekuje..... klimatyczne mamy zloty.

Promocyjno - komercyjnie ( komercyjnie mam na mysli pod importerow i szersza publike) - daje nam promocje naszego forum i dostep do wiekszych mozliwosci :)

dlatego chce to zrobic tak zeby wilk byl syty i winchester :D


pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#10 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:27

Chciałbym pojeździć i potestować sprzęt, a nie stać w kolejce, zabijać się przy wysiadaniu na górnej stacji i zamiast skupić się na jeździe, to baczyć na to bym w nikogo nie wjechał. A co gorsza nikt we mnie.


Mnogość tras w Białce akurat pozwala na to że nie na każdej jest tłok, na FISowskich jest spokojnie, na tej najnowszej jest luzik ponieważ gawiedź tam nie dociera, najgorzej jest na głównej. Przy wyborze dobrego terminu będzie spoko.



z jednej strony tak... z drugiej nie, tak duża miejscówka przyciąga odrazu wiele innych firm bo zainteresowanie TD będzie dużo większe niż na słotwinach.. nie oszukujmy się.
wystawcom zależy na tym żeby pokazać się jak największej rzeszy ludzi, nam forumowiczom chodzi o możliwość przetestowania sprzętu w jak najlepszych warunkach... o ile warunki pogodowe w białce są ok to ilość ludzi jest przerażająca. Ale który z wystawców będzie wolał postawić namiot i dać deski dla ~200osób? w białce ilość może być kilka razy większa.
Niestety taka impreza jak TD musi być robiona w popularniejszych miejscach co zauważyli już chyba wszyscy..



dokładnie impreza musi być znana a nie zamknięte towarzystwo i co roku 20-30 osób nowych... bez sensu i bez zysków. Dla mnie taka impreza to ekipa adechade + 4x więcej ludzi którzy nie słyszeli o imprezie a są akurat tego weekendu na wyciągu, lub słyszeli i przyjeżdżają. Wystawcy wiecznie dla samego forum nię będą przyjeżdżać :P

#11 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:37

Pozatym dystrybutorzy jednak popychaja w stronę bardziej komercyjnych miejsc :)


a jakie to miejsca ? te komercyjne ?

Białka ? Krynica ? jakaś lista by się zdała
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#12 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:41

dla mnie JEDYNYM minusem krynicy sa noclegi. Pomozecie cos zalatwic to niech zostanie bo to swietna miejscowka

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#13 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:44

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zapomniałem o wiśence na torcie :P

pod stokiem, są mega za***iste baseny termlne!
http://www.termabania.pl/

zrobione już w 70% chyba. tzn wszystko łądnie śmiga, baseny działają od dawna ale cały czas to rozbudowują do takiej finalnej wersji:
http://www.google.pl...=1t:429,r:8,s:0

i co jak co ale każdy się ze mną zgodzi że po desce byłoby mega iść się pochlapać :lolbounce:


i jeszzce ma powstać nowa trasa i kolejka na next sezon :P
parkingi darmowe i tak duże że tego wzrokiem nie ogarnie

#14 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 January 2012 - 22:46

Tak jak obiecalem otwieram dyskusje, ktora juz sie zaczela toczyc w innym watku nt. miejsca na TD vol.4

WYTYCZNE:

miejsce z dobra infrastruktura narciarsko-snowboardowa
duza baza noclegowa
- parkingi w bezposrednim sasiedztwie stoku
mozliwosc rozbicia namiotow na stoku - przy parkingach w bezposrednim sasiedztwie bramek
miejsce na FLYBAGA
bezposrednie sasiedztwo snowparku
mozliwosc podlaczenia pradu
gastronomia
ogarnietywlasciciel/zarzadca z ktorym mozna porozmawiac :)

czekam na wasze propozycje nalepiej z uzasadnieniem :D



pzdr


JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#15 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:47

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zapomniałem o wiśence na torcie :P

pod stokiem, są mega za***iste baseny termlne!
http://www.termabania.pl/

zrobione już w 70% chyba. tzn wszystko łądnie śmiga, baseny działają od dawna ale cały czas to rozbudowują do takiej finalnej wersji:
http://www.google.pl...=1t:429,r:8,s:0

i co jak co ale każdy się ze mną zgodzi że po desce byłoby mega iść się pochlapać :lolbounce:


i jeszzce ma powstać nowa trasa i kolejka na next sezon :P
parkingi darmowe i tak duże że tego wzrokiem nie ogarnie


dobra... przekonałeś mnie :D

dla mnie JEDYNYM minusem krynicy sa noclegi. Pomozecie cos zalatwic to niech zostanie bo to swietna miejscowka

krynica może i OK ale raczej nie słotwiny... ile można zjeżdżać tą samą górkę... troche urozmaicenia by sie przydało

Użytkownik kortas edytował ten post 14 January 2012 - 22:48

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#16 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:55

dobra... przekonałeś mnie :D


krynica może i OK ale raczej nie słotwiny... ile można zjeżdżać tą samą górkę... troche urozmaicenia by sie przydało


w Białce masz 8 różnych tras nie licząc jakiś dziwnych małych orczyków + snowpark burtona + największa w PL poducha cały sezon :P
a jak bardzo Ci sie to znudzi to wsiadasz w auto i korzystasz z TatraSki i masz kilka fajnych wyciągów w promieniu 20km. Nie mówiąc już o tym że tatry pod nosem i można zrobić tripa freeridowego z testówkami jak przekonasz wystawce hahahaha :P

#17 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:59

kolejny plus pod TD to urozmaicenie tras, możesz sobie sprawdzić bez większych problemów jak deska się zachowuje na ostrzejszych/szybszych odcinkach a potem na lajtownej niebieskiej trascei sie pobawić. :D :girlcake:

wszystko pięknie ale to nadal białka tatrzańska :D :twisted: czuje mieszane uczucia :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#18 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 23:00

A Jurgów, a Grapa Litwinka? Może nie tak urozmaicone jak Białka, ale i dużo mniej ludzi. Taki mały kompromis. Podobno Litwinka jest fajna dla snb, ale ja jeszcze tego nie zweryfikowałem, choć często spoglądałem na ten stok.
A jak Ci się nie spodoba to jak to napisał Blood "wsiadasz w auto i korzystasz z TatraSki i masz kilka fajnych wyciągów w promieniu 20km..." nawet do tej Białki :)

Pzdr.

Użytkownik czynasty edytował ten post 14 January 2012 - 23:06

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#19 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 23:04

Białka Tatrzańska:

1. Mapka ośrodka i potencjału:
http://www.bialkatat...odka-01-big.jpg

2. Nowoczesne wyciągi i bramki SkiData
3. Termy pod stokiem
4. Snowpark Burtona
5. Białka ma swoją poduche ale na drugą też się powinno znaleźć miejsce :P
6. Mega duże bezpłatne parkingi
7. Bardzo dobrze rozbudowana infrastruktura noclegowa i gastronomiczna, wysoka jakość, dobra cena i duuuużo tego
8. Skipass TatraSki gdzie w promieniu ok 20km można gdzieś sobie pojechać jak ktoś będzie chciał
9. Tatry pod nosem na wypady FR z testówkami jak wystawcy się zgodzą :P
10. Nie znam właścicieli ale widząc jak inwestują, rozbudowują, ile imprez się tam odbuwa itd dalej stwierdzam że są mega ogarnięci
11. MEGA POPULARNA MIEJSCÓWKA co wpłynie dobrze na rozwój TD


chyba wszystko :P

#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 23:14

Białka Tatrzańska:

1. Mapka ośrodka i potencjału:
http://www.bialkatat...odka-01-big.jpg

2. Nowoczesne wyciągi i bramki SkiData
3. Termy pod stokiem
4. Snowpark Burtona
5. Białka ma swoją poduche ale na drugą też się powinno znaleźć miejsce :P
6. Mega duże bezpłatne parkingi
7. Bardzo dobrze rozbudowana infrastruktura noclegowa i gastronomiczna, wysoka jakość, dobra cena i duuuużo tego
8. Skipass TatraSki gdzie w promieniu ok 20km można gdzieś sobie pojechać jak ktoś będzie chciał
9. Tatry pod nosem na wypady FR z testówkami jak wystawcy się zgodzą :P
10. Nie znam właścicieli ale widząc jak inwestują, rozbudowują, ile imprez się tam odbuwa itd dalej stwierdzam że są mega ogarnięci
11. MEGA POPULARNA MIEJSCÓWKA co wpłynie dobrze na rozwój TD


chyba wszystko :P


dodatkowo
1. dobre serwisy gdzie można szybko deskę nasmarować, naprawić
2. Gastronomia - Bardzo OK

Jak by padło na Białkę to ważny był by termin. Na pewno nie 3 króli i okres Ferii bo jest masakra na stoku tj. kolejki przy wyciągach.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama