Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

skręt ślizgowy - uściślenie opisu Pedra SignX


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 26 January 2010 - 23:27

Ale wydaje mi sie że przenoszenie ciężaru na przednia nogę ułatwia skręt, tail deski jest odciążony i naturalnie idzie za skrętem.
Dlaczego to zmieniać jak to ułatwia, tymbardziej początkujacym skręcanie bo jest metodą archaiczną? Do mnie to nie przemawia.

#22 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 00:27

No początkującym to pomaga, ja gdy się uczyłem 3 lata temu to mnie jeszcze uczono "archaczną" metodą. Zaś w tym roku zauważyłem nową "metodę" na skręt fronside - polega on na zgięciu kolan/przykucnięciu i dotknięciu/podparciu się o śnieg...i wykonaniu dość szybkiego skrętu, może mi to ktoś wytłumaczyć?? bo nie wiem czy to rzeczywiście jakaś metodologia nowa dla początkujących, czy może jakieś ćwiczenia??

#23 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 10:55

musiałbym zobaczyć, bo nie do końca rozumiem "podparcie się".
Czy ten osobnik był początkujący ?

#24 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 27 January 2010 - 18:18

Dotykanie gleby jest chyba uważane jako błąd w sztuce chociaż często przy fajnym szusowaniu człowieka korci żeby dotknąć śnieżku  ;(

#25 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 18:29

tak, tylko żeby nie wyglądało to jak zbieranie śmieci ze stoku:)

#26 lapa

lapa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 19:23

ja jak się uczyłem (w zasadzie to nadal się uczę)  ;D instruktor uczył mnie że mam dociążyć przednią nogę, złapać się za kolano przedniej nogi i (nie wiem jak to napisać) wykonać obrotowy ruch kolanem do wnętrza. Ale to jak mi powiedział robił tylko w ten sposób, gdyż okazałem się bardzo tępy  ;D i nie mógł mi w inny sposób wbić do łba rotacji

#27 Gaiah

Gaiah

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2010 - 20:18

Jeśli przyjrzymy się początkującym, to odpowiedź na pytanie "kazać obciążać nogę prowadzącą czy nie?" sama się nasunie, gdyż znaczna większość robi coś zupełnie przeciwnego...niestety. Z resztą, jak sobie przypomnę moje początki w jeździe fakie to balansowanie ciężarem ciała było bardzo pomocne (a zwłaszcza ciężar na przedniej nodze  do linii spadku stoku, obie nogi od linii spadku stoku)... pozdrawiam

#28 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 21:07

musiałbym zobaczyć, bo nie do końca rozumiem "podparcie się".
Czy ten osobnik był początkujący ?


Jeśli by to był 1 osobnik to jeszcze bym się nie dziwił, że mu jakiś znajomy polecił takie coś, ale spotkałem już kilka osób robiących coś takiego... wyglądało to tak, że były to osoby uczące się, te które stawiały 1wsze kroki to się raczej podpierały przy tym skręcie, te które już się jakoś ślizgały, pochylały się/przykucały i ręką szorowały po śniegu. mam nadzieję że w miarę ludzko to opisałem.

Zaś co do obciążenia przedniej nogi, moim zdaniem, jak osoby która stara się czasem kogoś znajomego przyuczyć podstaw, nie jest to takie złe, zwłaszcza, jak ktoś z uporem maniaka wychyla się na tylną nogę, wtedy łatwiej zakodować w głowie "ciężar na przednią" niż "staraj się utrzymywać balans tak by rzut środka ciężkości ciała w osi podłużnej deski znajdował się w punkcie centralnym pomiędzy wiązaniami" ;)

#29 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 28 January 2010 - 09:31

Witam!
A ja własnie w tym temacie zrobiłem sobie mały refresh techniki , z instruktorem. Wyszło, że muszę na razie jeździć wooooolniutko i niiiiiiiiiiziutko.
A także myślec o pięknie przyrody i laskach wokoło mnie. Nie myślec o jeździe, ani o najazdach na hopę.
W skrócie okazało się, że jak zaczynam angażowac się emocjonalnie w jazdę, np. staram się jeździć szybko i w swoim pojęciu obniżam środek ciężkości, to w rzeczywistości "kulę się" i są problemy z otwarciem. Poza tym, własnie dlatego nie wychodziła mi 360-ka, tj glebiłem na końcu.
A najważniejsza zmiana to "kaczuszka" symetryczna :(
Co się wstydu najadłem, to tylko ja wiem.
pzdr

#30 bonus44

bonus44

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2011 - 01:07

Witam!!!
Jestem nowy na forum i dlatego nie bardzo wiem gdzie skierowac moje pytanie, jednakże zdecydowałem na ten temat. Jeżdzę na desce od miesiiaca i jak narazie nauczylem sie hamowac na bs i fs i ślizgac sie na całym ślizgu. moje pytanie jest takie, jak skręcać deską i jak zjezdzać ze stoku z jednej krawędzi na druga?

pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek pomoc

#31 bakaesce

bakaesce

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2011 - 11:23

Witam!!!
Jestem nowy na forum i dlatego nie bardzo wiem gdzie skierowac moje pytanie, jednakże zdecydowałem na ten temat. Jeżdzę na desce od miesiiaca i jak narazie nauczylem sie hamowac na bs i fs i ślizgac sie na całym ślizgu. moje pytanie jest takie, jak skręcać deską i jak zjezdzać ze stoku z jednej krawędzi na druga?

pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek pomoc


Witam , pooglądaj filmiki pokazują o co chodzi i myślę że Ci to pomoże

http://www.snowboard...auka_jazdy.html
  • bonus44 lubi to

#32 bonus44

bonus44

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2011 - 19:07

dzięki wielkie!:)

#33 Art

Art

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 30 January 2011 - 19:29

Mnie też uczyli, że należy przenieść ciężar ciała na przednią nogę. Myślę, że ta metoda jest pomocna zwłaszcza początkującym. W końcu jakoś im trzeba wytłumaczyć jak zacząć skręt. Obciążenie przedniej nogi wykorzystujemy tylko do inicjacji skrętu, potem należy powrócić do pozycji podstawowej. Oczywiście należy powiedzieć to osobie uczącej się, że jest to tylko ruch pomocniczy. Jak już ktoś opanuje skręt, to należy pilnować by osoba nie przenosiła ciężaru na przednią nogę i starała się utrzymywać równo ciężar na obydwu nogach. Skręt ślizgowy rotacyjny jest skrętem demonstracyjnym, wykonywanym na małej prędkości. Wyszkolony rajder nie używa tego skrętu podczas normalnej jazdy, bo albo ciśnie ciętym albo ślizgowym. Ale dla osób początkujących skręt rotacyjny jest bardzo pomocny by opanować skręt ślizgowy. W końcu jakoś muszą załapać jak przejść w skręcie z krawędzi backside na frontside i odwrotnie. Moje skromne zdanie :D