Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Livigno


135 odpowiedzi w tym temacie

#41 Max

Max

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 November 2011 - 16:11

W Livigno też już chodzą 3 wyciągi po stronie Carosello (CAMPO SCUOLA - 4 os krzesełko, MINI LIFT - orczyk i jedna częśc 8 os gondoli LIVIGNO-TAGLIEDE), co prawda sztucznie naśnieżone więc nie jest to szczyt marzeń, ale chyba póki co innej opcji nie ma...
Do 2.12 można tam jeździć za darmo, tzn. na pewno na LIVIGNO-TAGLIEDE nie wiem jak na pozostałych.

Z informacji jakie posiadam otwarcie po stronie Mottolino przełożyli na 2.12, kiedy mogą naśnieżają ale co i czy coś będzie gotowe to się przekonamy.
Część szczytu Carosello też nie wygląda źle, jest tam ok 40 cm śniegu, są nawet wyratrakowane pasy, ale póki co jeszcze nie czynne.
Wydaje mi się, że muszą połączyć górę z dołem i dopiero może coś tam ruszy.

Pzdr i życzę nam wszystkim śniegu! :)

PS. Też będę tam od 4.12


O to dobre wieści. Widać, że na www i aplikacji iphonowej mają nieaktualne dane. Czyli jeszcze mają tydzień na uzupełnienie tras.

#42 Fayaz

Fayaz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2011 - 19:33

I pomyśleć, że 3 lata temu na początku grudnia Livigno przeżywało kataklizm śniegowy! Włosi nie mieli już pomysłu co robić ze śniegiem w mieście i wywozili go wywrotkami do pobliskiego jeziora :)
A poza trasami panowało istne "trzymetrypuchu".

Mimo to wydaje mi się, że w tym roku - z opóźnieniem - ale przywali i będzie radocha :)

#43 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2011 - 20:48

Do początku grudnia jeszcze chwilka została :)

Dobrze, że jadę w lutym.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#44 Reniferu

Reniferu

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2011 - 03:43

Właśnie wyjeżdżam, jeżeli znajdę gdzieś wi-fi to napiszę jak jest, planujemy jechać przez Bormio (w kwietniu tunel 30€ kosztował) a to różnica 40 -50 km wychodzi...

#45 Reniferu

Reniferu

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2011 - 15:36

sorry, że po 3 dniach ale połamałem reke wczoraj....

więc tak jest KIEPSKO... otwarte jest mottolino - stok od gondolki i ten koło snowparku (parku nie ma 0 sniegu), a także carosello 3000, stok koło gondolek (o parku zapomnijcie ani grama śniegu), otwarta też ośla (krzesełka i orczyk)... i żółta gondolka do połowy... wszystko sztucznie naśnieżone o 12 na mottolino i carosello już jest dramat muldy i lipa, a poza tym stoki wąskie (o połowę w porównaniu z kwietniem...

a poza tym - chciałem jechać przez Bormio, ale droga zamknięta nie wiem czemu.... pewnie, żeby za tunel zapłacić, ceny - ropa 0,97€centów, jack danniels 11,50€, jagger 8,20€, spiryt 2,2€, jim beam 6,8€, danzka 6,3€ coca cola 1,43€, wszystko litrowe, dodatkowo otworzyli basen cen jeszcze nie znam.. pogoda - rano było -8 a przed wczoraj jeździłem w kurtce i kr, rękawku, w tej chwili coś sobie pruszy ale bardzo bardzo kiepsko, wszędzie trawę widać, kolejki przy wyciągach są, tak jak masa polaków jak macie pytania to zabawie tu do 10... jutro zapodam fotki jak wyglądda to na stokach...

#46 wysman

wysman

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2011 - 22:32

przynajmniej alko tanie
jechałem szybko, iż lubię za***rdalać

#47 Max

Max

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 December 2011 - 07:02

No to dobrze, ze my polecielismy do Madonny. U nas szalu nie ma w porownaniu z sezonem, ale chodzi pare wyciagow, snieg nawet w polowie snowparku i pare hopek i raili. Jak na poczatek sezonu i 3 dni smigania mozna sie wyhasac.

#48 Reniferu

Reniferu

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 08:41

przez noc spadło z 5cm moze więcej śniegu i dalej pada, armatki chodziły wczoraj cały dzień i pewnie w nocy trochę więc może coś nowego otworzą

#49 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 07 December 2011 - 17:02

przez noc spadło z 5cm moze więcej śniegu i dalej pada, armatki chodziły wczoraj cały dzień i pewnie w nocy trochę więc może coś nowego otworzą


Dzięki za info, troche optymistyczniej to zabrzmiało, ja wyjeżdzam w piątek wieczorem więc oby do niedzieli coś się rozkręciło

#50 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 17:23

HEj, my jedziemy za 1,5 tyg i bedziemy na miejscu 19go. Moglibyscie dawac update, jak tam sytuacja? Sporo napadalo? Otworzyli cos nowego? Kolejki? Jest szansa na pare smigow poza trasa? Bedziemy bardzo wdzieczni za wszelkie info. Pozdrawiam i zycze konkretnych opadow :-)

Użytkownik Gosia edytował ten post 07 December 2011 - 17:23


#51 Reniferu

Reniferu

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2011 - 15:01

HEj, my jedziemy za 1,5 tyg i bedziemy na miejscu 19go. Moglibyscie dawac update, jak tam sytuacja? Sporo napadalo? Otworzyli cos nowego? Kolejki? Jest szansa na pare smigow poza trasa? Bedziemy bardzo wdzieczni za wszelkie info. Pozdrawiam i zycze konkretnych opadow :-)



prawie całą noc padało i spadło z 25-30cm śniegu, zamknięte było przez pół dnia mottolino carosello, od godziny otwarte carosello na własna odpowiedzialność (nie zdążyli przygotować) otworzyli dzisiaj niebieską koło mottolino (te 2 osobowe krzesełka z samej góry) oraz czarnąw tamtych rejonach (kanapy) a poza tym słońce świeci cały czas armatki działają jeżeli chodzi o freeride to kiepskawo jeszcze.

#52 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 December 2011 - 15:37

prawie całą noc padało i spadło z 25-30cm śniegu, zamknięte było przez pół dnia mottolino carosello, od godziny otwarte carosello na własna odpowiedzialność (nie zdążyli przygotować) otworzyli dzisiaj niebieską koło mottolino (te 2 osobowe krzesełka z samej góry) oraz czarnąw tamtych rejonach (kanapy) a poza tym słońce świeci cały czas armatki działają jeżeli chodzi o freeride to kiepskawo jeszcze.

:mrgreen: dzięki za świeże info...do tego wiejące lekkim optymizmem...widzę że do mojego wyjazdu do livigno sytuacja się "wybieli" :excited:
gdzieś tam wcześniej pisałeś że ZŁAMAŁEŚ RĘKĘ :shock: :shock: ups...to chyba nie jest twój wymarzony wypad...najgorzej rozpoczynający się sezon we Włoszech (ponoć od 50 lat nie było tak źle) i do tego złamana ręka...szczerze współczuję :mellow:
ale jak to już ktoś pisał "przynajmniej alko tanie" :mrgreen:

#53 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2011 - 17:39

I jak tam, reniferu? Napadalo jeszcze? Da sie najezdzic czy kolejki zabojcze a stoki waskie? Jeszcze 10 dni i sie zamienimy :-)Pzdr.

#54 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 09 December 2011 - 18:52

I jak tam, reniferu? Napadalo jeszcze? Da sie najezdzic czy kolejki zabojcze a stoki waskie? Jeszcze 10 dni i sie zamienimy :-)Pzdr.



Jakie 10 dni, ja wyjeżdzam za 2 godziny:) będzie dobrze, MUSI!

#55 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2011 - 18:59

Jakie 10 dni, ja wyjeżdzam za 2 godziny:) będzie dobrze, MUSI!


W takim razie szerokiej drogi i daj znać, jak już będziesz na miejscu, jakie warunki... Co chwila sprawdzam kamerki i pogodę, ale to nie to samo, co update na forum :)

#56 Reniferu

Reniferu

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2011 - 19:17

mic więcej nie napadało, ale cały dzień i noc armatki działają, otworzyli dzisiaj 2 kawałek żółtej gondolki na samą górę (mało ludzi o tym dzisiaj wiedziało więc ruch był mały), jest teraz -10 w nocy będzie z -15, nie zapomnijcie łańcuchów i kabli lub starterów :), a także dla oszczędnych zatankujcie sobie w innsbrucku szwajcarzy się cenią (dla tych co jadą 1 raz nie trzeba winietek na Szwajcarię wystarczy na Austrię coś koło 7-8€ a sprawdzają zawsze) wracam już jutro o 8 więc nie pomogę więcej

Opiumka - ja złamałem w 2 dzień (złamanie z przemieszczeniem, i od mostku na mottolino ześlizg mega wolny ), a przed wczoraj brat ręka w temblaku coś tam zerwane a także.... to co na filmiku;P
media][/media]

dodam, że jak macie tel na kartę to w razie w ze stówka na rozmowy z ubezpieczalniami idzie:( odpukać

jeżeli chodzi o alko - to "la pastorella 2" w centrum via ostaria 271, pełno polaków i dają czerwone reklamówki ^^

Użytkownik Reniferu edytował ten post 09 December 2011 - 19:47


#57 Reniferu

Reniferu

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2011 - 19:31

wiem, że jest opcja edytuj, ale chciałem tylko napisać, że dotarłem a co ważniejsze dla jadących - ślizxgo było tylko w okolicach tunelu Szwajcaria włochy, reszta drogi miodzio całą drogę prawie + temperatura wiec warunki do podróży oky, aaaaaaaaaaa jeszcze 1, na granicy włochy szwajcaria przy budce trzepali 2 nasze auta na warszawskich numerach byli, a także na granicy Szwajcaria Austria 3 auta z polski - wyciągnięte bagaże szukanie po schowkach, zapasówkach..

#58 Fayaz

Fayaz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2011 - 22:45

Przeszukania na granicach w drodze powrotnej to standard.
Niestety zachłanność Polaków (i pewnie nie tylko) sprowadzana jest tam na ziemię :)

Swoją drogą - Reniferu - zaczęliście sezon "w c*pę na 5" - połamane ręce, powybijane zęby :))))

Ja 3 lata temu drugiego dnia rozpizgałęm kolano o jakiś ostry głaz na FR i też resztę w łóżku z drinkiem i kompem ;)

Zdrówka życzę!

#59 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 20 December 2011 - 16:33

Wróciłem w niedziele, w tej chwili już smiało można walić do livigno! śnieg popaduje, wyciągi wszystkie po stronie montollino a po stronie carosello nie chodzą krzesła pomiędzy Carosello 3000 a Cassaną. Ogólnie robią co mogą, non stop naśnieżają + dopadywanie. Nie jest źle. Chciało mi sie ryczeć gdy musiałem wracać do naszego pięknego kraju. Pozdro

#60 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 December 2011 - 00:37

Dziś w Livigno cały dzień sypie, co prawda śnieżne chmury przyslonily słońce ale i tak jest cudnie, nie chcę nawet myśleć o powrocie