Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wykładka


46 odpowiedzi w tym temacie

#1 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 00:10

a w takim razie jak powinna wygladac "technika" do wykładki?

W sumie to bardziej do tematu carving pasuje.
Przy wykładce istotny jest sprzęt. Na miękkiej praktycznie się nie da. Na eli podobno trzeba być pro, żeby zrobić wykładkę. Na typowym twardzielu już jest łatwiej na najłatwiej jest na swoardzie (deska za 600 euraczy).
Przykład kolesia na 2 różnych dechach:
http://www.extremeca...p?p=58954#58954

Ja nie umiem robić wykładki (jeszcze dobrze ciętych nie opanowałem), ale opiszę jak ja to widzę i rozumiem. Skręt inicjujesz z kolan, przy skręcie frontside tułów odchylasz od stoku (jak byś robił mostek), kolana szeroko i starasz się jak najbardziej wychylić do stoku (jak byś chciał na nim uklęknąć). Jest technika rzucania się przez przód deski, ale ja tego nie rozumiem. Na backu schodzisz biodrami jak najniżej, tak by szorować po śniegu.

Jak by się przyjrzeć założycielom extremecarving, to oni jeżdżą w mocno zrotowanej pozycji, często z nogami wyprostowanymi.  

Na youtubie jest filmik ecs 2006 lub 2007 i tam tłumaczą w nim po angielsku jak robić wykładkę. Ważne jest, żeby nie łamać się w biodrach w pół i na siłę próbować w ten sposób dotknąć śniegu.

#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 00:27

joszu, mam ci pokazac zdjecie motyla który na miekkiej fsowej desce na kaczuszcze robi wykładke? uwierz ze sprzet nie jest problemem tylko technika.

jesli chodzi o inicjacje skretu to u mnie to wyglada mniej wiecej wlasnie tak ze w fazie przygotowania jest zejscie w dol jak do NW a w momencie inicjacji zaczynam wypychac nogi tj w kompensacyjnym, skret sie konczy deska podjezdza pod tyłek i spowrotem jestem w nskiej pozycji.

technika tego rzucania sie to wlasnie cos w ten desen. zobacz jak stoisz w miejscu i chcesz skoczyc przed siebie najpierw musisz zejsc w dól zeby sie wybic a potem w dol zeby zamortyzować... kojarzysz ? ^^

filmiki ogladałem, ten w ktorym tlymaczy pamietam.  Opisywał jeszcze dodtakowa technike rotacji tłowia. Przy skrecie na fs "rotacja" jak na fs ale przy bs nie pamietam http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/sad.gif bo dodatkowa rotacja nie da dobrego efektu ;/

Filmik z YT co canmana bodajze jak byli na ecs'ach

trzeba brac pod uwage stok na ktorym sa rozgrywane ecs'y. Bo do sniegu naprawde daleko nie maja ;]

ja tez tym jestem zajarany na maxa...

#3 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 00:45

Mówisz o tej fotce motyla http://www.żółte strony/forum/usrinfo.php?id=3280&rid=19039&a=a ?
Może i się da na miękkiej, ale to tak jakbyś się uczył robić butterki na eli.

Jeśli chodzi o technikę to ja Ci nie pomogę bo, dopiero w przeszłym roku będę trenować wykładki.
Tu masz opis ze strony Shamana
http://www.inplus.or...n/technika.html

Chyba najlepiej w Polsce Canman ogarnia carving, ale aktualnie zajmuje się rodziną więc już go praktycznie nie spotkasz na stokach.

Na extremecarving.com jest dużo filmików, ale technikę skopiować jest trudno.

Kolega który uczył się wykładek, mówił, że lepiej mu się je robi na mniejszej prędkości. Jutro wrzucę pewnie filmik na forum to zobaczysz ile kolega ogarnął w 5-6 dni.

ESC są w Zinal. Podobno ściana kozak. Jak się przewrócisz to 100-200 m hamujesz.

#4 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 00:54

http://www.roninsnowboards.com/szkola/ 2 "wiersz" zdjęc pierwsze od prawej.. to pomaranczowe cos w sniegu jak mnie pamiec nie myli to nasz Motyl ;]

ze na mniejszej predkosci jest łatwiej to wiem, bo deska tak energii nie oddaje, pozatym to samo mi w PW jak gadałem psiał shanman albo canman albo ktorys z twardzieli na snb.pl bo mialem cała technike opisana moze znajde w pw jeszcze

#5 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 01:05

Nie wiem dlaczego, ale często strona Roninów nie chce mi się załadować. W pracy też tak miałem. ;D/

Jak byś znalazł te PW to możesz zarzucić.

Znalazłem info o tym stoku w Zinal 700 m długości 350 m różnica wysokości. Jest konkret.

Shaman organizuje co roku obóz szkoleniowy. W przyszłym roku pewnie też będę jechać z nim, bo myślę, że warto, więc jak będziesz mieć czas i kasę to polecam. Ja po wyjeździe w tym roku chcę się trochę na twardą dechę przesiąść.  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif

Jak mi się uda kupić wciągu 2 tygodni twardziela to Ci powiem, jak wrażenia i czy sprzęt ma duży wpływ.

edit.
Ogólnie to są dwie techniki robienia wykładki. Ale obu nie umiem, bo koncentrowałem się na ciętych.

#6 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 01:12

nie wiem czy w tej chwili kumpel nie kupił hota blast 164 z wiazaniami na allegro + buty blaxa 42 rozmiar tak na spontanie...http://adechade.com/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ale drogi nie był ... ja to bym probował przez polsrodek... twarde wiazania do mojej eli ... ale musialbym miec od kogo butki pozyczyc zeby zoabczyc. moja eli sztywnoscia przupominała kumpla f2 SL'ke ciut zajezdzona jego odcena jak ja pomacał

postow nie mam - skasowałem dawno temu ;D

czasem w mocnym ciety od wykładki dzieli cie z 20 cm ale jes to bariera nie do brzeprniecia dla mnie

tj tutaj, tak tak wiem reka i to tylko ciety, ale było szybko i płasko w takim warunie to ciezko

Załączone pliki

  • Załączony plik  7962.jpg   21.23 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7954a.jpg   24.29 KB   36 Ilość pobrań


#7 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 10:18

Ręką bym się nie przejmował.

Zdjęcia fajne. Myślę, że stok trochę za płaski i stąd problem (mała siła odśrodkowa). Na wyjeździe jeździliśmy czarną i na tej trasie były najlepsze wykładki. Możesz robić tak jak się uczy początkowo ciętego na frontsidzie czyli jechać na wykładce aż do zatrzymania.

#8 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 10:22

tak, jest problem jesli używasz IE , pracujemy nad tym, ale najlepiej zassać alternatywną przeglądarkę (Firefox, Opera, etc)

Jeżeli chodzi o wykładkę to spoks się da na miękkiej desce i z wiązaniami na kaczkę, ale.... tylko na krawędzi FS (wynika to z wymuszonej kątami pozycji) i w sensownych warunkach śniegowych- musi być miękko, tak aby wystające paluchy spokojnie przeorały śnieg. Przy ostrych kątach nie ma problemu z wystającym czymkolwiek poza obrys deski więc nic nie zakłóca trzymania krawędzi, a i nie urwiesz big palucha http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif
Jeśli popatrzysz na fotę to jestem przekręcony w tułowiu - kąty kątami, ale pozycję carvingową trzeba jakoś przyjąć i o ile na krawędzi FS nie ma z tym problemu, o tyle na BS już tak łatwo nie jest.
Myślę że gdybym pobawił się śrubokrętem i trafił na dobre warunki to i na BS dałbym radę.
foty z rybcoka tym razem, trochę łeb wysoko trzymam bo mimo wszystko przyjmuje się trochę śniegu na twarz jak jest tak miękko

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 10:42

ale no prosze jaki warun na stoku ;]

#10 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 10:51

było idealnie pod miękką deskę, ale nie było idealnie równo i trzeba było się pilnować. Na marginesie to koniec kwietnia w L2A ze dwa lata temu.

#11 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 10:58

jeszcza bardziej sie rozmazyłem na wyjazd z wami w kwietniu.... moootyyylll http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif*;D* nie no joke poniosło mnie ;]

#12 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 11:05

spoko, wg. mnie nie ma lepszej miejscówki w kwietniu.

#13 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 16:31

Wykładka dobra. Warun w L2A też fajny, tylko te orczyki.

Stronka nie działa mi na FF i na IE (net play), ale w domu jak byłem to na neostradzie w IE mi otwierała się.

#14 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 16:48

zgłoś problem do play bo to jak widac ich wina ;]

ja tez chce fote jak motylll :)

#15 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 16:51

Bierz CS3 i będziesz miał lepszą :), mniej śniegu na paszczy :)

#16 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 19:31

byłoby git, ale dla lansu jeździłem bez czapki (nie ma to jak blade zakola).

Sprawa nie jest jakaś mega trudna, ale trzeba się przełamać.

#17 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 19:56

Potwierdzam, nie jest to jakaś magia :), mi idzie całkiem nieźle do momentu kiedy trzeba zacząć sie podnosić - to jakoś mi nie wychodzi :jump:
A tak to na BS, FS nie ma problemu żebym się położył - w sensie wyglebił ;D

#18 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2010 - 20:00

Generalnie z wykonaniem wykładki na frontside nie miałem większych problemów (patrz załącznik). Został w sumie tylko wybór desiwa.

Załączone pliki



#19 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 20:00

z wyjściem nie mam problemów, ale trzeba się pilnować żeby to zrobić mając jeszcze zapas prędkości


nie no edit musiał siąść po obejrzeniu tej foty :) MISZCZ i KLASYK

#20 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 20:05

sorki taki mały offtop :jump:

@opti1c5 spróbuj przez Chrome mi stronka roninów bez problemu działa w Chrome ;D :)