Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Najlepszy stok w Beskidzie Śląskim ?


80 odpowiedzi w tym temacie

#41 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 November 2010 - 15:49

z kolejka nawet spoko jest bo jak wjedziesz na górę to jak się szybko pozbierasz to zdążysz na te samą :) , raczej nie ma problemu z czekaniem zazwyczaj jak zjedziesz to coś tam stoi na peronie.

Tak faktycznie...jak nie marudzisz tylko zapylasz migiem w dół to załapujesz się akurat na tą samą kolejkę i nie musisz czekać :lolbounce: ...ale gdy jest sporo ludu, a tak się często w weekendy zdarza to możesz sobie marudzić bo i tak na dole postoisz od 15-30min
Raczej nie można tam jeździć poza trasami <_<

#42 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2010 - 19:39

Żar jest super górą na popołudniowe wypady :terefere: Mieszkam w Oświęcimiu więc czasem po pracy wskakujemy do autka 30 minut i jesteśmy w Międzybrodziu. Można pojeździć do 20.00 :excited: Wieczorami nie ma za dużo ludzi i zawsze ścigamy się z kolejką i z powrotem na górę.
Freeride dla upartego :ashamed: dlaczego nie? Jak wyjeżdżasz kolejką to z prawej strony za siatką jest trochę miejsca. Obawiam się że słowo trochę było wypowiedziane nad wyrost. Czasami bywa naprawdę ciasno, ale później się poszerza trasa. Warunek jeden - musi być dużo śniegu!
Freestyle, dużo płaskiego więc można popróbować coś z buttering'u. Podobno był tam snowpark w zeszłym sezonie, kumpel przysięgał, że go tam widział :twisted: Ale nawet PKL nic o tym nie wiedział :hahaha2: Kiedyś to nawet do nich napisałem czy mają w planach coś takiego na Górze Żar - zaprzeczyli.
Może ktoś widział z Was, jakieś elementy snowparku na Żarze?
Jakby było dużo ludzi to po drugiej stronie jeziora znajduje się jeszcze jeden wyciąg - orczykowy. Nie byłem tam chyba z 10 lat więc nic Wam na jego temat nie powiem.
W każdym bądź razie jakby ktoś był z moich rejonów to już chętnie zapraszam na wspólne wypady. Samochód mam duży, bagażnik na dachu, im więcej osób tym taniej. :mrgreen:

#43 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2010 - 00:29

ooo no to konkretnie bo ja lubie szybką jazde !i dobrze że jest ktoś (w tym wypadku coś ) z czym można sie ścigać ! akurat mam chate w Żywcu niedaleko wiec najbliżej mam na Żar :mrgreen: a jeszcze tam nie jeżdziłem wiec jestem ciekaw ja tam jest ,wszedzie najlepiej jest w tygodniu bo mało ludzi , no ale jak wiadomo nie zawsze jest taka opcja :) jakie jeszcze dobre miejscówki niedaleko , może coś w Zwardoniu duży Rachowiec był ktoś ,albo Pilsko bo te miejsca też planuje odwiedzić noo i oczywiście Szczyrk bo tam jest najlepiej :lolbounce:
JOIN The Ride

#44 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2010 - 07:35

O Pilsku to nie ma co pisac bo to kultowa miejscówka , jak dla mnie najlepsza tylko że kawał drogi :)

#45 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2010 - 08:24

Pilsko to chyba najlepsza góra w naszym rejonie (Beskid Śląski). Chociaż w Szczyrku miałem okazje jeździć tylko po Skrzycznym i na Białym Krzyżu.
2 lata temu wybrałem sobie dzień urlopu w marcu i pojechałem sam pożegnać sezon do Korbielowa. Cudo, byłem w tygodniu więc zero kolejek. Śnieg na górze z 2 metry w tym warstwa około 20 - 30 cm świeżego puchu. Epicko!! W dodatku było tak mało ludzi, że nie musiałem rozpinać desiwa, tylko wjeżdżałem od razu na orczyk.
Z takich ciekawych górek to mamy jeszcze Mosorny Groń w masywie Babiej Góry w Zawoi - odwiedziłem w zeszłym roku. Bardzo fajna, szeroka, długa trasa. Niestety nie było za dużo śniegu i jeździło się po sztucznym. Do południa było ciężko, ale później trochę rozjeździli górę i było całkiem przyjemnie. Góra daje dużo możliwości rozwoju (mogliby w nią trochę zainwestować i zrobić jeszcze jakieś orczyki), a 4 osobowa kanapa rozładowuje fajnie kolejkę. Pojadę tam jeszcze raz jak będzie dużo śniegu i wtedy napiszę jak się jeździło. No i bardzo ważna sprawa darmowy parking :lolbounce:

#46 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 November 2010 - 09:33

Freeride dla upartego :ashamed: dlaczego nie? Jak wyjeżdżasz kolejką to z prawej strony za siatką jest trochę miejsca....

Nie dosyć że miejsca na fr jest tyle co nic to jeszcze pilnują żeby nie zbaczać z trasy...w każdym tak było w poprzednim sezonie...postawili straznika przy lince i skończył się fr :angry:

Za to na Pilsku i Mosornym fr bywa przedni :jupi2:

#47 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2010 - 13:58

Kocham Freeride :excited: Opiumka zawsze można poczekać aż strażnik np pójdzie sie "wylać" noo bo wiadomo ze kiedyś wkońcu musi ! noo i właśnie w tym momenie można śmignąć na fr :lolbounce: hehh
JOIN The Ride

#48 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2010 - 17:54

http://bielskobiala....narciarski.html

Wygląda, że się nieco poprawi :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#49 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2010 - 18:36

Wygląda, że się nieco poprawi :)

Może będzie całkiem fajna miejscówka na takie jednodniowe wyjazdy :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#50 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2010 - 15:46

W Szczyrku powstanie KOLEJKA GONDOLOWA dla... pielgrzymów :hahaha: :hahaha2:
http://bielskobiala....anktuarium.html

To razem z Korbielowem skanseny narciarskie. A to przecież 2 NAJWIĘKSZE OŚRODKI NARCIARSKIE W POLSCE !!! Zresztą mają najlepsze trasy w Polsce. Szkoda ich, ale lepiej postawić gondolę pielgrzymom

#51 Jt*

Jt*

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 November 2010 - 12:14

Mam pytanko. Na sylwestra wybieram się z moją kobietą i znajomymi do Brennej, w sumie będziemy tam tylko 3 dni, ale bierzemy deski i myślę, że 2 dni pozjeżdżamy. Z tym że ja póki co w Polsce zjeżdżałem tylko z Szymoszkowej, Czarnej Góry i w Szklarskiej Porębie. Może doradzicie jakieś ośrodki w okolicach Brennej (tak do 30km czyli Brenna, Ustroń, Wisła). Najlepiej żeby stok był dobry do nauki - będzie kilka osób, które nigdy nie jeździły na desce, ale też taki żeby Ci którzy śmigają już całkiem nieźle nie mieli na co za bardzo narzekać. Dobrze żeby była kanapka albo krzesełko co by się początkujący nie wywracali na orczykach :P Jakieś sugestie? :)

#52 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2010 - 17:24

byłem w Brennej raz na sylwestra ,właśnie tak coś około 4 dni ! no i musze powiedzieć że najlepszy sylwester w życiu hehh :drunk: w Ustroniu masz Czantorie , jest tam odcinek specjalnie przygotowany do nauki ,jak dobrze pamietam wyciąg orczykowy tam jest i taśma chyba też dla świeżaków :) ale nie jestem pewnien , kawałek dalej jadąc w kierunku Wisły po prawej jest zjazd na Jawornik tam jest pełno mniejszych wyciągów no i kanapa 4 osobowa na Soszowie gdzie ci bardziej doświadczeni gracze mogą sobie pośmigać :mrgreen: noo i w samej brennej podobno też są jakieś stoki i wysiągi :D

Użytkownik Majonez edytował ten post 26 November 2010 - 17:26

JOIN The Ride

#53 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2010 - 17:49

do nauki w brennej jest odpowiedni stok :) a ogólnie jak wyżej dookoła same ośrodki narciarskie, a z nich polecam tylko Wisłę na reszce mogą zabić Cię narciarze jadący na krechę o.O

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#54 Jt*

Jt*

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 November 2010 - 19:07

ok, dzięki :)

Myślałem też, żeby na ten Cieńków pojechać, skoro nowy wyciąg ma tam być..

#55 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 14:28

O kurcze właśnie czytam że Mosorny Groń w Zawoi został przejęty przez PKL <_< =2&cHash=b60a8c45adb5c1838a522ec8435e87c8"]Mosorny Groń No to koniec z darmowym parkingiem! Pewnie o jakimś rozwoju i budowie snowparku też można zapomnieć! Fajny był stok bo nie było kolejek. Ciekaw co się zmieni?

Użytkownik saran edytował ten post 30 November 2010 - 14:31


#56 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2010 - 07:56

W piątek rusza "Cieńków" w Wiśle niestety tylko kolej linowa. Myślę że na pozostałych 2ch wyciągach będzie można pojeździć dopiero w styczniu.
Poniżej cennik

Załączone pliki



#57 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2010 - 10:57

W piątek rusza "Cieńków" w Wiśle niestety tylko kolej linowa. Myślę że na pozostałych 2ch wyciągach będzie można pojeździć dopiero w styczniu.
Poniżej cennik


Właśnie się dowiedziałem że w dzień otwarcia tj. piątek 17.12.2010 r. będziemy mogli pojeździć całkowicie za darmo.
:rolleyes:

Użytkownik saran edytował ten post 15 December 2010 - 10:57


#58 hedonez

hedonez

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 26 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 December 2010 - 17:11

Właśnie się dowiedziałem że w dzień otwarcia tj. piątek 17.12.2010 r. będziemy mogli pojeździć całkowicie za darmo.
:rolleyes:

Skąd takie info o Cienkowie?

#59 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2010 - 17:47

No na przykład stąd :terefere:

#60 bakaesce

bakaesce

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2010 - 17:51

Wybiera się ktoś na ten Cienków pośmigać, sprawdzić co w Wiśle piszczy ?