Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Najlepszy stok w Beskidzie Śląskim ?


80 odpowiedzi w tym temacie

#21 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 March 2010 - 18:42

Korbielów Pilsko, Szczyrk (wszystkie ośrodki), Wisła Cieńków oraz Ustroń Czantoria - to wszystko najlepsze trasy w Polsce. Korbielów i Szczyrk to dodatkowo największe ośrodki w Polsce i najdłuższe trasy. Kto się chce pouczyć to Wisła Klepki. No i coś dla miłośników freestyle'u: Parkowa Dolina w Istebnej to największy snowpark w Europie Środkowej - pierwszy w Europie a 2 na świecie ośrodek snowboardowo-narciarski zarządzany przez snowboardzistę. Jak kogoś interesuje jakaś miejscówa z woj. Śląskiego to śmiało pytać. Może pomogę.

#22 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 March 2010 - 19:52

No ja Cię proszę - Szczyrk? Toż to karwa jakiś skansen narciarski sprzed dwudziestu lat... Stoki w znakomitej większości nieoświetlone, bywa że kiepsko utrzymane, orczyki, orczyki, orczyki...
Parkingi płatne niemało, wieczne problemy w sezonie ze znalezieniem miejsca i parkowanie w zaspie na poboczu, Juliany maja fajny potencjał, ale trzebaby trochę chcieć, a nie tylko liczyć wpływy :)

Mimo wszystko i tak tam w tygodniu bywam, ale tylko dlatego, że najbliżej.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#23 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 March 2010 - 21:00

Szczyrk dałem do listy ze względu na trasy. Z infrastrukturą masz rację, ale tak samo jest na Pilsku czy w Cieńkowie.

#24 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 March 2010 - 21:37

Szczyrk dałem do listy ze względu na trasy. Z infrastrukturą masz rację, ale tak samo jest na Pilsku czy w Cieńkowie.


co z tego sze ponoc od paru ładnych lat w mostostalu lezy gotowy do zlozenia wyciag krzeselkowy na skrzyczne.. tylko nie ma go gdzie postawic.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#25 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 March 2010 - 23:02

GAT niestety daje ciała, a szkoda, bo marnuje potencjał miejscówek Pilsko i Skrzyczne
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#26 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2010 - 07:42

GAT niestety daje ciała, a szkoda, bo marnuje potencjał miejscówek Pilsko i Skrzyczne


To nie dawanie ciała to zamierzone działanie.
Ośrodek musi ogłosić upadłość i zacznie się jego sprzedaż za bezcen , a kto pierwszy wykupi najlepsze grunty , tu chyba nie muszę mówić.

#27 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2010 - 11:19

To nie dawanie ciała to zamierzone działanie.
Ośrodek musi ogłosić upadłość i zacznie się jego sprzedaż za bezcen , a kto pierwszy wykupi najlepsze grunty , tu chyba nie muszę mówić.



Też tak sobie ostatnio pomyślałem. Absolutnie nie wygląda na działanie przypadkowe...
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#28 snowboarder

snowboarder

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2010 - 12:20

No Szczyrku i Pilska zdecydowanie szkoda. 2 największe ośrodki w Polsce - w Szczyrku ponad 60km tras a na Pilsku ponad 25. Tego nie ma nigdzie. No na Pilsku postawiono krzesło, tylko że z austriackiego demobilu, 2 osobowe, do tego w pierwszym sezonie się popsuło i cały sezon nie działało. Teraz podobno tez popsute :hahaha2: Za takie marnowanie potencjału kogoś powinno się powiesić :hahaha2: Że na Ukrainie mogą sobie zrobić ośrodek na ponad 100km tras i z 24 wyciągami krzesełkowymi (24krzesła + 3-4 orczyki) a w Polsce jedno wielki gówno. No może Białka lekko na +, ale to zaś jest ośla łączka. Dlatego mam nadzieję, że Litwinka (jedyny trudny stok w Białce) po kilku latach zastoju w przyszłym sezonie ruszy.

#29 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 May 2010 - 20:46

W Polsce jest dość dużo fajnych miejscówek gdzie można by zrobić coś na prawdę fajnego, ale albo nie ma kasy, albo chęci...

#30 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 May 2010 - 09:06

To co robią GAT i COS to polityka olewnictwa od lat 20 juz chyba, co nie zmienia faktu, że Czorny FIS, Kaskada, opcje z Małego Skrzycznego czy Pilska to dalej najlepsze trasy w PL za wyjatkiem Goryczkowej.

@Snowboarder "No i coś dla miłośników freestyle'u: Parkowa Dolina w Istebnej to największy snowpark w Europie Środkowej" - sorry ale bredzisz, toz to nawet Julki są większe. A Byłeś kiedy np. w Szpindlu? Ja sobie bardzo cenie lokalną inicjatywę, ale jak na razie Parkowa to przykrótki orczyk i kilka przeszkód, a park w zasadzie z powodu fatalnej zimy w tym sesonie nawet nie wystartował. zycze wszystkiego najlepszego ale znajmy miarę :)
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#31 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 November 2010 - 09:46

Na stronie GATu jest napisane, że od 01.11 przechodzą prywatyzację i wyprzedają powoli swój majątek. Więc jakby ktoś sobie chciał kupić ośrodek w Zakopanem, albo wyciąg narciarski w Huzelach (gdziekolwiek by to nie było) to wbijać :lolbounce: Nie chce tutaj bronić GATu, ale to duża firma i musi utrzymywać ośrodki wypoczynkowe, które nie przynoszą zysków. A ze względu na państwowe struktury nie mogą tak łatwo pozbyć się nieruchomości. Zresztą jest to firma, która wywodzi się z naszego górnictwa i więcej nie muszę nic dodawać :ashamed:
Czytam że chwalicie Cieńków w Wiśle - no to akurat jedyna stacja w Beskidzie Śląskim, która się modernizuje. Zamiast 2ch starych wyciągów orczykowych będzie 4 osobowa kanapa (podobna do tej w Zawoi). Poza kanapą będą tam jeszcze 2 orczyki. Trochę pozmieniają się trasy. Będę miał mapę tras za niedługo to ją wrzucę. Tutaj jest coś więcej napisane http://bielskobiala....ylko_jedna.html
Podobno jest tam jakaś ekipa, która co roku ogarnia snowpark http://www.elementso...k_ustron_wisla.
Jak ktoś ma jakieś dodatkowe informacje na temat snowparku to proszę pisać, chętnie poczytam.

#32 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2010 - 23:20

Wisła Cieńków - tam pierwszy raz włożyłem deche na nogi :) wiec mam sentyment do tego miejsca i dobrze że trwają modernizacje tak powinno być ! co do Wisły to uwielbiam jeżdzić na Stożku . Niesamowity klimat :) do wyboru 3 trasy ,jedna nie zawsze otwarta ,czyli trasa niebieska leśną ścieżką , czerwona i mega za***ista ścianka czarna :)) pozatym można pośmigać także między drzewkami jak ktoś lubi noo i oczywiście jest jeszcze park ale często nie przygotowany (zawsze można wejść z łopatami i go troche ogarnąć ) ale najbardziej lubie to że stok jest w takim położeniu że bezproblemów zawsze można dojechać do bramek nie odpinając deski i to chyba najwiekszy plus tego miejsca , poza tym tanie karnety , przydało by sie jeszcze oświetlenie bo wyciąg otwarty do zmroku ,a i zapomniałem że mają własne agregaty prądotwórcze wiec też duży plus ,pamiętam jeden weekend w Wiśle nie było prądu i staliśmy pod wyciągiem w Szoszowie 2 godziny ,w tym dniu odzwiedziliśmy chyba wszystkie miejsca w Wiśle ,jedyny wyciąg który działał to na Stożku , troche trudny dojazd ale jak juz sie tam jest wrażenia są niesamowite ,5 zeta za busa od pierwszego parkingu ,spowrotem można zjechać na dechach ,przy ośrodku serwis ,wyporzyczalnia oraz barek i co najważniejsze kibel :) hehh
JOIN The Ride

#33 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2010 - 10:55

Więc tutaj macie mapkę jak będą w tym sezonie wyglądać trasy w Wiśle na "Cieńkowie" no i oczywiście nowy wyciąg :lolbounce: Dołączona grafika
Jakbyście mieli problemy z wielkością mapki to dajcie znać prześlę coś większego.
A tutaj macie trochę więcej informacji na ten temat: Wisła "Cieńków"
Tak mi się wydaje, że w tym roku to będzie moja główna miejscówka, więc do zobaczenia.

#34 wysman

wysman

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2010 - 14:55

wygląda to fajnie ;]
jak będą znośne ceny to może się przejadę w tym sezonie ;]
jechałem szybko, iż lubię za***rdalać

#35 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 November 2010 - 15:05

Więc tutaj macie mapkę jak będą w tym sezonie wyglądać trasy w Wiśle na "Cieńkowie"...

Ciekawa jestem bardzo jak tam będzie się śmigało po modernizacji. Potencjał jest...nachylenie całkiem, całkiem...będą kanapki 4-osobowe...powinno być ciekawie...tylko gdzie ten śnieg :-[ ?? Mam też duuuuże nadzieje na porządne wyjeżdżenie się na Skrzycznym (oby były warunki...achhhh :rolleyes: )

#36 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2010 - 18:35

Postaram się coś dowiedzieć na ten temat, jak coś będę wiedział to dam znać. Ale nie spodziewałbym się rewelacji. Taka inwestycja zamyka się w kwocie 8 cyfrowej więc pewnie będą chcieli sobie to jak najszybciej odbić. Ale największy plus wyciągu to to, że przy sztucznym oświetleniu jest bardzo długo otwarty.
Mnie bardzo interesuje jak będzie wyglądał snowpark zrobiony przez Panów z szkoły ELEMENTSOS

#37 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2010 - 20:05

Qrde staram się jakoś przekonać do Beskidów, bo blisko, choć zawsze coś nie tak ;)
Na Cieńkowie było calkiem fajnie, ale oczywiście niebieska 5 była zamknięta (nie staram się tylko i wyłącznie jeździć czerwonymi i czarnymi tak jak... :) ), jak to przeważnie bywa musieliśmy sprawdzić, no i tak jak u góry szło posmigać w puchu to na dole dużo ziemi i trawy, choć porównując do narciarzy przejeżdżaliśmy to z prędkością światła.
Skrzyczne trasy jak najbardziej ok, ale dosłownie cała reszta szkoda gadać. Na chwilę obecną z "pobliskich" górek jedynie Stożek, Góra Żar i Cieńków jest dla mnie ok :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#38 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2010 - 11:01

Żar coraz lepiej organizuje się i w lecie i w zimie ale stok jest ciągle nasłoneczniony i nawet dorabianie śniegu nic nie daje <_<

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#39 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2010 - 14:39

a jak jest na Żarze z tą kolejką długo trzeba na nią czekać ? bo ogolnie jeszcze tam nie jezdziłem ale w tym sezonie napewno tam bede ,tylko ze jak mam czekać na kolejke za każdym razem pół godziny to troche lipa bedzie :) poza tą kolejką jest jeszcze orczyk ale z tego co widziałem nie za długi i tylko w górnej części wiec też troche lipton :)
JOIN The Ride

#40 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2010 - 15:03

z kolejka nawet spoko jest bo jak wjedziesz na górę to jak się szybko pozbierasz to zdążysz na te samą :) , raczej nie ma problemu z czekaniem zazwyczaj jak zjedziesz to coś tam stoi na peronie.
Orczyk jest fajny jak chcesz sobie potrenować technikę czy jakieś ewolucje nie musisz śmigać na sam dół tylko do orczyka i na płaskim możesz się bawić.
Generalnie nie tak źle tylko krótkie i muldy :)