Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Najlepszy stok w Beskidzie Śląskim ?


80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 January 2010 - 20:05

Witam
Tak jak w temacie ;)
Ja jak na razie byłem 3 razy we Wiśle-Soszów i raz Szczyrk-Skrzyczne.
Jest coś lepszego w tych okolicach ?

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2010 - 20:53

Czyrna ale na razie d*pa piszą że warun b.dobry ale byłem przedwczoraj i lipa.
Dziś byłem w Wiśle w tym nowym ośrodku Nowa osada i do 11 bardzo fajnie , szeroko mało ludków i stok był przygotowany

#3 Faraaa

Faraaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 January 2010 - 23:12

Nowa Osada nie jest nowa tylko że od tego roku są tam krzesełka 8)
Istebna-Zagrońhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif przystępne ceny,w miare szeroka trasa, łagodna idealna do nauki
Jeżeli już ktoś potrafi jezdzic to może to być dla niego za łagodne. Nie wiem jak tam z warunkami na dzien dzisiejszy w czw tam bede wiec moge potem zdac relacje 8)

#4 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 13:47

szczyrk tragedia bylem tam ostatnio golgota nie dziala,czyrna zmknieta tylko wyciagi w gore dzialaja (na trasie wrecz zielono),male skrzyczne podobno lipa,hala posrednia hmm bylem od 8 rano o 10 juz lodowisko na trasie(zenada i wielkie brawa dla ludzi przygotowywujacych trasy!!robcie tak dalej a zaniedlugo sami zostaniecie na trasach;/),kamcorow wszedzie pelno az zal bylo jezdzic po nich deska:/ceny wyciagow kosmiczne wygody zadnej,po kilku wjazdach nogi mi odpadaly:/ ogolnie widac ze szczyrk umiera smiercia naturalna:/ wisla niby nudniejsze trasy ale o wiele ciekawsze warunki ,trzeba bedzie sie skoczyc na czechy obadac co tam sie dzieje bo polska niestety nie ma za duzo do zaoferowanie:/

#5 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 22:54

Nikt mnie już nie namówi na Soszów, byłem tam tylko raz w zeszłym roku i tragedia. Czynne było tylko krzesło, orczyk już nie. Na trasie muldy, dużo lodu i jeszcze więcej kamieni.
I jeszcze jeden stok z tych okolic - Czantoria, w zeszłym tygodniu wracając z Białki zachaczyliśmy o nią. Niebieska trasa zamknięta, a czerwona... warunki tak przesrane że widzieliśmy kilku narciarzy którzy schodzili z nartami w rękach ... i żałuje że nie pojechaliśmy jednak na Pilsko.
Obawiam się że reszta beskidzkich stoków jest podobna, jesli nie to wyprowadźcie mnie z błędu

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że lepiej dołożyć kilka kilometrów i jechać gdzieś w Tatry co zresztą robimy najczęściej.

#6 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 January 2010 - 13:27

Najlepszy stok? Jak dla mnie to taki nie istnieje, bo nigdzie na świecie nie ma stoku, który spełni wymagania polaków. Taka prawda, dla jednego za mało śniego, dla drugiego za dużo, jednemu za zimno, lub za ciepło, a czasami to wina powietrza, bo jest za gęste. Przynajmniej ja mam takie zdanie po kilku przeczytanych opiniach na innych forach  :D

#7 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2010 - 23:42

No to trzeba sprecyzować, czego kto szuka, na początek to rzeczywiście istebna, łagodny stoczek i szeroki ale krzesełka woooolne (przynajmniej rok temu)

#8 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2010 - 10:19

A ja się nie zgodzę z przedmówcami :P
Na Czantorii jeździłam 22.01, na Soszowie 23,24.01 i byłam bardzo zadowolona :D Mróz ok.-15 i słoneczko - uwielbiam  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif Na Czantorii czerwona była czynna, a na Soszowie można było jeżdzić na wszystkich trasach, dało się też pośmigać poza trasami; kolejki raczej niewielkie; trasy popołudniu lekko oblodzone ale mnie to nie zniechęca
wróciłam zadowolona, pozyt.wyczerpana i mocno przemarznięta, ale warto było :D

#9 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 18:50

A ja byłem w niedziele w Białce... tak tylko na jeden dzień, dość często tak robimy  ;D
Mróz konkretny i totalnie bezchmurne niebo, śmiali się ze mnie, bo troche pyska sobie przypaliłem.
Na kolejki nie narzekaliśmy, a później było puściutko, trasy wszystkie czynne. Najeździłem się do syta  8)

Opiumka zapraszam jeśli nie byłaś ... może wtedy przestaniesz bronić Soszowa  ;D

#10 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2010 - 20:09

Opiumka zapraszam jeśli nie byłaś ... może wtedy przestaniesz bronić Soszowa  ;D

Byłam, byłam ;D Tam gdzie jeździłam faktycznie trasa była dobrze przygotowana ale 20-minutowe stanie w kolejce dobijało (byłam tam chyba w okresie ferii, więc kolejki były masakryczne)

No to trzeba sprecyzować, czego kto szuka...

tu się zgodzę, faktycznie jesli ktoś dopiero zaczyna jeżdzić na desce to warunki jakie zastanie na czantorii mogą zniechęcać, dla takich osób dobre są Siglany, Pasieki, Nowa Osada (tam ponoć zawsze są przyzwoite warunki)

Ja natomiast od lat jeżdżę na Czantorii, Soszowie, Skrzycznym, Stożku i kocham te miejscówki (mam do nich wielki sentyment 8))...Choć warunnki na Małym Skrzycznym w tym roku faktycznie są tragiczne, czekam cierpliwie i z nadzieją aż się poprawią

pozdrawiam

#11 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 21:15

Jak jest na Stożku to się przekonam już w sobotę, bo jadę uczyć brata  :)
hehe powiedziałem mu, że jeśli mu się spodoba snowboard to dam mu moją starą deskę razem z wiązaniami... no i spodobało mu się  ;)
Nie będę oczywiście tam z nim jeździł, ale Opiumka jak wyglądają te czarne trasy na Stożku?

#12 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2010 - 21:28

Wie ktoś może jak wygląda "zaludnienie"  na Nowej Osadzie w tygodniu od 8.00-12.00 i od 15.00-21.00?

#13 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 21:29

Ja byłem w piatek i do 11 nawet spoko , potem 96 milionów Polaków ;)

#14 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2010 - 21:32

W piątek po południu to już weekend więc ludzi w cholerę ;] Mnie raczej interesuje poniedziałek lub czwartek

#15 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 January 2010 - 08:56

Jak jest na Stożku to się przekonam już w sobotę, bo jadę uczyć brata  :(... jak wyglądają te czarne trasy na Stożku?

Na Stożku w ostatnich dniach nie byłam ale ponoć czarna trasa jest zamknieta (wielka szkoda bo wrażenia z jazdy na "ściance" bywają MOCNE >:()a na niebieskiej warunki nie za dobre, wiec pozostanie Ci prawdopodobnie jazda na czerwonej.
Zwykle gdy tam przyjeżdzam zanim dojdę do kasy juz ktoś mi wciska swój bilet ("bo się przeliczył", "bo warunki trudne"), więc jeśli szybko się zniechęcasz (lub jesteś marudą http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/tongue.gif)to lepiej przemyśl czy to dobra miejscówka :).
Ale dolny orczyk i dolna trasa jest dobra do nauki, zresztą sama uczyłam się przed laty jeździć i wjeźdzać na orczyku, więc twój brat powinien być zadowolony.

Nikt mnie już nie namówi na Soszów...

JA CIEBIE NAMAWIAM >:(!!!! faktycznie rok temu było daremnie ale w tym roku (gdy uruchomili wszystkie trasy) było naprawdę świetnie
Wjedziesz sobie z bratem krzesełkami do góry to po prawej stronie masz oślą łączkę o wdzięcznej nazwie "Nartusek" :D, brata tam zostawiasz niech ćwiczy  ;)a ty wjeżdzasz sobie na górę jeszcze orczykiem i masz do wyboru czerwoną, niebieską, czarną trasę. Jeśli ostatnimi dniami w Wiśle popadał śnieg to powinno być fajnie POLECAM I NAMAWIAM
Zdaj potem relację z tego jak było na Stożku...lub na Soszowie, ja spróbuję się tam wbić w tygodniu następnym...dopiero >:('(

#16 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2010 - 12:12

Hmm muszę przyznać, że nawet spodobało mi się na Stożku.
Co do warunków to górny orczyk zamknięty, ale pozostałe trasy otwarte. Sniegu dużo i na tej leśnej, niebieskiej trasie warunki dobre, tylko na tych kilku ostrych zakrętach troche lodu... i o dziwo jak na beskidy kamienie tylko sporadycznie się trafiły  :D
Na czarnych warunki również dobre, no może tylko troszke lodu, troszeczke. Także również fajnie.

Chociaż najwięcej radochy wszyscy mieli, gdy zjeżdżaliśmy na dolny parking ... siedząc na deskach  8) w tych koleinach całkiem nieźle się jechało  ;D

#17 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 January 2010 - 21:25

Orientuje się może ktoś jak z jakością oświetlenia na Zagroniu i czy snowpark tez oświetlony jest?

#18 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 February 2010 - 20:22

Na Zagroniu nie ma snowparku :D Wiem ze na stronce pisze, ale nie ma ^^ Znacie jakieś płaskie stoki żeby mozna bylo troche butterować w Beskidzie Śląskim ?

#19 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 February 2010 - 21:00

Jaro najlepsze to chyba małe skrzyczne ale chyba jeszcze zamknięte :D
2 opcja to Biały Krzyż na Salmopolu tam gdzie się uczą . Stok płaski do nauki w sam raz , ja tam czasami śmigam jak chcę coś potrenować.

#20 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 February 2010 - 21:37

No Jaro racja jest jedynie box i powiedzmy rail, średnio 30sek. zabawy ;]