Skocz do zawartości




- - - - -

Początki na boxie


53 odpowiedzi w tym temacie

#21 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2014 - 11:47

Chyba trochę się z Wami nie zgodzę, że teraz to już jest pikuś, byłam na tej hopie tydzien później i zrezygnowałam:P A może po prostu za krótko odczekałam:P


I to był właśnie błąd! Było od razu próbować kolejne skoki a tak upadek utrwalił się w psychice :D naprawdę!

no no noo... zrobiliście sobie poważny prywatny snowpark :D też chcieliśmy z chłopakiem boxa budować, ale powstrzymał nas niestety kompletny brak śniegu podczas tej "zimy" ;( ... kuźwa wiosna pełną parą........ ;(


Było robić, to jest inwestycja na przyszłość, nam się udało koło 2 tygodni poszaleć dopóki z najazdu nie stopił się śnieg a dookoła box'u nadal śnieg leży bo go sporo nawieźliśmy :D

#22 sylwkaa

sylwkaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2014 - 12:25

Było robić, to jest inwestycja na przyszłość, nam się udało koło 2 tygodni poszaleć dopóki z najazdu nie stopił się śnieg a dookoła box'u nadal śnieg leży bo go sporo nawieźliśmy :D


Co Ty u nas nie było by nawet szans pośmigać! :wallie: Śnieg (o ile już takowy był) utrzymywał się max pół dnia... czytaj w nocy troszkę napadało i o 12 się roztopiło, jak tak na to patrzyłam, to aż się łezka w oku kręciła.. ;( ... ! Mam wielką nadzieję, że to jednorazowy wybryk klimatu i na przyszły sezon będzie już normalnie :D swoją drogą na pewno trzeba będzie go zrobić już wcześniej ;)

Użytkownik sylwkaa edytował ten post 12 February 2014 - 12:26


#23 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2014 - 14:14

Fakt, tyłek potrafi boleć...długo...

Porządna gleba? Chyba jednak już taką zaliczyłam - było to na zagrońskiej hopce (Jammiq, wiesz o której piszę, o tej dziwnie podwiniętej), gdzie spadłam plackiem na plecy, tyłek i odbiłam głową jak piłką o twardy śnieg: pokazały mi się gwiazdki, a mózg mnie bolał przez cały dzień:P

Chyba trochę się z Wami nie zgodzę, że teraz to już jest pikuś, byłam na tej hopie tydzien później i zrezygnowałam:P A może po prostu za krótko odczekałam:P

Rady brzmią bardzo fachowo, no cóż, trzeba będzie je w końcu wykorzystać, ale raczej pod okiem kogoś doświadczonego. Myślicie, że sprzęt na Czarnym Groniu będzie do tego odpowiedni?


U mnie sprawdza się ogień na ogień. W zeszłym roku rozpocząłem sezon wyjściem na małej skoczni i lądowaniem w puchu. Nie dociążyłem tyłu i wylądowałem na głowie i barku. Naderwany mięsień szyi, wybity bark, małe wstrząśnienie mózgu i ogólny dizaster. Następnego dnia ze łzami w oczach powtórzyłem skok i strach katastrofy minął.
W moim odczuciu boxy możesz katować śmiało. Są przyjazne. Kask, panzer majty, jak lubisz - armor na górę.
Poręcze za to są już mniej przyjazne ;-)
Have a fun!

Użytkownik msolczak edytował ten post 12 February 2014 - 14:22


#24 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2014 - 14:37

No panzermajty to podstawa! Przynajmniej u mnie, mam wrażliwe 4 litery ;) I w panzertiszert koniecznie muszę się zaopatrzyć... ;)

Na przyszłość, chyba rzeczywiście Was posłucham i gleby będę resetować na gorąco (tak czy siak boli na samą myśl); raile...no do nich to jednak jeszcze musze dojrzeć, ale boxy są jakoś coraz mi bliższe ;)
тише едешь - дальше будешь!

#25 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2014 - 17:01

Hmm gdzies czytalem o boxie co ziomek robil o podobnych parametrach jak Twoj i z tego co pamietam ok 700 zl koszt. Najdrozsze pleksi sa rozne grubosci ale ceny straszne. Chyba zeby "blat" zastapic innym tanszym materialem ? Moze otworzymy nowy watek co do tego :D? Jestem chetny sprobowac :P

#26 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2014 - 21:01

Rady brzmią bardzo fachowo, no cóż, trzeba będzie je w końcu wykorzystać, ale raczej pod okiem kogoś doświadczonego. Myślicie, że sprzęt na Czarnym Groniu będzie do tego odpowiedni?


Czarny Groń będzie ok, chyba już nie jest tak twardo jak było w styczniu, tylko musza tam ten park skompletować bo w tej chwili jest chyba tylko rail, piknik i hopka? niech mnie ktoś poprawi jęsli się mylę?
A może Poniwiec odwiedzimy? Trochę sypnęło i park też jakiś tam prosty jest czynny :)

#27 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 February 2014 - 08:13

Poniwiec jeszcze mi się kojarzy z brakiem śniegu, ale jak dosypie to chętnie:)
тише едешь - дальше будешь!

#28 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 February 2014 - 17:51

Hmm gdzies czytalem o boxie co ziomek robil o podobnych parametrach jak Twoj i z tego co pamietam ok 700 zl koszt. Najdrozsze pleksi sa rozne grubosci ale ceny straszne. Chyba zeby "blat" zastapic innym tanszym materialem ? Moze otworzymy nowy watek co do tego :D? Jestem chetny sprobowac :P


Bo plexi jest mega drogie, a porównywalne "szybkością" z ta płytą co mam, poliuretan elewacyjny czy jakos tak, w środku brązowe, twarde jak cholera na wierzchu akurat białe bo tak pomalowane ^ ^ sama plexi na takiego boxa to koło 200/300zł a to jest za około 100zł, no ale lepiej poszukać odpadów, mi te dwa "odpady" 2m dł. i 30cm szer. akurat odpowiadały :D Taki wątek chyba nawet już jest :)

#29 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 20:41

to nie lepiej jakas szersza kwadratowa rure wkopac? taniej wyjdzie i zachodu mniej

#30 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 20:51

Co to jest kwadratowa rura? Chodzi Ci o profile zamknięte ze stali?? :ashamed:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#31 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 February 2014 - 21:20

ja się jaram pomysłem na zakopanie pvc do kanalizacji o przekroju tak 50 cm. Kozacka przeszkoda do nauki trików.
Wracając do nauki fifty na boksie to najazd musi być z przyzwoitą prędkością inaczej zacznie brakować pędu na przeszkodzie i pojawi się problem, zadziałają instynkty ze stoku i krawędź pójdzie w ruch, a wtedy problem gotowy. Pamiętaj zawsze lekki przysiad jak do "kaka" :) i decha na placek przyłożona do skrzyni. Jak będzie Cie znosić to niech znosi, jak decha zacznie mijać krawędź boxa to można się z niego lekko wybić albo ześlizgnąć. W zależności od rodzaju boxa i najazdu trzeba dodać lekkie ollie przy wjeździe na przeszkodę, zawsze lepiej przytrzymać trochę więcej ciężaru na tailu bo siła tarcia i tak spowoduję że decha przyklei się do boxa.

Sam też w tym roku zacząłem ogarniać parki i jeszcze żyję i zajawka rośnie w raz z rozwojem i nowymi umiejętnościami.

#32 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2014 - 21:41

Co to jest kwadratowa rura? Chodzi Ci o profile zamknięte ze stali?? :ashamed:


http://www.envun.pl/..._kwadratowy.jpg

jak zwal tak zwal, kazdy wie ocb :P

ja się jaram pomysłem na zakopanie pvc do kanalizacji o przekroju tak 50 cm. Kozacka przeszkoda do nauki trików.
Wracając do nauki fifty na boksie to najazd musi być z przyzwoitą prędkością inaczej zacznie brakować pędu na przeszkodzie i pojawi się problem, zadziałają instynkty ze stoku i krawędź pójdzie w ruch, a wtedy problem gotowy. Pamiętaj zawsze lekki przysiad jak do "kaka" :) i decha na placek przyłożona do skrzyni. Jak będzie Cie znosić to niech znosi, jak decha zacznie mijać krawędź boxa to można się z niego lekko wybić albo ześlizgnąć. W zależności od rodzaju boxa i najazdu trzeba dodać lekkie ollie przy wjeździe na przeszkodę, zawsze lepiej przytrzymać trochę więcej ciężaru na tailu bo siła tarcia i tak spowoduję że decha przyklei się do boxa.

Sam też w tym roku zacząłem ogarniać parki i jeszcze żyję i zajawka rośnie w raz z rozwojem i nowymi umiejętnościami.


nie powiedzialbym ze lekki przysiad a raczej lekka amortyzacja w kolanach, przeciez jak zrobi przysiad to spadnie stad skad przyjechal :D (od razu mam kortasa na fotach, sorry kortas :/ )

#33 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 February 2014 - 06:38

chociaż nie spadam!

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#34 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 February 2014 - 11:44

no jak dla mnie przysiad oznacza ugięcie kolan i bioder w sposób umożliwiający obniżenie sylwetki ciała, przy wyprostowanych plecach. Co chyba pokrywałoby się z Twoją wizją :)
nie do końca rozumiem to spadanie w miejsce przybycia :P

#35 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 February 2014 - 01:28

@Sznapye jakby dostać takie cudo o wymiarach niech będzie 2m/30cm/30cm (5mm grubość ścianki) tosz to kupa kasy, w Kielcach w centrostalu za taki profil 2m/5cm/5cm (0.5mm) chcieli około 100zł, to się ceni! To już rurka ocynk Fi 50mm kosztuje 80zł za 4m (używka! przy nówkach to sie łezka kręci) :D

@EriksonE dobrze prawi, do fifty dwie nóżki ugięte tak jak do boardslide, reszta to już indywidualności.

Polecam uczyć się najazdu od boku, trudniej ale jak sie to ogarnie to jest coraz łatwiej, gorzej jak się człowiek przyzwyczai najeżdżać od przodu a przychodzi najechać od boku, każdy slide ściaga na drugą strone boxa ^ ^

Użytkownik neox edytował ten post 15 February 2014 - 01:31


#36 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2014 - 09:32

Polecam uczyć się najazdu od boku, trudniej ale jak sie to ogarnie to jest coraz łatwiej, gorzej jak się człowiek przyzwyczai najeżdżać od przodu a przychodzi najechać od boku, każdy slide ściaga na drugą strone boxa ^ ^


a ja tego nie polecam. na początku trzeba przetrwać po najniższej linii oporu a nie jeszcze kombinować... spokojnie, wszystko przyjdzie z czasem

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#37 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2014 - 14:51

tez jestem zwolennikiem uczenia sie najezdzajac od boku... :ashamed:

#38 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2014 - 14:56

tylko sznapuś ty sie wywodzisz z deskorolki i u ciebie to naturalne. Wyobraź sobie teraz pierwszą próbę jak ktoś wskakuje bo wtedy juz nie wjeżdża na boxa... TRAGEDIA. Daj sie oswoić a potem dodawać trudniejsze elementy

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#39 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 February 2014 - 20:00

tylko sznapuś ty sie wywodzisz z deskorolki i u ciebie to naturalne. Wyobraź sobie teraz pierwszą próbę jak ktoś wskakuje bo wtedy juz nie wjeżdża na boxa... TRAGEDIA. Daj sie oswoić a potem dodawać trudniejsze elementy


Też się wywodzę z deskorolki a swoje pierwsze przejazdy na boxie robiłem właśnie od przodu z lekkim ollie, po jednym dniu robiłem już fifty i boardslide'a fs i bs a później? później była rzeźnia jak skakałem od boku bo praktycznie przelatywałem box'a , utrzymywałem się na nim max sekunde, z czasem podjeżdżając od prawej (goofy) i chcąc zrobić fs boardslide wychodził mi fs noseslide, cholernie ciężko było się przestawić ale na swoim boxie już to opanowałem skacząc bez hopki żeby było trudniej i lepiej, teraz znajomym proponuję skoki od boku i szybko się uczą, nie przeszkadza im to. Od przodu to sobie można wjechać kilka razy żeby wyczuć boxa, później jak najszybciej od boku no ale każdy uczył się inaczej i poleca co innego ;)

#40 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 February 2014 - 17:44

z tym najeżdżaniem mniej frontalnie to jest to sposób na progres i naukę trudniejszych ślizgów.
Wczoraj poczułem respekt :) rura fi 10 okazała się śilniejsza ode mnie i to znacznie.