Skocz do zawartości




- - - - -

Początki na boxie


53 odpowiedzi w tym temacie

#41 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 February 2014 - 17:51

z tym najeżdżaniem mniej frontalnie to jest to sposób na progres i naukę trudniejszych ślizgów.
Wczoraj poczułem respekt :) rura fi 10 okazała się śilniejsza ode mnie i to znacznie.


PCV czy metal? Bo źle wspominam pierwszy dzień na PCV'ce, cholerstwo strasznie śliskie się wydawało ^ ^

#42 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 February 2014 - 09:20

na PCV o średnicy około 40cm to i ze 180 wbijałem i zjeżdżałem i problemów nie było większych, w sobotę w końcu zmierzyłem się z metalem ale ten okazał się być morderczy bark się popsuł :(

#43 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 February 2014 - 11:46

Siemanko, ja mam takie pytanie, dotyczące moich początków właśnie na boxie ;) Otóż, same przejazdy 50-50 już opanowałem, teraz "uczę" się naskoku na box z rotacją 90, ale za nic nie mogę tego wykręcić... W połowie przypadków wgl nie mogę się przełamać, żeby wyskoczyć przed boxem i jeszcze w powietrzu dorzucić rotację, a nawet jak już się przełamię to najczęściej od razu gleba. Nie powinienem zacząć najpierw od jakiś kręćków na boxie, bez skoku czy czegoś w tym rodzaju ? :D Czy możliwe, że wszystko dzieje się w mojej psychice i po prostu muszę katować, aż się przełamię :nosze:

#44 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 February 2014 - 13:12

@Szymoński to się dzieje raczej w Twojej psychice :D rotacja 90 nie jest przecież trudna, możesz mieć jakąś blokadę przez ciągłe fifty :) Możesz spróbować fifty i przejść na boardslide (fs/bs jak wolisz) może to Ci pomoże w przełamaniu się.

#45 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 February 2014 - 15:40

dokladnie, znajdź troszkę dłuższego boxa wbij się na fifciaka a poźniej spróbuj ruchem rąk wprowadzić ciało w rotację i przekręcić dechę. Powinno się udać, ja tak właśnie robiłem. Powodzenia i oby bez ciężkich przyziemień ;)

#46 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2014 - 20:07

tutaj masz to pokazane tak około 35 sekundy

możesz na początek sobie to spróbować na śniegu a nie na boxie.
w miarę nabierania wprawy możesz sobie przedłużać ślizg bokiem i robić go coraz wcześniej. w końcu pewno naskoczysz..

Z tymi rekami to nie jestem pewien. Na boardslidach powinna być kontr-rotacja wiec to raczej biodra i nogi się kręcą tak jak przy shifties. No ale możne źle zrozumiałem EriksonE'a.
Powodzenia

Użytkownik MyszOk edytował ten post 22 February 2014 - 20:19


#47 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 February 2014 - 20:21

jutro będę miał okazję przetrenować ;) zobaczę co z tego wyjdzie...

#48 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2014 - 11:05

bez ruchu rąk od razu odwróci go z powrotem na 50, ciało trzeba wprowadzić w rotacje przy użyciu obręczy barkowej. Swoją drogą co ja będe tłumaczyć na filmiku widać :) jeden obraz tysiąc słów.

#49 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2014 - 14:12

a może mi ktoś wytłumaczyć po co jest kontr rotacja ?

#50 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2014 - 15:39

Kontr-rotacja to wtedy kiedy dół ciała skręca się w przeciwna stronę niż góra, rotacja to wtedy kiedy gorą i dol obracają się zgodnie. Na filmie, który wkleiłem zobacz tak okolu 30 sekundy i 44 sekundy tam to jest pokazane.
Teraz jak zobaczysz na sekundę 54, tam jak kolega najeżdża na boxa to zobaczysz ze barki ma raczej równolegle do boxa a nogi i biodra raczej prostopadle - czyli dol i góra są przeciwstawnie (kontr) skręcone (rotacja).Pozwala mu to na końcu boxa zeskoczyć, odkręcić się i odjechać na nogę która najechał.

Użytkownik MyszOk edytował ten post 24 February 2014 - 16:38


#51 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2014 - 19:27

ale zeskoczenie z boxa na "pierwszą nogę" jest też chyba możliwe przy użyciu zwykłej rotacji .?

#52 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2014 - 19:35

używając "zwykłej" rotacji, albo tak jak mi się to często zdarza nie dokręcisz do 90 stopni podczas ślizgu, albo robiąc ją z odpowiednią dynamiką "przekręci" Cie do switch'a na końcu boxa, albo po prostu spadniesz na końcu boxa z deską równolegle do spadu stoku. Kontr-rotacja pozwala na wprowadzenie dolnych kończyn wraz z deską do pierwotnej pozycji po wykonaniu ślizgu. Oczywiście zgodnie z moim doświadczeniem :P

#53 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2014 - 20:04

haha erikson dokładnie takie problemy, miałem ostatnio przy nauce 90, wszystko kręciłem zwykłą rotacją :D

#54 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2014 - 22:44

Tak jak już napisał EriksonE zobacz sobie znowu tak kolo sekundy 44 po lewej stronie masz kontr-rotacje i na końcu boxa Nev odkręca po czym zjeżdża na swoja nogę, po prawej robi rotacje i na końcu dokręca i zjeżdża na switch. Inaczej moim zdaniem się nie da. No chyba ze jakieś Prosy się wypowiedzą lepiej się znajace