Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Setback - Ustawianie


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 07:25

@Bishop - przeprowadź eksperyment : stań w wiązaniach na desce w pokoju , zrób sobie fotę, potem przesuń oba wiązania o 4 cm w tył (przy zachowaniu kątów i stance) i ponownie zrób fotę. Potem je porównaj, różnicy żadnej nie będzie. nie mylmy pozycji na desce, z wpływem przesunięcia środka ciężkości całego układu ku tyłowi deski, bo to ma wpływ ale na zachowanie deski w trakcie jazdy, ale nie na Twoją pozycję.
@praxx , owszem w pajpie liczy się jak jeździsz na krawędzi (wiadomix, ze set back to też ułatwia) ale nie generalizowałbym ze tylko deski z setbackiem do pajpu, Masa zawodników napina na TTT.

Często setback idzie w parze z kierunkową budowa deski, lepsza jest wtedy jazda na krawędzi (wejście, trzymanie etc), stąd wszystkie deski dla początkujących posiadają setback plus są kierunkowymi desiwami, ale nie tylko tak samo w twardych deskach, do sbx, fr

#22 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2010 - 09:37

@motylio właśnie przeciw generalizowaniu wypowiedzi dotyczących snb był przykład używania deski z cofniętym set back'iem w pipie (w jednym z postów napisano:

W sumie set back jedynie przydaje się tylko i wyłącznie w FR w jeździe po puchu

) oczywista, że ile riderów tyle preferencji, ustawień, cofnięć, przesunięć itp... :bag: cbdu
a jak w rzeczywistości jest ze "sztywnymi regułami" to proponuję oblookać: http://snow4life.pl/...r-i-jego-ryba-1
B) chill...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#23 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 23 December 2010 - 10:09

chesz sie bawic na desce czy pobijac rekordy predkosci?

olej setback i dajesz w puchu/trasie na DWIE nogi, jazda, podskok, 180, dalej jazda na druga noge.


ale wiadomo, kazdego kreci cos innego 8)

#24 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 14:07

@Praxx , nie no na relaxie :drunk: to nie deska decyduje jak i co robi :)

#25 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2010 - 17:12

he he... wiadomo, że na relaxie :drunk: już w krynicy będzie okazja :lol:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#26 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 December 2010 - 13:09

@Bishop - przeprowadź eksperyment : stań w wiązaniach na desce w pokoju , zrób sobie fotę, potem przesuń oba wiązania o 4 cm w tył (przy zachowaniu kątów i stance) i ponownie zrób fotę. Potem je porównaj, różnicy żadnej nie będzie. nie mylmy pozycji na desce, z wpływem przesunięcia środka ciężkości całego układu ku tyłowi deski, bo to ma wpływ ale na zachowanie deski w trakcie jazdy, ale nie na Twoją pozycję.

trochę nie kumam .. :glupek2: obrazując mam wiązania tak

( : ( :: ) : : ( :: ) : )
przesówam oba dajmy na to jeden rząd do tyłu

( :: ( :: ) :: ( :: ) )

w ten sposób powiększam setback, tak?

czy mogę w takim razie mając fabryczny setback 2,5 cm cofnać wiązanie jedno tak aby od nose i taila do wiazania dlugosci były jednakowe? czy to wiąże sie z jakimiś konsekwencjami ?

Użytkownik Ryba edytował ten post 25 December 2010 - 13:11

Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!

#27 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 13:18

trochę nie kumam .. :glupek2: obrazując mam wiązania tak

( : ( :: ) : : ( :: ) : )
przesówam oba dajmy na to jeden rząd do tyłu

( :: ( :: ) :: ( :: ) )

w ten sposób powiększam setback, tak?

czy mogę w takim razie mając fabryczny setback 2,5 cm cofnać wiązanie jedno tak aby od nose i taila do wiazania dlugosci były jednakowe? czy to wiąże sie z jakimiś konsekwencjami ?


Jeśli chodzi Ci o wycentrowanie wiązań przy fabrycznym setbacku to nie ma problemu, oczywiście że można, w nie których przypadkach może tylko zmniejszyć Ci stance, Tak jest w przypadku mojej deski ROme, która ma fabryczny set back 2cm i jeśli chciałbym wycentrować wiązania na desce to nie mogę bo automatycznie z mniejasza mi to stance który na desce maksymalny mam 59cm i przy próbie wycentrowania zmniejszy mi się ten stance o te 2 cm

Użytkownik Aro edytował ten post 25 December 2010 - 13:20


#28 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 December 2010 - 18:49

Jeśli chodzi Ci o wycentrowanie wiązań przy fabrycznym setbacku to nie ma problemu, oczywiście że można, w nie których przypadkach może tylko zmniejszyć Ci stance, Tak jest w przypadku mojej deski ROme, która ma fabryczny set back 2cm i jeśli chciałbym wycentrować wiązania na desce to nie mogę bo automatycznie z mniejasza mi to stance który na desce maksymalny mam 59cm i przy próbie wycentrowania zmniejszy mi się ten stance o te 2 cm



czyli jak wycentruje to nie będzie żadnych problemów ? :) chciałem sprobować właśnie na wycentrowanych wiązaniach, tylko nie wiem cyz to ma sens skoro z góry deskanie będzie zachowywać się tak jak powinna :P (nie mówię tu o moim panowaniu nad nią tylko o jeje właściwościach jezdnych :) )
Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!

#29 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2010 - 11:26

Panowie, zależy jeszcze czy desiwo ma budowę kierunkową (directional) i wtedy set back jest powiązany z jej budową i raczej trzymałbym się centrowania względem insertów (zostaje setback fabryczny), lub kiedy deska jest twinem, ale z delikatnym setbackiem i wtedy możemy sobie śmiało centrować wiązania względem deski.
Osobiście nie bawie sie w kombinacje stebackowe, jeśli deska jest kierunkowa to woże sie na fabrycznym setbacku, ew, czasem do puchu przestawiam, jeśli jest twinem z setbackiem, to sobie centruję do deski, ew cofam wiązania do puchu.

W każdym z ww przypadków zachowuję swój stance bo jakby nie spojrzeć przesuwam oba wiązania o tyle samo.

Mala uwaga , pomijając puch, to zawsze staram się zachowac symetrie względem środka deski, o ile w przypadku twinów nie ma problemu, o ile w deskach kierunkowych, bądź z set backiem jest problem. W takich desiwach środek jest środkiem odległości pomiędzy skrajnymi wewnętrznymi, lub zewnętrznymi insertami (bez znaczenia, bo i tak wyjdzie w tym samym miejscu). Jesli mam problem z rozstawem wiązań, zawsze mogę rozsunąć bądź zwęzić na dyskach.
  • Ryba lubi to

#30 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2010 - 18:36

Panowie, zależy jeszcze czy desiwo ma budowę kierunkową (directional) i wtedy set back jest powiązany z jej budową i raczej trzymałbym się centrowania względem insertów (zostaje setback fabryczny), lub kiedy deska jest twinem, ale z delikatnym setbackiem i wtedy możemy sobie śmiało centrować wiązania względem deski.
Osobiście nie bawie sie w kombinacje stebackowe, jeśli deska jest kierunkowa to woże sie na fabrycznym setbacku, ew, czasem do puchu przestawiam, jeśli jest twinem z setbackiem, to sobie centruję do deski, ew cofam wiązania do puchu.

W każdym z ww przypadków zachowuję swój stance bo jakby nie spojrzeć przesuwam oba wiązania o tyle samo.

Mala uwaga , pomijając puch, to zawsze staram się zachowac symetrie względem środka deski, o ile w przypadku twinów nie ma problemu, o ile w deskach kierunkowych, bądź z set backiem jest problem. W takich desiwach środek jest środkiem odległości pomiędzy skrajnymi wewnętrznymi, lub zewnętrznymi insertami (bez znaczenia, bo i tak wyjdzie w tym samym miejscu). Jesli mam problem z rozstawem wiązań, zawsze mogę rozsunąć bądź zwęzić na dyskach.


No właśnie akurat przy mojej desce (directional) z fabrycznym setbackiem 2cm chcąc wycentrować wiązania to nie mam możliwości aby sobie nie zmniejszyć stance :(

Ale jeśli chodzi o mnie to już dawno się z tym pogodziłemDołączona grafika



#31 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2010 - 07:45



No właśnie akurat przy mojej desce (directional) z fabrycznym setbackiem 2cm chcąc wycentrować wiązania to nie mam możliwości aby sobie nie zmniejszyć stance :(

Ale jeśli chodzi o mnie to już dawno się z tym pogodziłemDołączona grafika



hehe, no fakt, taka sytuacja może wystąpić przy ustawianiu wiązów na skrajne zewnętrzne inserty, zapomniałem o tym bo Signal daje taki rozstaw, że nie ma opcji (dla mnie) ustawienia na zewnętrznych (za szeroko)



Dodaj odpowiedź