Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Parowanie Gogli


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2010 - 14:21

Pozwolę sobie na mały off, czy mogę gdzieś tą "gumke"/pasek do Dragonów?


możesz :mrgreen:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#22 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2010 - 14:28

Pozwolę sobie na mały off, czy mogę gdzieś tą "gumke"/pasek do Dragonów?

co prawda to nie jest topic do tego.... ale dobra
http://www.wszystkow...ategoria73.html
no board no fun!

#23 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2010 - 15:00

co prawda to nie jest topic do tego.... ale dobra
http://www.wszystkow...ategoria73.html



i jeszcze 360sklep.
Wszystkowgory - Drogo i kontakt tragiczny - raz kupiłem i już nie kupie
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#24 kryzys

kryzys

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 December 2010 - 17:32

to chyba jeszcze zalezy od konstrukcji twarzy i organizmu tzn. potliwosci. mialem kiedys z kolega te same gogle jemu parowaly mi nie, zamienilismy sie bylo to samo... ten sam setup gogle czapka bez zadnej maski chustki nic i to samo :)

#25 maly

maly

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2010 - 21:06

no do d*py te gogle też jestem zły że wydałem 250 zeta i parują.

Konrado ale jak jadę to nie parują tylko jak stanę np. w kolejce do orczyka , czy jadę w gondoli , czy stoję na śniegu i oglądam młode dzierlatki które łapczywie mnie pożądają a ja ich k**wa nie widzę :wallie:



No niestety Jaco mam ten sam problem :ashamed: nawet jazda po nizej - 10 nawiele daje pare kilosow i niestety zaczynaja parowac a co gorsza lapia miedzy szybkami :angry:

#26 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2010 - 21:13

A ty masz Piter te same co ja te dragony przeca , nosz co za bubel juz ja im zrobie odpowiednią reklame na forach debilne bryle !!!

#27 maly

maly

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2010 - 21:56

A ty masz Piter te same co ja te dragony przeca , nosz co za bubel juz ja im zrobie odpowiednią reklame na forach debilne bryle !!!



Tak totalna klapa niestety :wallie:

#28 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 December 2010 - 23:32

Mam Anon figment i nie parują mi. Bandanę mam zawsze nakrytą goglami, a gogle trochę na czapce i nadal szyba czysta. Nawet jak wjeżdżam. Zdarzyło im się im zaparować jak były na czapce. Szybki zjazd i pary nie ma.

Mój kumpel ostatnio testował anti foga na goglach mx ( oakley o frame) przy jeździe na nartach. Nic nie paruje. Nawet gdy specjalnie chciał zaparować gogle to się nie dały.

ps. też chciałem kupić te IS'y. Dobrze, że się rozmyśliłem :D


Ja mam podobne wrażenia. Jeżdżę w Oakley Wisdomach i A-Frame od 3 lat, nic mi nigdy nie zaparowało, w zeszłym roku sporo z łopatą biegałem, podejścia, sapanie itd. Parowania brak.
Gogle od góry oczywiście zawsze opierają mi się na czapkach, różnych, co jest normalne i naturalne ! Nikt nie chce wyglądać jak w masce do nurkowania :)

Bandany i inne szmaty zasłaniające twarz mogą być powodem parowania, to napewno. A wogóle kto Wam wkręcił noszenie bandan na twarzy? Shaun White kilka lat temu? hehe Zamiast szalika to ja rozumiem ale po co na twarzy, boicie się zimna? :)

Odnośnie samych IS, sprawdź czy szybka nie jest gdzieś z brzegu pęknięta, wyciągnij szybkę z oprawki i dokładnie obejrzyj. Mogłeś gdzieś wyrżnąć mocniej w nich? Nie zgniotłeś ich gdzieś w aucie czy w kieszeni kurtki?

#29 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 December 2010 - 08:48

A ty masz Piter te same co ja te dragony przeca , nosz co za bubel juz ja im zrobie odpowiednią reklame na forach debilne bryle !!!



Tak totalna klapa niestety :wallie:


pewnie jak i gogle innych brandów parują (1-2 pary na 100), choć mam Dragony i setki innych osob również i nie narzekają wręcz chwalą sobie, mysle ze zawsze możesz je oddać na gwarancje może masz coś z szybkami...??

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#30 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2010 - 11:05

pewnie jak i gogle innych brandów parują (1-2 pary na 100), choć mam Dragony i setki innych osob również i nie narzekają wręcz chwalą sobie, mysle ze zawsze możesz je oddać na gwarancje może masz coś z szybkami...??


mialem to samo, ale w tym roku zakupilem to:

http://skateshop.pl/...num-mirror.html

i nareszcie spokoj. ja kupilem sobie uzywki nie wierzac w to ze bedzie oki, ale teraz wiem, ze kupie nowki. parowaly mi: dragony, anony....a tutaj nawet jak probuja zaparowac to odpalam wentylator i jest luz:)

#31 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 December 2010 - 11:12

mialem to samo, ale w tym roku zakupilem to:

http://skateshop.pl/...num-mirror.html

i nareszcie spokoj. ja kupilem sobie uzywki nie wierzac w to ze bedzie oki, ale teraz wiem, ze kupie nowki. parowaly mi: dragony, anony....a tutaj nawet jak probuja zaparowac to odpalam wentylator i jest luz:)


ale bajer...nawet nie wiedziałem ze instnieje coś takiego :) a ciężki ten włącznik i baterie???

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#32 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2010 - 11:31

ale bajer...nawet nie wiedziałem ze instnieje coś takiego :) a ciężki ten włącznik i baterie???



kompletnie tego nie czuc, moze 2 dkg? w kazdym razie niewyczuwalna roznica miedzy tymi a dragonami foil. no i sa 2 tryby predkosci:P

#33 lewy009

lewy009

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2010 - 20:41

Ja mam oakley crowbar i robiłem w nich dosłownie wszystko od biegania, odsniezania i różne inne rzeczy. I gogle mi nigdy nie zaparowaly:D a nie dziwie się że denerwujecie się i irytujecie też bym sie wkur wydajac tyle na gogle, ktore paruja....
No Pasaran!!:P

#34 Art

Art

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 21 December 2010 - 21:04

Ja mam oakley crowbar i robiłem w nich dosłownie wszystko od biegania, odsniezania i różne inne rzeczy. I gogle mi nigdy nie zaparowaly:D a nie dziwie się że denerwujecie się i irytujecie też bym sie wkur wydajac tyle na gogle, ktore paruja....


Też mam te gogle i dosłownie nic :D Co do problemu jak chcesz to reklamuj może Ci wymienią, jak nie chcesz się w to bawić to poszukaj w sportowych sklepach preparatów antyfog. Pływacy takich używają do okularków bo im też parują, może wystarczy spryskać szybkę i pomoże. Sam tego nie testowałem więc nie daje żadnych gwarancji.

#35 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 00:09

Przyczyn moze byc wiele. Przegrzanie rajdera, wilgotnosc powietrza, lub kurzenie szkla. Jeśli to kwestia szkla to wymienimy, ale sporo gogli z tej serii poszlo i jest to pierwszy znany mi przypadek parowania IS Strike.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#36 kryzys

kryzys

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2010 - 11:27

Też mam te gogle i dosłownie nic :D Co do problemu jak chcesz to reklamuj może Ci wymienią, jak nie chcesz się w to bawić to poszukaj w sportowych sklepach preparatów antyfog. Pływacy takich używają do okularków bo im też parują, może wystarczy spryskać szybkę i pomoże. Sam tego nie testowałem więc nie daje żadnych gwarancji.


niech najpierw zareklamuje bo potem mu gwarancje odrzucic przez to moga

#37 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 December 2010 - 17:09

Przyczyn moze byc wiele. Przegrzanie rajdera, wilgotnosc powietrza, lub kurzenie szkla.

Musisz nam to szerzej wytłumaczyć :)

#38 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 20:34

Ja jeżdzę w goglach Brenda Motive. Bandany ani żadnego airhole na razie nie mam (ale będzie niedługo ;) ) zamiast tego mam sporych rozmiarów szal ;) Jeśli szal jest mocno nawinięty tak, że lekko zachodzi na gogle to zdarzy się im zaparować (bez szala nierealne), ale para szybko znika - rozwiązanie - do czyszczenia używam środka do czyszczenia soczewek okularowych z anti-fog. odparowuja w sekundę... środek za 10zeta starcza na jakiś rok czyszczenia normalnych okularów. Polecam spróbować...

#39 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2010 - 09:53

Zrobiłem mały test gogli Spy Trevor.Najpierw jeździłem w kasku,potem w kasku z bandamą,w samej czapce,nakładałem je na czapkę,biegałem w nich nawet chwilę żeby mocniej się spocić i za cholerę nie chciały parować.Dopiero jak rozsunąłem kurtkę i wsadziłem do środka głowę to zaparowały :mrgreen: ale po 15sekundach odparowało.Test robiłem w pierwszy dzień przy -8 *C i ostatnio przy +7*C i lekko kropiło .Jestem z nich mega zadowolony i polecam,no i nie są aż takie drogie

ps.nie używałem żadnych anti fog .itp

Użytkownik Blade edytował ten post 26 December 2010 - 09:55


#40 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 December 2010 - 10:05

Mam Anon figment i nie parują mi. Bandanę mam zawsze nakrytą goglami, a gogle trochę na czapce i nadal szyba czysta. Nawet jak wjeżdżam. Zdarzyło im się im zaparować jak były na czapce. Szybki zjazd i pary nie ma.

Mój kumpel ostatnio testował anti foga na goglach mx ( oakley o frame) przy jeździe na nartach. Nic nie paruje. Nawet gdy specjalnie chciał zaparować gogle to się nie dały.

ps. też chciałem kupić te IS'y. Dobrze, że się rozmyśliłem :D



Również mam Anony, Majestic, jezdze z nalożonymi goglami na czapkei airhle. Przy samej jezdzie jest ok , mogę sobie zarzucić na czapkę jak czekam w kolejce, nie parują. problemy zaczynają się jak już moja aktywnosc fizyczna jest wzmożona na tyle ze cały jestem mokry wtedy jak zdejmę na czapkę to kaplica :P
Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!