Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Parowanie Gogli


43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 14:10

Siema.

Wczoraj po raz pierwszy na stok zabrałem gogle IS Eyewear Strike. Zadowolony z zakupu, wjeżdżam na górę a one już zaczynają parować w środku! Co jest grane ?

Ale od początku. Gogle nigdy nie były wcześniej dotykane od wewnętrznej strony szybek. Cały czas leżały w woreczku dołączonym do gogli.
Najpierw założyłem airhola, potem czapkę i na końcu gogle. Gogle zachodziły zarówno na airhola od dołu jak i i trochę na czapkę od góry. Tak jak pisałem zaczęły parować po 10 minutach dosłownie (zaczynając od górnej części szybki i idąc w dół) a para po jakimś czasie zamarzła... Trochę wycierałem wewnętrzną szybkę tym pokrowcem od gogli ale to nic nie dało. No po prostu myślałem że je rozerwę na strzępy... Doszedłem do wniosku, że może to przez to, że leżały na airholu i powietrze, które wydychałem uciekało pod gogle i to było problemem. Wróciłem do domu.

Dzisiaj chciałem sprawdzić jak to będzie bez airhola. Najpierw założyłem gogle a potem czapkę. 4 wjazdy później (i jedna gleba) gogle parują (zaczynają parować od tych otworów w szybce po prawej i po lewej stronie). Czyli poniekąd to nie wina maski. Zdesperowany poczekałem chwile aż gogle wrócą do porządku i założyłem je same, bez czapki czy maski. Efekt był podobny po chwili jednak już nie tak intensywny. Cały czas były lekko zaparowane przy tych otworach w szybkach po obu stronach. Jednak jazda bez czapki nie wchodzi w gra z wiadomych przyczyn.

Co jest grane ? Czy moja facjata wytwarza za dużo ciepła i gogle i dają rady z wentylacją ? Po podejrzewam że to, iż trochę śniegu poleciało na nie, nie ma, a raczej nie powinno mieć jakiegokolwiek znaczenia, prawda ?

#2 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 14:26

Gogle na pewno paruja jak są na cokolwiek założone. Sprawdz je jeszcze raz, zacznij od suchych i sprawdz czy parują jak od początku ich nie bedziesz zakładał na nic. Niekorzystnie tez wplywa trzymanie gogli zdjectych na glowie bo nasze powietrze wydychane jakoś je zaparowywyje :(
Stomp that trick, or die tryin'

#3 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 15:20

jak napisał Iwo: Jeśli coś przylega, a nawet wystarczy, że masz maskę blisko gogli i już przez to będą parować... nie wiem jak Twoje ale większość gogli ma otwory wentylacyjne "od spodu", i jeśli przylega do nich maska ciepłe powietrze które wydmuchujesz wpada przez te otwory i powoduje parowanie...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 16:10

Mam to samo z dragonami , no kurwicy dostaje z nimi . Stare gogle nic nie parowały a te jak nie jade to odrazu parują od środka no tez mam dość tych gogli i chyba je wyjebe w ciastko z dziurką taki jestem wkurwiony na nie. :wallie:

#5 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 16:23

Mam to samo z dragonami , no kurwicy dostaje z nimi . Stare gogle nic nie parowały a te jak nie jade to odrazu parują od środka no tez mam dość tych gogli i chyba je wyjebe w ciastko z dziurką taki jestem wkurwiony na nie. :wallie:


to wyjeb je tak w moja stronę :) Ja jeżdżę na dragonach i jak napisałem... proglem jest taki że wloty wentylacyjne są tak usytuowane ze wszystko spod maski mi leci do gogli jeśli mam maskę przy nich (nie mylić z pod nimi) ale jak ją tylko odsunę tak ok 1cm to wszystko jest ok tylko mi po policzkach zawiewa :(
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#6 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 16:24

Specjalnie poszedłem na badania wzroku, żeby załatwić sobie soczewki bo nauczony z zeszłego sezonu wiedziałem że okulary będą mi parowało pod goglami. Okularów nie ma, gogle parują...

Z jednej strony tak jak myślałem, airhole był poniekąd powodem parowania. Ale dlaczego do cholery bez niego to samo jest ? Tak, mają pod spodem otwory wentylacyjne ale to co ? Mam nie oddychać żeby ciepłe powietrze nie leciało do nich ? Do d*py te IS'y a jeszcze zamówiłem szybkę do nich na noc...

Kumple jeździli dzisiaj w jakichś zwykłych goglach za 30 zł i nic im nie parowało. 200 zeta za gogle i grubo ponad 100 za szkła kontaktowe i gówno z tego...

@up
No właśnie maska ma to do siebie żeby ochraniać twarz i nos a nie trzymać ją na wysokości ust...

Użytkownik Nizki edytował ten post 19 December 2010 - 16:25


#7 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 16:32

no do d*py te gogle też jestem zły że wydałem 250 zeta i parują.

Konrado ale jak jadę to nie parują tylko jak stanę np. w kolejce do orczyka , czy jadę w gondoli , czy stoję na śniegu i oglądam młode dzierlatki które łapczywie mnie pożądają a ja ich k**wa nie widzę :wallie:

#8 bumblebee

bumblebee

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 16:40

czy stoję na śniegu i oglądam młode dzierlatki które łapczywie mnie pożądają a ja ich k**wa nie widzę :wallie:


uuuu to współczuję CI stary ;( i sorry za offa :P

#9 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 19 December 2010 - 16:56

Ja mam Dragony DX od dwóch sezonów i w tym roku pierwszy raz mi zaparowały więc Jacek podejrzewam że za bardzo sie zgrzewasz na te dzierlatki i dlatego podnosi Ci się temperatura i co za tym idzie gogle zaparowują. Przystopuj trochę a będzie ok :hahaha:

#10 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 17:02

Ty mi tu Renio nie filozofuj :mad: Sam widziałeś co miałem na Stubaiu a teraz jest jeszcze gorzej wrrrr

#11 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 19 December 2010 - 17:09

Ty mi tu Renio nie filozofuj :mad: Sam widziałeś co miałem na Stubaiu a teraz jest jeszcze gorzej wrrrr



:terefere:

#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 17:28

na parowanie jest rozwiązanie

1. nie zdejmować gogli na czapkę bo zaparaują
2. nie smarować stoku (zero butterów) za wolno się jedzie
3. śmigać w dół na maksa = duży pęd powietrza - wilgoć sama odparuje :hahaha2:

a tak na poważnie

mi gogle przestały parować jak zacząłem w kasku śmigać :mrgreen:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#13 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 17:34

W najbliższy weekend sprawdzę jeszcze opcję airhole +kask. Jak wtedy będą parować to chyba je połamię.

@ProDish
Airhola masz tak założonego że gogle go przykrywają lekko ? Ciężko założyć maskę z goglami w ten sposób bo inaczej nie będzie się miało maski na nosie a otwór na usta będzie na brodzie...

#14 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 17:39

kask zapewnia taką wentylację że się pod gogalmi na pewno nie spoci :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#15 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 18:12

W najbliższy weekend sprawdzę jeszcze opcję airhole +kask. Jak wtedy będą parować to chyba je połamię.

@ProDish
Airhola masz tak założonego że gogle go przykrywają lekko ? Ciężko założyć maskę z goglami w ten sposób bo inaczej nie będzie się miało maski na nosie a otwór na usta będzie na brodzie...


Airhola to zakładam jak jest co najmniej -15C i wieje.
Suche powietrze i wiatr robią swoje - nic nie paruje.
Lekko gogle nachodzą na Airhola - nie ma innego wyjścia

kask zapewnia taką wentylację że się pod gogalmi na pewno nie spoci :)


dokładnie, kask zapewnia lepszą wentylację niż czapka
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#16 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2010 - 19:00

Ja jeżdżę w IS Type-R i nic nie paruje, zakładam na czapke i na AH i jeszcze mi ani razu nie zaparowały a byłem w nich dzisiaj 4 dzień na stoku, także nie wiem czy to wina gogli bo ja jestem za***iście zadowolony.

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#17 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 19:19

jeżeli chodzi o parowanie gogli....


- podczas opadu śniegu (śnieg po prostu zbiera się na górnej części gogli co powoduję zatykanie różnego rodzaju otworów wentylacyjnych i powoduje namoknięcie gąbek wentylacyjnych) można to wyeliminować po przez jazdę w kasku.

- przy wpinaniu dechy na stojąco. po prostu przy pochyleniu się aby wpiąć buty w wiązania chuchamy centralnie na gogle :)

- przez noszenie gogli na czapce

- źle dobrany strój, który powoduję mocne się pocenie ;)

- noszenie bandany lub airhole wszczególnośći gdy założymy na nos bandane lub airhole a na to gogle.

dużo tych problemów rozwiązuje, jak już chłopaki wspomnieli jazda w kasku :)


To są takie moje ostatnie obserwacje właśnie w jakich momentach mi gogle parują, bo faktycznie jest to za***iście irytujące :)


pzdr...

Użytkownik Aro edytował ten post 19 December 2010 - 19:20


#18 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2010 - 19:47

Mam Anon figment i nie parują mi. Bandanę mam zawsze nakrytą goglami, a gogle trochę na czapce i nadal szyba czysta. Nawet jak wjeżdżam. Zdarzyło im się im zaparować jak były na czapce. Szybki zjazd i pary nie ma.

Mój kumpel ostatnio testował anti foga na goglach mx ( oakley o frame) przy jeździe na nartach. Nic nie paruje. Nawet gdy specjalnie chciał zaparować gogle to się nie dały.

ps. też chciałem kupić te IS'y. Dobrze, że się rozmyśliłem :D

#19 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 20:43

W sumie to już nie wiem od czego zależy to parowanie gogli... Znajoma ma dragony już 4 rok i nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek narzekała że parują, a do tej pory jeździła tylko w czapce (również gogle zakładała na czapke) i nawet z chustami jakimiś. Fakt, że dopiero w tym sezonie kupiłem (dragony), ale jeździłem i w czapce i w kasku. W czapce często dawałem je na góre, w kasku przy chyba dodatniej temp. przy mocno padcającym mokrym śniegu... nie parowały :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#20 Michał

Michał

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2010 - 14:14

Bardzo dziwne, ja posiadam Dragony Rogue, przetestowałem je w różnych warunkach, nawet gdy było mega wilgotno przy plusowej temperaturze. Jeździłem i w czapce, kask, kominiarka, airhole, zakładałem na czapkę, zdejmowałem, ogólnie chyba wypróbowałem wszystkie możliwe sposoby i mi nic nie parowało. A może to jakaś wadliwa partia lub coś w tym stylu?
Pozwolę sobie na mały off, czy mogę gdzieś tą "gumke"/pasek do Dragonów?

Zapomniałem napisać "kupić" :)



Użytkownik Michał edytował ten post 20 December 2010 - 14:50

.