Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Gogle


306 odpowiedzi w tym temacie

#81 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 July 2010 - 16:46

"Ale ok ja rozumiem że gogle są potrzebne ale mnie na razie na nie nie stać i tyle. Zresztą ona NAPRAWDĘ mi przeszkadzają."
Chyba nie zrozumieliście znaczenia tych słów. Albo nie przeczytaliście tego zdania. Co nie wierzysz że nie mam kasy na gogle? Czym mam Ci to udowodnić? No czym,pytam się?


bo poprostu gogle przy nauce przeszkadzaja ;) szczegolnie jak trzeba je ze stoku zbierac jak sie wyglebisz i spadna. Pojezdzisz to zobaczysz ze sie przydadza. ot tyle w tym temacie.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#82 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 July 2010 - 17:06

Małe sprostowanie ja już umiem jeździć i gleby zaliczam już raczej rzadko. No ale widzę że już wszystko ok.
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#83 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 July 2010 - 17:49

Małe sprostowanie ja już umiem jeździć i gleby zaliczam już raczej rzadko. No ale widzę że już wszystko ok.


to czy glebisz czesto czy zadko to jeszcze nie wyznacznik ;) ale to temat na zupełnie inny wątek. Koniet oftopa!

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#84 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 July 2010 - 18:21

Żalisz się czy chwalisz że nie masz kasy bo w każdym poście to piszesz...
Z moją starą nie trafiłeś bo rodzice moi nie żyją odkąd skończyłem 14 lat i jakoś świetnie sobie daje rade ukończyłem szkoły , mam mieszkanie 2 samochody i jeżdżę w Alpy i Polskie górki kiedy chce ...
Także nie użalaj się nad sobą tylko się weź do roboty.
Ale i tak ten post do Ciebie nie dotrze bo inne jak widzę też nie dochodzą
Dziwiłeś się po co gogle są potrzebne to Ci napisali wszyscy , widać że brak Ci wiedzy o tym co może czekać na człowieka na takich wysokościach .
Z wiedzy o środowisku dwója z minusem
A chłopaki Ci jadą z powodu braku empatii u Ciebie , wytykasz komuś błędy a samemu masz ogromne braki na poziomie podstawowym i jak się je Tobie wytyka to stroisz fochy .

#85 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 July 2010 - 18:45

Oj,przepraszam bardzo nie wiedziałem,przykro mi z powodu twoich rodziców. "Także nie użalaj się nad sobą tylko się weź do roboty." Już mówiłem że chcę a nie mogę ;)((
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#86 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 July 2010 - 19:23

Według mnie gogle świetna rzecz gdy jest śnieżyca/mega słońce/inne. Od nowego sezonu będę śmigał w dragonach które mi polecił Simon mam nadzieje, że dadzą radę. ;)
Dołączona grafika

#87 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 July 2010 - 19:40

No ja tez bede zmieniał na Dragony , Szymek zapodaj jakie masz bo mi się nie chce szukać .

#88 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 July 2010 - 19:44

No ja tez bede zmieniał na Dragony , Szymek zapodaj jakie masz bo mi się nie chce szukać .


wspominał, że ma Dragon DX w tym temacie

http://adechade.com/...6506#entry26506

#89 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 July 2010 - 20:11

a Electric'ów ktoś używa? ja właśnie zastanawiam się nad ich kupnem, bo stare gogle odmówiły posłuszeństwa...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#90 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 July 2010 - 20:15

a Electric'ów ktoś używa? ja właśnie zastanawiam się nad ich kupnem, bo stare gogle odmówiły posłuszeństwa...


jeżeli chodzi o electric, sam osobiście nigdy nie miałem z nimi do czynienia ale niektórzy sobie je chwalą, a po za tym nie słyszałem o nich jakiś negatywnych opinii.

#91 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 July 2010 - 20:24

to teraz pytanie za sto tysięcy punktów i jedną krowę w paski: czy każde gogle mają możliwość wymiany szyb, czy to tyczy tylko specjalnych modeli, które to gwarantują? A jeśli nie każde, to jak to sprawdzić (prócz tego, że przy zakupie, ale zakładajmy, że tego już się nie da zrobić ;))
KUBOTA TEAM official rider!

#92 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 July 2010 - 08:47

No ja tez bede zmieniał na Dragony , Szymek zapodaj jakie masz bo mi się nie chce szukać .


Ja naprawe polecam Dragony, sam osobiście mam Dx, faktycznie są to jedne z mniejszych z Dragonów, lecz mi spokojnie wystarczają i nie utrudniają widoczności. Polecam jeszcze Anony.....hhhmmmm...Majestic.....tylko nie wiem czy Majestic to model damski czy męski....ja jeździłem w damskich....bo sa to gogle Karoliny.....chciałem zobaczyć jak leżą....czy nie parują i ogolne wrażenie bardzo pozytywne....tylko jest troszke problem z szybkami


to teraz pytanie za sto tysięcy punktów i jedną krowę w paski: czy każde gogle mają możliwość wymiany szyb, czy to tyczy tylko specjalnych modeli, które to gwarantują? A jeśli nie każde, to jak to sprawdzić (prócz tego, że przy zakupie, ale zakładajmy, że tego już się nie da zrobić ;))


Nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć czy na pewno wszystkie gogle maja zmienne szybki - lecz sadze ze jednak nie wszystkie....tak jak już pisałem w wielu postach uważam ze do Dragonów jest tak łatwo kupić szybke jak iść do sklepu i kupić bułki....

jak to sprawdzić...hhhhhmmmm......wartro jednak dodać jeszcze jedna sprawe...to ze w danym modelu jest MOZLIWOŚĆ wymiany szybki to NIE znaczy ze KUPISZ tą szybkę i ją wymienisz....dlatego przy zakupie a raczej przed ;pppp sprawdź najlepiej w necie czy są dostępne szybki.....bo jak mówiłem....kupiłem Anony (gogle ok) ale dostęp do szybek jest i mozliwość ich zmiany również....lecz ten dostęp jest utrudniony...w necie bardzo mało....a wrecz prawie zero (mowie o modelu Majestic) musze dzwonić i zamawiać w dobrych sklepach Burtona.....takim sklepem jest np CoolSport....a powiedzieli ze ciezko jest bo w sprzedaży juz nie maja....

strarałem sie wyraźnie to napisać....ale nei wiem czy mi wyszło ;)

pzdr

ps. Witam Snow Ryder`a ;D

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#93 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 July 2010 - 10:11

Dzięki Simon wszystko w miarę zrozumiale wytłumaczone, czytałem z 4 razy, ale to pewnie efekt niewyspania ;D też mam Anony tyle że solace'y póki nie wyjeżdżam tam, gdzie bije ostre słońce to wymiana szyb mi nie potrzebna (mam żółte - przegenialne do jazdy przy chmurach i wieczorami, b. dobrze zwiększają kontrast) ale tak na przyszłość chciałem wiedzieć. Czyli prawdopodobnie czekają mnie ciężkie poszukiwania, przeglądałem już pobieżnie i d*pa zbita. No, ale póki do kadry na olimpiadę zimową mnie nie wciągną to z wymianą szyb mi się nie spieszy ;)

thx
KUBOTA TEAM official rider!

#94 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 July 2010 - 16:29

Pelepl - nie wszystkie mają wymieniane szybki. Ja w tamtym roku kupiłem gogle Screw za 90zł bo już nie miałem kasy i w tym roku też przymierzam się do zmiany na Dragony, bo te są chyba najtańsze ze wszystkich "lepszych" marek. Fajne są zestawy Dragonów ze skullcandy :D

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#95 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 July 2010 - 16:34

Pelepl - nie wszystkie mają wymieniane szybki. Ja w tamtym roku kupiłem gogle Screw za 90zł bo już nie miałem kasy i w tym roku też przymierzam się do zmiany na Dragony, bo te są chyba najtańsze ze wszystkich "lepszych" marek. Fajne są zestawy Dragonów ze skullcandy :D


po sezonie i jak znajdziesz okazje to moze i sa tańsze....ale to jak wszystkie....ale w sezonie za Dx cena 329 zł to chyba nie jest najtaniej :blink:

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#96 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 July 2010 - 20:50

Po pierwsze: Nigdy nie pojadę w Alpy ze względu na możliwości finansowe:-/
Po drugie: napisałeś że "nie masz szans jeździć w Alpach przy słońcu, wietrze i opadach śniegu"(wstyd żebym musiał komuś poprawiać błędy ortograficzne).
Więc powiedz mi: jak możliwe jest to że:pada śnieg i świeci słońce naraz ? No ja się jeszcze z tym nie spotkałem zresztą głupotą jest jazda na desce w Alpach podczas śnieżycy.
Po trzecie: Nie powiedziałem "hamują zmysły". Miałem na myśli że dla mnie "ograniczają widoczność".
Po czwarte: Jeździłem już w pełnym słońcu nie raz i jakoś mi ono nie przeszkadzało bo patrzyłem się przed siebe a nie na do góry chyba że Wy tak robicie a to już inna sprawa.
Po piąte: Gdy jadę podczas wiatru fakt oczymi łzawią ale widzę wszystko dobrze(nawet przy dużych prędkościach).
Proszę o nie komentowanie że jestem jakiś inny tylko chcę wyrazić swoje zdanie na temat że mi gogle nie są potrzebne i tyle.
Po za tym w życiu bym nie dał 200 zł za jakieś okularki.


Bez jaj wystarczy wiatr nie musi być śnieżycy ani słońca nawet, trochę powieje i się jeździć odechciewa bez gogli ....

#97 dabkin

dabkin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 July 2010 - 22:14

a Electric'ów ktoś używa? ja właśnie zastanawiam się nad ich kupnem, bo stare gogle odmówiły posłuszeństwa...

Polecam Electric, szczególnie model EG1. Świetne gogle w przyzwoitej cenie. Zazwyczaj mają dodatkową szybkę w komplecie. Testowałem je w każdych warunkach i zdecydowanie dają radę. pzdr

#98 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 July 2010 - 12:47

po sezonie i jak znajdziesz okazje to moze i sa tańsze....ale to jak wszystkie....ale w sezonie za Dx cena 329 zł to chyba nie jest najtaniej :D

No ja chyba poczekam jak $ trochę zejdzie jeszcze :D ale (Dragon DX Coal Logo) można dostać już od 40$ + 12$ wysyłka :D z jedną szybą.

#99 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 July 2010 - 16:20

dla mnie nie jest głupotą, a nawet lubie jeżdżenie w śnieżycy, nie po to zdecydowałem się na snowboard, żeby później marudzić na pogodę i siedzieć przed telewizorem, jesli nie taka jakbym chciał
chociaż nie mam jakiegoś mega stażu, to jeździłem już chyba w każdych warunkach bez gogli (ponieważ poprostu ich jeszcze nie mam :D ) i od tego sezonu się to zmieni
w śnieżycy śnieg leci do oczu; w słońcu, słońce odbija się od śniegu i razi (jakimś rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne), i nie trzeba wcale spoglądać w biebo; podczas mrozu choćby -10 ledwo czlowiek ruszy to łzy lecą z wszystkich stron :D ; deszcz... wiadomo

strasznie lubię jeździć przy sztucznym oświetleniu, wtedy jakieś zółte szkło i naprzód ;)

a i mniejsza szansa, że sobie oko wydłubiesz, jeśli nagle wyskoczy Ci jakiś jeleń, łoś czy żubr :D
gogle wcale nie są takie "gupie"

pozdrawiam :P
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#100 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 July 2010 - 22:41

dla mnie nie jest głupotą, a nawet lubie jeżdżenie w śnieżycy, nie po to zdecydowałem się na snowboard, żeby później marudzić na pogodę i siedzieć przed telewizorem, jesli nie taka jakbym chciał
chociaż nie mam jakiegoś mega stażu, to jeździłem już chyba w każdych warunkach bez gogli (ponieważ poprostu ich jeszcze nie mam :hahaha2: ) i od tego sezonu się to zmieni
w śnieżycy śnieg leci do oczu; w słońcu, słońce odbija się od śniegu i razi (jakimś rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne), i nie trzeba wcale spoglądać w biebo; podczas mrozu choćby -10 ledwo czlowiek ruszy to łzy lecą z wszystkich stron :D ; deszcz... wiadomo

strasznie lubię jeździć przy sztucznym oświetleniu, wtedy jakieś zółte szkło i naprzód :)

a i mniejsza szansa, że sobie oko wydłubiesz, jeśli nagle wyskoczy Ci jakiś jeleń, łoś czy żubr :hahaha2:
gogle wcale nie są takie "gupie"

pozdrawiam :)

ja próbowałem przez jeden dzień w okularach jeździć narciarskich chyba (blizzard) było o niebo lepiej niż bez ale się słabo głowy trzymały i trochę podwiewało
Ale na tez sezon mam zaplanowane zakupy Gogle (Dragon DX) i kask (jeszcze nie wiem jaki do tych gogli)