Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Katy, stance itd


57 odpowiedzi w tym temacie

#21 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 00:10

Okej i tylko jeszcze jedno pytanie czy jak mam ustawione na kaczke to powinnem zrotować higbacki ?

#22 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 10:22

na temat rotowaania high back'ów pisał bodajże motyl ze szrekiem (opcja szukaj), zależy od kątów (przy newielkich chyba nie ma sensu), tego co chcemy robić i najważniejsze: upodobań indywidualnych... moim zdaniem 8) szukaj najlepszego rozwiązania dla siebie 8)
pozdro

#23 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2010 - 10:30

mi się wydaje że kąty, i rozstaw wiązan a wzrost muszą być jakoś powiązane. pączuś weź śrubokręt i się baw 8) ja mam 63 cm stance 15/-15 a wzrosty 179/180cm. kombinuj kombinuj 8)

#24 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 10:41

niestety ale nogi z ortezą do buta nie wsadze 8)
Ale jak tylko będzie możliwość po próbuje 8)

#25 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 11:04

nie wiązałbym kątów i rozstawu, no bo jak?

Stance po części jest powiązany z długością nóg , no i indywidualnymi upodobaniami. Można by też doszukiwać się powiązań z tym co się chce robić na desce. Wiadomo że jeśli FS / Jibb to raczej szeroko, jeśli tylko jazda to już nie koniecznie musi być szeroko.
@Pączek- nie zawsze ból kolan to wina  tylko ustawień (kąty/stance) , może to wynikać z błędów w technice jazdy.
Upalanie na desiwie jest dość złożonym tematem, i niestety nie zawsze da się znaleźć jedno idealne rozwiązanie.

#26 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2010 - 11:21

jestem laikiem a moje przypuszczenia są czysto hipotetyczne. ale zdaje mi się że jadąc na kaczkę mając krótkie nogi i dając ciut bardziej szersze kąty w obie strony działa jakaś tam siła na nasze kolanka... jak tak próbuje na czysto, no ale kto przy zdrowych zmysłach bedie jezdzil w ustawieniach w których mu niewygodnie 8)

#27 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 11:38

nie no jak ustawisz +30/-30 to wiadomo że będzie lipa  8)
Przy kątach w granicy normy, stance ustawiasz sobie jaki chcesz, czyli jeśli dasz sobie dość szeroko (oczywiście też w granicach rozsądku) to nie oznacza że musisz zmniejszyć kąty.

#28 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 12:33

Ok. Dzięki jak będę miał możliwość to po próbuje :-X
A może to być że np moje kolana są nie przyzwyczajone do takich kątów i muszą sie przyzwyczaić ?

#29 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 27 January 2010 - 12:39

Zalezy, jesli odczuwasz delikatny dyskomfort to warto sie rozjezdzic, ale jesli sie dosc mocno odczuwa ze cos jest nie tak, ciezko jest rownomiernie dociazyc krawedz, plynnie skrecac to mozna szybko stwierdzic ze to nie jest dobre dla nas ustawienie.

#30 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 12:43

no dla mnie to nieznośny ból był bo 2 zjazdy i więcej nie dałem rady i ledwo chodziłem przez godzine tak kolana bolały.
Ale na 99% jestem pewny że to Stance.

#31 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 12:55

no nie wiem, jeśli jest taki ból to nie wiem czy to tylko stance. No chyba że w szpagacie jeździłeś.

#32 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 13:00

no sam nie wiem.
No ale wcześniej miałem deske za małą wogóle dużo i miałem mały stance a teraz kupiłem deche dużo dłuższą i dałem stance na maxa. I to chyba w tym problem.

#33 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2010 - 13:11

zmniejsz i zobaczymy. I nie dawaj na maxa jak nie jesteś przekonany że będzie git.

#34 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2010 - 13:14

ok.
No wiesz to był mój pierwszy raz i ostatni w tym sezonie na desce chyba ze pojade w kwietniu/marcu na obóz.

#35 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 January 2010 - 11:51

Na ostatnim wyjeździe testowałem nowe ustawienia.

Na twardej, początkowo chciałem dać 60/55, ale się pomyliłem i dałem 30/55 (30 było na przodzie). Zorientowałem się na wyciągu. Zjazd jeszcze bez rozgrzewki i mięśnie spalone. Nie polecam takiego ustawienia. Zmieniłem na 55/50 i było lux.

Na miękkiej zawsze też spore kąty miałem, spróbowałem kaczki 12/-6 i było dobrze, tylko ciętym nie mogę, bo stopy za duże.

#36 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2010 - 21:14

no nie, takich kątów jeszcze nie widziałem... a wydawało mi się że wiele widziałem ;) Mowa oczywiście o 30/55 ;D
Fakt że kiedyś zacedziłem w kamień i przekręciło mi tylne wiązanie (na ostrzejszy kąt niż przednie) i coś mi nie pasiło a nie mogłem zatrybić CO. Dopiero jak wypiąłem nogę zorientowałem się ocb

#37 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 February 2010 - 21:46

Ta skala była jakaś chora. Bo z jednej strony strzałka była na 60, a z drugiej na 30. Zorientowałem się, jak zobaczyłem, że wiązanie wystaje poza deskę. ;) A w następnym zjeździe tylne wiązanie miało tak z 15 stopni luzu (nie wiem jak to było możliwe) więc też się modliłem, żeby dojechać.

#38 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 February 2010 - 20:03

Ja dzisiaj zmieniłem ustawienia kątów z +21 +7, na +21 0. Po kilku zjazdach sie oswoiłem chociaż podjazdy na hopke mi ewidentnie nie wychodziły w tych nowych kątach. Dopiero pod koniec dnia z większego dojazdu dawałem radę.

Pytanie mam takie. Czy zmieniając kąt z tyłu o 6 stopni na -, zmienić tez przód o 6 stopni na -? Bo nie wiem czy teraz przedniej nogi nie mam za bardzo na +.

#39 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 05 February 2010 - 21:40

Musisz sam wyczuc, aczkolwiek +21 to nie jest jakies ekstremum, zwlaszcza przy -6 z tylu, duzo osob smiga +18/-15 i jest im przy takiej roznicy wygodnie.

#40 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 February 2010 - 21:46

Mi bardziej chodziło o to czy jak pposzedłem z tylnia noga o 6 stopni do tyłu to czy iść również z ta przednia.