Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Signal, Endeavor Czy Never Summer


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 11:54

Zgadzam się, bo tak de facto czasem naprawde ciężko jest przebrnąć przez niuanse upodobań ridera. Zawsze patrzy się przez pryzmat własnych preferencji i choć wygląda że jeździmy podobnie to czujemy co innego i to każdy z nas. Stąd czasem różne opinie w danym temacie.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#22 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 12:01

Zgadzam się, bo tak de facto czasem naprawde ciężko jest przebrnąć przez niuanse upodobań ridera. Zawsze patrzy się przez pryzmat własnych preferencji i choć wygląda że jeździmy podobnie to czujemy co innego i to każdy z nas. Stąd czasem różne opinie w danym temacie.


:hahaha2:
no board no fun!

#23 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 02 September 2010 - 15:29

mój dylemat nierozwiany... no cóż... czekam na siwego... no i kogoś od NS ???


jeśli chodzi o NS to napisz do Jamer-a, jest dystrybutorem NS-a.

będą też jakieś hybrydy od Libtecha na ten sezon, ale polecał nie będę bo mnie zaraz Marcin zje :hahaha2:

#24 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 21:06

Czemu :)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#25 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 September 2010 - 14:45

:)


Mike wracając do tematu która deska,
ja oczywiście namawiam na omni bo to jest jak najbardziej uniwersalne desiwo i kazdy znajdzie w nim cos dla siebie.Ja a niej jezdze wszystko i bardzo chwale sobie ja za stabilnosc na krawedziach i latwosc jazdy w puchu,do tego swietnie sobie daje rade na hopach i przeszkodach,wiadomo ze nie jest to czysta jibbowka i jest ciut za twarda,ale przy mojej wadze deche 156 gne bez problemu,dla Cirbir Mike szedłbym w deske ok 153,154.
Omni nie zachwyca popem,jezdzilem na deskach co pop maja znacnzie wiekszy,ale jako deska do napinania na trasie i poza trasa jest jak najbardziej si:):0
Co do h5 kilka sezonow temu jezdzilem na 155 i jezdzilo mi sie na niej doskonale,w zeszlym sezonie wsiadlem na 159 i jak dla mnie byla odrobine za twarda i za dluga,ale Marcin wspominal ze to sampel i deska kolekcyjna byla miekcejsza:).deska bardzo fajnie zachowuje sie na hopach i na trasie,ciut gorzej w puchu,zwlaszcza poronujac do rockerow to odbiega znacznia jezeli chodzi o latwosc jazdy w puchu.H5 jest bardzo stabilna przy duzych predkosciach i mam naprawde niezly pop.
Na live nie jezdzilem to powiedziec nic nie moge...
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#26 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 September 2010 - 16:16

Mike wracając do tematu która deska,
ja oczywiście namawiam na omni bo to jest jak najbardziej uniwersalne desiwo i kazdy znajdzie w nim cos dla siebie.Ja a niej jezdze wszystko i bardzo chwale sobie ja za stabilnosc na krawedziach i latwosc jazdy w puchu,do tego swietnie sobie daje rade na hopach i przeszkodach,wiadomo ze nie jest to czysta jibbowka i jest ciut za twarda,ale przy mojej wadze deche 156 gne bez problemu,dla Cirbir Mike szedłbym w deske ok 153,154.
Omni nie zachwyca popem,jezdzilem na deskach co pop maja znacnzie wiekszy,ale jako deska do napinania na trasie i poza trasa jest jak najbardziej si:):0
Co do h5 kilka sezonow temu jezdzilem na 155 i jezdzilo mi sie na niej doskonale,w zeszlym sezonie wsiadlem na 159 i jak dla mnie byla odrobine za twarda i za dluga,ale Marcin wspominal ze to sampel i deska kolekcyjna byla miekcejsza:).deska bardzo fajnie zachowuje sie na hopach i na trasie,ciut gorzej w puchu,zwlaszcza poronujac do rockerow to odbiega znacznia jezeli chodzi o latwosc jazdy w puchu.H5 jest bardzo stabilna przy duzych predkosciach i mam naprawde niezly pop.
Na live nie jezdzilem to powiedziec nic nie moge...


Siwy, a jak porównałbyś OMNI do NS EVO, bo na tym chyba też napinałeś?
no board no fun!

#27 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 September 2010 - 11:12

[quote name='mike' timestamp='1283526990' post='30559']
Siwy, a jak porównałbyś OMNI do NS EVO, bo na tym chyba też napinałeś?


Mike,testowane evo bylo dla mnie za krotkie,a co za tym idzie sporo za miekkie,przez co ze stabilnoscia przy wiekszej predkosci byly jaja,ale przy dl dla mnie na pewno byloby git.deska fajna i przyjemna w jezdzie,bardzo dobrze spisywala sie w parku,w koncu to TTT.,troszke gorzej poza trasami,ale to tez na pewno z powodu swojej dł,bo z tego co pamietam testowalem 153.takze w pelni nie moglem sprawdzic jej mozliwosci...
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#28 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 September 2010 - 13:52

Siwy, a jak porównałbyś OMNI do NS EVO, bo na tym chyba też napinałeś?


Mike,testowane evo bylo dla mnie za krotkie,a co za tym idzie sporo za miekkie,przez co ze stabilnoscia przy wiekszej predkosci byly jaja,ale przy dl dla mnie na pewno byloby git.deska fajna i przyjemna w jezdzie,bardzo dobrze spisywala sie w parku,w koncu to TTT.,troszke gorzej poza trasami,ale to tez na pewno z powodu swojej dł,bo z tego co pamietam testowalem 153.takze w pelni nie moglem sprawdzic jej mozliwosci...


@Siwex Jeżeli chodzi o tego samego NS Evo co mi użyczałeś:D w L2A to miała dł.155;) tak po za tym jeżeli chodzi o samego NS'a Evo to mi osobiście ta deseczka leżała, ale śmigałem tylko jedynie po trasach a w parku tylko na małych hopach (uczyłem się na niej shifty :D ), w każdym razie jeżeli chodzi o większą prędkość nie miałem i nie odczułem problemów ze stabilnością podczas jazdy na wprost, czy ciętym ale ja ważę trochę mniej niż Siwy;) i pewnie dlatego. Ogólnie o ile dobrze pamiętam wystawiłem jej w tedy ocenę na 5 :D

#29 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 10:52

Niby podjąłem już decyzję, ale w miarę oczekiwania nachodzą mnie cały czas wątpliwości i tak w sumie to na placu boju pozostały jeszcze wciąż 2 jednostki:

SIGNAL OMNI

NEVERSUMMER SL

Potrzebna mi pomoc w ostatecznym wyborze. Fajnie by było gdyby ktoś napinał już na jednym i drugim. Siwy, może ty? :)
no board no fun!

#30 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 11:26

ello...
kolego ten dylemat niestety pozostanie nierozwiązany... nawet jeśli sobie sprawisz obydwie, to i tak w jednej chwili będziesz miał jedną (desunię :laugh: ) pod stopami.
ja w zeszłym roku zapodałem NS legacy-r :yahoo: . mid ze względu na moje gabaryty słuszne i powiem tak: spokojnie mogę polecić markę jako taką, bo moim zdanie dobre, to co dobre, a nie to co się takie wydaje. pewnie podobnie jest z signalem i endeavorem i wieloma innymi brandami. po prostu trzeba brać to co komu pasuje w miarę możliwości: warunki użytkowania, oczekiwania, możliwość testowania itp... ja jestem zadowolony z NS, siwy i trzavolta powiedzą tak o wielu modelach, marcin robi swoje z endvr i o to chodzi... nie istnieje jedna dobra opcja :drunk:
pozdro
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#31 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 11:33

ja w zeszłym roku zapodałem NS legacy-r :yahoo: . mid ze względu na moje gabaryty słuszne i powiem tak: spokojnie mogę polecić markę jako taką, bo moim zdanie dobre, to co dobre, a nie to co się takie wydaje. pewnie podobnie jest z signalem i endeavorem i wieloma innymi brandami. po prostu trzeba brać to co komu

Legacy to jeśli się mylę ta sama konstrukcja co SL tylko wide, czyż nie? Ten model, który masz posiada już rockera?
no board no fun!

#32 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 13:19

posiada rockera i owszem. spoko daje radę na ubitym i w świeżym. lądowania na średnich hopach też nie są czymś wymagającym cyrkowej sprawności. nie mam żadnych doświadczeń na tej desce z jakimś backcountry, ale mam nadzieję szybko to zmienić :jump:
pozdro
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#33 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 13:29

Ja po zmianie konstrukcji skusilbym sie na Heritage ....... ale ja nie jestem obiektywny co do NSek :)

Co nie wezmiesz bedzie git aczkolwiek z SL bym jednak zostawil.....za maly damp....

pozdr
emeros
emer

#34 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 13:30

posiada rockera i owszem. spoko daje radę na ubitym i w świeżym. lądowania na średnich hopach też nie są czymś wymagającym cyrkowej sprawności. nie mam żadnych doświadczeń na tej desce z jakimś backcountry, ale mam nadzieję szybko to zmienić :jump:
pozdro

no to pozostaje test "dotykowy" i tzw. pierwsze wrażenie i czas na wybór :)

Co nie wezmiesz bedzie git aczkolwiek z SL bym jednak zostawil.....za maly damp....

możesz rozwinąć wątek?
no board no fun!

#35 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 13:40

damp .... czyli to co ns opisuje jako tlumienie drgan...
SL ma 5 Heritage 7 przy tym samym flex 5 czyli przy ostrej jezdzie po trasie Her bedzie lepiej sie sprawowac niz sl.
Jesli odkladasz fs na bok i tylko delikatny spontan to lepiej brac PODRKESLAM Z NSa Heritage niz SL.

Pogadaj jeszcze z Jamerem napisz mu co chcesz robic na deni....i nie ograniczaj sie do tego co bedzie w tym sezonie...pomysl przyszlosciowo i ciach.

Signal widzialem ale nie jezdzilem bo chcialem jak najwiecej spedzic czasu na mojej EVO rc :) ale na summer campie macalem dotykalem, lekkie to desiwa i z checia bylm oblatal teraz park rockera dla porownania :)

Co nie wezmiesz bedzie gites.....have fun.

emeros


emer

#36 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 13:46

Jesli odkladasz fs na bok i tylko delikatny spontan to lepiej brac PODRKESLAM Z NSa Heritage niz SL.

to w sumie własnie esencja tego co chcę robić... reasumując jak najwięcej poginać, a w przerwie jakieś flaty i średnie hopy zaliczać...

no nic, czekam na rozmowę z Jamerem

dzięki!
no board no fun!

#37 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 October 2010 - 18:55

to w sumie własnie esencja tego co chcę robić... reasumując jak najwięcej poginać, a w przerwie jakieś flaty i średnie hopy zaliczać...

no nic, czekam na rozmowę z Jamerem

dzięki!


Ja cały zeszły sezon jeździłem na SL-R NS'a. Desiwo mega uniwersalne. Bardzo duży pop pozwala na dużo flattricków, ale już jakieś butterki to flex 5 trochę przeszkadza. W puchu jeździ przednie. Trzymanie krawędzie w średnich prędkościach idealne. Na skoczniach, boxach ogarnia bez problemu. Ale już przy ostrej jeździe po zmrożonym jest niestabilnie. Za mały damp. 


Podsumowując: uniwersalny deck do zabawy i spokojnej jazdy. Zaletą jest mega pop, łatwość i szybkość zmiany krawędzi. Ale jeżeli zależy Ci na dużych prędkościach to musisz wziąć NS'a z większym dampem. 

Ja ją mam właśnie do jazdy odprężającej w każdych warunkach. A wiadomo, że mega strome żleby, mega długie boxy, i mega zmrożone trasy to nie jest jazda odprężająca ;) 





Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#38 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2010 - 19:03

Ja cały zeszły sezon jeździłem na SL-R NS'a. Desiwo mega uniwersalne. Bardzo duży pop pozwala na dużo flattricków, ale już jakieś butterki to flex 5 trochę przeszkadza. W puchu jeździ przednie. Trzymanie krawędzie w średnich prędkościach idealne. Na skoczniach, boxach ogarnia bez problemu. Ale już przy ostrej jeździe po zmrożonym jest niestabilnie. Za mały damp.

Podsumowując: uniwersalny deck do zabawy i spokojnej jazdy. Zaletą jest mega pop, łatwość i szybkość zmiany krawędzi. Ale jeżeli zależy Ci na dużych prędkościach to musisz wziąć NS'a z większym dampem.
Ja ją mam właśnie do jazdy odprężającej w każdych warunkach. A wiadomo, że mega strome żleby, mega długie boxy, i mega zmrożone trasy to nie jest jazda odprężająca ;)

czyli jest to deck dla mnie - strome żleby mi nie grożą, a mega stromych tras też raczej unikam

zastanawiam się tylko jeszcze nad długością i waham się pomiędzy 155 a 153, skłaniając się raczej ku tej pierwszej z racji wykorzystania blatu w większości przypadków

z tego co widziałem gdzieś w opisach, ty napinasz na 158, więc dla mnie, z racji wzrostu 155 chyba byłby git, co?
no board no fun!

#39 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 October 2010 - 19:19

Emer ja mam jeszcze u siebie Twoje desiwo :) żebyś nie zapomniał że gdzies posiałeś . :hahaha2:

Ja bym Mike wybrał Omni a dlatego że na niej śmigałem i mi się podobało :) :rotfl:

#40 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 October 2010 - 19:45

z tego co widziałem gdzieś w opisach, ty napinasz na 158, więc dla mnie, z racji wzrostu 155 chyba byłby git, co?

Tak, mam 158. Ważę z ubiorem 70kg, wzrost 180 i jest to idealna długość dla mnie. Weź dłuższą jeśli FS nie będzie u ciebie przez 80% czasu. Poza tym do FS to kupowałbyś zupełnie innego decka ;)


Ale możesz jeszcze posiłkować się http://www.frostyrid.../size-guide.htm









Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi