Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Signal, Endeavor Czy Never Summer


43 odpowiedzi w tym temacie

#1 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 September 2010 - 14:32

Poradźcie mi, które desiwo wybrać.

Chodzi mi o desiwo jak najbardziej uniwersalne, chociaż wiem, że najlepiej powinno trzymać krawędź i być stabilne przy szybszej jeździe. Na tym zależy mi, nie ukrywam, najbardziej. W drugiej kolejności ma umożliwiać jazdę w puchu i rzadziej jakieś baterki.

Jak na razie poważnie zastanawiam się nad trzema, czterema blatami:

1. Signal Omni
2. Never Summer SL
3. Endeavor Live
4. Endeavor H5

W sumie to chyba najlepiej żeby to była hybryda, jak uważacie? :jump:
no board no fun!

#2 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 September 2010 - 16:27

Hybryda to najlepsza opcja , zwłaszcza pod kątem stabilności i ciętych skrętów. Wiadomix że ja wybrałbym OMNI, ale ja w tej kwestii nie jestem obiektywny ;D A tak na serio to fakt, masz się nad czym zastanawiać ... może z resztą chłopaków coś wybierzemy :jump:

#3 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 September 2010 - 17:59

Hybryda to najlepsza opcja , zwłaszcza pod kątem stabilności i ciętych skrętów. Wiadomix że ja wybrałbym OMNI, ale ja w tej kwestii nie jestem obiektywny :D A tak na serio to fakt, masz się nad czym zastanawiać ... może z resztą chłopaków coś wybierzemy :)


na omni59 jezdziło sie całkiem zacnie ;D fajnie trzymała i wogole ;) ale niestety nie mam porownania do endevora a SL Clowna macałem to jakas w opor ciezka była

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 07:05

na omni59 jezdziło sie całkiem zacnie :) fajnie trzymała i wogole :D ale niestety nie mam porownania do endevora a SL Clowna macałem to jakas w opor ciezka była


zastanawiam się nad tymi desiwami w zasadzie w kolejności występowania... poza tym rozumiem, że blaty Endeavor'a to nie hybrydy, przynajmniej nic takiego nie znalazłem w ich opisie - Marcin pomóż ;(

Shreku, rozumiem, że OMNI była odczuwalnie lżejsza od SL'a?

Zastanawiałem się w sumie jeszcze nad opcją nr 5 - NS Heritage, ale to już chyba z twardszych desiw...

przy okazji moje gabaryty, gdybyśmy doszli już do wyboru długości ;D : 70kg 170cm wzrostu (i więcej nie będzie ;) )

czekam na kolejne wypowiedzi :)
no board no fun!

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 08:43

Endeavor zrobi hybryde z modelu NEXT - to desiwo na FR. Stawiaja na camber - za stabilnosc, naturalnie lepszy pop itd. A stosunek do revers cambera najlepiej okresla ich stwierdzenie ze to sprzet dla "jibberow, leni i poczatkujacych" oczywiscie maja tego troche w ofercie ale nie maja zamiaru przestawic sie na revers camber. a do jazdy w puchu plaski nose modelu H5 nadaje sie wysmienicie.
Pozatym po fali ochow i achow powoli odwraca sie trend i caber wlasnie za swa stabilnosc wraca do lask. a dlugosc nie wiecej niz 155.
Przyszloroczne blaty "zmiekly" w stosunku do zeszlorocznych - dajac wiekszy fun bez utraty stabilnosci.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 08:51

Endeavor zrobi hybryde z modelu NEXT - to desiwo na FR. Stawiaja na camber - za stabilnosc, naturalnie lepszy pop itd. A stosunek do revers cambera najlepiej okresla ich stwierdzenie ze to sprzet dla "jibberow, leni i poczatkujacych" oczywiscie maja tego troche w ofercie ale nie maja zamiaru przestawic sie na revers camber. a do jazdy w puchu plaski nose modelu H5 nadaje sie wysmienicie.
Pozatym po fali ochow i achow powoli odwraca sie trend i caber wlasnie za swa stabilnosc wraca do lask. a dlugosc nie wiecej niz 155.
Przyszloroczne blaty "zmiekly" w stosunku do zeszlorocznych - dajac wiekszy fun bez utraty stabilnosci.

no dobra Marcin, to podsumowując blaty marki Endeavor, która ze świeżej kolekcji, i w jakiej długości, spełniałaby moje wymagania?
no board no fun!

#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 09:27

no dobra Marcin, to podsumowując blaty marki Endeavor, która ze świeżej kolekcji, i w jakiej długości, spełniałaby moje wymagania?

H5 153 lub jesli ma byc bardziej uniwersalnie to 155
Live 154 lub 156 (z opcja RC) (ta deska zmiekla najbardziej i chwala im za to!)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 09:47

H5 153 lub jesli ma byc bardziej uniwersalnie to 155
Live 154 lub 156 (z opcja RC) (ta deska zmiekla najbardziej i chwala im za to!)


z tych dwóch to live przekonuje mnie bardziej, szczególnie że to RC

pytanie jaki to rodzaj RC - gdzie jest Rocker, a gdzie Camber, np. w porównaniu z Signal OMNI?

Użytkownik mike edytował ten post 02 September 2010 - 09:59

no board no fun!

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 10:12

z tych dwóch to live przekonuje mnie bardziej, szczególnie że to RC

pytanie jaki to rodzaj RC - gdzie jest Rocker, a gdzie Camber, np. w porównaniu z Signal OMNI?

Endeavor robi delikatny v-rocker. czyli rockera masz miedzy wiazaniami a od wiazan do nosa/taila plasko. Podniesienie na ok 6mm wiec bez przesady. Do tego miekki nose i tail - do zabawy i wiazki karbonu ulozone przy krawedzi na odcinku pomiedzy wiazaniami co oprocz wiekszego popu daje stabilnosc na krawedzi. Live to directional Twin z zerowym setbakiem.

PS widac ze nie miales H5 pod nogami :hahaha2:

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 10:26

Endeavor robi delikatny v-rocker. czyli rockera masz miedzy wiazaniami a od wiazan do nosa/taila plasko. Podniesienie na ok 6mm wiec bez przesady. Do tego miekki nose i tail - do zabawy i wiazki karbonu uszczone wdluz krawedzi na odcinku pomiedzy wiazaniami co oprocz wiekszego popu daje stabilnosc na krawedzi. Live to directional Twin z zerowym setbakiem.

PS widac ze nie miales H5 pod nogami ???


widzę, że delikatnie sugerujesz H5 :hahaha2:

tak naprawdę to wszystko co nazywa się Endeavor widzaiłem tylko na fotkach haha

ale ok, napisz dlaczego wybrałbyś H5 a dlaczego Live... przypominam, że jednak mimo wszystko najważniejsza jest dla mnie stabilność przy szybkiej jeździe, dopiero na drugim miejscu zabawa w lekki freestyle :)
no board no fun!

#11 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 10:34

W kwestii OMNI najlepiej pytać Siwexa który na co dzień na niej upala.

Co do hybrydy w OMNI to między wiązaniami masz klasyczny camber, co powoduje trzymanie krawędzi i jej pracę w skręcie jak w klasycznym desiwie. Rocker dorzucony jest pod buttery i puch. Jeżeli chodzi o flex tonie jest to bardzo miękka deska raczej w okolicach 6-6,5 ( w 10-cio stopniowej skali, gdzie 10 to max twarde desiwo a 1 to kapeć)

@ Marcin , widać że nie miałeś OMNI pod nogami :hahaha2:

#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 10:41

W kwestii OMNI najlepiej pytać Siwexa który na co dzień na niej upala.


spoko, wiem i tylko czekam aż wróci i wtrąci się do dyskusji... zresztą coś tam już z nim na ten temat gadałem :hahaha2:

Co do hybrydy w OMNI to między wiązaniami masz klasyczny camber, co powoduje trzymanie krawędzi i jej pracę w skręcie jak w klasycznym desiwie. Rocker dorzucony jest pod buttery i puch. Jeżeli chodzi o flex tonie jest to bardzo miękka deska raczej w okolicach 6-6,5 ( w 10-cio stopniowej skali, gdzie 10 to max twarde desiwo a 1 to kapeć)


tegoroczny model tak samo z flexem?
no board no fun!

#13 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 10:53

spoko, wiem i tylko czekam aż wróci i wtrąci się do dyskusji... zresztą coś tam już z nim na ten temat gadałem :hahaha2:



tegoroczny model tak samo z flexem?


W teorii tak, ale jak dla mnie jest ciut, ciut mniejszy (bardziej miękki) Choć tu znowu odeślę do Siwexa bo ja raptem miałem ją jeden dzień pod nogami (nie do końca moja długość).

#14 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 11:01

Nie mialem bo macie sample dlugosci sampli dla dzieciakow, wybacz ale 156 to way to small dla mnie.
W tym roku objezdzimy sobie mam nadzieje razem kawal kolekcji bo sampli bedziemy mieli tyle ile wielu sprowadza kolekcji na rynek (tu nie pije bynajmniej do nikogo z obecnych)
Skoro podajemy dane z flexometra to w tym roku Live to...4 a H5 to 5. Rok temu Live podchodzil pod 6 podobnie jak i H5. (skala 1-10 - dyszka to twardo)
Motyl Masz cos 159? Zdrowie podleczone wiec bedzie szansa spedzic wiecej czasu w gorach.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#15 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 11:16

Nie mialem bo macie sample dlugosci sampli dla dzieciakow, wybacz ale 156 to way to small dla mnie.
W tym roku objezdzimy sobie mam nadzieje razem kawal kolekcji bo sampli bedziemy mieli tyle ile wielu sprowadza kolekcji na rynek (tu nie pije bynajmniej do nikogo z obecnych)
Skoro podajemy dane z flexometra to w tym roku Live to...4 a H5 to 5. Rok temu Live podchodzil pod 6 podobnie jak i H5. (skala 1-10 - dyszka to twardo)
Motyl Masz cos 159? Zdrowie podleczone wiec bedzie szansa spedzic wiecej czasu w gorach.


??? nie no to było odnośnie Twojego komentarza :) Wiadomix że nie bardzo mam wpływ na długości sampli ( niestecio, nie mają wszystkich długości w sezonie samplowym), ale w sezonie 159 pewnie się znajdzie, ai czas na testy jak również ( z tym czasem różnie bywa) :hahaha2:

#16 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 11:24

serio nie macie wplywu na sample? przy wlasnej fabryce? nam daja do wyboru i koloru :hahaha2:

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#17 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 September 2010 - 11:36

mój dylemat nierozwiany... no cóż... czekam na siwego... no i kogoś od NS :hahaha2:
no board no fun!

#18 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 11:44

mój dylemat nierozwiany... no cóż... czekam na siwego... no i kogoś od NS :hahaha2:


Trudno, co zrobić ???

@Marcin , nie, dostajemy z reguły gotowe zestawy (deski plus ciuchy) , acz akurat jest tak że nam pasi rozmiarówka bo jest pod nas :)

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 11:44

dylemat bedzie nierozwiazany nigdy :hahaha2:
@Motyl Jestem zalamany rozmiarowka sampli ciuchow... L to rozmiar dla mnie gdy mialem 13 lat

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 September 2010 - 11:48

dylemat bedzie nierozwiazany nigdy :hahaha2:


Zgadzam się, bo tak de facto czasem naprawde ciężko jest przebrnąć przez niuanse upodobań ridera. Zawsze patrzy się przez pryzmat własnych preferencji i choć wygląda że jeździmy podobnie to czujemy co innego i to każdy z nas. Stąd czasem różne opinie w danym temacie.