Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

"guard/protector" Na Krawędź Laminatu


12 replies to this topic

#1 DiMiTRi

DiMiTRi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2017 - 20:05

Witam, jak w/w szukam jakiejś ochronki (nie wiem jak to nazwać) na krawędź laminatu, po ostatnim wyjeździe na BSA Wisła mam dęskę bardziej poobdzieraną niż po kilkudziesięciu innych wyjazdach - przez narciarzy... Deska to Ride Burnout 2016 155cm. Z góry dzięki!



#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 09 January 2017 - 22:22

Czy o to chodzi?



#3 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2017 - 22:56

postaw deskę za szafą... nie będzie zniszczona...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2017 - 07:20

Protektory są dobre dla wypożyczalni i tylko dla wypożyczalni. Jak chcesz wiercić dziury w desce by to zamontować to rób co chcesz. Niestety w kolejkach często się zdarza że z tylu stoi porąbany narciarz lub snowboardzista, który może ci najechać swoim sprzętem w twoją śliczną deskę. Ja osobiście na bierząco zwracam uwagę tym co najebiają w mój sprzęt. Z reguły to nastepujacy element: - ludzie ze sprzętem z wypożyczalni - ludzie mający w d*pie swój sprzęt (bo ich stać lub maja stary sprzęt) - najebani alkoholem - dzieci
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 January 2017 - 18:29

Bsa to nie wisla ;)

Olac laminat... liczy sie slizg i krawedzie

#6 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2017 - 22:21

olej to nie dziuraw dechy



#7 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 Postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 11 January 2017 - 01:05

Ciekawe jaka reakcja by byla jak jeden taki janusz rysujac ci caly laminat z kijkami potem widzi jak niechacy zarysowalesz mu drzwi samochodu. Mialem juz kilka nieprzejmne sytulacji wlasnie z tym, a jest rowniez slynny film z zielencu jak jeden janusz zatakowal snowboardziste ze mu zwrucil uwage.

 

 

 

 

Anyway, zrobilem DIY jak mozesz zadbac o laminat uzywajac folie ochronna uzywana do aut

 

http://www.na-krawed...ic.php?f=4&t=29



#8 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2017 - 08:11

Musze kiedys wsiasc na narty i zobaczyc jak to jest i czy oni robia to specjalnie takie mam czasem wrażenie.. naszczescie jednak auto mam obite i deche tez, także żadnej nowej rysy niezauważam i moge żyć bezstresowo olewając "świat materialny", dawać auto żonie i nie wdawać się w żadnej wojenki  :sick:

Najlepiej to wybierać miejsca gdzie ruch jest mniejszy i jeździć na tygodniu znacznie minimalizujac ryzyko bo gdzie bydło tam i chamstwo się rodzi ale wiadomo, że całe zycie nie bedziesz sie prze takimi sytuacjami chował ;(



#9 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2017 - 09:49

Stojąc w kolejce do kanapy w tłumie, postaw wpiętą nogę na pięcie, deska uniesie się na BS i po sprawie, nikt ci nie najedzie.

Dodatkowe atuty, anatomicznie stabilniej dla kończyny niż na płaskiej oraz łatwiej tak też manewrować w tłumie.


Użytkownik mloskot edytował ten post 11 January 2017 - 09:50

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#10 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2017 - 09:53

Musze kiedys wsiasc na narty i zobaczyc jak to jest i czy oni robia to specjalnie takie mam czasem wrażenie.. 

 

Jak to jest. Kilka zachowań poniżej.

 

- Narciarz chce brać twoją deskę okrakiem. Obie narty masz po FS i BS. Często narciaż traci równowagę i krawędzią ci tnie laminat przy krawędzi

- Jak wyżej ale narciaz decyduje się przerzucić jedną nartę nad twoją deską i klasycznie nie panuje nad tym i .... rysuje i tnie ci desunię

- Narciuch z uporem maniaka napierdala ci w deskę traktując cię jak stoper choć mógłby użyć kijków by się zatrzymać


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2017 - 10:00

z doświadczenia mogę wam napisać, że po nartach też sobie tak napierają...  :twisted:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2017 - 13:09

Dobrze młoskot prawi, w tłumie tez wlasnie pochylam tak deske a jak jest luzno to suwam sobie na płasko stojac obiema nogami

ale tez widzialem spacerek z deska w reku sie sprawdza do wpychania sie, a zapiecie juz za bramka i wtedy juz tylko delkikatne łokcie


Użytkownik Snowboardowo edytował ten post 11 January 2017 - 13:11


#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2017 - 13:18

Dobrze młoskot prawi, w tłumie tez wlasnie pochylam tak deske a jak jest luzno to suwam sobie na płasko stojac obiema nogami

ale tez widzialem spacerek z deska w reku sie sprawdza do wpychania sie, a zapiecie juz za bramka i wtedy juz tylko delkikatne łokcie

 

No ja też pochylam jak mogę.

Spacerku nie trenowałem ale w zależności od ustawienia bramek i wejścia na wyciag jest to dość dobra metoda. Ale tzreba być z boku.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama



Dodaj odpowiedź