Skocz do zawartości




Zdjęcie

Pomoc W Wybraniu Deski.


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 mł0dy

mł0dy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2014 - 22:31

Cześć.Mam zamiar kupić sobie deske.Ma służyć głównie do butteringu i flattrick i jakieś tam elementy freestyle.Myślałbym nad bardziej mięką deską : flex 3/4.Waże 80 kg i mam 180 cm wzrostu.Mój numer buta to 43-44.Wybrałem kilka desek lecz nie wiem czy sie nadają do takiej jazdy jak napisałem.Jeżdże od 4 sezonów i nie nazwałbym sie początkującym.
http://www.snowboard...14-p-24314.html
http://kosmossklep.p...k_easy_155.html Z tego co czytałem to jest decha All-mountain.
http://kosmossklep.p...my_bar_155.html
Czytałem że NUG jest bardzo dobry i wiele osób tak sądzi.Mój budżet wynosi 1000-1300 bez wiązań.

#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 December 2014 - 00:31

Cześć,
Powiem tak, sporo na Burtonach jeździłem, z wymienionych ledwo pamiętam Whammy Bara i oczywiście Nuga.
Nug to jest fajny gadżet, ale jak dla mnie to jest zabawka na drugą czy trzecią deskę. Ponadto warto tę deskę spróbować przed zakupem, z czym raczej nie ma problemów.
Nie podejmuje się jednak wybierać dla Ciebie optymalnej deski z Burtona, nie znam wszystkich freestylówek.

Deską z której byłbyś zadowolony, z tego co ja znam dobrze, byłby Volkl Steaze 155 cm, deska w freestylowym flat rockerze, z mocnym popem (włókna węglowe) pomimo że nie jest twarda. Fajna do zabawy, łatwa do wyginania a przy tym możesz na niej fajnie pojeździć, deska ma długą krawędź efektywną, daje mocne wsparcie gdy jest na krawędzi.

#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 05:22

Ja w kwestii NUGA bo mam nabite na NUGU ponad 50 dni na śniegu.

Są różne NUGi.
Był NUG w Rocerze i tu zgadzam się z Morganem - to cudo to zabawka, luźna deska na początek sezonu lub dzień gdy nam się nie chce
Obecnie już nie ma NUGa w rocerze. Ten z twojego linku to ostatni model ale .... dla ciebie za duży.
NUG we Flacie - jeszcze nie śmigałem
NUG w Hybrydzie - Obecnie jestem zuroczony tą deską i ten NUG spokojnie może być deską podstawową.
Nie ma was Rockera a ma dużo zalet klasyczej deski AM. Trzyma krawędź jak jest beton i ma od cholery popa (czego rokerowi brakuje)
U mnie NUG FV jest obecnie deską podstawową.

NUG nie jest to deska miękka i raczej ma mało nose i taila więc nie wszytkim podchodzi pod buttering i flaty. (Mała powierzchnia na której trzymasz deskę na śniegu) ale za to długość pomaga kręcić 180 i 360. Coś za coś.

I zgadzam się Morganem. Nuga trzeba objechać przed zakupem bo nie wszytkim pasuje.
dla ciebie to 146 cm trzeba. 150 cm może być za dużo.

z tych 3 Burtona to tylko Speak Easy. I rozmiar ok i desiwo właściwe. Speak Easy to Easy Living który jest fajną deseczką.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 mł0dy

mł0dy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2014 - 17:36

A ten NUG ? http://www.selectsho...n-nug-150-multi Byłby dobry ?Czy też jak to pisałeś tylko do zabawy

#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 17:43

W tej grafice to jest Roker czyli do zabawy no i za długa bo 150 cm
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 mł0dy

mł0dy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2014 - 17:49

A co nie tak jest z tym Whammy Bary?

#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2014 - 18:20

Whammy Bar nie znam
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 MichałNK

MichałNK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 January 2015 - 16:50

Witajcie.
Widzę samych doświadczonych riderów na forum. Proszę podpowiedźcie mi czy dobrze zrobiłem słuchając doradztwa w sklepie kupując deskę. ..mam 190 cm wzrostu i ok 92 kg wagi jeżdżę na desce trzy sezony czyli nie wiele, potrafię jeździć na krawędziach. Przy moich wymiarach podobnież nie łatwo jest znaleźć deskę. Kupiłem swoją Libtech skunk ape c2btx o długości 165cm. ..tak mi podpowiedziano. Pytanie do Was czy dam radę czy to nie za wysokie progi i się zabiję przy pierwszym zjeździe; )))) jestem ambitny ale nie chcę być głupi;))))) dodam że całe życie spędziłem na nartach także totalnym głupkiem nie jestem.
Dzięki za pomoc

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2015 - 19:17

Tylko do jazdy będzie ok, zalezy jeszcze jak silne masz nogi. Ale poszli na łatwiznei dali Ci nadłuższą deche jaką mieli. Jak będziesz miec jakieś bolączki fristajlowe to będzie za długa.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#10 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2015 - 19:43

Skunks nie jest łatwą dechą do tego dość sztywna.  Mialem przy identycznej wadze długość 161 cm



#11 MichałNK

MichałNK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 January 2015 - 22:06

Rozumiem, czyli decha nie jest zbyt uniwersalna zwłaszcza przez swoją długość. Tego się obawiałem. ..macie może jakieś propozycje sprzętowe dla mnie?

#12 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 05 January 2015 - 01:22

Rozumiem, czyli decha nie jest zbyt uniwersalna zwłaszcza przez swoją długość. Tego się obawiałem. ..macie może jakieś propozycje sprzętowe dla mnie?

Mniejsza miększa nie będzie więc, radykalnych różnic raczej byś nie poczuł. Sztywna długa deska na 90 kg w domyśle ktoś dobrał ją do wzrostu 190 cm. Trochę oldschoolowo skoro nie masz zamiaru jeździć poza trasami. 

 

Napisz co tak naprawdę chcesz robić na desce, czy zamierzasz skręcać czy też pruć ślizgokrechą byle w dół.



#13 MichałNK

MichałNK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 January 2015 - 19:59

Na razie chcę nauczyć się dobrze jeździć technicznie później pewnie chętnie będę rozwijał inne umiejętności. Ale wszystko w miarę rozsądku nie jestem młodym riderem;)))

#14 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 05 January 2015 - 22:59

A jaki masz rozmiar buta ? Bo Skunk Ape to jest dość mocny Wide dla dużych chłopców :)

#15 MichałNK

MichałNK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 January 2015 - 16:18

Patrząc na normalną rozmiarówkę to 45-46 czyli to jest ok 28-28,5

#16 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2015 - 23:58

28 cm to raczej 43 28.5 cm z reguly 44 - wiec wide odpada 



#17 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 January 2015 - 00:03

28 cm to jest 43 :/

Odnośnie deski, nie wiem co już umiesz, co powiedziałeś w sklepie, ale wg. mnie do szkolenia się to jest za długa i za sztywna deska.



#18 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2015 - 00:05

ja bym na twoim miejscu jak sie uparles na ten konkretnie blat wybral jego krotsza wersje bo sie zameczyszy na stoku



#19 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2015 - 07:27

Przetestuj tą dechę, bo się możesz zdziwić



#20 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 07 January 2015 - 07:33

Myślę że tak początkujący nie zobaczy dużej różnicy pomiędzy deskami. Musi dobrać jedynie odpowiedni blat opierając się na wytycznych producenta albo nas.