Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Buty] Zakup Butów W Średnim Flexie


10 replies to this topic

#1 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 October 2014 - 18:40

Miałem nie pisać ale jednak to zrobię. Szukam ciekawych opcji dla siebie na nowy sezon a im dłużej szukam tym bardziej nie wiem.
Przede wszystkim czego potrzebuje? Potrzebuje but w miarę uniwersalny ale przede wszystkim ukierunkowany na fun na stoku - buttery, może małe kickery i przygotowane stoki, ale bez napinki - no i okazyjnie wyjazdy w puch (bez żadnych ekstremów).
Nie mogą to być miękkie kapcie, bo zgodnie z zasadą: buty najtwardszą częścią zestawu, powinny plasować się gdzieś w okolicach flex 5/6. Moja deska Drake Empire z wiązaniami Flux PR15.
Dodatkowo czego nie chcę? Przede wszystkim unikam marki Burton i Northwave. Pierwsze mają taką rozmiarówkę, że albo są za małe i wytrzymać się nie da albo są za duże i nie trzymają kostki (przymierzałem już różne modele a w Moto spędziłem sezon). Drugie mają tak ogromną skorupę, że czuję się jak bym stopę do wiadra wkładał.

Wiem, że podstawa to mierzyć - czekam aż sklepy w poznaniu wypełnią półki i będę latał ale może macie jakieś opinie o jakości, wygodzie, komforcie użytkowania (np. dot. sznurowania) i innych cechach, które są ważne z poziomu codziennego użytkowania.

Marki, które na pewno mogę przymierzyć to Deeluxe i Ride, Thirty Two, Salomon, możliwe że Flow no i wspomniany Burton czy Northwave, ale nie ograniczam się tylko do tych marek. Kiedyś mierzyłem Nike i były więcej niż spoko ale cena zaporowa, a tradycyjne sznurówki jakoś do mnie nie przemawiają.

Ciężko jest mi podać jakieś konkretne modele na chwilę obecną bo nie ma jeszcze oficjalnych cenników na polskie sklepy ale orientacyjnie chciałbym sprawdzić takie modele jak: Ride Jackson, DeeLuxe The Brisse ale nie wiem czy pojawienie się ceny tych butów nie zrzucą mnie z krzesła.

Planowy budżet to ok 800zł-1000zł (mógłbym go delikatnie nagiąć ale tylko jeżeli będzie warto).

Będzie wstanie pomóc?

#2 misha

misha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 October 2014 - 13:35

widzialem w krk w Factory, tak to sie chyba nazywało. Nike Zf1 boa - ceny nie pamietam, ale vapeny boa były po 550

Użytkownik misha edytował ten post 15 October 2014 - 13:35


#3 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 October 2014 - 19:02

Do Krakowa to mi niestety trochę za daleko :/

#4 sosna

sosna

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 October 2014 - 20:57

Polecam deeluxe ID. U mnie sprawdzają się idealnie. Nie za miękko nie za twardo i zajawkowy brand :P

#5 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 October 2014 - 22:43

Czy ktoś orientuje się czy jest szansa na przymiarkę butów Flow w poznaniu?

#6 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 Postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 October 2014 - 00:08

funsport na słowiańskiej, na stronie mają jeden model

w Boardersie nie mamy (właśnie przyszła dostawa butów Ride 2015), Stylowa Zima, Skateshop, Skiteam, Yukon nie kojarzę, żeby mieli flowy

e. A no i za tydzień nowy sklep się otwiera :) Sportowy tartak na promienistej

Użytkownik SzymSzym edytował ten post 19 October 2014 - 00:10


#7 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 October 2014 - 11:25

Stylowa Zima i Yukon tylko Rome; Skate Shop - 32, DC, DeeLuxe, Northwave, Ride; Skiteam - Burton, DC, Nortwave, Salomon, Vans.
Więc niestety nadal nikt nie ma Flow w Poznaniu.

A, Sportowy tartak - będą mieć Burtona, Ridea i 32

Użytkownik Lextalionis edytował ten post 19 October 2014 - 11:26


#8 StylowaZima

StylowaZima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 20:51

A kiedy mierzyłeś buty Northwave? Bo kiedyś faktycznie posiadały większe skorupy natomiast obecne modele należą do jednych z najmniejszych i najzgrabniejszych. Dla przykładu NW Decade czy legend w rozmiarze 43-44 bez problemu wchodzi w Burtonowskie wiązanie w rozmiarze M. Sporo butów innych marek już potrzebuje L.

Obecnie mamy Rome i Northwave. Z czasem pojawią się Burtony i K2. Po nowym roku być może jeszcze jedna fajna marka. Z romka polecam but inferno na podwójnym BOA.
www.StylowaZima.com.pl - Sklep, Serwis, Wypożyczalnia - Poznań

#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 Postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 November 2014 - 22:11

A kiedy mierzyłeś buty Northwave? Bo kiedyś faktycznie posiadały większe skorupy natomiast obecne modele należą do jednych z najmniejszych i najzgrabniejszych.

Nie przesadzałbym, NW nie są już wielkie jak kiedyś, ale to nadal są znacznie większe buty niż Burton.
@Lextalionis - przymierzaj buty również do deski w swoim stance i kątach, szczególnie Salomona.
Lextalionis

#10 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2014 - 22:17

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Kupiłem buty Deeluxe The Brisse. Na sucho są bardzo spoko. Zobaczymy jak będzie z deską na stoku

#11 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 11:50

Deeluxa spoko ale ja polecam Vans MAtlocki

mozna znalezdz w super cenach np

http://www.snowstyle...w14-p-2881.html